Projekt UD- 2
#21

Aeglaselt ringi ajades see mootor tööle ei lähe.
Vasta
#22

Mõni UD-ga sina peal olev ksf!, nagu JaakH võib täiendada, aga mina pakun et aeglasel ringiajamisel võib saada sihukese tagasilöögi, et käivitaja käib mõnda aega kipsis käega ringi...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

(12-08-2014, 13:00 PM)Basilio Kirjutas:  Mõni UD-ga sina peal olev ksf!, nagu JaakH võib täiendada, aga mina pakun et aeglasel ringiajamisel võib saada sihukese tagasilöögi, et käivitaja käib mõnda aega kipsis käega ringi...


Korra hakkas lubama, siis oli saada aru et lõi tgsi, rohkem ei taha vändast keerata igaksjuhuks... Mõtted hetkel et mingi värk arendada sinna et tööle saaks ajada mootori.
Vasta
#24

No mis mina Big Grin Mul virutas ka nii tagasi et väike varvas oli kuu aega paistes. Pakun variandi et süüde vale, et tagasi lööb. Mu omal oli lausa reguleerplaadist seade kruvi jalga lasknud. Siis sai kruvi kinni keeratud ja esimesest paugust läks kenasti käima. Mul on üks jagaja veel varuks aga jagajakaant pole. Sad Muidu youtubest jäi silma üks aretis, kus oli Lada jagaja (vist) peale aretatud. Ma piirdun ikka traditsioonilisega.
Kuigi jah omal liigub mõte ka elektristarteri suunas mõte.
Asjad on peaaegu olemas ainult puudub praegu karjuv vajadus teha.
Mulle see "väärakas" UD meeldib Big Grin

Juppe mul veel on! Kui vaja!

http://www.c2n.ru/ud2m1/doc/ud2m1.pdf

Veel pole maha löödud
Vasta
#25

(12-08-2014, 14:10 PM)JaakH Kirjutas:  Muidu youtubest jäi silma üks aretis, kus oli Lada jagaja (vist) peale aretatud.
Kas UD jagaja sapika omale lähem ei ole?
Starterist rääkides - äkitse mõni käivitusmootori oma sobiks koos hoorattaga?
Rasketehnikat ma kahjuks ei tunne, aga TREV-1-s puutusin põgusalt kokku suurte vene linttraktoritega, milledel oli (jutu järgi vaid tean) kahepütased käivitusmootorid. Küsimus teadjameestele - võis see olla UD-2 või oli täiesti eraldi mootor? Starteriks oli kas 51-e või 52-e starter, see jalaga vajutatav. Ega neil minu mäletamist mööda muud vahet olnudki, kui ühel oli pendiksit liigutav kang sirge, teisel kõver. Äkki tasub seda liini pidi näpuga järge ajada.
Kui mootor on statsionaarses kasutuses ja asub elektriga varustatud kohas, võib teha nii, nagu mu kadunud onu motoblokki käivitas. Kreissae elektrimootori pealt kiilrihmaga ülekanne, korraks tõmbas pingule ja käis. Rolleyes See on muidugi hirmus, aga häda korral toimiv lahendus. Saab sellise vuda sisse tõmmata, et kui vähegi kolbi alles ja süüdet on, siis ka läheb.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

Sai paar head Saku Rocki libistatud ühe taadiga kes on teerulli peal tööl olnud ja taat siis jagas veidi mõtteid UD kohta. Ta oli nn väikese rullimees mille jõuallikaks oligi UD. Nende brigaad ratsis asja ringi nii et muidu asub karbuss seal kus alati, kuid tehti ringi nii et karbuss asub uues kohas ehk kahe silindri vahel ja IZ-i karpa olla selle kukuleegu ära toitnud. Taat lubas otsida selle leiutise ülesse. Eks näis.
See tagasi peksmise asi pidi ikka olema süüteasi.
UD pidi olema õrnem kui naishing: Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta
#27

Selge siis Big Grin käivitusmootori starteri viisin saarele Jumzile ja rohkem neid hetkel pole siin Big Grin Peab vaatama 52 seda jalgstarterit, ehk annab seal miskit arendada Toungue
Vasta
#28

(13-08-2014, 01:11 AM)raivo45 Kirjutas:  Selge siis Big Grin käivitusmootori starteri viisin saarele Jumzile ja rohkem neid hetkel pole siin Big Grin Peab vaatama 52 seda jalgstarterit, ehk annab seal miskit arendada Toungue

Oeh, kribasin venna kasutaja all oma teksti Rolleyes
Vasta
#29

Kes siin kunagi rääkisid nendest mootoritest, siis oktaani arv kütuses pole mitte nii väga oluline kui seda on plii sisaldus. Puhta 98ga põlevad väljalaske klapid ära.. Võibolla tõesti kui süüde on liialt hiline ja kompressioon kehv. Aga tänapäevased kütused panevad sellised osad korrudeeruma. Pliilisand maksab 3€/50l bensiini kohta. See õhuke pliikiht mootoris selliseid osi kaitseb ja toimib mingil määral tihendina.
Päris plii ta siiski pole vaid mingisugune kaltsiumi segu mis toimib samamoodi aga pole tervisele nii kahjulik.
Pole vaja mingit A76 või A86 bensiini...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne