Liikluskindlustuse maffia!!!

Mul oli bemmil ka registrikanne peatatud põhjusel, et pikalt seisnud- sellisel juhul saab esialgse kindlustuse sõlmida üheks kuuks, kuid loomulikult see registrikannet ei taasta, seda teeb kindlustuse olemasolul automaatselt ülevaatuse läbimine.
Vasta

(07-09-2022, 09:52 AM)Aare R. Kirjutas:  Mul oli bemmil ka registrikanne peatatud põhjusel, et pikalt seisnud- sellisel juhul saab esialgse kindlustuse sõlmida üheks kuuks, kuid loomulikult see registrikannet ei taasta, seda teeb automaatselt ülevaatuse läbimine.
Kui teoreetiliselt sellist autot vaja nt. ühekordselt läbi liikluse liigutada nt. pukseerimise teel uude hoiukohta või minna TÜVle vigu määrama ja soov on auto ainult üheks päevaks kindlustada, siis ise vaataks ühepäevase kindlustuse jaoks nt. ergo.ee e-kontorisse. Kuni reaalse lepingu sõlmimiseni justkui lubab ka üheks päevaks teha.
Vasta

Mu kirjutise mõte oli, et Aare R. kirjeldatud loogika ei kehti enam. Mul nn uus praktika puudub - kui on selles osas täpsustusi, on need kohased. Aare R. kirjeldatu liigitame aga vaikimisi puudulikust funktsionaalsest lugemisoskusest tulenevaks heietamiseks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ju ma siis olen mingi diagonaalis lugeja või lihtsalt juhmakas foorumi VIPide silmis, aga minu poolt kirjeldatud loogika ikkagi kehtib, sest tegin selle ise alles paar kuud tagasi läbi. Tõsi, ise ma seda registrikannet ei peatanud, kuid protsess oli täpselt selline nagu kirjeldasin- kuuks ajaks kindlustus, siis ülevaatusele ning peale ülevaatuse läbimist oli kõik olemas.

ksf mossepoweri jutule täpsustuseks- peatatud registrikandega sõidukit saab kindlustada maksimaalselt 1 kuuks, kuid minu eesmärk ei olnud vaid ühel päeval liikuda, vaid ikka suvekuudel autot kasutada.
Vasta

(07-09-2022, 13:27 PM)13piisab Kirjutas:  Mu kirjutise mõte oli, et Aare R. kirjeldatud loogika ei kehti enam. ...
Austet 13piisab ju ise kirjutas 
Tsitaat:... pikemalt seisnutel ehk nendel, mille registrikannet ise taastada ei anna - nendel lubab sõlmida

võrdluseks Aare R. laused sama sisuga või on ka mul funktsionaalse lugemisoskusega suuri probleeme (vaatamata kahekordsele kõrgharidusele)
Tsitaat:Mul oli bemmil ka registrikanne peatatud põhjusel, et pikalt seisnud- sellisel juhul saab esialgse kindlustuse sõlmida üheks kuuks

Tsitaat:Tõsi, ise ma seda registrikannet ei peatanud, kuid protsess oli täpselt selline nagu kirjeldasin- kuuks ajaks kindlustus, siis ülevaatusele ning peale ülevaatuse läbimist oli kõik olemas.
Vasta

Mul selline tähelepanek liikluskindlustuse kohapealt.
Võrdlesin kindlustuse hinda autole, mis ei ole veel Eesti registris: mulle (kui viimasel ajal igati ontlikule liiklejale) pakkus lkf.ee kalkulaator aastast hinda alates 73€, abikaasale (kindlustuse mõttes rookie) aga alates 185€. Arvasin, et tuleb minu kasuks, aga et vahe rohkem kui 2x!
Kusjuures pakutud kindlustuse maksumus oli isegi väiksem kui mõne mu tänase (aga nõrgema) mootoriga sõiduki oma. Ei tea, kas pärast registrikande tegemist see arvestus veel paika peab  Big Grin
Vasta

Vabandan - ma ei klikkinud piisavalt ja minu viga: Ergo pakub küll oma platvormil eri perioode, aga lepingusse nendega minna ei saa ja peab käsitsi muu perioodi valima. Millena sobib ka praegu max kuni 30 päeva.
Iizi lehel ütleb aga asja kenasti välja:
"Sõiduki registrikanne on ajutiselt peatatud!
Kindlustuse saab sõlmida kuni 30 päevaks, ülevaatusele liiklemiseks."

Ehk siis:
1) masinad, mis on registris ise arvele võetavad - nende registrikanne tuleb esmalt ise taastada ja kindlustada saab (ise) alles seejärel
2) masinad, mis on nn mitteaktiivses registris ja mille kannet ise taastada ei saa - neile saab mitteaktiivsena sõlmida ise max 30päevase kindlustuse. Eelnev registrikande taastamine pole ei võimalik ega vajalik

oltsberg sattus variant2 auto otsa.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(07-09-2022, 11:29 AM)mossepower Kirjutas:  
(07-09-2022, 09:52 AM)Aare R. Kirjutas:  Mul oli bemmil ka registrikanne peatatud põhjusel, et pikalt seisnud- sellisel juhul saab esialgse kindlustuse sõlmida üheks kuuks, kuid loomulikult see registrikannet ei taasta, seda teeb automaatselt ülevaatuse läbimine.
Kui teoreetiliselt sellist autot vaja nt. ühekordselt läbi liikluse liigutada nt. pukseerimise teel uude hoiukohta või minna TÜVle vigu määrama ja soov on auto ainult üheks päevaks kindlustada, siis ise vaataks ühepäevase kindlustuse jaoks nt. ergo.ee e-kontorisse. Kuni reaalse lepingu sõlmimiseni justkui lubab ka üheks päevaks teha.

Aga ei lubanud üheks päevaks. Oli vist ainult Ergo kes oli üldse nõus aastaid seisnud veokile mõistliku hinnaga kindlustuse tegema, üheks kuuks ja 70€. Projekt aga oli "ostan-sõidankoju-remondin aasta, siis sõitu". Teist korda kindlustuse tegemine nõudis juba tõsist seletamist ja lubadust korralik olla ja tüv-i minna. Tõsi see oli mõni aasta tagasi, aga kuuldavasti ka täna sama.


Vasta

(07-09-2022, 18:12 PM)hulgus Kirjutas:  
(07-09-2022, 11:29 AM)mossepower Kirjutas:  
(07-09-2022, 09:52 AM)Aare R. Kirjutas:  Mul oli bemmil ka registrikanne peatatud põhjusel, et pikalt seisnud- sellisel juhul saab esialgse kindlustuse sõlmida üheks kuuks, kuid loomulikult see registrikannet ei taasta, seda teeb automaatselt ülevaatuse läbimine.
Kui teoreetiliselt sellist autot vaja nt. ühekordselt läbi liikluse liigutada nt. pukseerimise teel uude hoiukohta või minna TÜVle vigu määrama ja soov on auto ainult üheks päevaks kindlustada, siis ise vaataks ühepäevase kindlustuse jaoks nt. ergo.ee e-kontorisse. Kuni reaalse lepingu sõlmimiseni justkui lubab ka üheks päevaks teha.

Aga ei lubanud üheks päevaks. Oli vist ainult Ergo kes oli üldse nõus aastaid seisnud veokile mõistliku hinnaga kindlustuse tegema, üheks kuuks ja 70€. Projekt aga oli "ostan-sõidankoju-remondin aasta, siis sõitu". Teist korda kindlustuse tegemine nõudis juba tõsist seletamist ja lubadust korralik olla ja tüv-i minna. Tõsi see oli mõni aasta tagasi, aga kuuldavasti ka täna sama.
Minul ksf. 13piisab järgi 2) kategooria sõidukitel lubab ergo koduleht kuni maksmise kohani sõlmida 1 päevast kindlustust. Kuna kindlustust pole mul vaja, siis makset teostada ei proovinud. Samas kõik tingimused said enne maksmise kohta justkui kontrollitud ja sobivad.

Ergo e-kindlustuse äpi kaudu tuleb muidugi samale sõidukile kuutasu + 1 päev palju soodsam kui veebis tehes, aga e-kindlustus eeldab Telia moblavõrku ja kindlustaja olemasolu sõiduki passis. E-kindlustust äpis saab ka kindlasti teha 1 päevaks kuna olen reaalselt järgi proovinud 2) tüüpi sõidukiga.
Vasta

Kuni 30 neks mitte ainult 30 neks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Siis on elu läinud normaalsemaks võrreldes selle uue süsteemi algusajaga kui sai teha ainult 30ks päevaks ja ei rohkem ega vähem. Seetõttu saigi neid kavalusi otsitud, et 1 päevaseks auto liigutamiseks ei peaks terve 1 kuu eest tasuma.

Selgub, et nüüd seda probleemi enam vist õnneks pole.
Vasta

(07-09-2022, 19:30 PM)hobiautod Kirjutas:  Kuni 30 neks mitte ainult 30 neks.
Proovisin, vastuseks tuli:
Tsitaat:Maanteeameti andmetel on sõiduki registrikanne peatatud. Poliisi saab sõlmida 30 päevaks.
ps. nagu ikka on hinnakäärid võimsad, 1 kuuks 45-1313€, aastaks 371-15´000€


Vasta

See päeva-kuu kaupa kindlustamine on päris "soodne" tõesti- mul läks see esimene makse, milleks oli see maksimaalne 30 päeva, maksma 15 € ja järgmise 3 kuu makse oli vist 23€ vms. 94. aasta auto ja 210kw.
Vasta

Mul ühel siiani igavesel 2)sõidukil on Ergo e-kontoris 1 päev 16 eur, 1 kuu 32 eur. Abiks ikka kui reaalselt ongi 1 päev vaja.
Ergo äpi kaudu läheb see päev kindlustust veel soodsamalt, maksaks 9.50 eur.
Iizi kalkulaator annab odavaima firma puhul 22 eur kuu, nii et ikka kasud sees kui võimalik Ergos 1 päev teha.
Vasta

Parandatagu nüüd mind, kui eksin, a kas lepingu katkestamisel kindlustuseraha jääki mitte tagasi ei saa küsida? Nuh, et teed 30 päeva poliisi, sõidad oma ülivaatluseotsa ära ja kodus tagasi lõpetad. Ja siis teed juba uue ja pikema perioodi ja õiglasema hinnaga.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Nalja nurgas sai mainitud ühte minu Mersu juhtumit. Kindlustus kandis raha tagasi. Hakkasin uurima, et mis põhjusel. Auto läks lammutamisele. Ma vaatan aknast välja ja ütlen, et ei läinud juu. Seisab teine kenasti maja ees. Võtke ühendust ARK ga. 
No ma siis võtsin. Tulge kohale oli vastus telefonis. Aga kuidas ma tulen kui auto on lammutatud? Aga te just ütlesite, et auto ei ole lammutatud. No seda küll. Auto on alles aga ma ei saa ju sellega sõita kui seda ametlikult olemas ei ole. Millega ma siis tulen. Tulge taksoga. A kes selle kinni maksab? See on teie huvides.
Läksin kohale ja siis toodi tagant ruumist välja paberid. Mersu oli, mudel sama aga vot üks number ei klappinud. 
Jne.
Vasta

90-nendatel oli mul mersu, mille vinn klappis mingi teise mersuga. Kummalisel kombel see ei häirinud mitte kedagi. Kõik toimingud sai tehtud. Ehh 90-nendad.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(07-09-2022, 16:42 PM)13piisab Kirjutas:  Ehk siis:
1) masinad, mis on registris ise arvele võetavad - nende registrikanne tuleb esmalt ise taastada ja kindlustada saab (ise) alles seejärel
2) masinad, mis on nn mitteaktiivses registris ja mille kannet ise taastada ei saa - neile saab mitteaktiivsena sõlmida ise max 30päevase kindlustuse. Eelnev registrikande taastamine pole ei võimalik ega vajalik

oltsberg sattus variant2 auto otsa.
Ei, oltsberg sattus sellise variandi otsa, kus sõiduk on jäädavalt kustutatud ehk (eeldatavasti) nööpnõelteks või pudelikorkideks muundatud. Ja oltsberg avaldaski imestust, et see info pole kohale jõudnud ja odavaima maksena pakuti müstilist summat.

Samas: auto reaalselt hoovis, paberid sahtlis ja omanik pole jäädava kustutamise soovist kellelegi märku andnud, aga andmebaas väidab, et antud sõidukit olemas ei ole. Ja selle peale on IIZI ennast juba ca 5 min ilma mingi tulemuseta käianud. IF ja PZU ütlesid kohe, et sellist aparaati pole olemas. BTA teatas, et hetkel pole kodulehel võimalik poliise vormistada. Äkki ajasin tal juhtme kokku Smile

EDIT. Tegin IIZI keskkonnas katse kindlustada teadaolevat utiliseeritud sõidukit. Ja seekord tuli kiire ja korrektne vastus:

Kahjuks ei leidnud Sulle ühtegi pakkumist

Kontrolli üle, kas sõiduki number mille sisestasid on õige? Veendu, et sõiduk on arvel! Me ei saa teha pakkumist sõidukitele, mis ei ole arvel. Kui vajad abi, siis võta ühendust IIZI kontaktikeskusega +372 666 0300 või info@iizi.ee!
Vasta

Teoreetiline küsimus:

Kui ma satun süüdlasena avariisse ja minu juhitud auto pole minu nimel, kas on kuidagi võimalik, et auto omanik ei vastuta selle eest.
Koefitsent tõuseks minul, mitte auto omanikul.

Kas siinkohal on takistuseks asjaolu, et autot pole võimalik ümber kirjutada kuna kohtutäitur on piirangu peale pannud?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(16-12-2022, 18:00 PM)tõnn Kirjutas:  Teoreetiline küsimus:

Kui ma satun süüdlasena avariisse ja minu juhitud auto pole minu nimel, kas on kuidagi võimalik, et auto omanik ei vastuta selle eest.
Koefitsent tõuseks minul, mitte auto omanikul.

Kas siinkohal on takistuseks asjaolu, et autot pole võimalik ümber kirjutada kuna kohtutäitur on piirangu peale pannud?
 
 Kui teed avarii võõra autoga siis kindlustuse koefitsent tõuseb auto omanikul.  Oleneb veel kindlustusseltsi sisekorrast kus hiljem võib lisana saada kõrgema koefitsendi ka avarii tekitaja. 
Mul just üleeile sõideti üks minu nimel olev auto pilbasteks. Palju õnne mulle, sain uue koefitsendi.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne