Minu T-40 AM

Olen töölt saadud bensu ja diislikütuse seguga mtz kasti ja esisilda loputanud. Esisilla lültasin välja ja sõitsin rahulikult kiireima käiguga. Kohe kui seisma jäin lasin kraami välja ja sorkisin samal ajal orgiga kasti põhja, et kogu jura välja tuleks. Tegin niimoodi 3 korda(lihtsalt põhja soga enam uuesti sisse ei valanud). Pärast peab keerme kah puhtaks tegema peenest metallipurust ja nüüd paneks isegi veidi keermeliimi. Kipub punni ümbrus muidu niiskeks minema. Soojendanud olen vedelkütuseid keedukolviga metallämbris(hästi ventileeritud kohas loomulikult).
Vasta

(02-03-2014, 15:32 PM)reljo86 Kirjutas:  Olen töölt saadud bensu ja diislikütuse seguga mtz kasti ja esisilda loputanud. Esisilla lültasin välja ja sõitsin rahulikult kiireima käiguga. Kohe kui seisma jäin lasin kraami välja ja sorkisin samal ajal orgiga kasti põhja, et kogu jura välja tuleks. Tegin niimoodi 3 korda(lihtsalt põhja soga enam uuesti sisse ei valanud). Pärast peab keerme kah puhtaks tegema peenest metallipurust ja nüüd paneks isegi veidi keermeliimi. Kipub punni ümbrus muidu niiskeks minema. Soojendanud olen vedelkütuseid keedukolviga metallämbris(hästi ventileeritud kohas loomulikult).

Pannkook, kuidas õlivahetus lõppes?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

pole kiiret olnud selle kiire asjaga Rolleyes
Õigemini õli on juba ostetud. Aga kaugemale ei ole ''aega'' olnud teha Big Grin
Vasta

Kas külgülekande õlikorgid sisse-välja on need punased?
Mis asi see kollane on? Käigukasti sai ostetud TEp-15. Kas see sobib ka siia valada?
   
Vasta

Välja lased sellest alumisest punasest. Sisse kallad täiesti ülemisest otsast samuti siseküljel olevast punnist. Kollasega on pidurilindi ühtlaseks pealesurumiseks mõeldud toetuspunkt. Seal ei ole mingit õli sees ja ära sinna kalla ka.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Käigukastist tuli umbes 10l ja kummagi ratta juurest ehk 0.7l.
Lähen siis ülemist punni otsima. Rolleyes
EDIT:
Kas tõesti on venelane mõelnud sellest rattakoopas peituvast punasest punnist õli sisse saada? Kabiin tuleb selleks eemaldada?
Kui sellest rohelisest valan, kuni täis saab, siis peaks ka ettenähtud 2l. umbes sisse mahtuma?
   
Vasta

Veneaegsed määrdepritsid olid sellised ja sellega saab ka nurga taha õli lisada.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(28-10-2015, 15:05 PM)pannkook Kirjutas:  Käigukastist tuli umbes 10l ja kummagi ratta juurest ehk 0.7l.
Lähen siis ülemist punni otsima. Rolleyes
EDIT:
Kas tõesti on venelane mõelnud sellest rattakoopas peituvast punasest punnist õli sisse saada? Kabiin tuleb selleks eemaldada?
Kui sellest rohelisest valan, kuni täis saab, siis peaks ka ettenähtud 2l. umbes sisse mahtuma?

Võid rohelisest ka kallata tõepoolest. Minu omal seda rohelist punni sellisel kujul ei ole.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Solgutasin siis diisliga ka, et puhtam saaks.
Nüüd on uus õli käigukastis sees.
''Tagasillas'' on hetkel veel diisel.
Järgmine kord, kui vaim peale tuleb, siis lasen alt välja ja ponnistan uue sisse.
Viskoossuse järgi, subjektiivselt vaadates, vanal ei olnudki väga viga, suurem probleem oli pigem aine vähesus.
Mingit olulist puru ka pesuga välja ei tulnud....
Vasta

Tervitus pannkook! Räägi, kuskohast sa selle kühvli oma neljakümnele ostsid? Kuidas muidu traktor toimetanud on.?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

See on Kilingi Nõmmes asuva Hevo Tehnika toode. Mul on ka selline 190cm lai ja kallutab. Väga asjalik ja tugev asi, julgen soovitada.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta

Sorry, et risustan natuke. Mitmesest rauast soovitate teha kopa küljed + põhja? Plaan oleks teha aga ei tea kas 5mm on liiga nõrk.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

(01-03-2017, 16:32 PM)52mees Kirjutas:  Sorry, et risustan natuke. Mitmesest rauast soovitate teha kopa küljed + põhja? Plaan oleks teha aga ei tea kas 5mm on liiga nõrk.

5mm on enam kui küll kui seda on ka tugevdatud mõistusega, ehk siis kopal peab olema korralik tera ja tugevad nurgad, põhja all libispinnad, et põhja läbi ei kulutaks. Lükke ning tõste jõud peavad olema jaotatud suuremate pindade peale. Kõige kindlam on imiteerida mõnda tehasetoodet, näiteid leiab Siit küllaga.
Vasta

(01-03-2017, 11:42 AM)hannest Kirjutas:  See on Kilingi Nõmmes asuva Hevo Tehnika toode. Mul on ka selline 190cm lai ja kallutab. Väga asjalik ja tugev asi, julgen soovitada.

Täpselt nii.
Toodi Tartusse ära ka. Ma ei mäletagi, mis laiusega ma võtsin, trakaktsi laiune vist sai.
Väga korralik tükk.
Kannatab ka jõhkrutseda sellega.
Trakats toimetab nii, nagu ikka hobipill. Kui aastas vatti saab kokku 10h, siis kestab isalt pojale
Vasta

(01-03-2017, 21:46 PM)pannkook Kirjutas:  
(01-03-2017, 11:42 AM)hannest Kirjutas:  See on Kilingi Nõmmes asuva Hevo Tehnika toode. Mul on ka selline 190cm lai ja kallutab. Väga asjalik ja tugev asi, julgen soovitada.

Täpselt nii.
Toodi Tartusse ära ka. Ma ei mäletagi, mis laiusega ma võtsin, trakaktsi laiune vist sai.
Väga korralik tükk.
Kannatab ka jõhkrutseda sellega.
Trakats toimetab nii, nagu ikka hobipill. Kui aastas vatti saab kokku 10h, siis kestab isalt pojale

Mis hinnaskaala oli?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

ei mäleta. Kallimapoolnem aga kvaliteetne.
35o ehk Rolleyes
EDIT:
Aga börsis nad jätkuvalt hindadega esindatud juu....
http://kuldnebors.ee/search/search.mec?s...g=tagakopp
Vasta

Näide kehvast kopast kah, mitte et idee kehv oleks, vaid teostus jätab soovida. Sellega julgeks vaid puulehti vedada. 
http://soov-ee.postimees.ee/740124-kuhve...tails.html
Vasta

(01-03-2017, 23:37 PM)huvi5 Kirjutas:  Näide kehvast kopast kah, mitte et idee kehv oleks, vaid teostus jätab soovida. Sellega julgeks vaid puulehti vedada. 
http://soov-ee.postimees.ee/740124-kuhve...tails.html

Ma ei oleks tingimata nii sapine - sarnase lahendusega, kuid Raplas vorbitud kopast ei ole ma suutnud oma hübriidrussiga seitsme aasta jooksul jagu saada. Tõsi, mul on eritellimusena mitte tapid, vaid silmad alumiste tõmmitsate tarbeks. Aisu olen küll mitu kõveraks trüginud.

Aga Hevo asjad ON head. Cool
Vasta

Kopaga enamjaolt nii.

Kui ennem keevitanud vähe, siis suht sirget koppa keeruline teha. Pole vahendeid et plekki sirgeks ajada(karbist rääkimata - kui tegu alla 4mm plekiga minuarvates.
t40am sobib vabalt ka 5mm plekist kühvel.

Ise tegin t25le 3 kühvlit korraga. No kõiksugu materjalide hankimine ja lõikumine oleks hinna nii kõrgele viinud, et ei tasunuks ära ühe kaupa teha. Rusile sai ka 2tk tehtud 6mm plekist.
6mm on raske, üksinda taha panna on ikka veidi hapu, kui just cat rippsüsteemi pole.
5mm ei tohi olla liiga lai. Üle 160cm hakkab põhjaplaat läbi vajuma.
4mm paras põkadele.
Kui nüüd uuesti ehitama hakkaks mõnd siis paneks rihvli plekist põhja ka.


Kõige mõtekam on kopeerida kellegi toodet.

Samas vaikuses võin öelda, et kui isegi ise teha, siis enne lõppu mõni tõpranahast sindrinaha geenius paneb ikkagi midagi müüki mis on kordades etem kui enda kokkukeevitatud kräpp. Ja siis oledki lahtise küna ees, Kas osta üks valmistoode veel juurde või kudias.


Samas kui ise teha, siis ise laseks nüüd juba painutada. Endale sai just ostetud viiimasena üks suurem kallutatav kühvel, mille plekk on painutatud. Tagaseinas puudub all 90 kraadine nurk. On tehtud kaks painet, et metsas puude veoga kinni jäädes tagakühvel ankruks ei jääks. Kühvel maha ja võid traktorit eest sikutada, kühvel toimib kelguna.  Üleval 90 kraaadine paine tugevuse andmiseks sisse poole mingi 4cm äärest. Reaalselt vajaks vaid ülesse lisakarpi ülemise tõmmitsa jaoks ja ülevalt alla kahte posti. Sinna 10mm lehtmetallist 2x2 plaati aukudega ja volla kopp olemas. Kallutussüsteem on omaette teema seal palju lahendusi.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

(02-03-2017, 09:57 AM)unimüts Kirjutas:   Samas kui ise teha, siis ise laseks nüüd juba painutada. Endale sai just ostetud viiimasena üks suurem kallutatav kühvel, mille plekk on painutatud. Tagaseinas puudub all  90 kraadine nurk. On tehtud kaks painet, et metsas puude veoga kinni jäädes tagakühvel ankruks ei jääks. 

Mulle meeldib just see nurk. Seda ma kasutan sahana.
Lasen nurga alla, siis kraabib, kui tagaotsa ka alla surun, siis silub lisaks. Väga hää.
Mädand kände rapsan ka sellega vahest Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne