Liikluskindlustuse maffia!!!

Viimase aja arengutest on sümpaatseim selline asjandus:

https://www.seesam.ee/liiklus-/

pole just ülemõistuse odav aga kitse või põdraga kohtudes tundub võrreldes varasema epohhiga sellegipoolest tore. Vabandan, kui asi juba eelnevalt kajastamist leidnud.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(30-05-2019, 00:58 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Viimase aja arengutest on sümpaatseim selline asjandus:

https://www.seesam.ee/liiklus-/

pole just ülemõistuse odav ...
mis need hinnad mingi näitena võiksid olla, saab ju ka vanale autole kaskot aga ...
mul juunis just ees vana auto uus aastane kindlustamine, korra või kaks aastas on ikka mõne metsloomaga kokkupõrge, samas teinekord teeb ka mõne väikeuluki, mägra vms eluka mats vägagi haiget, kondi ja jahutuse radikad alt segi jne.
Vasta

(30-05-2019, 07:55 AM)honkomees Kirjutas:  
(30-05-2019, 00:58 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Viimase aja arengutest on sümpaatseim selline asjandus:

https://www.seesam.ee/liiklus-/

pole just ülemõistuse odav ...
mis need hinnad mingi näitena võiksid olla, saab ju ka vanale autole kaskot aga ...
mul juunis just ees vana auto uus aastane kindlustamine, korra või kaks aastas on ikka mõne metsloomaga kokkupõrge, samas teinekord teeb ka mõne väikeuluki, mägra vms eluka mats vägagi haiget, kondi ja jahutuse radikad alt segi jne.
Tavaline liikluskindlustus x2 jämedaltvõttes aga sellest armetust päisepäeva aegsest vargusest ikka palju soodsam, mida mõned küünikud kaskokindlustuseks nimetavad.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

No mäger nüüd küll suuruluk pole Wink. Aga ergo pakub sama teenust, omavastutust pole, loomad kenasti üles loetletud ja mul aastasele lisandus 10 tugrikut.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

(30-05-2019, 08:54 AM)hellrix Kirjutas:  No mäger nüüd küll suuruluk pole Wink.
No sellepärast ma mainisingi, kasko puhul pole vahet mis loom.
Vasta

Aga kuidas viimasel ajal kogemused hüvitamistega on? Vanade masinate puhul on ju peamine probleem, et kindlustuse silmis pole need autod midagi väärt. Kas selles osas on asjad paremaks läinud?
Igasugustest metsloomakindlustustest on vähe tolku, kui kindlustuse jaoks on auto hind võrdne vanarauaga.
Vasta

(30-05-2019, 14:04 PM)zazik Kirjutas:  Vanade masinate puhul on ju peamine probleem, et kindlustuse silmis pole need autod midagi väärt. Kas selles osas on asjad paremaks läinud?
Igasugustest metsloomakindlustustest on vähe tolku, kui kindlustuse jaoks on auto hind võrdne vanarauaga.
kui masin vanarauana välja ei paista ja oma nägemust asjadest objektiivselt selgitada oskad, siis ei ole ju ka jutuks vanaraud.
ma mitu korda viidanud - nt mu 3,5a tagune 2140 kõks (masin on ju tüüpiline nn rämpsmasin) oli hüvitisena 700eur pangakontole:
http://teet.luarvik.org/v/kuidmosutumeko...A.jpg.html

ma ei virisenud ja samas ei tundnud ka, et oleksin kindlustusele liiga teinud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

see pole normaalne,et ma pean oskama selgitada,härrade ees põlvitama ja paluma!
Vasta

(30-05-2019, 20:06 PM)sturmbannführer Kirjutas:  see pole normaalne,et ma pean oskama selgitada,härrade ees põlvitama ja paluma!
Kindlustusfirmad on eraettevõtted ning nende eesmärk on kasumit teenida.
Seega iga kindlustustöötaja tööülesanne on kindlustusjuhtumid firmale võimalikult odavalt ära lahendada.

Sellised inimesed, kes kindlustusega jamada ei viitsi ja igasuguse esimese pakkumisega kohe nõusse jääksid on kindlustuse vaatevinklist parimad kliendid.
Nii oleks töötajal paremad töötulemused ja firmal ka suurem kasum, ettevõtja vaatevinklist ju ideaaleesmärk.
Vasta

Eespool viidatud Mosse puhul on see 700 euri täiesit mõistlik summa ja see auto ei liigitu ka nende pannide alla mille igast nurgast vahib rooste vastu ja peale avariid muutuvad äkki omanike silmis peaaegu et uuteks autodeks.Kui ikka auto on korralik ja hoolitsetud siis on ka kindlustusele asju palju lihtsam selgitada.
Vasta

Postkasti potsatas järjekordselt kindlustuspakkumine. Tavaliselt lasen prameetrid lisaks LKF-i otsingust läbi ja siis juba otse soodsaima pakkuja kodulehele, mitte läbi vahendaja : ))

Vaatasin seekord ka tagumistele numbritele vähe pikemalt otsa, võrdlesin ja tekkisid küsimused. See, et IIZI oma vahendustasu vahele pistab, on arusaadav. Juurdehindluse protsent on ka nende endi otsustada. Nüüd tekib vähemalt minul küsimus, et mingil põhjusel on kindlustusvirmadele täiesti erinev juurdehindlusprotsent, aga miks? Ja keda tegelikult siinjuhul alt üritatakse tõmmata - kas mind, kui otsustan valida kallima pakkuja ja maksan rasvasema vahendustasu, või hoopis kindlustusvirmasid X, Y või Z, kelle turuosa näiliselt kallimate pakkumistega on võimalik vähendada?
   
Vasta

(08-11-2019, 20:16 PM)alfredo Kirjutas:  See, et IIZI oma vahendustasu vahele pistab, on arusaadav. Juurdehindluse protsent on ka nende endi otsustada.

Aga võibolla kehtib neile sõltuvalt mahust hulgihind?
Vasta

Mõni firma pakub lisaks kindlustusele ka poliisi hinna sees 24/7 treilateenust ja muudki teel ettetulevat autoabi. Tasub lugeda konkreetseid pakkumisi enne kui kõige odavama kasuks otsustada.
Vasta

(08-11-2019, 22:01 PM)Janka Kirjutas:  Mõni firma pakub lisaks kindlustusele ka poliisi hinna sees 24/7 treilateenust ja muudki teel ettetulevat autoabi. Tasub lugeda konkreetseid pakkumisi enne kui kõige odavama kasuks otsustada.

Minule peale ühe kindlustusfirmaga sõdimist on tehtud väga hea hind !
Arvake ära mihukese kindlustusfirmaga !
Proovige auto numbrit 013BAF Selle numbriga on veel teiste kindlustusandjate hind OK aga.
Nüüd prooviga teist auto numbrit 663BBV ja sealt näha juba et hind tõusnud.
Kui ennem selle kindlustusfirmaga sõdimist oli hind enamuses alla 100€ aastas siis nüüd.
Olen suhelnud LKV-ga ja ka Justiitsministeeriumiga kes peaks kontrollima seda olukorda aga näha siis ikka ei kontrolli ja seadusest tulenevalt esitasin kaebuse ja kui kindlustus andja soovib siis mina saan vastuse kui nemad seda ei soovi siis vastus on, aga mina seda ei pea teadma.
Ühesõnaga kui on teema mis vajab vähe vaidlust kindlustusega soovitan olla madalam kui muru kuna kindlustus on erafirma ja lajatavad hinnaga milles võivad lähtuda teised aga ei pruugi nagu LKF mainis aga praktika näitab teist, et kaks kuud peale seda on antud auto 663BBV kindlusus enamus kindlustus ettevõttetes üle 100€.
Mina ei saa sellest LKF olemusest üldse aru milleks meile selline fond, kes ei kaitse kuidagi klienti ???
Vasta

(08-11-2019, 21:08 PM)Raivo Kirjutas:  Aga võibolla kehtib neile sõltuvalt mahust hulgihind?

Neile ei kehti midagi, kindlustuse ostad ju ikka sina ise, oma raha eest, nemad lihtsalt vahendavad sinu soovi kindlustusele. Pigem aimub tabelist, et osade seltsidega ollakse rohkem sõbrasuhtes, kui teistega. Ja lisaks lõhnab kunde teadliku eksitamise järele, koos reaalse rahakaotusega.

Seksi- ja puksiiriabi antakse sõltumata sellest, kas kasutad maakleri teenust või ostad otse kindlustuse kodulehelt samasuguse asja : ]
Vasta

(08-11-2019, 22:45 PM)alfredo Kirjutas:  
(08-11-2019, 21:08 PM)Raivo Kirjutas:  Aga võibolla kehtib neile sõltuvalt mahust hulgihind?

Neile ei kehti midagi, kindlustuse ostad ju ikka sina ise, oma raha eest, nemad lihtsalt vahendavad sinu soovi kindlustusele. Pigem aimub tabelist, et osade seltsidega ollakse rohkem sõbrasuhtes, kui teistega. Ja lisaks lõhnab kunde teadliku eksitamise järele, koos reaalse rahakaotusega.

Seksi- ja puksiiriabi antakse sõltumata sellest, kas kasutad maakleri teenust või ostad otse kindlustuse kodulehelt samasuguse asja : ]
No see ei välista, et selts vahendajale teenete eest boonust ei maksa.
Vasta

loomulikult saab iga maakler vahendustasu.
kui kontraht kindlaid müügihindu ette ei näe, siis ilmselt võib vahendaja eri seltside "tooteid" müües kasutada erinevaid lisa juurdehindluseid.
Vasta

(08-11-2019, 23:24 PM)Raivo Kirjutas:  No see ei välista, et selts vahendajale teenete eest boonust ei maksa.

Seda võib ka olla, aga me elame ju konkureerivad maailmas ja ostuotsuse(antud juhul kohustusliku) paneb suuresti paika ekraanilt vastu vaatav number. Ja kõik seltsid on huvitatud, et sinu raha ikkagi nende kätte tuleks. Natuke kahtlen, et kunstlikult kõrgendatud hind parema läbimüügi tagab - meie kindlustusturg on  lisaks kõigele veel piiratud mahuga. Pole müüki, järelikult ei tule ka boonuseid. Antud juhul ei maksa nähtusele loomulikult õilsat seletust otsida, tegu on ju sundmüügi ja -ostmisega.
Vasta

(09-11-2019, 08:03 AM)alfredo Kirjutas:  Ja kõik seltsid on huvitatud, et sinu raha ikkagi nende kätte tuleks.

Kes veel eelnenud postituse põhjal väikest uurimus tööd ei teinud, siis soovitan, minujaoks päris üllatav. Huvipärast vaatasin, milline kindlustusmakse mind ootaks, kui ma selle liikuri ära ostaks. Kes pakkus 2x kallimat, kes 10x odavamat hinda Cool

Kaldub muidugi vandenõu teooriasse, aga kui ma ükskord ühe seltsi käest küsisin, miks nende püsikliendi pakkumine on kallim kui suvalisel iseteenindajal, siis pärast seda landes selts hinnapingerivi tagumisse otsa Big Grin 

Kuniks valikut veel on, tuleb jalgadega hääletada.
Vasta

(09-11-2019, 12:04 PM)Raivo Kirjutas:  ... Kaldub muidugi vandenõu teooriasse, aga kui ma ükskord ühe seltsi käest küsisin, miks nende püsikliendi pakkumine on kallim kui suvalisel iseteenindajal, siis pärast seda landes selts hinnapingerivi tagumisse otsa Big Grin... 

Biin theer, dann thätt. Ettevõtte sõiduk on IF-s kindlustatud ajast, mil loomad veel rääkisid. Automaatselt laekub arve, sama automaatselt tasud... A ühel hetkel oli igav ning tekkis mõte nende pakkumust konkurentidega võrrelda. Lojaalsusprogramm võimaldas maksta kaks korda enam. Smile Palusin selgitust. Vastust enam ei mäleta kuid vastusega koos laekus konkurentsivõimeline pakkumus. Aasta pärast tõmmati taas käima imeliste hindade loosiratas ning täna võib meie kliendisuhet iselooomustada sõnadega: "me pole enam need, kes me olime".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne