Minu T-40 AM

(10-02-2019, 16:43 PM)pannkook Kirjutas:  U asemele siis? Rolleyes
Või need, mis on kangi all? Samamoodi, nagu keskmisel kangil?

Vahet pole, aga u asemele lihtsam ilmselt, kuna seal juba vastavad stutsid jagajal küljes, et voolikuga edasi minna.
Vasta

kui sinna sobib, siis on vist lihtsam ja odavam jahh. Keera vaid külge. Tänan Big Grin
Vasta

Kui ma oleks teadnud, et mu näkku selline naeratus tekib, 50 euri eest, siis oleks ammu juba uue hüdropumba peale pannud. Big Grin
Liigutab kiiresti, kangid lähevad oma asendisse ise tagasi ja rool on kerge kui kurat.
Vana pumpa saab näpuga ringi ajada. keegi siin kunagi vihjas, et defekteerimine käib nii, et kui jõuad käevahel ringi ajada, siis on pump kulunud.
Või on mul lihtsalt tugevad näpud Cool
Vasta

Veaks nüüd uued juhtmed ka, niipalju kui neid vaja on.
Lampe ma suudan järjestiku ühendada, aga see geneka laadimise värk jääb mulle arusaamatuks. Kuidas saab tuluke põleda, seni, kui genekas käima läheb ja siis kustuda?
Seda ühendust oleks vaja mulle selgitada. Kust ja kuhu.
Hetkel genekas taga vaid + klemmiga, see teine klemm ka siiani arusaamatu, milleks ja kuhu. Rolleyes
Vasta

(18-02-2019, 08:31 AM)pannkook Kirjutas:  Veaks nüüd uued juhtmed ka, niipalju kui neid vaja on.
Lampe ma suudan järjestiku ühendada, aga see geneka laadimise värk jääb mulle arusaamatuks. Kuidas saab tuluke põleda, seni, kui genekas käima läheb ja siis kustuda?
Seda ühendust oleks vaja mulle selgitada. Kust ja kuhu.
Hetkel genekas taga vaid + klemmiga, see teine klemm ka siiani arusaamatu, milleks ja kuhu. Rolleyes

Seda sai ju seletatud seal, kus sul see geneka saaga oli.
Vasta

(18-02-2019, 08:31 AM)pannkook Kirjutas:  Veaks nüüd uued juhtmed ka, niipalju kui neid vaja on.
Lampe ma suudan järjestiku ühendada, aga see geneka laadimise värk jääb mulle arusaamatuks. Kuidas saab tuluke põleda, seni, kui genekas käima läheb ja siis kustuda?
Seda ühendust oleks vaja mulle selgitada. Kust ja kuhu.
Hetkel genekas taga vaid + klemmiga, see teine klemm ka siiani arusaamatu, milleks ja kuhu. Rolleyes

 No kui lampe oskad ühendada siis tuleb ühendada üks 1..5W pirniga lambike nii et üks ots saab + nagu iga teine. Aga miinus ots ei lähe mitte massi vaid tolle geneka väikse klemmi külge. (Kui ikka on pingeregulaator geneka sees) See mis paranormaalne nähtus tolle tulukese mootori töötamise ajal ära kustutab, ei ole antud hetkel oluline.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(18-02-2019, 10:09 AM)huvi5 Kirjutas:  
(18-02-2019, 08:31 AM)pannkook Kirjutas:  Veaks nüüd uued juhtmed ka, niipalju kui neid vaja on.
Lampe ma suudan järjestiku ühendada, aga see geneka laadimise värk jääb mulle arusaamatuks. Kuidas saab tuluke põleda, seni, kui genekas käima läheb ja siis kustuda?
Seda ühendust oleks vaja mulle selgitada. Kust ja kuhu.
Hetkel genekas taga vaid + klemmiga, see teine klemm ka siiani arusaamatu, milleks ja kuhu. Rolleyes

Seda sai ju seletatud seal, kus sul see geneka saaga oli.

Midagi seletati jahh, aga ei jõudnnud kohale Sad
(23-01-2019, 12:03 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-01-2019, 11:49 AM)Daff Kirjutas:  Pildil olev genekas on juba sisse ehitatud releega. Teine pilt kus releeregulaator peal unusta ära. Geneka 6mm poldi alt vii juhe ampermeetrisse siis  akusse ja asi toimib. Geneka peenem väljavõte on laadimis lamp mis seisva geneka korral on miinusesse ühendatud.

Mitte miinusesse, vaid läbi laadimislambi saab välise toite ergutusmähis. Kui geneka väljundpinge tõuseb piisavalt suureks, kaob sellest ahelast vool ja lamp kustub. Kui lamp läbi põleb, pole ka ergutusvoolu.

Mulle tundub ka, et releepingeregulaator on jäänuk kunagisest elust ja keegi on selle üleliigsena juba välja ühendanud. Või siis haledalt ebaõnnestunud originaali sisemise pingeregulaatoriga genekaga asendamisel.

Ehk võta multimeeter, otsi üles ampermeetrilt tulev juhe, ühenda see "jämeda klemmiga" ja mõõda nüüd pinget mootori töötamisel. Kui elu sisse tuleb, on lootust. Kui ei tule, tasuks katsetada uue šokolaadiga. Kui on käepärast 10A kahvelkaitse, siis sellega võib proovida anda särtus "väikesele klemmile" "suurelt klemmilt". See ulatub kenasti ja ei tohiks elusat genekat loojakarja saata. Kruvikeerajaga andes võib nii dioodid kui veel elusa regu maha põletada. Šokolaadid on kulukaup ja poest peaks võtma kohe kolm tükki. No enne võiks veenduda, et "jämeda poldi" ja kesta vahel on mingi reaalne takistus, mitte null või lõpmatus ja et geneka kesta ja traktori raami vaheline takistus on null.
Et siis mingi mähis peab ka olema selles ahelas, et toimiks?  Rolleyes
Vasta

Tegin ühe skeemi kuidas ühendada generaator, ampermeeter. Tegin MTZ-50-le sama skeemi järgi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(18-02-2019, 13:19 PM)pannkook Kirjutas:  Et siis mingi mähis peab ka olema selles ahelas, et toimiks?  Rolleyes

Jah, see mähis on geneka sees, "väikese poldi" taga oleva pingeregulaatori järel.
Vasta

Üsna selge joonis. Aga genekal on kaks klemmi. Üks ja suurem on +, teine ja väiksem Д
Selle skeemi järgi vaatame Д st mööda, ehk see jääb tühjaks? Rolleyes
Vasta

(20-02-2019, 14:53 PM)pannkook Kirjutas:  Üsna selge joonis. Aga genekal on kaks klemmi. Üks ja suurem on +, teine ja väiksem Д
Selle skeemi järgi vaatame Д st mööda, ehk see jääb tühjaks? Rolleyes
See skeem käis ampermeetri ühendamise kohta, selle jaoks pole Д klemmi vaja. Laadimistule ahel on eraldi (eelnevat skeemi ära enam vaata) ja seal ühendad tule ühe otsa väiksema Д klemmiga, teine tule ots + peale.
Vasta

Pane nii, et süütelüliti ka oleks vahel kui sa just igal mootori seiskamisel massilülitit välja ei lülita. Ja kontrollpirn ikka pärast süütelülitit kusagile.
Varastasin ja täiendasin üht eelmist pilti. Vabandan.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Juba parem. Tänan väga abilisi.
Aga üks häda on veel.
Tõmbereleeks vist kutsutakse. Ega siin midagi remontida vist ei ole? Nimelt ei jõua oma alg asendist tõmbama hakata. Kui nügida mingi 5mm , siis tõmbab klõpsti, nagu peab. 
Müüakse ka uut, mitte väga kallilt.... 
http://www.agroparts.ee/et/a/tomberelee-1
Mõtlesin, et keevitaks sinna varre otsa 5mm junni. Siis ehk jõuaks tõmmata. Eeldusel, et sellega juba hammaka vastu ei ulata.... Big Grin
Vasta

Tsitaat:Nimelt ei jõua oma alg asendist tõmbama hakata. Kui nügida mingi 5mm , siis tõmbab klõpsti, nagu peab. 
Kõigepealt puhasta klemmid, võimalusel kergelt vaskmääret või miskit rasvast vahele. Siis vaata, et juhe mõnes kohas katkema ei hakka, ainult üks kiud veel laseb vaevalise ampri läbi. Nende vigade tõestamiseks oleks hea mõne juhtmejupiga aku + klemmilt anda otse starteri tõmbereleele üks 12V-ne pinge sähvatus. Muidugi kui aku miinus juhe on juba üle vaadatud ja korraliku ühenduse annab. Kui selle abijuhtmega ka jamab, alles siis on viga sisemine.

Ja starteri lüliti armatuuris!?!?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

see on mul pihuvahel. määritud ja näpitud. Juhtmed annavad ilusti ühendust.
Nii ma seda nägingi, et võtma kohe ei hakka, pead näpuga udjama.
Muidu liigub sisse-välja ilusti.
Algatuseks ma viisingi talle särtsu juhtmejupiga aku pealt otse.
Vasta

(20-02-2019, 15:42 PM)pannkook Kirjutas:  ...
Nimelt ei jõua oma alg asendist tõmbama hakata. Kui nügida mingi 5mm , siis tõmbab klõpsti, nagu peab.
...
Tõmbemähis katki ja hoidemähis ei jaksa liiga kaugelt tirida.
Normaalselt starterit ei taha panna?
Vasta

Võsa teab asju, ennegi nähtud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(20-02-2019, 21:08 PM)v6sa Kirjutas:  
(20-02-2019, 15:42 PM)pannkook Kirjutas:  ...
Nimelt ei jõua oma alg asendist tõmbama hakata. Kui nügida mingi 5mm , siis tõmbab klõpsti, nagu peab.
...
Tõmbemähis katki ja hoidemähis ei jaksa liiga kaugelt tirida.
Normaalselt starterit ei taha panna?

Milline see on? Arvasin, et see mul ongi normaalne. Kodutraktoril samasugune juba aastaid ja pole midagi laiduväärset öelda. Rolleyes
Vasta

(20-02-2019, 22:07 PM)pannkook Kirjutas:  Milline see on? Arvasin, et see mul ongi normaalne. Kodutraktoril samasugune juba aastaid ja pole midagi laiduväärset öelda. Rolleyes

Näiteks see:
https://flint.ee/e-tellimiskeskus/trakto...-12v-2-7kw

Kui juba on reduktorstarter, siis vabandan arrogantse märkuse eest.
Vasta

selle sama tõmbereleed otsingi just, kuna see enam ei toimi. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne