Hobi survepesurit vaja
#61

(29-07-2020, 09:49 AM)tõnn Kirjutas:  Mina sain oma K2 alla 50€ uuena poest, kui kohalikku koduextrat suleti ja 4 aasta jooksul pole suutnud midagi ära rikkuda.
Vaevalt siis 300€ masin läheks katki 2 aastaga.

Muidugi pesemine pole mu põhitöö ja igapäevaselt oma kärherit ei kasuta.
mul vist 10 aastat täis ja pole midagi katki läinud, ma ei hakkaks remontima ka, ostaks lihtsalt uue, see on end ammu ära tasunud. kallimad kärcherid ka metallist pumbaga. muidugi seda peab ütlema, et ega kodukasutuse survepesur autot puhtaks küll ei tee, isegi autopesula survepesur seda ei tee.

Pähkliajude hirm
Vasta
#62

Eile käisin Stokkeris masinaid vaatamas ja katsumas (vett sisse ei lastud Toungue). Pean ütlema, et Scheppach HCE 2500i jättis märksa kobedama mulje kui sarnase hinnaga Kärcherid. Ta on küll suur, aga ma olen näiteks kõlarite ja automootorite asjus kogenud, et väike ikka õige asi ei ole. Vähemalt sai püstoli mugavalt käest panna.

Öelge nüüd palun keegi, et see on viimane hiina saast ja seda osta ei tohi. (Põhjendatult, ma mõtlen).
Vasta
#63

(30-07-2020, 10:50 AM)olevtoom Kirjutas:  Eile käisin Stokkeris masinaid vaatamas ja katsumas (vett sisse ei lastud Toungue). Pean ütlema, et Scheppach HCE 2500i jättis märksa kobedama mulje kui sarnase hinnaga Kärcherid. Ta on küll suur, aga ma olen näiteks kõlarite ja automootorite asjus kogenud, et väike ikka õige asi ei ole. Vähemalt sai püstoli mugavalt käest panna.

Öelge nüüd palun keegi, et see on viimane hiina saast ja seda osta ei tohi. (Põhjendatult, ma mõtlen).

Kokkupuudet ei ole, aga lubatud 195bar ja 480L/h pole 2500W võimsuse juures isegi teoreetiliselt võimalik. Võimalik, et selline tootlus on saada madalama survega või siis selline surve madalama tootluse juures. Aga korraga mitte. Mis muidugi ei tähenda, et ta automaatselt halb masin oleks.
Vasta
#64

(30-07-2020, 10:59 AM)olli Kirjutas:  Kokkupuudet ei ole, aga lubatud 195bar ja 480L/h pole 2500W võimsuse juures isegi teoreetiliselt võimalik. Võimalik, et selline tootlus on saada madalama survega või siis selline surve madalama tootluse juures. Aga korraga mitte.
Hea märkus, aitäh. Mul natuke kripeldab ka see, et töövool peab oma 11 amprit olema, mis tähendab, et käivitusvool võib 16-amprise kaitsme (liiga sageli) välja lüüa.
Vasta
#65

(30-07-2020, 11:03 AM)olevtoom Kirjutas:  
(30-07-2020, 10:59 AM)olli Kirjutas:  Kokkupuudet ei ole, aga lubatud 195bar ja 480L/h pole 2500W võimsuse juures isegi teoreetiliselt võimalik. Võimalik, et selline tootlus on saada madalama survega või siis selline surve madalama tootluse juures. Aga korraga mitte.
Hea märkus, aitäh. Mul natuke kripeldab ka see, et töövool peab oma 11 amprit olema, mis tähendab, et käivitusvool võib 16-amprise kaitsme (liiga sageli) välja lüüa.

Ma arvan et see pole tänapäevast kaitset kasutades probleem. Survepesur läheb väga kiiresti käima ja nii lühikest aega kannatab 16A kaitse päris suurt ülekoormust. Lisaks 16A on standard kaitse ja kindlasti on sellega arvestatud masinat tootes.
Vasta
#66

Olen siiamaani väga rahul Nilfiskiga, mille eelmisel aastal hea õnne peale Handymannist ostsin (129.99€). Selle kohta ülevaatele link on mõned leheküljed tagasi minu postituses. 

Minu 2019. a edukas ost oli hobi survepesur Nilfisk.
Otsinguid ja tulemusi kirjeldasin koos fotodega:
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2672&pid=481812#pid481812
va alates postitus nr 956

Kuna rohkem ma täpselt sellist või samade funktsioonidega seadet ei leidnud ning siin eespool on kirjeldatud ka asjaolu,et Nilfissk-Stihl-Husqvarna on seda mudelit arendanud/kasutanud, siis praegu kaubandusest saadava letikauba osas soovitan (arvestades funktsioone) seda toodet:
https://www.saestuudio.ee/toode/husqvarna-pw-350/

hind on küll korralik aga just kasutajamugavus teeb minu hinnangul silmad ette Kärcheri samas hinnaklassis olevatele (vooliku kinnitus, elektrijuhme kinnitus, tarvikute hoidmine, püstoli kasutusvõimalused, lisad).
Aastaid kasutasin mingit Itaalia toodet, mida oli eriti vastik pärast pesu kokku panna (jäik voolik), nüüd on survepesu lausa lust.
Vasta
#67

olevtoom Kirjutas:Eile käisin Stokkeris masinaid vaatamas ja katsumas (vett sisse ei lastud Toungue). Pean ütlema, et Scheppach HCE 2500i jättis märksa kobedama mulje kui sarnase hinnaga Kärcherid. Ta on küll suur, aga ma olen näiteks kõlarite ja automootorite asjus kogenud, et väike ikka õige asi ei ole. Vähemalt sai püstoli mugavalt käest panna.

Öelge nüüd palun keegi, et see on viimane hiina saast ja seda osta ei tohi. (Põhjendatult, ma mõtlen).

Olles läbi Stokkeri seotud Kränzle, Kärcheri ja Scheppachiga, pole ma küll erapooletu vastama, aga kui masin ei käi iga päev hommikust õhtuni, siis kodukasutusse paar korda nädalas kasutamiseks julgeksin küll vabalt Scheppachi võtta Smile
Vasta
#68

(30-07-2020, 10:50 AM)olevtoom Kirjutas:  Eile käisin Stokkeris masinaid vaatamas ja katsumas (vett sisse ei lastud Toungue). Pean ütlema, et Scheppach HCE 2500i jättis märksa kobedama mulje kui sarnase hinnaga Kärcherid. Ta on küll suur, aga ma olen näiteks kõlarite ja automootorite asjus kogenud, et väike ikka õige asi ei ole. Vähemalt sai püstoli mugavalt käest panna.

Öelge nüüd palun keegi, et see on viimane hiina saast ja seda osta ei tohi. (Põhjendatult, ma mõtlen).

Tõin selle koju, töötab toimetab, peseb - tundub, et on kaalu seega võiks olla ka masinal sisu.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#69

Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga täna tõin koju hoopis Husqvarna PW350.
Link on küll Saestuudio oma, kuid ostetud see sealt ei ole.
Esimese asjana proovisin huvi pärast garaažiesise ja kõnnitee betoonil, mis teeb- rotodüüsiga sain üsna kerge vaevaga selle konkreetselt valgeks.
Ma küll ei nurise absoluutselt. Andmed on sellel siis 500l/h ja 150bar.
Käisin siin Pärnus mööda poode ja vaatasin Kärtserit, Stihli, Scheppachi ja Husqvarnat.
Kränzle jätsin ikkagi valikust välja, sest koju ei näe ma siiski pointi nii kallist asja osta.
Vasta
#70

(30-07-2020, 13:59 PM)wax Kirjutas:  
olevtoom Kirjutas:Eile käisin Stokkeris masinaid vaatamas ja katsumas (vett sisse ei lastud Toungue). Pean ütlema, et Scheppach HCE 2500i jättis märksa kobedama mulje kui sarnase hinnaga Kärcherid. Ta on küll suur, aga ma olen näiteks kõlarite ja automootorite asjus kogenud, et väike ikka õige asi ei ole. Vähemalt sai püstoli mugavalt käest panna.

Öelge nüüd palun keegi, et see on viimane hiina saast ja seda osta ei tohi. (Põhjendatult, ma mõtlen).

Olles läbi Stokkeri seotud Kränzle, Kärcheri ja Scheppachiga, pole ma küll erapooletu vastama, aga kui masin ei käi iga päev hommikust õhtuni, siis kodukasutusse paar korda nädalas kasutamiseks julgeksin küll vabalt Scheppachi võtta Smile

Minu silmis pea äravahetamiseni sarnane sellega: https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/survepesur-clint-cl-pw2200-industrial-657548
Viimatimainitu sai kevadel ostetud. Toimetab ilusti, voolikul pikkust ka piisavalt.
Vasta
#71

Nonii, tunnistan ausalt üles, et ostsin ikkagi mootorsae.... Stihli, see tähendab, mudeli RE 98. Nagu ülalpool ütlesin, peamiselt ostujärgse teeninduse pärast. Minu väikesteks vajadusteks on masinat maa & ilm -- proovisin järele miski kunstkattega trepiplatvormi puhastades. Eks ma katsu kirjutada, kui kaua kestab.

Aitäh kõigile soovitajatele, sain taas tublisti rohkem teada.
Vasta
#72

Soovitage survepesurit. Hinnalagi ehk ca. 1000 €. Stokkeris pakutakse miskit saksa kvaliteeti Kränzle nime alla, sellele olen mõelnud. Veel midagi?
 Kärcherit pole omanud, sedagi võib soovitada. Stihli ärge pakkuge, praeguseks aitab.
Vasta
#73

Mul ühel sõbrapoisil on juba aastaid Kränzle ja tal oli küll selle kohta ainult kiidusõnu jagada, ütles, et hea tummine asi ja kannatab ikka tõsist ekspluateerimist.
Vasta
#74

Iga masin tahab mõistliiku kasutamist!
Mina soovitan Kränzle´t  Smile
Vasta
#75

Tere

Mina olen suutnud kaks Kärcherit ära lõhkuda, ühel 5 seeria omal läks starter  ja sellega koos hiljem mootor, teine -  K5 millegi pärast ei tööta mul kauem kui 2 minutit, siis hakkab plõksima sisse-välja.
Otsustasin et olen kaks korda "kooliraha" maksnud küll ja läksin kolmanda pesuri järgi.

Seekord sai valitud eelmainitud Kränzle - suurem, võimsam, tugevam jne

link: https://www.stokker.ee/survepesur-quadro...1328910819

Pesen autot, traktorit, koppa ja vajadusel ka katust.

Eelkõige meeldib et tal on eelpaak, kui on vähegi viletsam vee juurde vool siis see paak kompenseerib selle kindlasti.
Survet saab muuta ülilihtsalt - ja surve on tal korralik.
Kemikaali imemine töötab laitmatult mis iganes kanistrist.
Ja voolik... millest me räägime, 20 meetriga ulatub väga kaugele, kummivoolikul pole vaja karta et kuskile "juut" tekib, plastikul jääb see sinna alatiseks.

Parimat,

Märt
Vasta
#76

(25-09-2021, 20:35 PM)ivanvillis Kirjutas:  Tere

Mina olen suutnud kaks Kärcherit ära lõhkuda, ühel 5 seeria omal läks starter  ja sellega koos hiljem mootor, teine -  K5 millegi pärast ei tööta mul kauem kui 2 minutit, siis hakkab plõksima sisse-välja.
Otsustasin et olen kaks korda "kooliraha" maksnud küll ja läksin kolmanda pesuri järgi.

Seekord sai valitud eelmainitud Kränzle - suurem, võimsam, tugevam jne

link: https://www.stokker.ee/survepesur-quadro...1328910819

Pesen autot, traktorit, koppa ja vajadusel ka katust.

Eelkõige meeldib et tal on eelpaak, kui on vähegi viletsam vee juurde vool siis see paak kompenseerib selle kindlasti.
Survet saab muuta ülilihtsalt - ja surve on tal korralik.
Kemikaali imemine töötab laitmatult mis iganes kanistrist.
Ja voolik... millest me räägime, 20 meetriga ulatub väga kaugele, kummivoolikul pole vaja karta et kuskile "juut" tekib, plastikul jääb see sinna alatiseks.

Parimat,

Märt
Kas need katkised kärherid läksid prügimäele või on veel varuosadena alles?
Oleks huvi need endale saada/osta.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#77

- mina ka...! 

Saaks äkki mõne kolmest Kärcher´ist tööle ja otse turgu.
Ega tedagi laita vägagi saa, lihtsalt rohkem müüdud ja kasutusel.
Peaks võrdlema ikka sama klassi tööriistu!

Päike, õhk ja vesi- need me sõbrad kolmekesi! Big Grin
Iga pesur vajab piisavat kogust energiat, jahutust ja veehulka.
Vasta
#78

Kõigepealt peab muidugi südamlikult tänama tähelepanelikku korravalvurit, kes mu postituse õigesse teemasse tõstis. Õigemini vist mitte päris, sest kuni 1000 € pesur võiks juba kvalifitseeruda mitte hobi- vaid profikasutusse. Aga mine tea, vbl. ka mitte.
 Lugesin selle teema läbi, isegi olen oma vana Stihli maninud. Selle Stihliga on see lugu, et on ilmselt oma aja ära elanud. Juhtklapp sai vahetatud, mingit aega töötas, nüüd jälle hakkas pesur veiderdama. Kuna asjandus on ehitatud sti(h)ilis "plastmass on plastmassiga plastmassi küljes kinni", siis remontida enam ei viitsi. Muidu jah, Nilfiski mootor/pump sees ja puha. Ilmselt tuleb poodi tatsata tolle Kränzle järele.
Vasta
#79

Oman nilfiski, väga kapriisne veekvaliteedi suhtes,niigui kehvem vesi hakkab jukerdama vajutad püstolist, surve maas tööle ei hakka. Aitab wd40 lased veepealevoolu avast umpselt sisse seisab hakkab jäle tööle. Vahel aint tavaline plastikfilter, see ei aita. Peale kasutust kui tean et pikem seismine tuleb,kasvõi nädal lasen nats jahutusvedelikku läbi seest või wd40 sisse siis töötab ilusti. Vaja mingi tõhusam veefilter vahelepanna ilmselt.
Vasta
#80

Eraldi veefilter survepesurile on elementaarne asi. See sõel on seal olemas, aga ega see pisikest puru eriti ei püüa ja see liivatera lendab ju teisest otsast välja. 

Mul pisike kärcher juba 10 aastat toimetab, filter algusest peale vahel.

Pähkliajude hirm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne