Projekt, Jumz 6 AL
#41

(14-08-2013, 00:11 AM)Buzzet Kirjutas:  
(13-08-2013, 23:40 PM)phyl Kirjutas:  Selle pesemise kohapealt - ei tea, olen alati läikima löönud tsentrifuugi sise pinna ja alati kui puhastan on sellist "takoid" täis, et paha hakkab.

Praktika kohapealt vaidleks vastu, et ei või pesta - arvan, et nafta ei suuda reageerida alumiiniumiga, et muudaks pinna tahma "hülgavaks".

Seljuhul võib sul olla liiga pikk õlivahetus või tsentrifuugi puhastamise välp.
Täiesti puhtaks lüües nakkub toda nõgi oluliselt kehvemini kogumispinnale või halvemal juhul ei nakku üldse.

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#42

(13-08-2013, 22:57 PM)Buzzet Kirjutas:  
(13-08-2013, 22:02 PM)Matuu Kirjutas:  Nja, vahepeal oli mõte et võiks ka tahokas olla Jumzil, hea oleks pöördeid nähaWink On võimalik see juurde panna muidu?

Tahoka lisamine peaks olema imelihtne, tuleb lisada tross ja tahomeeter ja kõigetipuks vastav tükk tunnilugeja asemele pumba otsas. Istuvad belarus tükid.

Tsentrifuugi puhul tuleb sulle vist ära mainida ka, et nõgikihi mahalõigates ei tohi kogumispinda pensu/küttega pesta, kuna muidu tsentrifuug lihtsalt "ei tööta" enam.


Peab uurima seda tahoka asja, tunnilugeja hetkel vist ei tööta. Tsentrifuugi puhastan lihtsalt nooaga sodist puhtaks ja tgsi peale. Peaks vaikselt elektrisüsteemi ka koostama hakkama, ei oska hetkel ise öelda kas tuled ja viled töötavad, samas T 16ne oleks ka veel elektrisüsteem korda seada, kuna seal igaüks oma parandusi teinudSmile
Vasta
#43

(13-08-2013, 23:40 PM)phyl Kirjutas:  Selle pesemise kohapealt - ei tea, olen alati läikima löönud tsentrifuugi sise pinna ja alati kui puhastan on sellist "takoid" täis, et paha hakkab.

Praktika kohapealt vaidleks vastu, et ei või pesta - arvan, et nafta ei suuda reageerida alumiiniumiga, et muudaks pinna tahma "hülgavaks".

Olen samuti kõik tsentrifuugid üleni puhtaks teinud. Mitte poleerinud. Smile Ei kujuta ette, kuidas saaks jätta mingi kihi sodi ühtlaselt tsentrifuugi pinnale, et asi tasakaalus ka oleks. Välja treida?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#44

Tsentrifuuge puhastataksegi kütusega, olgu selleks siis diisel, petroolium või isegi bensiin. Pind tuleb puhtaks pesta, musta detaili mootorisse tagasi ei panda. Tsentrifuugi pind on seest kergelt kare, see toimib ideaalselt igas asendis.
Ei mõista miks diisliga pesta ei tohi... katsu käega diiselkütust ja mootoriõli, kumb on libedam...
Tundub selline "naised saunas rääkisid" jutt olema.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#45

(14-08-2013, 00:36 AM)Matuu Kirjutas:  Peab uurima seda tahoka asja, tunnilugeja hetkel vist ei tööta.

Enda vanale metsade hirmutisele läheb selline tahhomeeter-tunnilugeja: http://www.autostuudio.ee/tooted/detail/...l?sef=hcfp

Klemmi, kust impulss võtta, pead ise ilmselt generaatorile tekitama. Siis saad arvutada, mitu pööret teeb generaatori rihmaseib mootori pöörde kohta ning tahhomeetrisse sisestad impulsside arvu mootori ühe pöörde kohta. MTZ-i tahhomeetri sobivusest JuMZ-le ei oska ma rääkida, ilmselt sobib küll. Ja kui sobib, siis mõistlikum vast jah juba russi vidinaid kasutada, kõvasti soodsam.
Vasta
#46

(14-08-2013, 06:22 AM)mlsluik Kirjutas:  Tsentrifuuge puhastataksegi kütusega, olgu selleks siis diisel, petroolium või isegi bensiin. Pind tuleb puhtaks pesta, musta detaili mootorisse tagasi ei panda. Tsentrifuugi pind on seest kergelt kare, see toimib ideaalselt igas asendis.
Ei mõista miks diisliga pesta ei tohi... katsu käega diiselkütust ja mootoriõli, kumb on libedam...
Tundub selline "naised saunas rääkisid" jutt olema.
Ei tahtnu kellegiga vaidlema minna, kuid kas mind on siis koolis valesti õpetatud ?

Edit:
Lisan mõned pildid enda arusaama järgi :
[Pilt: 01040773933a61d.jpg]
[Pilt: 0104077403a5c31.jpg]
[Pilt: 01040774115771c.jpg]
Vasta
#47

Aastal ca 65 õpetati: tsentrifuug puupulga ja kütusega puhtaks ja et järgmine kord vähem jama oleks, siis paberist ring sisse. Pahtlilabidat ei soovitatud kraapimiseks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#48

Sai täna radikas ilusti peale, joodetud koht läbi ei hakkanud andmaRolleyes Üks toru tuleb uus asetada, kuna too on oma elu ära elanud juba, vesi sisse ja neli korda tõmba kutsikat ja too tööl Toungue Ja pm liiguta kangi ja masin tervenisti tööl, umbes 10 lasin tööl olla et jälgida kas kusagil mujalt tuleb vett või mitte, aga siis vaatasin et õli korgi juurest nagu aurab. Mõtlesin et ega õli ei kee nüüdWink aga hoopis selgus et kuradikuradi vesi on õliga segamini Sad Mis tähendab ikka, et mootor lahti võtta ehk, pildimaterjali natuke jälle [img][Pilt: utkg.jpg] [Pilt: ugiy.jpg] [Pilt: 0wdx.jpg] [Pilt: deti.jpg][/img]

Avastasin et külmapunn ka lahti seal, [Pilt: 1nnj.jpg] Kas temast võis ka see kahju tulla? Hetkel oli mõte et paneks too kinni uuesti ja puhastan pealt ära õlist, ning korra tööle uuesti ja vaataks mis seal toimub, või peab pigem ikka ploki maha võtma, et näeb mis seal all toimub üldse? Igatahes kui ma vee radikast ja plokist välja lasin, siis sealt tuli välja õli vee segu ja he õhuvõtu aval on sein roostene, ehk sealt on vett või niiskust sisse läinud..
Vasta
#49

Déjà vu...

Mõtlesingi et kas plokokaane peal oleva punni ikka lõid korralikult tagasi...

Löö see ka sisse tagasi ning lase õli välja, uus õli sisse ja käima. Vesi saaledele head ei tee aga jumz kannatab ära...

Minu jumzi teema hakkas mäletatavasti hakkaski pihta sellest punnist... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#50

(19-08-2013, 10:28 AM)mlsluik Kirjutas:  Déjà vu...

Mõtlesingi et kas plokokaane peal oleva punni ikka lõid korralikult tagasi...

Löö see ka sisse tagasi ning lase õli välja, uus õli sisse ja käima. Vesi saaledele head ei tee aga jumz kannatab ära...

Minu jumzi teema hakkas mäletatavasti hakkaski pihta sellest punnist... Wink

Tagantjärgi nüüd mõelda oleks pidanud ikka vist kaane alla vaatama Smile See nädalavahetus peab siis pealt ära puhastama ja punni tgsi ning tööle panema, kaant ma hetkel peale ei pane, vaataks mis klapi juures toimub. Üks asi mulle meeldib, see et käsigaas tal olemas, hea madalad pöörded paika pannaToungue Õlist pealt puhtaks, punn tgsi panna, vana õli välja ja uus sisse, ning tööle ja siis loota et korras. Üks miinus on see et vesi oli kellegil sisse jäetud, sellest oli radikas ka kutu omadega, peab lootma et kusagil plokis pole vett seesRolleyes
Vasta
#51

See mulle meeldib kui tehnika on heas korras ja läheb kohe tööleToungue
Vasta
#52

Küsimus, mitu liitrit karterisse õli läheb sisse?
Vasta
#53

(21-08-2013, 21:30 PM)Matuu Kirjutas:  Küsimus, mitu liitrit karterisse õli läheb sisse?
nõks alla 20 liitri.
Vasta
#54

(21-08-2013, 22:43 PM)Buzzet Kirjutas:  
(21-08-2013, 21:30 PM)Matuu Kirjutas:  Küsimus, mitu liitrit karterisse õli läheb sisse?
nõks alla 20 liitri.

tänudRolleyes
Vasta
#55

Vaatasin su hea käivituse filmi ka, kas mulle ainult tundub, või sa tõmbasidki tolle nn käivitusmootori siduri kangi raginal pärast suure mootori käivitumist tagasi alg asendisse ?
Vasta
#56

(22-08-2013, 00:48 AM)Buzzet Kirjutas:  Vaatasin su hea käivituse filmi ka, kas mulle ainult tundub, või sa tõmbasidki tolle nn käivitusmootori siduri kangi raginal pärast suure mootori käivitumist tagasi alg asendisse ?

Enda teada mitte, ise raginat pole kuulnud, ehk lihtsalt suure mootori ja käivitusmootori hääle kokku tundus et raginal.
Vasta
#57

Kas pendiksi kang peabki sellises asendis olema või on pendiks uuesti sisse tõmmatud peale mootori käivitumist? Loodan et mitte Wink Toungue

Heas korras käivitusmootor läheb esimesest tõmbest... tahab veel natuke timmimist.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#58

(22-08-2013, 19:50 PM)mlsluik Kirjutas:  Kas pendiksi kang peabki sellises asendis olema või on pendiks uuesti sisse tõmmatud peale mootori käivitumist? Loodan et mitte Wink Toungue

Heas korras käivitusmootor läheb esimesest tõmbest... tahab veel natuke timmimist.

Maei teagi, ei oska öeldaSad Pole jumziga ennem kokku saanud, too esimene jumz mille kallal pusin Rolleyes

Nja, eks nii ta on aga hetkel rahul sellega, ei hakka teda lahti kiskuma hetkel kohe Wink
Vasta
#59

Tundus, et esimesed tõmbed olid sellised nõrgemad ka kui viimane.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#60

(22-08-2013, 21:30 PM)Killer666 Kirjutas:  Tundus, et esimesed tõmbed olid sellised nõrgemad ka kui viimane.

Eks vajab harjutamist see tööle panekRolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne