Ise ei tohi enam autot lammutada.
#81

(15-07-2013, 18:13 PM)maitus Kirjutas:  ... siis selleks, et oleks lootust, et selline avaldus üldse enne avalikkuse ette jõuaks kui mind pokri pistetakse, paluks neil, kes te tahate selle dokumendi valmimisel kaasa aidata, saata mulle oma meiliaadress: maitusgoo@gmail.com

Mul ka goooogle aadress...
Ainult viimasel ajal on ametlikult selgunud, et google müüb oma kliente ja "suur vend" jälgib hoolega kogu tegevust ja kirjavahetust pealt!
Nii, et kas on vahet, arutame siin, või googles...? Sad
Niisugune ongi siis vabadus?
Vasta
#82

No ma ei tea, poisid, et kas tasub ikka kohe hakata valitsust kukutama ja nagunii tulevad siis asemele samasugused tegelased...

Teate mis? Kellel veel kõrini pole, pugegu keldrisse ja kartku seal. Midaiganes... - kümmet käsku või kedaiganes. Värisegu oma varanatukese pärast või tundku head meelt kui temal veel nii fekaal elu pole, nagu mõnel teisel kes valmis Toompead põletama asuma.
Aga valitsusega on sellised lood...
...lubage esitleda:


Manustatud failid
.doc Mis on Valitsus.doc Suurus: 36 KB  Tõmbamised: 629
Vasta
#83

Ei viitsinud küll kõike läbi lugeda aga minu näide teema kohta:

Oman maakohas UAZ kastikat. Tehniline olukord hetkel selline, et TÜV läbi ei saaks aga muidu komplektne. Kasutan seda umbes mõned korras aastas ainult eramaal sõitmiseks, kuna raha ei nõua siis võib seista-omada sellist. Mõistagi pole tal juba ammu TÜV ega kindlustust. Seega peaksin ma hakkama kord aastas käima TÜV tegemas, kuna vana auto ja vigu on, enne seda tegema suure remondi ning kindlustuse? Kui ei taha nii siis viigu uunikumi poole teel masin lihtsalt kokkuostu? Kurb Sad

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta
#84

(15-07-2013, 16:53 PM)maitus Kirjutas:  Kirjade kirjutamisel ei ole mõtet jah, ainuke asi miks ma selle ideega välja tulin, oli see, et viia see teave viimse kui ühe eestlaseni ja anda aega natuke auru koguda ja ühtsustunnet tekitada. Samas anda lootust, et kõike saab muuta ja et võim on tegelikult meie endi kätes. Eestlane on pika vinnaga - sellist asja ei saaks läbi viia kohe homme...

Vaata, Eestis on tekkinud pikema aja jooksul selline olukord, mida on raske võtta väga lühidalt kokku, kuid ma proovin: Tavaline inimene mõtleb, et temast ei sõltu ju midagi- õige ka, ei sõltugi. Selleks, et tekkiks mingi kriitiline mass inimesi, on vaja ühtset ideed, mis ühendaks inimesi viimaks seda ideed ellu ja selle poole püüelda. Kriitiline mass inimesi tekkib vaid kodanikuühiskonnas, kus inimestel on piisav heaolu, mingil määral vaba aega ja ka soov oma energiat kasulikult kulutada. Hetkel on Eestis orjapidamine, kus inimene vehib nagu segane, et ennast ära elatada ja katus oleks pea kohal. Sellistes tingimustes ei jää inimesele aega just palju süvenemiseks kasvõi uudiste lugemisele igapäevaselt, et end eluga kursis hoida. See mass inimesi on nagu zombid, kes ei näe oma silmaklappidest kaugemale, sest kogu energia läheb vaid töötamisele. Sellist "bioloogilist massi" on väga kerge hallata ja enamasti võtavad nad uue maksu vms hinnatõusu vaid nägu virildades vastu ja sukelduvad veel rohkem töösse, et ots-otsaga kokku tulla. Nad lihtsalt ei jaksa mõelda millegile enamale.
Eestis on keskmine palk vist 900-midagi euri. Sõna keskmine peaks tähendama seda, et keskmise palga eest saaks inimene elada keskmist elu. Ehk küll mitte sõita just suur-kesklassi autoga, kuid siiski omada autot, käia normaalselt poes ja maksta muretult ära oma maksud, süvenemata sinna, et elektriarve äramaksmisel ei jää enam toiduks raha. Selline inimene hakkab nägema ka asju enda ümber ja soovib ka midagi muuta.
Eestis on lausa legendaarne suust sitaajamise oskus. Võid rääkida tõsise näoga mingit jumala lolli juttu, kuulajad ka muigavad, kuid näiliselt jäävad lõpuks nii rääkijad kui ka kuulajad rahule. Kui hakataks vahele segama piltlikult ja küsimusi esitama kasvõi päevast-päeva, siis oleks see poliitiku amet pisutki ebamugavam. Kui ennustada ükskord tuleviku poliitiku põrna pealt, siis jääks sitaajamist ka olulislt vähemaks...
Vasta
#85

(16-07-2013, 12:36 PM)Külahull Kirjutas:  See mass inimesi on nagu zombid, kes ei näe oma silmaklappidest kaugemale, sest kogu energia läheb vaid töötamisele. Sellist "bioloogilist massi" on väga kerge hallata ja enamasti võtavad nad uue maksu vms hinnatõusu vaid nägu virildades vastu ja sukelduvad veel rohkem töösse, et ots-otsaga kokku tulla. Nad lihtsalt ei jaksa mõelda millegile enamale.
Eestis on keskmine palk vist 900-midagi euri.
Seda arvan minagi. Siin foorumis on loomulikult isemõtlevad inimesed- tehnika tingib seda ja vastukaja on positiivne. Olen sellist teemat püüdnud arandada ka igapäevaelus ja mind on vaadatud nagu pidalitõbist. Rahul ei ole keegi, aga vastus on tavaliselt- küll kuidagi hakkama saab, ega ära ikka ei sure. Ka hirm venemaa ees on nii suur, et ei julgetagi EU-st väljaastumise peale mõelda. Aga niikaua kui me EU-s oleme, et ole mingit vahet kes seal valitsusepukkis istuvad. Nii, et kui hästi järgi mõelda, sisi ei teagi mida teha, tundub, et väljapääsu ei olegi. Tundub, et eestlane kui rahvus ei suuda olelusvõitluses enda eest seista ja ellu jääda ja igasugune katse sellisele loodusseadusele vastu hakata on tuuleveskitaga võitlemine. Eestlane saab selle mida ta väärib.

Tuleb vist ka omale maailmast parem paik otsida, sest riigis kus vabaduse ja õigluse eest seisjat vaatadakse kui napakat ja naetuvääristatakse, ei taha enam edasi elada. Parem võõras maa ja võõras rahvas- ei teki kiusatust oma õigust taga ajama hakata....Sad
Vasta
#86

Ku juba tehnikateemast nii mööda läheb,
(16-07-2013, 14:09 PM)maitus Kirjutas:  Olen sellist teemat püüdnud arandada ka igapäevaelus ja mind on vaadatud nagu pidalitõbist.
siis lisan veel omalt poolt ühe "pidalitõbise" seiga...
Oli vist aasta 2000 ja suur erastamine. Olin minagi erastamise propageerija, sest sain oma lolli peaga aru nii, et elan praegu riigimaal ja maksan seetõttu maamaksu. No renti selle maa eest või nii ja kui ära erastan, siis o m a m a a eest ma ju ometi enam maksma ei pea!
Suur oli minu üllatus, kui maamaks peale erastamist veel suuremaks läks!
Kõikides ametkondade, ka töö juures ja sõpruskonnas, vaadati mind, kui p i d a l i t õ b i s t, kui sellise omandijutuga lagedale tulin. Vallavalitsuses soovitati tõsiselt arsti juurde põõrdumist...
Aga ei pidanud ma ometi õiglaseks oma kodu eest maamaksu maksmist.
Läks veel kaksteist aastat (sic!) enne, kui kõik sellisest ebatervest maksuliigist, nagu (enda eraomandis oleva) maa maks aru said!

Kas jääme lootma, et kaheteist aasta pärast elame nagu ühes teatud X riigis, kus ülevaatust-kindlustust-automaksu üldse pole ja sõidus on ka sellised autod mis rohkem kui 50 - 60a vanad...?

Ma millegi pärast ei usu, et meie vastumeelsus teatud seadustele leiab laiemat kõlapinda, sest meid on vähe. Enamus autojuhte-tarbijaid tõepoolest ei vaheta kodus õli, ega tee muud remonti. Nad ei teagi mis seal kapoti all on... Rääkimata sellest, et hakkaksid oma autot mingil põhjusel lammutama... Selleks on ikka ruumi ka vaja. Enamus inemisi elab ju kortermajades. Ilmselt ka seadusandjad. Seepärsat ei tuldagi muule lahendusele, kui romulaid nuumata.
Kas keegi peab võimalikuks, et hakkab oma kortermaja õue peal vana autot tükikaupa müüma? Naabrid tulevad kallale - parkimisruumi niigi vähe!
Seepärast ongi siinkohal paslik enne hoolega läbi m õ e l d a, millisel juhul ja milliseid erandeid saaks lubada...

Kui seda mõtlemise tööd koos ja avalikult teha, saame ka üksteist täiendada ja muul moel pasliku lahenduseni jõuda. Avalikult.

Ja veel - meil peaks olema teoreetiliselt üks liitlane lausa Riigikogus - Aivar Riisalu, kes on väga paljude autode omanik, kuid kes ilmslt netis ei käi. Ja selles portaalis aeg-ajalt näha olev Indrek Sirk, kes juristina ja vanasõidukihuvilisena, saaks ka abiks olla, kuid esialgu vaikib.

Ja tegelikult, kas on keegi ajakirjanduses kajastatud seadus(t)e eelnõud tegelikkuses ka oma silmaga näinud?
Vasta
#87

(15-07-2013, 16:32 PM)Aibast Kirjutas:  Võimalus on arvelt maha võtta ka politseil - ehk kõik kellel on auto arvel - minge smurfide juurde ja kirjutage avaldus varguse osas. Näiteks sügisel jäi suvilasse, kevadel tulles oli läinud koos kõigega. Numbrid, ämbrid, dokumendid jne. Asitõendid looduse poolt ammu minema pühitud. Keegi pole näinud ega kuulnud.

Muud ei olegi kui riigihärradel arvelt maha võtta varguse alusel.

Aga kui tõsiselt rääkida, egas siis praegune olukord eriti positiiivne ole. Lollust on meid juhtivatel tegelasel liialt palju tehtud. Sõiduk on ikkagist minu isiklik vara, teen mis tahan sellega. Kas lammutan ta juppideks ja viin vanarauda või siis annan lammutusse, see peaks olema ikka enda otsustada.

Samamoodi võiks ju oma edasi müüdud auto kohta varguse avalduse teha, kui järgnev omanik seda oma nimele siiani pole registreerinud.

OT.
Vasta
#88

Ja veel - meil peaks olema teoreetiliselt üks liitlane lausa Riigikogus - Aivar Riisalu, kes on väga paljude autode omanik, kuid kes ilmslt netis ei käi. Ja selles portaalis aeg-ajalt näha olev Indrek Sirk, kes juristina ja vanasõidukihuvilisena, saaks ka abiks olla, kuid esialgu vaikib.


Saatsi hr Riisalule maili liikluskindlustuse maffia teema kohta ja natuke selgitasin mis ja kuidas. Siiani ei ole vastust. Tema peale vist väga loota ei saa. Aega juba piisavalt mööda läinud. Kuigi jah, antud teema kontekstis on ta ju õigest erakonnast Smile

Tsiteerimine ei toimi, samodelkini tekst on üleval.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#89

(16-07-2013, 17:21 PM)Regardman Kirjutas:  
(15-07-2013, 16:32 PM)Aibast Kirjutas:  Võimalus on arvelt maha võtta ka politseil - ehk kõik kellel on auto arvel - minge smurfide juurde ja kirjutage avaldus varguse osas. Näiteks sügisel jäi suvilasse, kevadel tulles oli läinud koos kõigega. Numbrid, ämbrid, dokumendid jne. Asitõendid looduse poolt ammu minema pühitud. Keegi pole näinud ega kuulnud.

Muud ei olegi kui riigihärradel arvelt maha võtta varguse alusel.

Aga kui tõsiselt rääkida, egas siis praegune olukord eriti positiiivne ole. Lollust on meid juhtivatel tegelasel liialt palju tehtud. Sõiduk on ikkagist minu isiklik vara, teen mis tahan sellega. Kas lammutan ta juppideks ja viin vanarauda või siis annan lammutusse, see peaks olema ikka enda otsustada.

Samamoodi võiks ju oma edasi müüdud auto kohta varguse avalduse teha, kui järgnev omanik seda oma nimele siiani pole registreerinud.

OT.

Kui politsei leiab auto ja ostja üles, ning ostjal on ette näidata ostu-müügileping kaebuse tegija allkirjaga, siis on kuripaha. Valekaebuse süüdistus võib endale kurja kaela tuua.
Vasta
#90

Teema on pikk ja ma ei hakka seda oma mölaga solkima.Selle asemel soovitan selle video ära vaadata. Kelle inglise keele oskus seda võimaldab!
Peale vaatamist, mõelge ise kummas süsteemis siis me elameRolleyes tegelikult.


Vasta
#91

(16-07-2013, 18:33 PM)zazik Kirjutas:  
(16-07-2013, 17:21 PM)Regardman Kirjutas:  
(15-07-2013, 16:32 PM)Aibast Kirjutas:  Võimalus on arvelt maha võtta ka politseil - ehk kõik kellel on auto arvel - minge smurfide juurde ja kirjutage avaldus varguse osas. Näiteks sügisel jäi suvilasse, kevadel tulles oli läinud koos kõigega. Numbrid, ämbrid, dokumendid jne. Asitõendid looduse poolt ammu minema pühitud. Keegi pole näinud ega kuulnud.

Muud ei olegi kui riigihärradel arvelt maha võtta varguse alusel.

Aga kui tõsiselt rääkida, egas siis praegune olukord eriti positiiivne ole. Lollust on meid juhtivatel tegelasel liialt palju tehtud. Sõiduk on ikkagist minu isiklik vara, teen mis tahan sellega. Kas lammutan ta juppideks ja viin vanarauda või siis annan lammutusse, see peaks olema ikka enda otsustada.

Samamoodi võiks ju oma edasi müüdud auto kohta varguse avalduse teha, kui järgnev omanik seda oma nimele siiani pole registreerinud.

OT.

Kui politsei leiab auto ja ostja üles, ning ostjal on ette näidata ostu-müügileping kaebuse tegija allkirjaga, siis on kuripaha. Valekaebuse süüdistus võib endale kurja kaela tuua.

Pole säädust täpselt uurinud, aga minu teada sätestab seadus, et kui 7 tööpäeva jooksul pole autot ümber registeeritud, siis kaotab ostu-müügi leping kehtivuse.

Edasine on ainult sõnade väänamine, seaduse järgi on omanik omanik, ja kes pole õige aegselt autot ümber vormistanud on ikkagi pätt.

Tavapärane pättus on juba see, kui ei märgita ostu-müügi lepingule kuupäeva - siis viskad sinna sobiva kuupäeva, kui on vaja ümber regada või tõesti, politsei onu küsib, et mis värk on?

Hää advokaadi onu abil võid oma auto tagasi saada, aga lihtsalt avalduste ja jorina abil saadetakse sind pikalt peese.

Aa ja teemase ka siis, et eks see valitsuse värk on kahe otsaga nööri jupp alati olnud.

Kui hakata plusse ja miinuseid välja kirjutama, et mida meile hetkeline valitsus on andnud ja mida võtab, siis arvatavasti (kindlasti) on plusse rohkem.

Kuigi osad miinused lihtsalt koinivad mingit seltskonda rohkem kui teist, sealt ka pahameel....

Päris agraal ühiskonda naasta ei tahaks, et istud oma valduste ääres ja muutkui valvad, et mingi kurjam mingid jama ei korraldaks. Mul muud ka teha kui nuiaga mööda aasa pätte taga ajada ja kindlust ehitada. Kuigi kindluse juhtimisel on ka vaja abiväge (siinses kontekstis orje).

Tee mis sa teed igal juhul peab keegi olema see sita töö tegija - nii on alati olnud ja arvatavasti ei muutu see nii pea.

Minu jutt on muidugi äärmuslik aga põhimõte on selge.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#92

(16-07-2013, 22:47 PM)phyl Kirjutas:  
(16-07-2013, 18:33 PM)zazik Kirjutas:  
(16-07-2013, 17:21 PM)Regardman Kirjutas:  
(15-07-2013, 16:32 PM)Aibast Kirjutas:  Võimalus on arvelt maha võtta ka politseil - ehk kõik kellel on auto arvel - minge smurfide juurde ja kirjutage avaldus varguse osas. Näiteks sügisel jäi suvilasse, kevadel tulles oli läinud koos kõigega. Numbrid, ämbrid, dokumendid jne. Asitõendid looduse poolt ammu minema pühitud. Keegi pole näinud ega kuulnud.

Muud ei olegi kui riigihärradel arvelt maha võtta varguse alusel.

Aga kui tõsiselt rääkida, egas siis praegune olukord eriti positiiivne ole. Lollust on meid juhtivatel tegelasel liialt palju tehtud. Sõiduk on ikkagist minu isiklik vara, teen mis tahan sellega. Kas lammutan ta juppideks ja viin vanarauda või siis annan lammutusse, see peaks olema ikka enda otsustada.

Samamoodi võiks ju oma edasi müüdud auto kohta varguse avalduse teha, kui järgnev omanik seda oma nimele siiani pole registreerinud.

OT.

Kui politsei leiab auto ja ostja üles, ning ostjal on ette näidata ostu-müügileping kaebuse tegija allkirjaga, siis on kuripaha. Valekaebuse süüdistus võib endale kurja kaela tuua.

Pole säädust täpselt uurinud, aga minu teada sätestab seadus, et kui 7 tööpäeva jooksul pole autot ümber registeeritud, siis kaotab ostu-müügi leping kehtivuse.

Edasine on ainult sõnade väänamine, seaduse järgi on omanik omanik, ja kes pole õige aegselt autot ümber vormistanud on ikkagi pätt.

Tavapärane pättus on juba see, kui ei märgita ostu-müügi lepingule kuupäeva - siis viskad sinna sobiva kuupäeva, kui on vaja ümber regada või tõesti, politsei onu küsib, et mis värk on?

Hää advokaadi onu abil võid oma auto tagasi saada, aga lihtsalt avalduste ja jorina abil saadetakse sind pikalt peese.


Ega ikka ole küll nii. Seaduse järgi peab jah 5 tööpäeva jooksul registreerima, kuid kui see tegemata jätta, ei muutu mitte kui midagi. Ainult vana omanik saab masina võõrandatuks kuulutada.

Leping on leping ja see tähtaeg ei muuda kehtivust. Praegu on nii, et võid ka mitme aasta vanuse ostu-müügilepinguga ARKi minna ja kehvemal juhul saad ainult pragada.



Tsitaat:Aa ja teemase ka siis, et eks see valitsuse värk on kahe otsaga nööri jupp alati olnud.

Kui hakata plusse ja miinuseid välja kirjutama, et mida meile hetkeline valitsus on andnud ja mida võtab, siis arvatavasti (kindlasti) on plusse rohkem.

Kuigi osad miinused lihtsalt koinivad mingit seltskonda rohkem kui teist, sealt ka pahameel....

Tee mis sa teed igal juhul peab keegi olema see sita töö tegija - nii on alati olnud ja arvatavasti ei muutu see nii pea.

Minu jutt on muidugi äärmuslik aga põhimõte on selge.

Vot ei nõustu. Ühest küljest on mõnda head tehtud, aga see prügi, mis sealt ülevalt meile kõigile kaela valatakse on ikka kahtlemata hullem kui see hea mis tehtud.

Põhiline etteheide on riigimehelikkuse absoluutne puudumine. Kui üheksakümnendatel veel astuti oma bläkkide pärast ametist tagasi, siis nüüd enam mitte. Isegi kui lõpuks on JOKK, siis moraalse süü mõistet enam ei tunnistata. Saan aru, et pätt kasutab iga võimalust, iga protseduurireegli rikkumist, et vabaks saada, poliitik peaks aga käituma vastavalt sellele pildile, mis rahvale jääb.


Meie praegune poliitiline situatsioon on ju praegu selline, et on kaks teineteisele absoluutselt vastanduvat parteid, kes tegelikult on ühe mütsi all ja ajavad ühist asja. Nüüd on lisaks tõusnud sotsid, kes on juba maailmavaateliselt kuritegelikud. Kuigi need meie "parempoolsed" on ise suuremad rahvaröövlid kui Lääne sotsid kunagi. Maksukoormus on meil ju üks Euroopa kõrgemaid, lisaks oleme me vist ühed vähestest, kes maksude pealt maksu maksavad (aktsiisid ja käibemaks).

Aitab praegu poliitilisest mölast.
Väga radikaalseid samme riigikukutamise näol ma ei poolda, meil on selleks liiga tugev naaber, kes ebastabiilsust oma huvides ära kasutada saab. Pigem tuleks lõpuks valmis teha üks korralik tehnokraatide partei, et oleks ka kedagi valida kui valida saab.
Vasta
#93

Maitus, lisa oma nimekirja vosat@hot.ee. Cool

Mida pakute asemele?

OK, läheme sobival sügisesel (siis on Riigikogu töös) neljapäeval (siis on valitsuse istung) hangude ja kirvestega Toompeale, põletame seal kõik maha, 101 dalmaatslast, valitsuse ja kogu kantselei lööme platsil maha.

Saame korrapealt lahti paljudest "pahadest".Rolleyes Mõni kohapealne rakuke teeb sama Viljandimaal.

Käiks juba ühe soojaga läbi ministeeriumid ja korraldaks sama sealgi. Tõsi, kuna ministeeriumid on vaesemad, siis nende plastsisu ei põle nii hästi ja mitte iga ministeeriumi ees ei ole piisavalt suurt välja, kuhu "vereimejate" laibad riita laduda.

Aga edasi? Hakkame uut riiki looma? Valime aga jälle uued juhid? Kust leiame need, kes oleksid isetud, riigimehelikud (-naiselikud!), läbinägelikud, asjatundlikud?
Või loome pretsedendi ja asustame osa Läänemere idakaldast riigita alaga? Huvitav katsetus, saaksi teada, kauaks tõeliselt ISE seisev olla saame....Rolleyes Ei tasu unsutada, et selle teoga kuulutame end teistest riikidest väljaspool olevaks. Hüvasti, Schengeni ruum...

Või äkki ikkagi võtaks julguse kokku ja hakkaks seda olemasolevat riiki õigemaks putitama? Alusel pole ju viga, lihtsalt pahmavad härjad on kole ahneks läinud...

Seadus seaduse haaval...Cool

Jooksva teema kontekstis alustaks tolle romuteema õgvendamisega. Kindlustuse teemaga ei saanud me ju hakkamaToungue

Minu mõtted, mida tuleb teha:
1) fikseerida ülevaatuseta autode hulk ja teavitada nende omanikke võimalusest teatud aja jooksul oma liikur lihtsustatud korras likvideerida. See haakub ka kindlustusega - nii saame lahti "surnud" liikureist;
2) enda hobi tarbeks lammutamisel ei tohi keskkonda reostada. Siit tekib kohe riigi tasemel võimalik probleem: kas jäätmejaamad suudavad võtta vastu tekkiva koguse? Palju seda tekib? Kuna enamus jäätmejaamu opereerivad KOV rahakoti toel, siis arvestades KOV nigelat tulubaasi, võib tekkida ka tasuta vastu võetava koguse piiramise vajadus teatud aja jooksul.
3) autode lammutamine ei tohi olla eesmärk (põhitegevus) vaid kõrvaline toetav tegevus. Ei tasu unustada, et sama erandi taha üritavad kohe pugeda ka ennast registreerimata toimetavad ettevõtlikud tegelased...;
4) kaotada ajutiselt arvelt maha võtmise piir 2 aastat. Õigem on nõuda omanikult ennistamiseks tegevust.
5) aasta peale viimast ülevaatuse tähtaega võiks automaatselt toimuda ajutine registrist kustutamine. Auto ennistatatakse kas omaniku soovi peale või tehnoülevaatuse läbimise järel automaatselt.

Ülaltoodud asjad ei nõua olulisi ümberkorraldusi kehtivas seadusandluses, lihtsalt mõned asjad tuleb kooskõlastada ja paaris põhimõttes kokku leppida.Cool

(16-07-2013, 19:00 PM)MAZ Kirjutas:  ...
Peale vaatamist, mõelge ise kummas süsteemis siis me elameRolleyes tegelikult.
...

Väga hea viide.Cool Kuigi soovitus mõelda on ohtlik - võib jõuda tulemustele, mis polegi nii meeldivad...Toungue
Vasta
#94

"Ori ei taha saada vabaks, ta tahab saada orjapidajaks."
A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#95

(17-07-2013, 15:58 PM)Aspelund Kirjutas:  "Ori ei taha saada vabaks, ta tahab saada orjapidajaks."
A.

Täpselt nii ongi!

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#96

(17-07-2013, 15:58 PM)Aspelund Kirjutas:  "Ori ei taha saada vabaks, ta tahab saada orjapidajaks."
A.
Kardan, et Aspelundil on õigus....Kui vaadata ükskõik mis alal või asutuses, siis on nii, et kui keegi kuskil ehitusel näiteks brigadiiriks pannakse, siis minnakse nii õhku täis, et unustatakse hetkega, et ta oli eile samasugune töömees kui teised. Selleasemel, et mõelda kuidas tööd või tootmist organiseerida, hakatakse nautima võimu ja üleolekutunnet.. - selline on inimene... eestlane veel eriti.
Ma kardan ka seda, et kui minna mäeotsa autolammutusõigust tagasi nõudma, siis ei tule sinna rohkem rahvast kui siin foorumis+ 4x4 foorumis rahvast kokku on. Nõudma peaks midagi sellist mis igat eestlast puudutab ja eraomandus on selline asi küll- olgu see siis maa, auto, maja või jne. Riigil ei peaks olema õigust otsustada ja maksustada midagi ja - teenida midagi mitte millegi pealt, mille ette käib liide: "era-". Kui inimene eraomandit kingib, vahetab, ümber kirjutab, pärandab jne, ei ole riigil õigust sellepealt teenida üüratuid kasumeid riigilõivude pealt, Kui omandi valdaja sureb, siis mille kuradi eest maksavad tema lapsed, kes on aidanud seda omandit toota, maksu mis ei ole mittemillegiga põhjendatud. Kui väita, et minu laps sai kasu kui ma maja tema nimele kirjutasin, siis mina sain ju kahju- ja poeg peaks selle sisuliselt minule korvama, aga mitte mingil juhul riigile. Kui ma loobun oma varast kellegi kasuks, siis riigil ei ole siin mingit õigust kaasa rääkida. Sama asi on testamendiga. On omaniku asi kellele ta oma vara pärandab ja teistel ei ole seal midagi vaidlustada. Inimesel peab olema õigus otsutada oma vara- eraomandi üle, mis sellest peale tema surma saab, samamoodi nagi tal on ( või peaks olema) õigus otsustada selle üle oma eluajal. Ainuke asi mida inimene peaks riigile maksma, on eraomandi müügist saadud tulumaks tulu pealt, kui seal on mingi tulu. Eramaja puhul näiteks ei ole keegi võimeline kokku arvutama kui palju sinna sisse tööd on pandud ja milline on tulu. Siin tuleks teha seaduses vahet, kas inimene teeb oma kinnisvaraga müügitehingu kahe kuu pärast peale ostu või on see vara kuulunud perakonnale sajandeid. Ei saa sellepärast, et mõni eraomandiga kasumit teenib, kõigile lajatada. Siin on koht kus tuleb seadusi teha, mitte perakonna käest raha välja pumbata kui peremehe asemel tahab perenaine majandama hakata.
Sellised asjad puudutavad kõiki iniimesi ja selliseid asju nõudes oleks ka lootust rahvamassid liikuma saada. Autode lammutusõigus läheb aga korda tühisele protsendile rahvast ja enamus ei saagi aru millest üldse jutt käib .. Smile. Sama lugu nagu selle kindlustusega...

Terve Eestimaa on sisuliselt eraomand ja teatud seadusi peaks vastu võetama üleriigilise referandumina, nagu näiteks pagulaste vastuvõtmine ja neile elatusraha maksimine. Euroliit ei peaks ka tähendama seda, et keegi meile midagi ette kirjutab ja võil lausa käsib. Liitlastest ei ole kumbki pool teise ülemus. See, et lastakse sisse tuua näiteks tugevalt doteeritud põllumajandustooteid, et ole mingi euroseadus vaid konkurentsiseaduse räme rikkumine ja meie valitsuse argus ja saamatus oma maa eest seista. Miks meie riik ei tohtinud aidata oma lennundust kui mujal aitavad riigid oma põllumajandust millega meie peame konkureerima ilma dotatsioonideta. Haige riik....!!!

Kas keegi on mõelnud, et miks makstakse PRIA toetusi maade korrashoiuks kui neid kellelgi vaja ei ole....ehk selleks, et kunagi, kui Brüssel Eestiga ühele poole on saanud, siis siia oma uustalunikke saata. Milleks maksta selliseid tohutuid summasid kui vabalt võiks ka metsad vohada tarbetute heinamaade asemel ???

Äkki sellepärast, et eestlane võiks äkki metsa pealt tulevikus teenida Smile
Vasta
#97

Just seetõttu ei sünni siin mingit lepet, ainult hammustame, eesotsas minuga loomulikult.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#98

(17-07-2013, 18:41 PM)maitus Kirjutas:  ...
Eramaja puhul näiteks ei ole keegi võimeline kokku arvutama kui palju sinna sisse tööd on pandud ja milline on tulu. Siin tuleks teha seaduses vahet, kas inimene teeb oma kinnisvaraga müügitehingu kahe kuu pärast peale ostu või on see vara kuulunud perakonnale sajandeid.
...

Aga vahe on ju praegugi sees: eluaseme müük on maksuvaba, kui seal on elatud üle kahe aasta...Rolleyes

Kulude kokkuarvamine on vaid tahtmise küsimus. Venelastel on hea ütlemine kehva tantsijat segavate munade kohtaToungue

(17-07-2013, 18:41 PM)maitus Kirjutas:  ...
Kui inimene eraomandit kingib, vahetab, ümber kirjutab, pärandab jne, ei ole riigil õigust sellepealt teenida üüratuid kasumeid riigilõivude pealt, Kui omandi valdaja sureb, siis mille kuradi eest maksavad tema lapsed, kes on aidanud seda omandit toota, maksu mis ei ole mittemillegiga põhjendatud.
...

Kas riigilõivud on vahepeal kordades tõusnud? Paar aastat tagasi oli praeguses vääringus 40 000 € väärtuses kinnistu kinkimise vormistamisel notari juures kulunud summa alla saja euro, millest riigilõiv oli vast pool. Ei liigitu nagu üüratu kasumi alla, arvestades registri pidamise kulusid...Rolleyes

Pärandi teema ei ole veel isiklikult tuttav.Rolleyes

Sellest on enne juba korduvalt räägitud, kuid kordame jälle: riigil on toimimiseks vaja teatud hulka vahendeid, mida kogutakse ühise kokkuleppe alusel maksudena. Küsimus on vaid selles, kui kõrgeid makse kogutakse ja mida nendega ette võetakse... Siin on enim parandamist vaja.

Natuke teemavälist juttu ka.
"PRIArahade" (tegelikult küll ÜPP - ühise põllumajanduspoliitika) taga on Kesk-Euroopas kokku lepitud põhimõtted. Riigiti siia erandite tegemine on võimalik, kuid põhjustab hiljem tüsistusi.
Ei tasu unustada ka seda, et mitmed "toredad" nõuded on ÜPPsse leidnud tee keskkonnakaitsjate survel. Selle alla käib muu hulgas ka "priahein".
Vasta
#99

Seadus on ja see toimib vaid neile kodanikele kes elavad selles nn uues eestis. Sellises kus sinu elu kontrollib nii pank kui ka riigiorganid. Kus sa oma liisitud ilusa elu säilitamise nimel pead täitma suure venna 10t käsku. Orjus nagu kirikukümnis.

Teises eestis: selles kus sulle riigist on abi ülimalt minimaalselt( peaaegu mitte sittagi) , toimivad aga teised seadused. Kes tahab see sisiki võtab oma auto teise samasuguse jaoks osadeks jne. See jääb toimima.

Palju olulisem aga on viia sõnum kõigi raipelammutajateni: Rämps ei käi loodusesse ja autosid ei jäeta õhku rippuma ja omanikule ei aeta kärbseid. Küll aga on jube raske seda sellistele metallikollidele selgeks teha.

Kuna vean aegajalt treileriga igasugu käkke tutvuste soovil, siis tean nii mitutki kodaniku kes teenivad elatist metalli peenemaks osistamisega. See on nende ainus elatusallikas. Mis teha. elu on selline. See jääb nagunii alles seniks kuni riigielu käib vaid pealinnas ja maakohtades inimestel puuduvad VÕIMALUSED ELUKS.

Ainus mida ma ise saan teha, üritan kodanike motiveerida et nad õlisid ja vedelikke keskkonda ei kallaks, toon neid nõudega meeste juurest ise ära ja olen neid suures kankus keskkonna jaama viinud jne.

NB: omal ajal olen isegi mõne auto osadeks võtnud sest on vaja sealt midagi. Kõik rämps läks prügimäele ja selle kohta on ka arve olemas , vanametall mis üle jäi ka selle kohta on arved olemas. Ning keskkonna jaama on asju viidud. Seega ei saaks keegi mulle öelda et sa oled auto keskkonna vaenulikult lammutanud. Mistähendab et mingil hetkel saab olema huvitav etapp ees. Autode maha kandmine .....

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta

(18-07-2013, 11:41 AM)ryblik1 Kirjutas:  ...
Palju olulisem aga on viia sõnum kõigi raipelammutajateni: Rämps ei käi loodusesse ja autosid ei jäeta õhku rippuma ja omanikule ei aeta kärbseid. Küll aga on jube raske seda sellistele metallikollidele selgeks teha.
...

Aamen selle peale!Cool

Kui kaob põhjus (looduses olev romautost pärinev rämps), kaob ka keelu alus.Big Grin

Puuduliku koduse kasvatuse kompenseerimine hilisemas eas on väga keerukas ja vaevanõudev, kuid võimalik. Ning siin saab kõige enam ära teha ühiskond (mina, Sina, tema), mõjutades lagastajat enda sitta õigesse kohta toimetama.Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne