O:Ostan fotoaparaadi!
#1

Tere!
Kas kellegil seisab riiulis mõnda üleliigset fotoaparaati Canon Power Shot A10-et . Kuna vana hakkab vist ära väsima ja udusemaid pilte tegema.....otsin teist samasugust. Mälukaardi ja akude puudumine pole brobleem. Samas,kui keegi mõistab asja sättida ja parandada...oleks ka tore aga see variant ei lähe vist üldse mitte.....sest keegi ei viitsi mässata vanade asjadega....sest poest saab kõike...Big Grin

Tel.56 95 60 13
Vasta
#2

Minu teada kompaktkaameraid ei parandata. Sisikond pidavat NSR(Naised Saunas Rääkisid) info järgi olema nii tihedalt pakitud ja laiali pudisema, et tagasi ise küll enam ei pane. Ja mille järgi põlve otsas seda optikat reguleeridagi.
Olen tagurduskaamera puhul kohanud ka probleemi, kus tolm oli tunginud mittelahtivõetava objektiivi sisse... Sobitasin sinna poolenisti jõuga objektiivi ühelt läbipõlenud hiina kaameralt ja sain tööle. Fotokas on paraku midagi muud kui lihtsa ehitusega ja madala resoga tagurduskaamera.
Soovitan vaadata ringi osta.ee-s.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#3

Tere.

Lihtsamate vigadega (kukkumise järal objektiivi korpuse deformatsioon) kopmaktkaameraid olen ära parandanud.
Ega kaamera siseehitus NII keeruline nüüd ka ei ole. Või kompaktne. Ainult aega kulub, ja tulemus ei ole garanteeritud.
Samas kui odav (ja täiesti töövõimeline, ostsin just lapsele sünnipäevaks) kompaktkaamera maksab ca 50€ , ei tasu mitmetunnine "kirurgitöö" ette võtmist, kui just oma (või venna lapse) kaameraga tegamist ei ole.

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja
Vasta
#4

Oma digiseebikat ka kunagi puhastasin peale lõbusata rannapäeva. Kannatab lahti võtta küll ja ka kokku saab, kuid ei tasu unustada vanasõna - kui midagi teed, katsu ise juures olla! Toungue
Mul see korraks ununes ja tulemuseks oli rebenenud lintjuhe. Algul mõtlesin isegi uue juhtme muretsemise peale, kuid nüüd kui iga telefon on kõvem pildistaja pole mulle seda seebikat enam tarvis. Telefon on alati kaasas ja ka pildid saavad tehtud.
Vasta
#5

Mul oli Canon digiseebikaga enam-vähem analoogiline teema - pildid tulid udused-triibulised. Konsulteerisin maaletoojaga remondi osas (Tallinnas Overall) ja oh ülla-ülla - Canonil olla mingite kaamerate kohapealt kampaania et vahetatakse tootja kulul ära sensorid. Enda kaamera kuulus samasse kampaaniasse ja vahetati ilusti ja tasuta mu pea 10 a. vanusel kaameral sensor ära! Ja kõik kiiresti ja täiesti tasuta! Imesid juhtub ja täiesti uskumatu lugu siin maamuna peal...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#6

Ma võin küll esindada neetud rikkuri seisukohta, aga minu arust oleks aeg 1,3 Mp sensoriga kaamera küll riiulile dekoratsiooniks saata. Osta.ee's müüdi eelmisel aastal üks töötav A10 eksemplar 3,2 euro eest... Seda remontima hakata?

1,3 MP pildistatud failidest saab vaevaga kätte talutava kvaliteediga 10x15 pildi. Üle selle on kõik kohutav.

Praegu liigub kasutatud kaameraid, mille hind ja piltide kvaliteedi suhe (eriti nigelates valgusoludes) on sadu kordi paremad.

Näiteid:
http://www.osta.ee/canon-powershot-a75-38386692.html
http://www.osta.ee/olympus-mju-600-6-0-m...19224.html

Aga kui Sa tõesti tahad A10 lappida, siis foto.kala.ee ja looduspilt.ee on kohad, kus tasuks mõnd laipa taga ajada. Või heal õnnel saad mõne töötava kommiraha eest.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#7

(08-07-2013, 09:35 AM)Aspelund Kirjutas:  Ma võin küll esindada neetud rikkuri seisukohta, aga minu arust oleks aeg 1,3 Mp sensoriga kaamera küll riiulile dekoratsiooniks saata. Osta.ee's müüdi eelmisel aastal üks töötav A10 eksemplar 3,2 euro eest... Seda remontima hakata?

1,3 MP pildistatud failidest saab vaevaga kätte talutava kvaliteediga 10x15 pildi. Üle selle on kõik kohutav.

Praegu liigub kasutatud kaameraid, mille hind ja piltide kvaliteedi suhe (eriti nigelates valgusoludes) on sadu kordi paremad.

Näiteid:
http://www.osta.ee/canon-powershot-a75-38386692.html
http://www.osta.ee/olympus-mju-600-6-0-m...19224.html

Aga kui Sa tõesti tahad A10 lappida, siis foto.kala.ee ja looduspilt.ee on kohad, kus tasuks mõnd laipa taga ajada. Või heal õnnel saad mõne töötava kommiraha eest.

A.

Ausaltöeldes on see aparaat mul olnud rohkem kola pildistamiseks ja lihtsalt autus kaasas.... Olen pilte lihtsalt arvutisse tõmmanud ja sinna need jäävad....sest mida on sealt paberile panna......1%... Selleks on sobinud küll ja eks ma lasen sellega veel edasi ka.. sest asi veel päris kütsa pole.....aga pilte sealt enam albumisse ei tule...Big Grin
Varem tegin Zenit TTL-iga aga valgusmõõdik andis otsad ja kõigi tarvikute kaasaskandmine+ nendega esinemine tänaval.......võib jätta jõle kõva fotomehe kuulsuse.....Big Grin mida olen püüdnud siis vältida... Aga järsku teab keegi mõnda vene aparaatide remontijat?
Aga juba ma silmasin seda esimest Osta pakkumist.....ja muidugi sõber ka juba helistas ja pakkus oma pilli..Wink Eks me näe.
Ja ausaltöeldes tahtsin juba poodi minna,et osta uus. Aga mind hoiab tagasi see,et tütrele sai ostetud uus aparaat aga tolku veel pole,sest mälukaart ei sobinud ja sugulase omaga proovisid.....ehk siis saavad omavahel vahetada..... aga see tsirkus hoiab mind poest ka eemale..... et võtaks siis mõne vanema,et ei peaks uue otsas istuma...Big Grin
Vasta
#8

Mina soovitan kasutada Canon peegelkaamera meeldivaid omadusi olen. Ise töötasin mõnda aega fotokaid müüvas poes kus sai selgeks, et kui ikka head kvaliteeti tahad siis peaks ikka peegelkaamerate poole pilgu heitma. Canon on aga soodsam kui Nikon ja see pärast soovitan neist kahest just Canon kaamera valida.
Vasta
#9

(21-09-2014, 13:59 PM)AlariTLN Kirjutas:  Mina soovitan kasutada Canon peegelkaamera meeldivaid omadusi olen. Ise töötasin mõnda aega fotokaid müüvas poes kus sai selgeks, et kui ikka head kvaliteeti tahad siis peaks ikka peegelkaamerate poole pilgu heitma. Canon on aga soodsam kui Nikon ja see pärast soovitan neist kahest just Canon kaamera valida.
Tänan soovitamast.
Minu vana fotokas töötas sinnamaani,kui nägi ära veel Pärnus Vanaveokate kokkutulekul ilusa ZIL kallaja ja otsustas lõpuks pensile minna........Big Grin
Siiamaani olen läbi ajanud tütre LUMIX -iga mingi Panasonic mudel DMC-LS5-ga aga peab ütlema,et ei ole veel asja selgeks saanud...pildid udused pisut ja väikest asja zuumida ei lase...kõik meeletult udune. Ligidalt saab makrovõtet teha ilma välguta aga mulle tundub,et oma vana käkiga said 20 korda paremad pildid....Big Grin Võibolla ei oska ma aparaati kasutada...........?
Vasta
#10

(21-09-2014, 15:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...pildid udused pisut ja väikest asja zuumida ei lase...kõik meeletult udune

Kas Sa tal teravustada ikka lased? Üks levinud kasutamisvigu on see, et päästik surutakse jõuga põhja, teravustamisasendis peatumata. Vaesel aparaadil ei jää siiis muud üle, kui klõps ära teha, olgu objektiiv kuitahes pahupidi peas.
Ja seebid teravustavad aeglaselt, eriti hämaras.
Vasta
#11

(21-09-2014, 15:26 PM)olevtoom Kirjutas:  
(21-09-2014, 15:14 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...pildid udused pisut ja väikest asja zuumida ei lase...kõik meeletult udune

Kas Sa tal teravustada ikka lased? Üks levinud kasutamisvigu on see, et päästik surutakse jõuga põhja, teravustamisasendis peatumata. Vaesel aparaadil ei jää siiis muud üle, kui klõps ära teha, olgu objektiiv kuitahes pahupidi peas.
Ja seebid teravustavad aeglaselt, eriti hämaras.

Lasen,lasen ja teravustab ära,kuid peale pildi tegemist on kõik udune..... tee kuidas tahad,ka ilma välguta.
Vasta
#12

(21-09-2014, 16:03 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Lasen,lasen ja teravustab ära,kuid peale pildi tegemist on kõik udune..... tee kuidas tahad,ka ilma välguta.
Kasutad automaatrežiimis? Kas välguga tehtud piltidega on sama lugu?
Vasta
#13

(21-09-2014, 16:03 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Lasen,lasen ja teravustab ära,kuid peale pildi tegemist on kõik udune..... tee kuidas tahad,ka ilma välguta.

Tsitaat:Normal Focus Range:
15 cm to Infinity
5.9 in to Infinity
Ligemalt kui 15cm ta ei teravusta ja makrot pole talle pandud. Soovitusi: 1. Hea valgus. 2. toeta aparaati või kätt või kasuta statiivi, et ei väriseks. 3.kasuta maksimaalset resulutsiooni ja ära kasuta 15cm kaugusel zoomi, hiljem lõikad suurest failist vajamineva tüki pilti välja, et saaks netti panna lubatud suurusega faili.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#14

Kaameratel ka programmid eri oludes pildistamiseks(küünlavalgus,siseruum,maastikuvõte,spordivõte jne)valitavad menüüst.Kui nüüd maastikuvõttega küll õues aga mitte hea valguse käes pilti soovime siis ongi udukogu.
Peegelkaamerad eeldavad ikka väga head aparaadi tundmist ja seadistamistja fotograafia tundmist,kui ikka ei oska siis saad seebikaga paremad pildid.
Vasta
#15

Igaljuhul tänan abistajaid! Esimene viga sai parandatud. Tunnistan ennast süüdi täielikult!Big Grin Siiani tegin pilte 0.3 megapixslit...... seega ikka omatehtud häda. Kuna kasutusjuhendit ka polnud...sai proovitud omal käel. No asi areneb ja viimased pildid juba paremad.
Vasta
#16

Ma küll ei osta, kuid ....:
aparaadiks on pirkal - Canon PC 1620
esiotsas - Canon Power Shot SX 220 HS

Küsimus - kas leidub netis kuskil sellise aparaadi juhendit-instruktsiooni- manuali , kus oleks asjad lahti seletatud eesti või vene keeles, äda korral ka inglise või sakasa keeles.
Aparaat töötab, kuid ei oska selle võimalusi korralikult kasutada.
Tahaks targemaks saada.
Vasta
#17

(21-09-2014, 20:09 PM)miilits Kirjutas:  Ma küll ei osta, kuid ....:
aparaadiks on pirkal - Canon PC 1620
esiotsas - Canon Power Shot SX 220 HS

Küsimus - kas leidub netis kuskil sellise aparaadi juhendit-instruktsiooni- manuali , kus oleks asjad lahti seletatud eesti või vene keeles, äda korral ka inglise või sakasa keeles.
Aparaat töötab, kuid ei oska selle võimalusi korralikult kasutada.
Tahaks targemaks saada.

http://www.canon-europe.com/Support/Cons...anguage=EE

Canoni lehel ju täiesti olemas, 48 keeles
Vasta
#18

http://www.onfoto.ru/review/Canon-PowerS.../1092.html
Küll 230 kohta aga seeeest slaavikeelne ja ei tohiks väga palju erineda.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#19

Tänud juhatamise eest, kui aega hakkan tudeerima.Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne