Eesti Jalgrattamuuseumi virtuaalmuuseumi algne versioon on valmis
#1

Lp kaasfoorumlased!

Mul on MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum esindajana hea meel Teile teatada, et meie poolt hallatava virtuaalse jalgrattamuuseumi esialgne versioon on nüüdseks saanud valmis ning asub aadressil http://www.velomuseum.ee/. Kõik materjalid on seal esitatud nii eesti kui ka inglise keeles.

Praegusel, esialgsel kujul sisaldab see veel võrdlemisi vähe teavet, kuid seda lisandub pidevalt. Mõtlesime virtuaalmuuseumi projekti käivitades sellele, et seal võiksid ajapikku saada esindatud kõik huviliste käes olevad vanaaegsed jalgrattad ning nendega kaasnevad esemed, samuti fotod. Seega on igasugused vaatamiskõlbulikud materjalid teretulnud, sest praegust versioonu tuleb käsitleda kui esialgset toorikut! Saata võib neid kas siia privaatsõnumisse või (parem variant) meiliaadressile valdo@velomuseum.ee.

Lisaks jalgratta ajaloole ja vanadele jalgratastele kajastab nimetatud virtuaalmuuseum ka MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum tegemisi ja üritusi - nii tulevasi kui kui ka juba möödunuid.

Loodetavasti aitab käivitunud virtuaalmuuseumi projekt meil kunagi luua ka füüsilist jalgrattamuuseumi, kus rattad saaks ka reaalselt eksponeeritud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

teadmiste mittejagamine pidi vaikiv valetamine olema.
Teie poolt väga lahe, et oma teadmisi jagate.
Omalt poolt veebisaidi kommentaariks - n-öelda main ehk siis home leheks panna staatiline foto on ehk veidi vanamoodne. Mtte kahjuks museaalne, lihtsalt eilane päev.
Entroopia-printsiipi saab siiski inimsuhetele ja inim-mälule laiendada, kuigi füüsikud teevad imelikke nägusid selle peale - minu arust foorum muuseumiga kokku ei sobi. Erinevaid foorumeid on omajagu ja vähemalt ühte muuseumi esindusnägu näeb nendest õige mitmetes. Pigem promoda neid foorumeid seal ja korjata nendest foorumitest liiklust omale tagasi.
Testisin nutitelefoniga ja tahvliga, päris responsive web design lahendus see pole. Aga loetav on.
Selle eest aga ten points sisu eest, kipub tavaliselt olema bling-bling vorm, aga sisu jääb puudulikuks.
Mida oleks võinud teha - avada see muuseum ja lisada sinna sisu ükshaaval, mitte korraga niipalju. Nõndamoodi kütkestatakse auditoorium väheke tugevamalt.
Taustajoonistused on väga hea stiilitunnetusega. Ten points siia ka.
Oleks huvitav saada teada mingi aja pärast ka külastatavuse statistikat.
Meie kandi tuletõrje-ajaloo tagasihoidlikku nokitsemist www.ligimesekaitseks.tv on maikuu tänase päevani külastanud 588 erinevat kasutajat. Oleks hea võrreldaRolleyes
Sihukesed mõtted. Julgustuseks ja kiituseks.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#3

(28-05-2013, 20:19 PM)peeterpaul Kirjutas:  Mida oleks võinud teha - avada see muuseum ja lisada sinna sisu ükshaaval, mitte korraga niipalju. Nõndamoodi kütkestatakse auditoorium väheke tugevamalt.

Ma ei tahtnud tühja kesta näidata. Ja muide kasvõi minu erakogude materjali (muud seal hetkel polegi) on ka valmiskasutataval kujul umbes 4x rohkem, kui seal välja vaadata hetkel.

(28-05-2013, 20:19 PM)peeterpaul Kirjutas:  Taustajoonistused on väga hea stiilitunnetusega. Ten points siia ka.

Dürkopi tehasekataloog, vist oli 1937. või 1938. aastast.

(28-05-2013, 20:19 PM)peeterpaul Kirjutas:  Oleks huvitav saada teada mingi aja pärast ka külastatavuse statistikat.

Saab. Google Analytics on peal, mingi jämeda asja näeb ära ka OK Kaunteri otsast.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Pole üldsegi paha! Muidugi tavapäraselt Valdo-keskne, nagu ikka! Rolleyes Aga kuna see on kõik Valdo oma näputöö, vb ka Vilja panus otsapidi, siis on see igati õigustatud. (ülejäänud paarile mtü-lasele tuli asi küllatki uudisena ja ootamatuna!)
Ei suutnud esimese hooga kõike üle vaadata, aga ka juba alguses torkas eesti keelses variandis mitmeid kirjavigu silma, ka faktiinfo poolest mõni asi võiks minu arvates teisiti olla. Aga eks saab parandada ja arutada.
Foorum on minu arvates igati asjaks ja igast kommentaarist ei saanud üldse aru, eks see on mu oma piiratuse probleem.
Kuid ma loen asja täht-tähelt üle, ka inglise keelse versiooni, ja siis järgneb juba tõsisem kriitika! Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne