Liikluskindlustuse maffia!!!

Mulle tehti ka mingi rämekirves pakkumine, mälu järgi üle 100% kallim kui eelmisel aastal. 
Mul auto liisingus. Vaidlemise peale, et kust sihuke hind võeti, muud hinnad pole samas suurusjärgus kasvanud, aeti mingit mulli.
Aga loomulikult ei pea valima panga-liisingu kartelli poolt pakutavat kindlustust, otsisin mujalt pakkumise ja lõpuks jäi makse mingi 20% kallim kui aasta tagasi.
Vasta

Kas teil need kindlustuse pakkumised selle aasta kohta laekusid postkasti  nüüd uuel aastal või vanal aastal veel?

Mul ühe auto kindlustus lõppes just täna aga pakkumise sain veel vanal aastal ja hind sama mis aasta varem.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Suburbani kindlustus on tõusnud 27€ võrra aasta ja seda 6 kuu jooksul
Volvo V70 - eelmine makse 28€ 6 kuud, jõulude ajal oli 35€ ja täna 41€ - 6 kuuga 7€ ja nädalaga veel 6€ juures.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

(03-01-2023, 19:33 PM)Daff Kirjutas:  Kas teil need kindlustuse pakkumised selle aasta kohta laekusid postkasti  nüüd uuel aastal või vanal aastal veel?

Mul ühe auto kindlustus lõppes just täna aga pakkumise sain veel vanal aastal ja hind sama mis aasta varem.

Mina sain veel detsembris pakkumise, perioodi algus 14.01. Hind oli tõusnud ca 25%, metsloomakasko 50% võrra.
Vaatasin ka teiste kindlustuste pakkumisi, hind oli puhtalt liikluskindlustuse eest peaaegu sama, mis senise kindlustuspakkuja (Salva) pakkumine koos metsloomakaskoga.
Vasta

Tegin just detsembris aastaks kindlustuse ja odavaim hind oli 41.- Nüüd selle jutu peale vaatasin hindu ja sama kompanii pakub hetkel 48.- aga odavaim pakkumine on täna hoopis 39.- mis detsembris oli kindlasti kallim.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(03-01-2023, 19:33 PM)Daff Kirjutas:  Kas teil need kindlustuse pakkumised selle aasta kohta laekusid postkasti  nüüd uuel aastal või vanal aastal veel?

Mul ühe auto kindlustus lõppes just täna aga pakkumise sain veel vanal aastal ja hind sama mis aasta varem.
Ma tegin kasko novembri lõpus, kui tehti 50% hinnatõusuga pakkumine. Teistel firmadel tükkis veel kallim olema. Lõpuks tuli ka üks uus turuletulija pakkumisega, mis oli enam-vähem samas suuruses kui eelmise aasta oma.
Vasta

(03-01-2023, 19:33 PM)Daff Kirjutas:  Kas teil need kindlustuse pakkumised selle aasta kohta laekusid postkasti  nüüd uuel aastal või vanal aastal veel?

Pakkumine tuli kohe esmaspäeval. Eelmise lõpp alles 18.01
Sain ka IIZI käest vastuse

   

See haiseb samamoodi kartelli järele, nagu bensumüüjate ketid, et ikka kõik korraga muudavad oma hindasid.
Kusjuures ilma mingi etteteatamiseta, ehk oleks teadnud, oleks ju aasta lõpus juba ära teinud... Cool
Vasta

Tundub, et kindlustust tehakse üldjuhul üheks aastaks korraga ning siinkohal tasuks välja tuua, et eelmise aasta sama ajaga võrreldes 20% hinnatõusu tuleb ka juba puhtalt inflatsioonist. Kui all on pikaajaline puhas leht (sama auto, avariisid pole), siis pole ka ju kindlustuse hinnal antud aasta jooksul kuhugi enam langeda kuna juba ongi miinimum tasemel.

Kahjuks avastasin ka kindlustushindade võrdlemisel, et Ergo E-kindlustus lõpetatakse ära (Link). Sellest on mul küll väga kahju kuna tegu oli harva ja vajaduspõhiselt sõitvatele (hobi)autole ideaalse lahendusega.
Vasta

Inges kindlustus, eelmise aasta alguses oli 12 kuud 47eur ja nüüd 63eur. Masinaks 540BKM gallaktiline perevagun.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Vanasti võtsin kõik Iizist. Siis avastasin, et LKFi lehel hoopis väiksemad numbrid. Nüüd vaatan sealt hinnad ja siis kodulehele ostma. 
Viimased pärlid sundkindlustusele-
Fordi bussil pakkumised 113 kuni 1477 eur. See esimene eelneva kindlustaja uus pakkumine. Seni oli 97 eur. Eile nägin ka juba  103 eurist pakkumist. Nädal veel aega loteriil osaleda, siis pean midagi ära ostma.
Uazil oli pakkumiste vahe 96 kuni 1008 euri. Eile korraga pakuti 47 ja kohe tegin ära.
Ehk kui kannatb oodata proovige iga päev. Ehk leiab miski pärli.
Vasta

Värske boltijana tegelesin ka just äsja kindlustusküsimusega.
Iizist tulid kuidagi suured numbrid, nii et vaatasin edasi.
Boldi kaudu jõudsin sellisesse kohta nagu cachet.ee (neil on mingi suhe)
Ja noh, päris talutavaks muutusid hinnad.

Siin siis sama auto, non-taksona.
Esimene LKF-i numbrid, teine cachetist
   
   
Vasta

(05-01-2023, 19:03 PM)Jansa Kirjutas:  Värske boltijana tegelesin ka just äsja kindlustusküsimusega.
Iizist tulid kuidagi suured numbrid, nii et vaatasin edasi.
Boldi kaudu jõudsin sellisesse kohta nagu cachet.ee (neil on mingi suhe)
Ja noh, päris talutavaks muutusid hinnad.

Siin siis sama auto, non-taksona.
Esimene LKF-i numbrid, teine cachetist
Mul küll lkf lehel soodsamad hinnad kui see cachet

Pähkliajude hirm
Vasta

Vaatasin just ema autot - 2004 aasta civic, ema vanus 66

Eelmisel korral 33€ aasta. BZU-s
Praegu 70, midagi BZU-s iiZi järgi ja kõige soodsam. LKF annab 66 eurot.


Ifis LKF järgi 58 eurot.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Põhjus on lihtne. Vaadake mis maksavad täna keretööde hinnad. Palju on tõusnud keretööde materjalide hinnad ...
2020 aasta Honda Crv ukse väiksema mölgi ja kriimu eemaldus koos värvimisega läbi kindlustuse 1800 eurot. 
Kuus aastat tagasi sarnane juhtum sarnase töömahuga oli 1100 eurot.
Vasta

(05-01-2023, 19:03 PM)Jansa Kirjutas:  Värske boltijana tegelesin ka just äsja kindlustusküsimusega.
Iizist tulid kuidagi suured numbrid, nii et vaatasin edasi.
Boldi kaudu jõudsin sellisesse kohta nagu cachet.ee (neil on mingi suhe)
Ja noh, päris talutavaks muutusid hinnad.

Siin siis sama auto, non-taksona.
Esimene LKF-i numbrid, teine cachetist
Nii palju kui ma aru saan, siis Cachet kindlustus on kohustuslik kui Bolti sõidad.
Teised vist äpitakso kindlustust ei pakugi, vähemalt kõik mitte.
Ma ise ka boltimisega hobikorras tegelen Smile ja kuumakse on 11.72 eur. See makse suurus sõltub ka kui palju sõidutunde sa kuus väidad tegevat.
Vasta

(05-01-2023, 20:22 PM)ounou Kirjutas:  
(05-01-2023, 19:03 PM)Jansa Kirjutas:  Värske boltijana tegelesin ka just äsja kindlustusküsimusega.
Iizist tulid kuidagi suured numbrid, nii et vaatasin edasi.
Boldi kaudu jõudsin sellisesse kohta nagu cachet.ee (neil on mingi suhe)
Ja noh, päris talutavaks muutusid hinnad.

Siin siis sama auto, non-taksona.
Esimene LKF-i numbrid, teine cachetist
Mul küll lkf lehel soodsamad hinnad kui see cachet

SAMALE autole, SAMALE omanikule?

Õunte võrdlemisel M8 mutritega ainult kuju alusel pole väga mõtet...

Täna tundub, et kindlustajate algoritmid on VÄGA diskrimineerivad.
Vasta

Mulle annab kah LKF parema hinna (hüpoteetilisele Tallinna taksole) kui see cachet:
LKF parim pakkumine = 418€/aasta (Salva)
Cachet = 466,24€/aasta (Salva), või kui on soov kuukaupa maksta siis = 605,6€/aasta (Ergo).
Ehk siis milleks vahendajat nuumata  Rolleyes
Jansa on seal cachetis arvutuses ilmselt võrrelnud tavalist või siis mingit "natuke takso" paketti Big Grin
EDIT: Sama seis on ka "mitte taksoga"
LKF parim pakkumine = 94€/aasta (PZU)
Cachet = 106,40€/aasta (PZU)
Vasta

(06-01-2023, 10:37 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-01-2023, 20:22 PM)ounou Kirjutas:  
(05-01-2023, 19:03 PM)Jansa Kirjutas:  Värske boltijana tegelesin ka just äsja kindlustusküsimusega.
Iizist tulid kuidagi suured numbrid, nii et vaatasin edasi.
Boldi kaudu jõudsin sellisesse kohta nagu cachet.ee (neil on mingi suhe)
Ja noh, päris talutavaks muutusid hinnad.

Siin siis sama auto, non-taksona.
Esimene LKF-i numbrid, teine cachetist
Mul küll lkf lehel soodsamad hinnad kui see cachet

SAMALE autole, SAMALE omanikule?

Õunte võrdlemisel M8 mutritega ainult kuju alusel pole väga mõtet...

Täna tundub, et kindlustajate algoritmid on VÄGA diskrimineerivad.
Ikka samale, mis võrdlus see muidu oleks. Ja samad seltsid ka veel nii, et lkfi lehel odavam. If veel kõige odavam (olen klient), aga seda seal cachet lehel pole.

Pähkliajude hirm
Vasta

Jansa võrdluses on üks ja sama auto, samal päeval, mõlemad mitte-taksona. Sellepärast need iizi ja ka lkf-i numbrid nii ulmelised tundusidki. Enne oli mul mingi kõksukasko, 17 euri kuu, mis detsembriga läbi sai (aga sellist teenust ei paistnud enam eksisteerivatki). Nii et ma aastase tavakindlustuse suurusjärku ikka enam-vähem teadsin.
Ma ei saa praegu enam hetkenumberid kontrollida, kuna aastane leping tehtud ja üle kahe kuu ette ei taheta kindlustust müüa.

Takso ja äpitakso kindlustuses pole minuarust muud vahet, kui et see cachet suhtleb boldiga ja saab teada, kui mitu tundi sa reaalselt boltisid. Lepingut tehes pead jah ütlema, kui palju nädalas sõita tahad- 10, 20, 30 või 40 tundi. Vastavalt sellele tuleb hind. Kui lõhki lased, maksad ilmselt juurde.
Tavalise taksokindlustusega võid ka sõita, fikshind ja no limits.
Vasta

Vaadates, kui palju erinevatel kasutajatel maksed kerkinud on siis tundub, et ma olen must lammas siin seltskonnas. Vormistasin just 27. detsembril Berlingole aastase liikluse, maksis 46,24 (LKF näitas toona 47). Täna huvi pärast kontrollisin LKF-st uuesti: sama selts pakuks 47, üks konkurent 56, järgmine 62 jne. Ehk, et kui uskuda olemasoleva kindlustusandja pakkumist, siis pole nagu tõusnud.
Veelgi enam. Detsembri alguses vaatasin traktorile pakkumist. Aastaks 31 €. Täna just vormistasin lõpuks laiskusest poliisi, ülla-ülla: 25,97 raha. Ikka sama selts. Saa nüüd aru siis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne