Segumasina reduktor lekib
#1

Tegu siis sellise segumasinaga
[Pilt: large_28272505_ROIZ.jpg]
[Pilt: large_28272507_rwy2.jpg]
Probleemiks on lekkiv ja loksuv trumli võll. Loks laagrites on päris suur, trummel loksub kuni 1cm. Kardan, et võib reduktorile viga teha. Ilmselt on tegu levinud reduktoriga. Mis tüüpi laagrid võiks trumli võllil olla, kui kuullaagrid, siis pole muud teha kui peab välja vahetama, aga koonusrull-laagrieid peaks saama pingutada. Ei saa praegu reduktorit laiali ka tõmmata, masinat läheb vaja. Ehk on keegi tuttav sellise masinaga. Reduktori pealt mingit infot ei leidnud, aga masina peal on birka kirjaga: Ilmarine, BS-50, 1992a.
Vasta
#2

Lekkega olen tuttav. Masina ehitusega mitte eriti.Toungue
Mul sama reduktor samuti lekib. Kuna masin leiab kasutust väga harva, siis pole viitsinud uurida.
Vasta
#3

Kasutame sama masinat aeg-ajalt, Ilmarise teada tuntud kvaliteet vist oli?
Loksub, lekib ja masinaga komplektis käib kanister TAD (TAP; TEP, NIKROOL?) tüüpi õliga, mida siis südametunnistuse järele lisatakse.

Enne kulub vist selle massina trummel auguliseks, kui see reduktor otsad annab, mina tean konkreetset masinat koos selle õlikankuga üle 20 aasta, ise olen arvatavalt sadu masinatäisi ainult oma tarbeks uhmerdanud, lisaks on selle masinaga laut ehitatud, lauda põrandaid valatud ja külakorda käinud, käib siiani...


Vasta
#4

Leke on tegelikult teisejärguline. Trumli suur loks teeb rohkem muret.
Vasta
#5

(28-08-2013, 22:09 PM)hulgus Kirjutas:  Kasutame sama masinat aeg-ajalt, Ilmarise teada tuntud kvaliteet vist oli?
Loksub, lekib ja masinaga komplektis käib kanister TAD (TAP; TEP, NIKROOL?) tüüpi õliga, mida siis südametunnistuse järele lisatakse.

Enne kulub vist selle massina trummel auguliseks, kui see reduktor otsad annab, mina tean konkreetset masinat koos selle õlikankuga üle 20 aasta, ise olen arvatavalt sadu masinatäisi ainult oma tarbeks uhmerdanud, lisaks on selle masinaga laut ehitatud, lauda põrandaid valatud ja külakorda käinud, käib siiani...
Samad sõnad. Enda valduseski vististi veel vanem mudel, mitu maja üles ehitanud ja külakorda käinud. Põle veel keegi jagu saanud. Käib veel kui tarvis. Õli lekkimine ... kui ei leki, siis õli otsas! Mina ei ole veel ühtegi näinud mis ei lekiks. Logisevad nad kah kõik. Aga peale el. mootori ei ole miski otsi andnud. Seegi rohkem aastakümnete viisi õues seismisest kui töötegemisest.
Ah jaa, trumlit ei maksa päris põhi ülespidi keerata ja nii jätta, siis hakkab jah, reduktorist õli voolama. Ikke mõistlikult! Seismise ajaks trummel püsti ja kate peale. Veel parem kuuri alla lükata. Minul tegid herilased sinna sisse pesa...Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#6

Mul läks mootor lühisese. Kellegil mootorit ei vedele?
Vasta
#7

Mõni aasta tagasi oli mähkimine kasutatud mootorist odavam.
Vasta
#8

Oleneb kus mähkida ja kust osta. 
Kui on 1kiirusega mootor siis mina ostan uue "hiinaka" odavamalt kui hea mähkimine hinda pakub. 2kiirusega on enam-vähem sama hinnaklass aga küsimus on lao saadavuses ja tarne kiiruses. Vahel tuleb üldse olukord kus tuleb  panna ühe kiirusega mootor ja teha teine juurde sagedusmuunduriga.

Lühisesse lihtsalt läheb ja kõik. Laagrid korras vooluga nagu kah. Kuigi viimast ju alati ei tea. 

Võimalik, et mul kallis mähkija koostööks ja vale piirkond. Aga nii on mul hetkel.

Küsimus. Mis mootori andmed on ja mis mõõdud. Flants?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne