AZLK 2140 1980
#81

(05-03-2016, 10:54 AM)h2rra Kirjutas:  
(05-03-2016, 10:41 AM)MAZ Kirjutas:  Ei mõjuta pingutuspolt siin miskit sõbrad. See on juba videost näha.et starter on pukside peal kinni või on väga halval juhul hoopis rootor ise küpse. 

ROOTOR?   [Pilt: icon_eek.gif]  ikka ankur nagu koolis õpetati  (rootor on ilma harjadeta ankrut läbib vool)

Jah minu jaoks on pöörlevad asjad rootor ja mitte pöörlevad staatorid! Aga eks võib ka seda ankruks kutsuda,kui vanakooli mehed muidu ei mõista Wink

Vahet polegi fakt on selles,et sealt tuleb viga otsima hakata,mitte jahuda siin tõmbereleede ja kes teab mille üle. 
Selle eemaldamine ja isegi remont,kui just pole harjad sisse söönud tugevalt pole mingi raketi teadus. 
Nii,et kodnaik Hendrik! Võtmed kätte ja tööle Smile


Vasta
#82

Maz kribas:  Aga eks võib ka seda ankruks kutsuda,kui vanakooli mehed muidu ei mõista [Pilt: wink.gif]

h2rra kribab:   Noored ja muidu väheste teadmistega võtavad sellised väljendi vead kähku omaks ja pärast ei saa keegi aru, millest räägitakse  Smile  (vint-kere jne.)  Püüame vähemalt korrektsemalt ja täpsemalt, sest meie tehnika vajab täpsust   Smile

Loodame, et teemaalgataja ikka tagasisidet kah annab oma tegemistest, kuna mitmed õppejõud-meistrid on oma teadmised-kogemused edasi andnud ja ootavad vastust. (kutsekoolides saavad meistrid sellise teguviisi eest lausa palka)

Aforism: " Lollus on sitke ja kiire paljunema "

Parimat   h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#83

Minuarvates tänapäeva inimestes on rohkem hirmu pihtahakkamise kohapealt. Kuna kõik kohad on teadusemehi täis,õpetlasi jne on lihtinimene nii ära hirmutatud,et ta ei julge enam ühtegi tööd ette võtta,sest mine tea mis juhtub. Hirmus ju. Tegelt on vaja hakata kohe pihta,mitte arutama et kuidas peaks tegema jne.... Pärast kui oled töö ära teinud,avastadki,et hirmus lihtne oli.... Big Grin  Aga jutumehed on asja nii keeruliseks ajanud,et ei julgegi näppe õliseks teha... Big Grin
Vasta
#84

(06-03-2016, 17:01 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Minuarvates tänapäeva inimestes on rohkem hirmu pihtahakkamise kohapealt. Kuna kõik kohad on teadusemehi täis,õpetlasi jne on lihtinimene nii ära hirmutatud,et ta ei julge enam ühtegi tööd ette võtta,sest mine tea mis juhtub. Hirmus ju. Tegelt on vaja hakata kohe pihta,mitte arutama et kuidas peaks tegema jne.... Pärast kui oled töö ära teinud,avastadki,et hirmus lihtne oli.... Big Grin  Aga jutumehed on asja nii keeruliseks ajanud,et ei julgegi näppe õliseks teha... Big Grin

Töid,mille protsessi ma tean või olen ennem teinud,neid ma ei pelga teha enda auto puhul Big Grin Näiteks starter. Kuna koolis(valikainena õpin autotehniku ametit) pole startereid remontinud veel,siis praegust ei julge väga näppima hakata. Muidu läheb midagi hoopis pekki asi omadega Big Grin Õnneks leitud inimene, kes võtab starteri remondi ette Smile Kui lumi sulab täielikult ära,siis köie otsas veame mosse kooli töökotta(õlide vahetus,kuna mootoriõli sekka on bensiini sattunud käivitamiste tagajärjel). Lähiajal võtan ette rataste vahetuse(kui õiged veljed on alt ära,lähevad asemele asendusveljed) ja piduriketta vahetuse.
Vasta
#85

Vanad kalad tihtipeale ei suuda hoomata, et just 18aastaseks saanud ei mõtle päris nii nagu meie. Proovime vahelduseks rohkem tolerantsust! Samas ikkagi tahaksin tänitada ka, korraks testriga/multimeetriga auto juurde minek on kordades mõttekam kui lihtsalt tuvastatava veaga auto transportimine. Kõik remondid algavad vea tuvastamisest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#86

(06-03-2016, 23:33 PM)Marko Kirjutas:  Vanad kalad tihtipeale ei suuda hoomata, et just 18aastaseks saanud ei mõtle päris nii nagu meie. Proovime vahelduseks rohkem tolerantsust! Samas ikkagi tahaksin tänitada ka, korraks testriga/multimeetriga auto juurde minek on kordades mõttekam kui lihtsalt tuvastatava veaga auto transportimine. Kõik remondid algavad vea tuvastamisest.

Ma olen nõus. Mal võtsin reedel karburaatori uuesti maha(et kontrollida üle,kas kruvid olid piisavalt tugevalt kinni keeratud). Mossemehest sõber oli väga veendunud,et asi on siiski karburaatoris...ma aga kahtlustan starterit ja seadistamata karburaatorit. Aga ega see starteri lahkamine/seisukorra kontrollimine halba ei tee Big Grin Ma panin praegu peal oleva starteri auto külge 2015 mais. Tuli töötava auto pealt. Kuid kooli pean ma viima ta niikuinii, sest õlid vajaks vahetust juba(viimati vahetasin 2014 juuli ja läbisõitu tiksunud selleajaga 3200km+õli sekka on bensiini sattunud). 
Vasta
#87

Ära selle karburaatori pingutamisega hoogu satu. Eeldan, et tegemist daaz karburaatoriga ja selle "jalga" on väga kerge kõveraks pingutada. Kõvera jalaga aga ei alla see karburaator seadistamisele enam.

Eesti Ladaklubi
Vasta
#88

Minu silmis on see asi sekunditega lahendatav. Kaks käivituskaablit, mis dubleerivad originaaljuhtmeid ja 50 grammi bensiini, mis viskad sisselaskesse. Kogemust ei asenda mingi eri, lisa ega ümberõpe. Palun vabandust Eesti koolisüsteemi solvamise pärast!

PS mossemehest sõbrale palju tervisi kui ta ei suutnud videolt tuvastada starteri liiga aeglaseid pöördeid!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#89

Kui õli sisaldab bensiini,siis ei taha mootor ka enam ilusti töötada. Vanakooli mehed käivitasid mossesid ikka käivitusvändaga. Big Grin
Vasta
#90

Bensiin mootoriõlis...Vanasti külmal ajal vene õlidega tehti käivitamise hõlbustamiseks sellist trikki, et päeva lõpus enne mootori seiskamist valati sorts bensiini karterisse, lasti mootoril hetke veel käia ja oli hommikul õli vedelam. See bens aga auras mootori soojenedes lihtsalt minema.Kuidas see praeguste õlide ja mootorite puhul toimiks, jumpsi ja pelarussi( vrdl Belarus) brigaad võiks sõna sekka öelda.

Tervitab Veteran.
Vasta
#91

Pole pikka aega teemat uuendanud...

Vahepeal tehtud asjad
-veljed värvitud
-uued rehvid alla pandud
-armatuuri uus kõlar ostetud
-karburaator käis uuesti puhastamisel,selle käigus vahetati ka düüsid
-süüde paika pandud
-eelsüütenurk paika pandud
-õli vahetatud koos filtriga(Mobil Super 3000 5W40)
-tagumiste töösilindrite mansetid vahetatud
-kroomitud rattamutrid soetatud
Uus kõlar(vineerist raam võetud orig. kõlarilt ja mustaks värvitud)
[Pilt: aprillKoplis%2B122.jpg]
Auto välimuse eest sai ka hoolitsetud. Peale pesu sai ära kuivatatud ja kõik tihendid suruõhuga kuivaks Smile
[Pilt: linnatiir%2B032.jpg]

Sai ka väike linnatiir tehtud Smile
[Pilt: linnatiir%2B048.jpg]
Vasta
#92

Aga mis sai starerist? Või jäi mul miskit kahesilmavahele...?
Vasta
#93

(28-04-2016, 20:12 PM)martinjev Kirjutas:  Aga mis sai starerist? Või jäi mul miskit kahesilmavahele...?

Starter tehti ka korda. 
Vasta
#94

Selle aastanumbri sees juba ligi 400km maha vuratud. Paigaldatud on ka raadio koos kõlariga( https://www.noortehnik.ee/gas-beat54-koaksiaalkolarid/ ). Üks ovaalne piduritrummel sai ka välja vahetatud. Enne kokkutulekut peab vahetama ära suunarelee ning pagassilukku,samuti tuleks auto ära vahatada Smile

Reedel sõitsime 140km,sai mosust paar ilusamat pilti ka tehtud Wink Kütusekulu tuli vägagi hea(veidi alla 7L/100km).
[Pilt: kostivere%2B022.jpg]
[Pilt: kostivere%2B095.jpg]
[Pilt: kostivere%2B173.jpg]
[Pilt: kostivere%2B208.jpg]
Üks pildike veel
Kõik pildid: https://plus.google.com/photos/103551921...9147192305
Vasta
#95

Oskab soovitada keegi Tallinnas mõnda remondimeest kes teeks mõistliku hinnaga käigukasti remondi? 2. käigu sünkronisaator vajab vahetust Big Grin
Vasta
#96

Ilmselgelt on lihtsam ja odavam panna alla toimiv kast.
Vasta
#97

(07-08-2016, 21:44 PM)lauren Kirjutas:  Ilmselgelt on lihtsam ja odavam panna alla toimiv kast.

Poole tunniga ei leia nii lihtsalt remondimeest,kes viitsiks asjaga tegeleda....  Anna ikka aega ka teistele... Big Grin
Vasta
#98

Mida Sa selle autoga teed koguaeg, et vaid laguneb?
Vasta
#99

Pikka aega on vaikus olnud siin teemas. Auto hetkel seisab, kui tulevad soojemad ilmad, vahetan tagumised piduritöösilindrid ära. Mosse sai korduva ülevaatuse ühe piduri pärast(silinder lekkis). Kevadel käin autoga koolis piduristendis enne ülevaatust ja plaanis on käigukasti- ja difriõli vahetada Smile
Vasta

Uuendan ka siis teemat. Auto kenasti alles ja aeg-ajalt näeb linnatänavaid ja harvem ka eri Eesti otsi Wink Täitus ka 70 000km verstapost, varsti tiksub juba 10 000km minu omanduses olles, suvel täitus 4 aastat auto ostust. Erinevaid mõtteid on kuidas mosset parandada/täiustada, aga küll see tuleb omal ajal. Üks mõte on eelmine aasta tehtud "elektriparanduste" likvideerimine(loe: tehti mingi otseühendus) ja tagaistme seljatoe vahetus


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne