Liikluskindlustuse maffia!!!

mossepower - jah, nüüd saab neile pikalt seisnud masinatele selle max 30p kindlustuse ilma äärmiselt ebaefektiivse tädiliideseta tehtud Smile
mulle tundub, et saab teha ainult neile, mis on "Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist". Ise ajutiselt registrist kustutatutele ei saa teha - need tuleb registris ise aktiveerida.

ma kasutan iizit soodsaima mulle sobiva (pmst Ergo või If) valimiseks ning ostan siis otse seltsi lehelt. Praegu oli ühe masina aastase kindlustuse vahe seltsi enda lehel natuke üle 10% odavam...

(09-01-2019, 18:41 PM)lauril Kirjutas:  viimase viie aasta jooksul on õnnestunud minu omanduses olevate autode pealt 2 plekimõlkimise pealt süüdlaseks jääda ja viimane neist üle pooleteise aasta tagasi kusjuures ükski neist pole olnud mingi ulmekahjuga seotud - pigem kriipsud ja väiksem tükivahetus.
Tekkis kerge kahtlus, et kas olen mingis meeltesegadushoos kusagil Bentleysid äestamas käinud aga midagi mõistlikku mulle selgituseks ei öeldud, viidati arvutusvalemite korrigeerimisele ja soovitati lahkelt LKF-i lehelt soodsam kindlustus valida. Tundub et uues targas valemis on neil nüüd summeeritud kõik kahjud niikaugele tagasi kui mälu ulatub või progresseerub koefitsent võimsamalt või siis arvestatakse ka karmat e neid juhtumeid kus on tulnud kannatajaks olla Big Grin
kusjuures minu nimel olevad sõidukitest (millele olen ka ise kindlustuse ostnud) 2/3 tegid möödunud aasta-pooleteise jooksul LÕ, milles siis "mina" süüdi olin. Su jutu peale kontrollisin, kas makse on kolmandal on makse muutunud - ja ei ole (kui paar eurot aastas hinna vähenemist mitte arvestada). See masin ise oli see 1/3 mu liikuvatest masinatest, mis ei ole jamades osalenud ja neid põhjustanud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Katsetasin enda autodega ja erinevate poliisidega ja Iizi juurdehindlus tundub stabiilselt olevat 19% sellele, mida seltsid ise pakuvad. Ise ka kasutan seda lehekülge ainult hinnaseireks ja ostan otse seltsi käest.
Vasta

(10-01-2019, 17:23 PM)13piisab Kirjutas:  ...
mulle tundub, et saab teha ainult neile, mis on "Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist". Ise ajutiselt registrist kustutatutele ei saa teha - need tuleb registris ise aktiveerida.
...
Kõige lollim on see, et kui ise ajutiselt kustutanud, siis saad kindlustuse hinna teada autot jälle arvele võttes.
Veoki puhul tähendab see automaatselt raskeveoki maksu lajatamist kvartaliks. Ok kui kvartali viimasel päeval teha, siis maksad ainult allesjäänud päevade eest.
Eelmisel aastal küsiti 1 kuu eest ~70€, aastaks kuukaupa makstes ca 50. Arvestades hinnatõusu ja minu mittesõbralikku (loe: ahne kitsipung) suhtumist kindlustuse ostmisel, kardan et kuumakse hakkab kolmekohaliseks minema. Positiivne on see, et pidada saama ka 1-ks päevaks kindlustada.


Vasta

(10-01-2019, 17:46 PM)stennadi Kirjutas:  Katsetasin enda autodega ja erinevate poliisidega ja Iizi juurdehindlus tundub stabiilselt olevat 19% sellele, mida seltsid ise pakuvad. Ise ka kasutan seda lehekülge ainult hinnaseireks ja ostan otse seltsi käest.

Siis võid kohe vaadata ka Liikluskindlustuse Fondi lehelt. Sealt näed hindu ilma vahendaja juurdehindluseta.
Vasta
Photo 

Ei tea kas keegi rammis Zahhariga rongi va, et Inges kvartali pikkuse kindustuse eest autot väärtuse jagu finantsväärtusi omale tahab?

[Pilt: 253644331fdb72_o.jpg]
Vasta

(10-01-2019, 17:23 PM)13piisab Kirjutas:  kusjuures minu nimel olevad sõidukitest (millele olen ka ise kindlustuse ostnud) 2/3 tegid möödunud aasta-pooleteise jooksul LÕ, milles siis "mina" süüdi olin. Su jutu peale kontrollisin, kas makse on kolmandal on makse muutunud - ja ei ole (kui paar eurot aastas hinna vähenemist mitte arvestada). See masin ise oli see 1/3 mu liikuvatest masinatest, mis ei ole jamades osalenud ja neid põhjustanud.

Mul tõusid kahel autol maksed korraga ja üks neist pole samuti kunagi mingis juhtumis osalenud. Pakun et koer on maetud pikemasse perioodi kui 5a, kaugemas minevikus on minuga seotud autodega olnud veel 5 süülist juhtumit (eesti.ee lehelt vaadates) ... siis kui naine alles õppis liikluses hakkama saama ja ise sai värske isana hommikul poolmagades tööle sõites paar kõksu tehtud.
Ma oskaks neid (if-i) paremini mõista kui mulle oleks küsimise peale kenasti seletatud miks nad minuga tegemist ei taha teha ja kus nende äririsk peitub minu sõidukeid kindlustades et nii palju on vaja hinda tõsta ...
Vasta

(11-01-2019, 16:36 PM)lauril Kirjutas:  
(10-01-2019, 17:23 PM)13piisab Kirjutas:  kusjuures minu nimel olevad sõidukitest (millele olen ka ise kindlustuse ostnud) 2/3 tegid möödunud aasta-pooleteise jooksul LÕ, milles siis "mina" süüdi olin. Su jutu peale kontrollisin, kas makse on kolmandal on makse muutunud - ja ei ole (kui paar eurot aastas hinna vähenemist mitte arvestada). See masin ise oli see 1/3 mu liikuvatest masinatest, mis ei ole jamades osalenud ja neid põhjustanud.

Mul tõusid kahel autol maksed korraga ja üks neist pole samuti kunagi mingis juhtumis osalenud. Pakun et koer on maetud pikemasse perioodi kui 5a, kaugemas minevikus on minuga seotud autodega olnud veel 5 süülist juhtumit (eesti.ee lehelt vaadates) ... siis kui naine alles õppis liikluses hakkama saama ja ise sai värske isana hommikul poolmagades tööle sõites paar kõksu tehtud.
Ma oskaks neid (if-i) paremini mõista kui mulle oleks küsimise peale kenasti seletatud miks nad minuga tegemist ei taha teha ja kus nende äririsk peitub minu sõidukeid kindlustades et nii palju on vaja hinda tõsta ...

Tegelikult võib asi olla veel lihtsam. Mingil põhjusel on kindlustusfirma jõudnud arusaamisele, et tegeled taksondusega/sõidujagamisega ja sellest tulenevalt ka nii trastiline hinnatõus.
Vasta

Teades vaid veidi kindlustusbusinässi reegliterägastikku, kaldun arvama, et neil pole isegi vaja jõuda selgusele milleski. Lihtsalt tekkis kahtlus ja et vältida võimalikke tülikaid arenguid, tehakse pakkumine, millest on väga lihtne keelduda. ei midagi isiklikku, lihtsalt äri. Big Grin
Vasta

(11-01-2019, 17:00 PM)v6sa Kirjutas:  Teades vaid veidi kindlustusbusinässi reegliterägastikku, kaldun arvama, et neil pole isegi vaja jõuda selgusele milleski. Lihtsalt tekkis kahtlus ja et vältida võimalikke tülikaid arenguid, tehakse pakkumine, millest on väga lihtne keelduda. ei midagi isiklikku, lihtsalt äri. Big Grin

Äri muidugi ja tõrjehind on täisti arusaadav taktika, lihtsalt huvitav oleks teada kui lihtsalt või kelle suvast/huvist tingituna see "linnuke" kuhugi kasti tekib mis hinna mitmekordistab ja kas oma hinnanguid ka teiste teenusepakkujatega jagatakse ja kas nood selle ka omaks võtavad

PS ausalt ei ole Taunuse või ühegi muu autoga  sõidujagamist pakkunud Smile ... ai krt eelmine aasta peale Talverallit võtsin ühe hääletaja-vanamehe teeäärest peale ja viisin paar kilti edasi aga raha ei küsinud ja ei pakutud ka.
Vasta

A talveralli - võibolla osaliste nimekiri anti neile edasi ja tehti kohane vastuvõte.
Vasta

Kas ja kuidas selline variant kindlustusele kasulik võiks olla?
https://tarbija24.postimees.ee/6690218/k...1538505713
Niisama seda ju ei tehtaks?
Vasta

(27-05-2019, 12:22 PM)samodelkin Kirjutas:  Kas ja kuidas selline variant kindlustusele kasulik võiks olla?
https://tarbija24.postimees.ee/6690218/k...1538505713
Niisama seda ju ei tehtaks?

päevahind ju sellevõrra suurem. Sellepealt võidavadki. + veel see, et ainsad turul, järelikult võidavad teiste ettevõtete kliente endale.
Vasta

mingi konks siin kindlasti on.maja ei kaota kunagi
Vasta

kuumaks tiksub ju isegi siis kui üldse ei sõida.
vaatsi omal ühe trabandi andmetega.
6 rutsa kopikatega kuu ja lisaks 60 kopsi iga liigutud päev.
gepsuga peaks eriti jama olema. liigutad õues teise kohta, et alt niita ja juba papp läheb.
Vasta

(27-05-2019, 20:32 PM)diesel Kirjutas:  gepsuga peaks eriti jama olema. liigutad õues teise kohta, et alt niita ja juba papp läheb.

Raha läheb ka siis, kui jalgrattaga sõitma lähed ja mobiili tasku jätad Big Grin
Vasta

vot sellest ma ei saagi aru. sõidad ju nagunii iga päe. ja sageli mitme masinaga. aga mõned seisavad ja kasutad mõne korra aastas.
mismoodi see gepsu asi tegelikult käib?
Vasta

(27-05-2019, 21:26 PM)diesel Kirjutas:  vot sellest ma ei saagi aru. sõidad ju nagunii iga päe. ja sageli mitme masinaga. aga mõned seisavad ja kasutad mõne korra aastas.
mismoodi see gepsu asi tegelikult käib?

Selline vidin tuleb vist autole paigaldada. Juhitakse läbi mingi äpi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

selle vidina probleem on see,et ta tõmbab masinal aku tühjaks.igakord enne sõidu alustamist on jällegi ülimalt ebamugav tagumik püsti seda sisse meelitada.pealegi, tuleb paljudel masinatel plastik paneelid eelnevalt eemaldada
Vasta

(27-05-2019, 17:47 PM)sturmbannführer Kirjutas:  mingi konks siin kindlasti on.maja ei kaota kunagi

Kasutan mSõiduki äpiga tehtavat kindlustust võib öelda et aastaid juba. Ilma GPS lisata küll.

Asi on kasulik väga lühikese kindlustusperioodiga. Näiteks juhul kui auto ajada välja mõneks suvesõiduks, aga ülejäänud aja on auto ajutiselt arvelt maas.
Enda näitel, kui 1 kuu kindlustus tellida "tavakindlustusega" oleks mul kõige odavam 27€. Seevastu Msõidukiga 6.90€ + 0.69€ päev, max 17€ kuu. Seega isegi kui sõidaks iga päev, oleks tavakindlustusest soodsam.

Kui sõidupäevi on (suvel) vaja pikema perioodi jooksul, siis kasulikkus võrreldes pika püsikindlustusega muudkui väheneb. 
Näiteks 6-kuulise suveperioodi puhul tasub m-kindlustus ära ainult juhul, kui on kuni 8 sõidupäeva kuus.
Vasta

Tuleb ka arvestada sellega, et kindlustusandja jaoks on risk ja hind otseses sõltuvuses. Neil päevil kui auto seisab, igasugune risk puudub. Järelikult seismise eest saadud väike kopikas (kuustasu näol) on niiöelda puhtalt kätte tulnud. Ja mida rohkem õnnestub tänu sellele kasseerida sõidupäevade eest (mil risk on olemas), seda parem neile.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne