Projekt, Jumz 6 AL
#21

Ameeriklased panevad ka 30 aastat metsas seisnud autod lihtsalt tööle ilma mootorisse vaatamatta.
Vasta
#22

(02-08-2013, 10:18 AM)raivo45 Kirjutas:  Ameeriklased panevad ka 30 aastat metsas seisnud autod lihtsalt tööle ilma mootorisse vaatamatta.

Siinkohal tasub arvestada, et teleriekraani kaudu jõuavad meieni need korrad, kui pauku ei käi.
Ning kusagil Arizona kõrbes seisnud auto mootor ilmselt ei sisalda kubatuuri ulatuses vett ja hülsiga korrosiooni vahendusel üheks saanud kolvirõngaid...

Töötavat asja ei ole mõtet avada, kui pole plaani seda parendada. Paratamatult tähendab avamine teatud töid ja kulusid, millest ei ole pääsu. Kui aja ja vahendite eraldamiseks puudub tahtmine, siis oleks järgmise omaniku suhtes ausam mitte torkida.
Vasta
#23

Võtsin just ühel ala 5aastat seisnud jumzikul mootori laiali, kus kolvid sisse olid roostetanud ja silindrid ääreni vett täis olid, põhjus ilmselt katmata jäänud korstnas.
Aga nii kaua seisnud masinaid ennegi käima aetud, küll nägemata, mis olukord kaane all on, kuid korraliku leotamisega saab kolvid liikuma ja roostepuru liigub korstnakaudu välja. Halvemal juhul lõhub mõne rõnga.
Vasta
#24

Selge, seega ma ei tee hetkel mootorit igaksjuhuks lahti, homme plaanis kummid õhku täis lasta ja ehk saab tööle pannaWink Teeks väikse video ka kuda tööle saab?Smile
Vasta
#25

Täna sai siis heina küüni alla aetud veel, ning seejärel Jumzi juures oldud. Hetkel siis tuli üks probleem veel juurde, nimelt radikal on alumise vanni juurest katki arvadavasti, vett sisse ei saanud, kohe tuli alt välja ka Wink Sai põka ette aetud siis, kuna hetkel kutsikas nimelt ei tahtńud tööle minna üldse. Põkaga hakkasime tööle tõmbama, aga näe ei võta nagu suurt mootorit järgi, kuigi hääl oleks olnud nagu suur mootor oleks taga, aga ei, sai vahepeal ise põka roolis olla kuni oli hetk et põka ots tõusis lendu vaikselt Smile Viisime lõpuks koju tgsi, mässasin üksi kutsika kallal siis, kuni uuem korraliku sädega küünla, topakas ka sisse ja nöörist kutsikat tõmbama, tegi paari tõmbe järel häält korraToungue Seejärel alla ma ei andnud seal, vaid hakkasin pusima, sai ta tööle aga suurt mootorit kaasa ei võtnud millegipärast, isegi rihmaratalt mutrit keerates ei ringi. Sai korra kang asendisse panna et veab suurt kaasa ja siis vaikselt kuidagi käsitsi jõnksutasin et keerab suurt kaasa, oli näha et nagu midagi oleks ringi käinud, uuesti rihmaratta juurde ja siis ta liikus rohkem. Lõpuks kutsikas tööle ja suurt mootorit tööle ajama, suri alguses välja kuna pihustis polnud enam kütet, aga alla ta ka polnud vajunud eritiRolleyes Kolmandal katsel siis ta suutis tööle minna ja peaks mainima et masin on umbes 5 aastat seisnud, pluss 5 aasta vanune diisel veel sees, mida ei vahetanud uue vastu, aga tööle sellega läks. Hetkel sain ta sünniaasta ka teada, mis on 1980aToungue Too 33a. masin siis, hetkel kõige vanim masin millega tegelenud olen üldse. Hääle kohta peaks mainima et tõesti tuksub ilusti vaikselt tühikäigulToungue Mingeid videosi ka tegin, ehk käivitamist varsti näha sealt siis Wink Mis ma veel nägin, et too masinal soojendus ka sees isegiCoolHetkel suurimad tööd siis, rehvid taha saada uued, radikas maha võtta ja starter käivitusmootorile panna.
Vasta
#26

Üks küsimus, kui pole kaua aega vett sees olnud, kas peaks vaatama sealt soojenduse juurest torud läbi? Et poleks seda et torud mingid puru, sodi täis..
Vasta
#27

http://www.youtube.com/watch?v=QOsAsNabXUY

Mootor hetkel töötas ilusti, midagi kahtlast kuulda polnud oma kõrvaga. Vaja radikas korda saada ja siis saaks proovisõidule minnaRolleyes
Vasta
#28

Küsimus, millega need külmapunnid uuesti kinni saaks panna? Mul seal pihustite juurest on kaks tükki pm lahti.
Vasta
#29

[/URL] [Pilt: 0c94.jpg]Sai masin natuke lahti kisutud siis.. [url][Pilt: h9tp.jpg] [Pilt: nojf.jpg] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/560/zj2s.jpg/][Pilt: zj2s.jpg] [Pilt: l19z.jpg] [Pilt: 16f5.jpg]

Radikal oli vannis kolm pragu sees, mis sai tinutatud ja kaks kihti värvi peale, hetkel vett sisse pannes ta nagu pidas, aga vb kolmas kiht veel peale. Proovisõidule ei saanud kuna läks kiireks ja oli vaja ära tulla maaltSmile Nagu aru sain pole masinal 20a jooksul kordagi ühtki asja puhastatud, radikal oli küll must paks tolmukiht peal, sai õhusurvega puhtaks tehtud. Mootori sildi sain ka puhtaks enamvähem, 1985a mootor nagu sealt näha. Kui ma õieti aru saan siis minimaalsed pöörded sellel 1750rpm/min?. või siis maksimaalne? Ja mis see 44 ja 60 seal näitab?Rolleyes
Vasta
#30

44 kilovatti ehk 60 hobujõudu 1750 pöörde juures. JuMZ-i mootor on rahulik mootor madalate pööretega. Sellist diislit pole ma veel näinud, mille tühikäik 1700 peale oleks reguleeritud.
Vasta
#31

(12-08-2013, 09:41 AM)KristjanT Kirjutas:  44 kilovatti ehk 60 hobujõudu 1750 pöörde juures. JuMZ-i mootor on rahulik mootor madalate pööretega. Sellist diislit pole ma veel näinud, mille tühikäik 1700 peale oleks reguleeritud.

Selge, pm võiks 1700st madalamal olla jep? Smile Siin paar pilti kui sumpsi maha võtsin ja nägin mis tahm seal on seintelWink Paar pilti siis kui puhtaks tegin, aga arvadavasti vaja tglt mootor üldse lahti teha ja asjad puhtaks saada. Kui ma seda tsenterfuuki tahaks puhtaks teha, kas ma teen tollel selle kopsiku lahti ja seal sees oli veel omakorda mis olid mutriga kinni, et kas selle ka veel lahti tegema ja siis saan puhastada? [Pilt: v2ip.jpg] [Pilt: cgpe.jpg] [Pilt: 0zxe.jpg] [Pilt: pzn9.jpg] [Pilt: smac.jpg] [Pilt: ij6g.jpg] [Pilt: fgpn.jpg]
Vasta
#32

Matuu- sõidumees vali aga masinast ega tsentrifuugist tea tuhkagi veel. Külmakork nokitse välja ja mingi augu peal löö kumeramaks. Siis puhasta pesa, pane kork kõrgema kumerusega väljapoole kohale ja anna haamriga laks keskele. Selle sirgekslöömisega kiilub tihedalt auku kinni. Väga mitu korda ei maksa kõksida- hakkab lekkima. Võib ka kuumakindlat hermeetikut alla panna, ikka tublisti kindlam. Lõõrides väga palju tahma, siin õhupuhasti kaudu vee pihustamine ei aita enam.
Vasta
#33

Õhupuhastis oli juba õli vee segu sees, võtsin kupatuse lahti ja puhastasin enamvähem ära, nüüd ootab kuni kokku paneks ta. Külmapunnid sain ka kinni ära, lõõre hetkel ei saa puhastata, kuna pole aega mootorit täiesti lahti teha.Sad
Vasta
#34

Õlitsentrifuugil pead loomulikult selle sisu ka veel lahti keerama. Kuskil teemas on seda siin ka lahatud. Seal tsentrifuugi nn teise kopsiku all on ikka selline korralik tahmakiht, lõikad seda noaga seal kindlasti maha.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#35

(13-08-2013, 09:35 AM)saarrand Kirjutas:  Õlitsentrifuugil pead loomulikult selle sisu ka veel lahti keerama. Kuskil teemas on seda siin ka lahatud. Seal tsentrifuugi nn teise kopsiku all on ikka selline korralik tahmakiht, lõikad seda noaga seal kindlasti maha.

Ma ei julge selle sisu uurida, teades et 20a pole puhastatud Smile
Vasta
#36

(12-08-2013, 23:11 PM)Matuu Kirjutas:  Selge, pm võiks 1700st madalamal olla jep?

Kõik oleneb masinaga teostatavast tööst, kuid ka raske töö korral ei ole mõistlik sõita piirajas. Kõige parem mootorile, kõige ökonoomsem ja õigete töövõtete korral ka kõige mugavam on teha tööd mootori pöörete alas, kus mootor pakub maksimaalset väändemomenti. JuMZ-i mootor peaks seda pakkuma kuskil 1400 pöörde kandis. Konkreetselt JuMZ-i kasutamise kohta oskab vast praktikuna enim nõu anda ksf mlsluik. Ju see vene tehnika puhul ikka tagumiku ja kõrva järgi käib. Lääne tehnikaga on reeglina lihtsam, tihtipeale tahhomeetrile roheline, nn magus ala märgitud.
Vasta
#37

Nja, vahepeal oli mõte et võiks ka tahokas olla Jumzil, hea oleks pöördeid nähaWink On võimalik see juurde panna muidu?
Vasta
#38

(13-08-2013, 22:02 PM)Matuu Kirjutas:  Nja, vahepeal oli mõte et võiks ka tahokas olla Jumzil, hea oleks pöördeid nähaWink On võimalik see juurde panna muidu?

Tahoka lisamine peaks olema imelihtne, tuleb lisada tross ja tahomeeter ja kõigetipuks vastav tükk tunnilugeja asemele pumba otsas. Istuvad belarus tükid.

Tsentrifuugi puhul tuleb sulle vist ära mainida ka, et nõgikihi mahalõigates ei tohi kogumispinda pensu/küttega pesta, kuna muidu tsentrifuug lihtsalt "ei tööta" enam.
Vasta
#39

(13-08-2013, 22:57 PM)Buzzet Kirjutas:  
(13-08-2013, 22:02 PM)Matuu Kirjutas:  Nja, vahepeal oli mõte et võiks ka tahokas olla Jumzil, hea oleks pöördeid nähaWink On võimalik see juurde panna muidu?

Tahoka lisamine peaks olema imelihtne, tuleb lisada tross ja tahomeeter ja kõigetipuks vastav tükk tunnilugeja asemele pumba otsas. Istuvad belarus tükid.

Tsentrifuugi puhul tuleb sulle vist ära mainida ka, et nõgikihi mahalõigates ei tohi kogumispinda pensu/küttega pesta, kuna muidu tsentrifuug lihtsalt "ei tööta" enam.

Selle pesemise kohapealt - ei tea, olen alati läikima löönud tsentrifuugi sise pinna ja alati kui puhastan on sellist "takoid" täis, et paha hakkab.

Praktika kohapealt vaidleks vastu, et ei või pesta - arvan, et nafta ei suuda reageerida alumiiniumiga, et muudaks pinna tahma "hülgavaks".

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#40

(13-08-2013, 23:40 PM)phyl Kirjutas:  Selle pesemise kohapealt - ei tea, olen alati läikima löönud tsentrifuugi sise pinna ja alati kui puhastan on sellist "takoid" täis, et paha hakkab.

Praktika kohapealt vaidleks vastu, et ei või pesta - arvan, et nafta ei suuda reageerida alumiiniumiga, et muudaks pinna tahma "hülgavaks".

Seljuhul võib sul olla liiga pikk õlivahetus või tsentrifuugi puhastamise välp.
Täiesti puhtaks lüües nakkub toda nõgi oluliselt kehvemini kogumispinnale või halvemal juhul ei nakku üldse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne