Võib kustutada.
#1

Võib kustutada.
Vasta
#2

kurat!!!! kui nii võib öelda.. siit on tulemas suuremat sorti julm heina ja peenema võsa hekseldi. See vist imeb juba juurtega heina välja.
Nali naljaks aga edu ja jõudu selle projektiga. Soovitusi ega märkusi ei oskagi anda, ehk pärastpoole.

Veel pole maha löödud
Vasta
#3

Tõotab tulla midagi jõulist ja huvitavat. Ootan lõpptulemust Cool
Vasta
#4

Nagu öeldakse, vanem mees, ise teab...Järelveetav (loo alguses ju nii kirjas ? ) niiduk või lumepuhur ei lähe kohe mitte. See vaid minu arvamus asjast. Tööorgan peaks ikka masina ees asuma, et siis niidetud- koristatud pinnal sõita, mitte aga koristatavat maha- kinni tallata. Elementaarne ?

Tervitab Veteran.
Vasta
#5

Nurkreduktor kuluks ära siin, sest viltuse rihmaseibi peal rihm ei püsi. Küll aga soovitaks mõelda teradele, sest selleks,et see suudaks paksu rohi ära hakkida on vaja see asetada vastavale kõrgusele ja tera nurk peab ka olema teatud kaldega.


Vasta
#6

(11-06-2013, 07:29 AM)Veteran Kirjutas:  ...Järelveetav (loo alguses ju nii kirjas ? ) niiduk või lumepuhur ei lähe kohe mitte. See vaid minu arvamus asjast.... Tööorgan peaks ikka masina ees asuma, et siis niidetud- koristatud pinnal sõita, mitte aga koristatavat maha- kinni tallata. Elementaarne ?
Eks eesasuv vist parem on, aga reaalses elus olulist vahet pole. Mul pisitrakatsi taga jõuvõtuvõllilt käitatav tehase muruniiduk http://www.agrotehnika.ee/index.php?page...roup_id=25 ja korjab kõik rataste alt läbikäinu üles ja teeb ilusa muru. Kõrgemat heina peab kahekordselt niitma, algul kõrgemalt ja siis korralik niide üle. Muidugi päris iga põõsa ümber ei saa manööverdada, see puuduseks.

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#7

(10-06-2013, 23:37 PM)donn Kirjutas:  Järgnev pilt annab aimu, kuidas on planeeritud ülekanne horisontaalselt vertikaalsele võllile:
[Pilt: IMG_20130604_191719.jpg]

Kas nii lühikese rihmaga see tööle hakkab? 1. Viskab rihma maha. 2. kulutab rihma servad kiirelt läbi.
Siia kuluks paari meetrine rihm, et asi enam-vähem otse jookseks või siis lisa pingutusrull, mis ka eriti hästi ei sob, sest rihm just selle rulli kohal peab end keerama ja tulemus võib olla mõne töötunni pärast ümarprofiiliga rihm.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

Heinadraakon siit tuleb, ma ütlen... Ees võiks veel riistapuu olla, mis mullahunnikud laiali viskab Big Grin ...


Vasta
#9

Pöördega rihm töötab kui pealejooksud on 90 kraadi all võlliga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

Widowmaker...Rolleyes
Mulle teeb muret see rihmülekanne. Rotaxil on pöördeid nii mis kole. Mõlemad on suured rihmarattad ja veel 90° nurga all.... Meie Terri Rotax 500-le pandud lisageneka rihma kipub sööma ja on juba ühe maha visanud, sest teljed on mõne mm suhtes nihkes. Genekas on olemuselt suurtel pööretel suht väikese takistusega töötav vidin, mida lõiketera ju pole, lisaks see 90 kraadine pööre. Ka selle saani käigukasti ei ole möelnud kasutada? Nurkreduktorit oleks siis ikkagi vaja.

Kas keegi on proovinud sedatüüpi mootorit verikaalsena tööle panna? Teoreetiliselt on see ehk isegi võimalik. Karpad tuleks ära pöörata, iseasi, kas teineteise alla mahuvad. Eee, aga sel 377-l ju üks karpa, seega, kui vändalaagrite telglõtkud ok, siis seda lihtsam. Ega ta muidugi õige pole, aga ehk keegi omab kogemusi

Terv, IP
Vasta
#11

Kas teraga tehakse ka midagi huvitavamat või läheb suvaline murutraktori oma?
Vasta
#12

Mis selle tera raadius tuleb? Soovitan ketast, mil 4 lendtera küljes. Igasugu mätaste, kivide ja mutihunnikute peal proovitud töökindel lahendus. Raamsae lehest sai ka kunagi teri lõigatud ja pidasid needki hästi, aga kettad lendteradega on minu arvates paremad.
Tervitades, IP
Vasta
#13

(11-06-2013, 07:34 AM)MAZ Kirjutas:  Nurkreduktor kuluks ära siin, sest viltuse rihmaseibi peal rihm ei püsi. Küll aga soovitaks mõelda teradele, sest selleks,et see suudaks paksu rohi ära hakkida on vaja see asetada vastavale kõrgusele ja tera nurk peab ka olema teatud kaldega.

Sellise nurga all püsib rihm peal küll, mul on kombainil (Sampo) mitmes kohas rihmad isegi veel rohkem sõlmes ja toimib!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#14

Alves rootorniiduki lendterad mitmes varjandis saadaval.
Vasta
#15

Lendterasi hakkab juba alates (+/-) 0,30 eur/tk saama. Sellise hinnaga pole küll mõtet ise teha.
Vasta
#16

(15-06-2013, 10:14 AM)runts Kirjutas:  Lendterasi hakkab juba alates (+/-) 0,30 eur/tk saama. Sellise hinnaga pole küll mõtet ise teha.

Silmas pidasin spetsiaalseid murutraktorite terasid, mis ei ole lendterad. Naabrimees siin ikka mainib mõnikord mõne Stiga Parkraideri jupi hinna, mis paneb ikka silmi pööritama küll. Põllumajanduslike masinate terad on jah odavamad. Aga eks ma käin tiiru poest läbi ja lasen silmaga üle vastava sektsiooni libiseda, äkki torkab mõni tera silma. Smile Lihtsam oleks kindlasti.

Sain tiisli enam-vähem valmis. Töötab kahes variandis.
Esimene on lühike õuna- ja kirsipuude vahel nikerdamise tiisel:
[Pilt: IMG_20130616_191513.jpg]

Lühikese tiisli saab otsast ära võtta ja vahele läheb selline kõverik, ehk siis teine variant:
[Pilt: IMG_20130616_191944.jpg]

Laiuses saab meetrijagu reguleerida ka:
[Pilt: IMG_20130616_192008.jpg]

Asja mõte on siis tiigi-, kraavi- ja muude pervede niitmine nii, et ise ei peaks kallaku peale ronima. Eile tegin testsõitu ka, aga ilma mootori, summuti, laagripuka ja hulga lisamata metallita. Nii toimis kenasti ja trallis järel. Eks ole näha, kui on täislastis, mismoodi siis käituma hakkab.
Vasta
#17

Keevita nurgad ka ikka sisse sellele nurgelisele tiislile...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#18

Väga uhke üritus. Mees teab, mis tahab ja tegutseb vastavalt. Lust vaadata.
Tuleb välja, et muru saab niita mistahes mootoriga. Ma juba arvasin, et ainult MB oma sobib. Wink
Vasta
#19

Ühelepoole ainult saab, teiselpool käib üks toru teise sisse ja kiirühendus kokkukeevitamisel enam ei toimiks.
Vasta
#20

(17-06-2013, 21:40 PM)donn Kirjutas:  Ühelepoole ainult saab, teiselpool käib üks toru teise sisse ja kiirühendus kokkukeevitamisel enam ei toimiks.

Pane siis jämedam toru, mis läheb kiirühenduse peale mitte sisse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne