CCCP tuletōrjepump '67
#1

Mul pilti veel pole, kuid ehk keegi omab kokkupuudet vene veepumbaga, mis on 2 silindriline 2 taktiline, 2 mehe vahel veetav kolakas, mis kasutab vee üles imemiseks ühe silindri poolt tekitatud hōrendust. ca 20l paak on aparaadi peal ja reeglina on nad punast värvi. Smile

Lugu selline, et laenasin neid 2tk, et oma uus tiik ojast täis pumbata.....pool tiiki sain täis Smile

mōlemal pumba poolne kepsulaager laiali Sad
ühel lisaks 1 kolb laiali ja teisel pumbal teine kolb + silinder.

Oskab keegi puusalt tulistades pakkuda kas selle mootori osad vōivad miski muu vene tehnika osadega kattuda vōi mitte?
Kepsulaager ei ole kuidagi vahetatav sest vänt ei käi lahti eks?
Sebin homseks ka pilte.

Ettetänades.
Vasta
#2

Tegemist tõenäoliselt MP-800-ga. Kepsulaager on vahetatav. Iž-kolvirõngad peaks sobima.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#3

Tänud vihje eest, just sellega siikohal tegu ongi Smile
Kas vihjaksid veidi kuidas sellist esmapilgul mitte lahti käivat väntvõlli lahti võetakse ja kuidas oleks võimalik asi taastada ? kuna vähemalt 1 rull paistab vahelt puudu eeldan, et kulunud on nii rullid, keps kui ka võll millel nad käivad Sad[/align]
Vasta
#4

http://www.mp800.ee

meil on neid umbes täpselt 40 maakonnasSmile
Ja remondikogemus ka üpris suur....

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#5

See oli ka esimene ja ainus leht mis leidsin....vägagi informatiivne kusjuures Smile
Ega kellelgi teil väntvõlli üle pole?
Või kui ma ise hakkama ei saa siis äkki soovib keegi teist pakkumise teha mu varuosadele Toungue
Vasta
#6

Ega sa unustanud pumpasid kasutades bensiinile õli lisada?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#7

Kindlasti ma seda ei unustanud sest pumpasin tegelikult kokku ca 14h
aga vahe tuli sellest, et esimese 50 liitri jaoks kasutasin veidi sae õli ja juurde veidi mootoriõli ning järgmise 50L bensiini jaoks polud sae õli lisada ja mõtlesin, et 1:20nele mootoriõliga peaks OK olema sest tatina sai siklitega sellises vahekorras sõidetud kuid jah, ilmselt seda jäi väheks. Pumpade omaik ütles, et 1:10nele oleks hea olnud.
Oma viga aga mis teha...Olin vaid sunnitud nad välja ostma aga tahaks kahest ühe omatarbeks kas käima saada või juppide eest osa rahagi tagasi saada Big Grin

Uskumatu aga esimene pump käis 12 tundi jutti ilma ainsagi mureta....kuni hommikul "uut" segu sai kuna 1 silinder oli värvi maha põletanud ei osanud kinnijooksmist bensust otsida ning kahtlustasin lihtsalt umbes jahutussärki ja halba disaini (ühelt poolt vesi sisse ja samalt poolt välja....teise silindri veevahetus on ilmselgelt kehvem)
Saigi teine pump elustatud ja käima aetud (Magneeto oli surnud, küünlad kehvad jne) sai tunnike pumba juures seistud ja avastatud, et ka tagumise silindri saab sama jahedaks kui esimese kui tagumine ülemine kraan pool lahti jätta nii, et vesi kaarega magneetole lendab (Miskit sai katteks peale igaks juhuks) Ise olin veel maru õnnelik, et sain mõlemad silindrid käies nii jahedaks, et kätt võis ükskõik kui kaua vastas hoida) paar tundi ja.....KINNI
Vasta
#8

Foorumis on registreeritud kasutaja MP800, kes just selliste asjadega tegeleb
http://forum.automoto.ee/member.php?acti...&uid=16615
viimati on sisse loginud 31.05 ja kontaltandmed puuduvad nagu heaks tavaks on saanud,. Vb saab emaili saata?
Vasta
#9

Vōta yhendust.lappame pumba kokku.meil läheb peaaegu iga etapp mōni laiali.mp800 on parasjagu maagiline asjandus ja kapriissem valekäsitlemise suhtes kui vōrr.Kui kepsu külje pealt välja ei löönud,on asi täiesti elustatav

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#10

Kisub vist OT'ks aga:

ega sellele MP800B'le manuali ole? Näiteks elektroonilisel kujul
Võib ka paberil olla millest saaksin teha koopia/digitaliseerida (kui üleliigset isendit pole)
Olen netist vaid paar lehte leidnud aga teinekord oleks hea instrukstiooni sirvida.
[Pilt: 95715329_3_644x461_motopompa-pozharnaya-...umenty.jpg]

Illustreeriv foto netiavarustest, arvatavast seadmest millest teema on alguse saanud:
[Pilt: 000006162090-motopompa-pozharnaya-mp-800.jpg]

sai vist kõik öeldud
Vasta
#11

(21-07-2013, 18:18 PM)Henry Kirjutas:  Olen netist vaid paar lehte leidnud aga teinekord oleks hea instrukstiooni sirvida.

Aga palun - http://mp800.ee/mp800-kasutus-juhend/

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#12

Tänud,
See leht on mulle tuttav aga
selle sirvimisega on sutsu keeruline lugu ( ja allalaadida ma ei saa)
Kord leht avaneb, kord on bad gateway, kord muu errror
Tänud lingieest sellegipoolest

sai vist kõik öeldud
Vasta
#13

(22-07-2013, 08:14 AM)Henry Kirjutas:  Tänud,
See leht on mulle tuttav aga
selle sirvimisega on sutsu keeruline lugu ( ja allalaadida ma ei saa)

Alla laadida sa muidugi ei saaBig Grin
Puudub huvi hakata jaurama mistahes autoriõigustega...

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#14

Tean, kus selline pump saadaval. Kui on huvi, võin ps-ga numbri saata.
Vbla tuleb odavam, kui remontimine.
Vasta
#15

võid küll aga hetkel on mureks see, et 2 katkist pumpa häirivad mu rahulolu mitte pole otseselt vajadust pumbata Smile Tore oleks kahest ikka 1 risu elustada Big Grin
Vasta
#16

Koosnevad need Iz Planeta osadest nagu kolvid, kepsud ja karburaator ning kepsu vahetus ei tohiks olla probleem kui press olemas on ja indikaatorkell.
Vasta
#17

Üks väike illustreeriv klipikene:


sai vist kõik öeldud
Vasta
#18

mhm, niimoodi kuivalt käia lastes need pumbad laiali aetaksegi Big Grin
Muidu pump nagu pump ikka, paak kolmas põlvkond, kollektor ja karburaator on juba uuema aja oma külge kruvitud.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne