Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(04-06-2015, 17:03 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...
Riigijuhtimise juurde on saanud ka elukauged inimesed,kes suurt meie muredest ega hädadest ei jaga. Samas tundub,et nad on ennast päris mugavalt sisse sättinud. Big Grin
Ma olen saanud aru,et meie riik ei ole veel valmis! Selle kallal tuleks siis töötada,või mis? Kes sellega peaks tegelema? Big Grin  Kas mitte need,keda me valisime. Peaks siis hakkama neid tüütama ja nõudma,et asjad läheksid nii nagu meil vaja. Ma tahaks väga minna mõne mehe uksetaha juttu puhuma aga paraku ei leia ma neid üles.. Big Grin  Kahjuks ei saanud minu poolt valitud kanditaat ka kuhugile "sisse".
...

Vat see on õige jutt.

Kusjuures on ju kellegiga rääkida küll. Võtad aga oma hääle saanud bande nimekirjast vastuvõetava nime ette ja nõuad temalt selgitust. Sest sisse sai ta tänu SInu häälele. Seega on tal kohustus oma valijaga kohtuda ja tema eest seista. PAned oma mured kirja ja saadad talle igal reedel küsimusega: mida Sa sel ndäalal minu elu parandamiseks ära tegid.

Ei tasu unustada, et me oleme nemad valinud meie eest otsustama ja maksame neile pärios kena kopika igas kuus.

Kui Su hääl nüüd just Aunastele ei läinud. Siis on küll raisus... Sad

(04-06-2015, 08:06 AM)maitus Kirjutas:  PS: Kui aasta jooksul midagi Eesits paremaks ei muutu, väikeettevõtete maksusüsteemi ümber ei tehta ja meile ikkagi need moslemid sisse tuuakse, siis annan mina sellele lollusele alla, kuna mul on siis häbi eestlane edasi olla, lepin olukorraga ja minu eksport hakkab siis toetama Läti Vabariigi majandust- täiesti tõsiselt. Ja ma ei oleks ainuke.

 See postskriptum on esimene asjalik jutt siin teemas maituse poolt üldse. See maksude teema olekski vaja lahti kirjutada, mitte rääkida kui p3rses kõik on ja lõpuks võtab Allah või siis illuminaadid nagunii kõik. 

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

(04-06-2015, 17:19 PM)v6sa Kirjutas:  Vat see on õige jutt.

Kusjuures on ju kellegiga rääkida küll. Võtad aga oma hääle saanud bande nimekirjast vastuvõetava nime ette ja nõuad temalt selgitust. Sest sisse sai ta tänu SInu häälele. Seega on tal kohustus oma valijaga kohtuda ja tema eest seista. PAned oma mured kirja ja saadad talle igal reedel küsimusega: mida Sa sel ndäalal minu elu parandamiseks ära tegid.

Ei tasu unustada, et me oleme nemad valinud meie eest otsustama ja maksame neile pärios kena kopika igas kuus.

Kui Su hääl nüüd just Aunastele ei läinud. Siis on küll raisus... Sad
Tänan,tänan. Mul ei ole selle proua vastu midagi aga hääletasin ikka Vabaerakonna poolt.

Siit siis ettepanek kõigile!
Võtame kõik sellel aastal nööbist kinni mõnel valituks saanud isikul! Küsime,et kuidas tal läheb. Minul on lausa mõte saata küllakutse.... Big Grin  Las tuleb vaatab natuke Eesti elu. Tutvustan,et kuidas TALUPOEG TALUJA elab ja hakkama saab. Ühise laua taga oleks ju päris mõnus juttu puhuda.
Arvestades aga senist olukorda ja eelnevaid aastaid,on mul kahtlus,et võibolla ei tehta minust väljagi..... Näiteks saatsin Sotsidele meilile kirja ja need isegi ei suvatsenud vastata........ seega jäi nendega äri kohe pooleli... Big Grin  Jätan ka meelde järgmistel valimistel....
Nii siis..... kui ei tule,lähme ise külla! Big Grin

(03-06-2015, 09:42 AM)v6sa Kirjutas:  
(02-06-2015, 17:26 PM)Janka Kirjutas:  ...
Nii et oma haru peab igaüks ise looma ja leidma, mitte lootma-ootma, et tema poolt valitud (IRW, mõni arvab siiani, et valis kedagi kuskile ja tema poolt antud hääl luges midagi... Big Grin ) esindaja kuskil riigikogus või kusiganes õhuvõngutajate saalis miskit kasu talle peaks tooma Big Grin .

Ehk siis Sinu arvates on ainus õige tee ajada oma asja ja mitte pöörata tähelepanu ümberringi toimuvale? Mugav ja mitte millekski kohustav. Aga elu lõpupäevadel kaunikesti üksik rada käia. Rolleyes

Küll olen väga nõus sellega, et igaüks peab ise leidma selle raja,mida käies ta on õnnelik. Cool

Ei, ei arva! Sa lihtsalt ei saanud aru.
Minul on see haru olemas ja saan hakkama. Ja ma ei pea siin avalikult tervet maailma sellest teavitama, et MIS haru see konkreetselt on. Mainisin seda ka kohe alguses, kui siia teemasse esimesed read postitasin. Igaüks jõuab varem või hiljem sinna välja, kui ta vaid tahab.

Huvitav, kas siinsest seltskonnast keegi mõnel meeleavaldusel on käinud? Omast mugavustsoonist väljaspool?
Või taandubki kõik ikkagi sellele... "töömö höstö söörö söölö..."?

Maitusel pole vaja hanguga Toompeale minna, see valitsus ei püsi koos nagunii. Küsimus vast see, millal ja kas asemikud paremad on?

Huvitav kommentaar tänasele Hõbemägi artiklile IRL kokkuvarisemisest:

Brendan Sullivan 
04.06.2015 13:24
Eestimaa on okupeeritud vene maffia poolt.
1992 a. sügisel Mart Laar pensionäride raadios lausus järgmised sõnad:"Ma ei hakka välja kuulutama sõjaolukorda ja üldmobilisatsiooni.Nad tahtsid siin soetada kinnisvara ja õigusi venekeelsele elanikkonnale.Neil on firma SRV Group.Neist pättidest saame hiljem jagu.Neid hakkab esindama Keskerakond.Ma keelan meedial sel teemal igasuguse arutelu ja kajastamise."
Rahvas selle kohta teadis rääkida,et vene maffia asetas Mart Laari lauale nimekirja Eesti VIP-de perekondadest ja esitas ultimaatumi(nad pakkusid Eesti riigile katust) ähvardades mõrvata nimekirjas olnud isikud.Selleks ajaks oli juba võim vene maffia käes sest Kaitseliidu laod olid nad juba oma käpa alla saanud s.o. Eestlastel polnud laskemoona...Nad said Eesti siseministeeriumi omanikuks...ja kuna Eesti Riik oli sellega lõpetanud oma eksisteerimise siis majanduse alal targad teadsid rääkida,et hakkab Eestimaa maa maha müümine kuna Eesti riik ei hakka täitma oma rolli s.o. regionaal poliitikat ja tagama turvalisust.
Paikuse Politsei kooli õppejõud teadsid rääkida 1992 aasta sügise sündmuste kohta järgmist.Kuna kuritegevus Eestis oli kasvanud ülepeakaela ja kohalikud politseinikud ei saanud jagu kuritegevuse ohjamisega(pool aastat ei eksisteerinud Eesti Politseid),ning seetõttu kutsuti appi kolleegid Peterburist.Sellest ajast saati sai Eesti julgeoleku omanikuks Peterburi maffia s.o.Eesti siseministeeriumi ja turvafirmade omanikuks sai Peterburi maffia. 
Hiljem neid sõnu kinnitas Olev Raju.Ta ütles,et Eesti Siseministeeriumil ja turvafirmadel on ainuisikuline omanik kes on võõrriigi esindaja.
Edgar Savisaar rajas Paikuse Politsei kooli.

http://www.epl.ee/artikkel/82112

Reedel tuli avalikuks, et Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) andmetel on Isamaaliitu kuuluva Mõisa hea sõber Meelis Lao Peterburi organiseeritud kuritegevuse esindaja Eestis.

Jüri Toomepuu: „Nii põhjalikult kui Mart Laar ei ole rahvast petnud ükski järgnev valitsus”
http://vorumaateataja.ee/index.php?option=com...
&id=98:jueri-toomepuu-nii-pohjalik ult-kui-mart-laar-ei-ole-rahvast
-petnud-uekski-jaergnev-valitsus
http://vorumaateataja.ee/index.php?option=com...&id=98:jueri-toomepuu-nii-pohjalik ult-kui-mart-laar-ei-ole-rahvast -petnud-uekski-jaergnev-valitsusJüri Toomepuu: „Nii põhjalikult kui Mart Laar ei ole rahvast
petnud ükski järgnev valitsus”

Mart Laari ja Peterburi maffia seostest on juttu:
http://www.nommevalitsus.org/?p=7585

Korruptiivne Iisraeli relvatehing

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com...

Endisi “kagebiite” hakati “organisse” tööle värbama Mart Laari isamaaliseks kutsutud valitsuse ajal, mil siseministri koht kuulus ERSP-le (Parek, Arike). Sel ajal tehti endiste KGB-laste töötamisest kaitsepolitseis riiklik saladus, millest üldsus ei tohtinud midagi teada.
http://rahajumal.wordpress.com/2007/08... 

Endisi “kagebiite” hakati “organisse” tööle värbama Mart Laari isamaaliseks kutsutud valitsuse ajal

http://elektritsaabtasuta.blogspot.com...

........Peterburi maffia mõrvarid on Eesti Vabariigi riigivõimu omanikud ja see tähendab seda,et kui järjekordselt keegi mõrvatakse siis politsei komissar ütleb,et kas uurida seda mõrva ja leida üles kuriteo sooritanud isikud või mitte.Kui mõrva on sooritanud riigi omanikud siis muidugi ei algatata isegi kriminaal asja.Mõningaid näiteid selle kohta.
Kusagil 1992-1994 aastal Märjamaa kandis toimus saksa sõjaväe mundreis paraad.Rahvas lihtsalt oma lõbu pärast organiseeris sellise etenduse.Mõne aja pärast paraadi organisaatori uksele koputati ja ta löödi haamriga surnuks.Kriminaal asja ei algatatud...Märjamaal elas tubli inimene,enam nime ei mäleta aga ta sõitis juba 1991 aastal dziibiga,jalas kauboi saapad,nina all tugevad ja paksud vuntsid,suurt kasvu mees.Ta mingi kavaluse läbi sai pensioni kahe inimese arvelt.



Artikkel ise siin:


http://ekspress.delfi.ee/news/arvamus/pr...d=71630717



Ma ei kirjutanud seda siia mitte Priidule kaasalaulmiseks, see oli juba kuu aega tagasi nähtav, et side õbluke ja lepingu taasavamine päevakorral. 
Vabamüürlaste kõikvõimsusse ei usu, see pigem panga propaganda. No selleks, et oma tempudelt tähelepanu kõrvale juhtida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Sotsmeediast selline postitus, mis peaks nii mõnegi siin kirjutanu silmi pisut avama.
Tekst muutmata kujul, haledate vigadega. Ma ei viitsi pingutada, et  korralikku emakeelde viksituna loetavamaks muutuks.
Number 60 000.- € on vale. Selle asemel peab olema 6000.- €. 
No ja sellest lähtuvalt ka veel üks korrutamise tehe, aga see ei mäng suurt rolli. Tähtis on sisuline mõte saamaks aru, kes Eesti valitsuses istub, kes keda juhib.

eestil ei ole kohustust vastu võtta migrante!
paar päeva tagasi loeti rootsi tvs ette riigid, 
milliseid kohustatakse n.ö põgenikke vastu võtma, 
kuid ainult väga sos olukorras...
äärmised katastroofid, globaalne sõda jne jne...
arvesse võeti milline on maa suurus, rahva arv,
majanduslik olukord ning töö võimalused...
kõige rohkem eraldati põgenikke saksamaale... 
eestiga võrreldes gigantsele rootsile eraldati 
vaid 1200 põgenikku 2 heks aastaks...
samas rootsi ärikad ja vasakpoolsed lurjused toovad riiki
100 u tuhandeid migrante ja lausa tellimustööna!... 
muideks need ärikad ajavad ka äri balti riikides...
kahtlased abiorganisatsioonid rootsi ja teiste riikide toetustest
korrumpeerunud organisatisoonid on ka eestis, näiteks humana
estonia, milline peab eestis 10000 nde euroga pidusid oma personalile ja samas ajab äri, et migrante sisse vedada...
tegelikult balti riikidele ja loomulikult ka eestile ei eraldatud mitte kedagi, sest eu on teadlik, et balti riikides on omal majanduslikud raskused ja suur tööpuudus, eestis aga väike territoorium ning
kasin rahvaarv...
öeldi ka seda, et probleemiks on eeskätt illegaalsed põgenikud 
ja liigade poolt sissetoodavad migrandid... 
problemaatline on ka see, et iga põgenikuga annab euroopa toetust 60 000 eurot ja siit ka teatud tegelaste ärisoovid... 
seega kui keegi väidab, et eestisse sunnitakse põgenikke, 
siis too tegelane valetab ja tahab tuua põgenikke ise vaid ärilistel kaalutlustel... 
60 000 eurot põgeniku kohta on väga suur summa 
ja kui tuua 10 põgenikku, siis saab juba 600 000 eurot! 
see millist äri aetakse põgenikega ja neid lausa vägisi omalt maalt välja meelitatakse, on väljunud igasuguse kontrolli alt...
eesti riigil on aeg kahtlased organisatsioonid ja ilukõnelejad välismaalt ja eestis värvatud, maalt välja saata!
eesti riik peab lähtuma konstitutsioonist, 
milles eesti rahval on õigus otsustada, 
mitte mingil ärikal ja kasusaajal ning eestii riigi, maa ja rahva
kahjustajal, hävitajal...

(04-06-2015, 17:13 PM)v6sa Kirjutas:  Isand Maituselt tahaks aga küsida, mihandseid väikeettevõtlust toetavaid muudatusi tuleks maksuseadusesse sisse viia? Millise koha pealt kingsepa king pigistab?

Kõigepealt loomulikult see, et siduda maksud reaalse tuluga. Kõik väikeettevõtjad ei tööta 24/7 ,  paljud töötavad vaid paar- kolm päeva  nädalas ja ei ole võimelised näiteks maksma avansilisi sotsiaalmakseid seadusepoolt ettenähtud määras. Samuti väikeettevõtja (puudutab muidugi ka suuremaid ettevõtteid) tööjõumaks muudab väketootmise sisuliselt võimatuks. Ja liiga suured on need maksud nii või teisiti. Läti mikroettevõte maksab näiteks 9% makse tuludelt. Sellise protsendiga ei viitsiks keegi midagi varjata ja riigikassasse laekuks tegelikult rohkem.

 Ehk peaks olema veel migi ettevõtlusvorm, milles need tingimused täidetud oleks. Fiesid tekib tegelikult nagu seeni peale vihma nende töötukasse projektitoetuste baasil ja samapalju neid ka järjest kõrbeb ja inimesed on varsti töötukassa ukse taga tagasi. Töötukassa ja valdade toetuste väljamaksmise asemel tuleks vähendada väikeettevõtja maksukoormust, nii et ettevõtja endaga toime tuleb, midagi sealt ju ka kindlasti riigikassase laekub, seda ei ole palju, aga ikkagi progressiivsem kui riigikassast neile inimestele toetuste näol raha väljaandmine ja töötu rahvas.
 

AINUS IMMIGRATSIOONi VARIANT EESTISSE, MILLEGA MA NÕUS OLEN!

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Heh, ajasid naljanurgaga segamini? Nendel, keda pakutakse, näeb kuni pulmadeni ainult silmi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Teen nüüd meelega eraldi postituse.
Käis mul siin ukrainlane Tatra järgi. Ukraina keelt valdas mõne sõna...
Neil seal selline värk, et oma keeles räägivad maakad, haritud inimesed räägivad ikka vene keeles. Minu arvamuse peale, et teil ju oma riiki enam polegi siis jäi kuidagi nõutuks. Kui paljud meist on varmad vene keelele koheselt üle minema? Mõelge selle peale ka!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(05-06-2015, 02:20 AM)Marko Kirjutas:  Teen nüüd meelega eraldi postituse.
Käis mul siin ukrainlane Tatra järgi. Ukraina keelt valdas mõne sõna...
Neil seal selline värk, et oma keeles räägivad maakad, haritud inimesed räägivad ikka vene keeles. Minu arvamuse peale, et teil ju oma riiki enam polegi siis jäi kuidagi nõutuks. Kui paljud meist on varmad vene keelele koheselt üle minema? Mõelge selle peale ka!

No meil siin Eestis on ka Eesti kodanikke, kes riigikeelt vaid mõne sõna valdavad ja umbes niisamuti arvavad. Samas on vene keel meile oluliselt lihtsamini omandatav, kui araabia või aafrika lalin.
Samuti oli meil aegu,kus nn. haritud inimesed rääkisid saksa keeles ja maakeelne suhtlus oli põlu all. Et mis järelduse me sellest peaks tegema?

Sellise kaadri puhul paneb küll mõtlema.. http://imgur.com/a/TVnLK

(05-06-2015, 07:36 AM)kolentin Kirjutas:  
(05-06-2015, 02:20 AM)Marko Kirjutas:  Teen nüüd meelega eraldi postituse.
Käis mul siin ukrainlane Tatra järgi. Ukraina keelt valdas mõne sõna...
Neil seal selline värk, et oma keeles räägivad maakad, haritud inimesed räägivad ikka vene keeles. Minu arvamuse peale, et teil ju oma riiki enam polegi siis jäi kuidagi nõutuks. Kui paljud meist on varmad vene keelele koheselt üle minema? Mõelge selle peale ka!

No meil siin Eestis on ka Eesti kodanikke, kes riigikeelt vaid mõne sõna valdavad ja umbes niisamuti arvavad. Samas on vene keel meile oluliselt lihtsamini omandatav, kui araabia või aafrika lalin.
Samuti oli meil aegu,kus nn. haritud inimesed rääkisid saksa keeles ja maakeelne suhtlus oli põlu all. Et mis järelduse me sellest peaks tegema?

Sellise kaadri puhul paneb küll mõtlema.. http://imgur.com/a/TVnLK

Praegused noored lahmivad inglise keeles. Järeldus on aga selline, et enesehinnag, mis sunnib väljapaistmiseks kasutama suurrahvaste keelevara, on madal. Sisuliselt on tegu sama asjaga nagu seda on firmariided, uhked autod ja ülimoodne telefon, mille lubamiseks tuleb mõnel tegelikult paljust loobuda. Nii loobubki mõni "mats" oma emakeelest ja kultuurist, et "keegi" olla. Minulgi on tegelikult natuke inglise keelega risustatud sõnavara, aga elanuna mõned aastad ingliskeelses ühiskonnas, hakkab see külge nagu saare murrak Smile . Lohutan ennast sellega, et minu puhul on mõni fuck või ok, põhjendatud Smile . No ja ega mulle need pljäädid ka võõrad ei ole- neist lihtsalt ei ole mingit pääsu. Aga ma üldiselt lausa teadlikult väldin muukeelseid sõnu, millele on eestikeelsed vasted olemas. Kui aga hommikutelevisiooni köögis tehakse "pie" -sid, siis ajab küll sita keema Cool

  Omamata erilist aimu araabia keelest, kaldun siiski arvama, et vene keel tundub lihtsam omastada olema ainult vanemale generatsioonile, sest seda sai söögi alla ja söögi peale telekast kuni olmesiltideni. Lõpuks kulus pähe ja hakkas lihtne tunduma. Tean, et noored on selle keelega üsna hädas. Arvestades meie grammatikat, siis ei ole eestlase jaoks arvatavasti ükski keel väga võimatu ära õppida. Minule on aga keerulised keeled, kus olenevalt mees või naissoost erineb ka gramma osa- vene keele puhul tundub see jah loobiline ja naljalt ei eksi, aga saksa keelega, millega eluline kokkupuude puudub, on juba keerulisem.

 Markoga ei ole ukraina keele suhtes nõus. Ukrainas kohapeal räägitakse ikkagi ukraina keelt enamuses- just põhjapool. Televisioon on ka  ukrainakeelne- kindlasti on seal ka venekeelseid kanaleid nagu meilgi.

(05-06-2015, 00:44 AM)maitus Kirjutas:  Kõigepealt loomulikult see, et siduda maksud reaalse tuluga. Kõik väikeettevõtjad ei tööta 24/7 ,  paljud töötavad vaid paar- kolm päeva  nädalas ja ei ole võimelised näiteks maksma avansilisi sotsiaalmakseid seadusepoolt ettenähtud määras. Samuti väikeettevõtja (puudutab muidugi ka suuremaid ettevõtteid) tööjõumaks muudab väketootmise sisuliselt võimatuks. Ja liiga suured on need maksud nii või teisiti. Läti mikroettevõte maksab näiteks 9% makse tuludelt. Sellise protsendiga ei viitsiks keegi midagi varjata ja riigikassasse laekuks tegelikult rohkem.

 Ehk peaks olema veel migi ettevõtlusvorm, milles need tingimused täidetud oleks. Fiesid tekib tegelikult nagu seeni peale vihma nende töötukasse projektitoetuste baasil ja samapalju neid ka järjest kõrbeb ja inimesed on varsti töötukassa ukse taga tagasi. Töötukassa ja valdade toetuste väljamaksmise asemel tuleks vähendada väikeettevõtja maksukoormust, nii et ettevõtja endaga toime tuleb, midagi sealt ju ka kindlasti riigikassase laekub, seda ei ole palju, aga ikkagi progressiivsem kui riigikassast neile inimestele toetuste näol raha väljaandmine ja töötu rahvas.
 

Ehk soovid, et väikeettevõte ei maksaks tööjõumakse? Inimlikult mõistetav, kuid kahjuks teostumatu soov.

Tulumaks ei saa olla teemaks ettevõttes, kus avansiline sotsmaksumakse tekitab probleeme. Kuidas saab tekkida maksustavat tulu, kui pole käibevahendeid avansilise sotsmaksu (see on miinimumpalga pealt u 120 € kuus) tasumiseks neli korda aastas.
http://www.emta.ee/index.php?id=35016

Mõte, et maksuerisused rakenduks ühemehefirmadele, mille käive jääb alla mingi piiri (näiteks 30 000 € aastas, suvaline number suurusjärgu iseloomustamiseks), pole paha. Paraku toob see kaasa umbes paarikümne tuhande mikroettevõtte tekke, mille käive jääb täpselt alla määratud piiri, kuid müstilisel kombel on "ettevõtte" bilansis märkimisväärselt hinnalisi asju ahvatlevalt soodsate hindadega. Ehk tekib põhjendatud kahtlus, et tegeldakse maksupettusega. Samas just säärase ettepanekuga tuleb läheneda enda hääle saanud tegelasele.

Mis peale põhimõtte ja jonni takistab täna FIEdel üle minna OÜks? Praktika on täiesti olemas: mõnda aega jooksutatakse mõlemat ettevõtet paralleelselt, kolides tegevus ja vajalik põhivara OÜ bilanssi nii, et eraiisik end vaeseks ei maksaks ja siis lõpetatakse FIE ära. Ei ole lihtne, kuid pikas perspektiivis ilmselt mõistlik. Tänu skeemitajatele ei ole lootagi, et FIEdesse hakataks leebemalt suhtuma. Märkimisväärselt odavam on FIE ümber kujundada kui lõpetada.

1000€ seadus mikrosid ei puuduta, ametiautode käibemaksutagastus ei saa ka olla teemaks... Pole ju selleks käivetki, kui kolme viiekümnest kuus kõrvalepanekuks ei teki.

Mis maksud meil veel teemaks on? Aktsiisid on spetsiifilise ettevõtlusharude teema.

Tootjapõhist käibemaksuerisust loota pole põhjust, tegevusalapõhist küll. Ning kaalumist väärt on regionaalse KM% vähendamise võimalus.

Küsiti meeleavaldamise kogemust. Kahel olen käinud, enamad pole olnud piisavalt selgelt formuleeritud. Ma ei saa nõustuda nõudmistega stiilis: nõuame väiksemaid makse ja suuremaid toetusi. Paraku enamus neist on just säärased.

(04-06-2015, 23:23 PM)Janka Kirjutas:  Ei, ei arva! Sa lihtsalt ei saanud aru.
...

Ei saa jah. Aga olles märganud Su võimekust panna oma mõtted nauditavalt loetaval kujul kirja, siis ehk võtad peale päevatööd vaevaks selgitada? Rolleyes  Mul nimelt on kuri kahtlus, et me räägime samast elevandist, kuid erinevate sõnadega, kuna katsume kumbki ainult oma otsa.

Kus maailmas sina Hr Võsa elad , sellest ei ole ma veel aru saanud. Mis praktika see sul selline on? Oü ei maksa sugugi vähem kui Fie. Enamus fiesid tahab omal lihtsalt elu see hoida- eriti maapiirkonnas. Kujuta nüüd ette, et et maal elav Fie kulutab juba autokütusele 100 euriot kuus, mingi 50 maksab ta kindlasti tootmisruumide renti ja kui lisada Fie maks, siis tuleb kokku ligi 300 eurot. Mis nipiga need padjatikkijad ja muud pudipadi tootvad Fied ellu peaks jääma kui nende käive on ehk paarsada eurot suurem? Ütled, et Fiesid tekiks siis kümneid tuhandeid rohkem, kui maksusüsteem soodsaks teha- no väga tore ju oleks kui see nii oleks- töötus kaoks siis peaaegu täielikult.
 Sulle meeldib ka iga minu väite puhul äärmustesse laskuda. Ma ütlen, et tööjõumaksud on liialt suured, sina vastu, et kas ma ei taha tööjõumaksu maksta.... - sul loomus seline või? Ma ütlen, et need maksud on põhjendamatult kõrged. Sa arvuta kokku kui palju maksab riik preaegu toetusi. Neid ei oleks vaja sel juhul maksta, ja isegi siis kui kõik need Fied oleksid maksupetturid, riigile jääks igal juhul rohkem raha alles. Kõik ettevõtjad ei ole kaugeltki aga maksupetturid, vähemalt ei oleks kui maksud sedavõrra normaalsed oleksid, et ellu laseksid jääda. Sul on aga toompea mentaliteet, et selle asemel, et nõrgemaid järgi aidata, lajatame igaks juhuks kõigile sama puuga, siis on kontrollivatel instantsidel kergem- ei pea tööd tegema. Kujuta nüüd ette, et mingi puulusikate voolija jõuaks veel ühele inimesele tööd anda, et ka too omal ilma riigipoolse almuseta hinge sees saaks hoida, aga ei, .. ta peab maksma töölisele ju ka miinimumpalka, (mis on ok) ja teist samapalju veel riigile- millest see raha sinu meelest tekib. Või tahad tugeva majandusmehena (vähemalt omaarust) väita, et selline äri ei tasugi ära kui piisavalt sisse ei too? Toob küll piisavalt sisse ja säästaks riigi raha ka kui niipalju makse ei peaks maksma. Samuti oleks siis ka võimalik areneda kui selleks maksude arvelt vahendid tekiksid. Nüüd sa kindlasti väidaks, et põhivahendid ei ole kuulu maksustamisele, aga saa aru, et nende soetamiseks ei kogunegi piisavalt vahendeid, kui peost suhu majandada. Et võtku pangast laenu või ? ... - ja tõstku sedasi veelrohkem oma maksukoormust..
Aga  Mida sinu keeles tähendab, et ketkeseisuga ei ole võimalik maksupoliitikat muuta? Kuidas siis on võimalik neid makse ja aktsiise riigipoolselt inimestele sitemas suunas muuta? Hetkeseis on hetkel just selline, et et maksupoliitikat oleks viimane aeg muuta.
 Ja tead, Sinu jutt hakkab mulle meenutama ühe exelipede juttu, kes väitis, et muulased on eestile just kasulikumad kui põlisrahvas, sest eestased ei osta poest isagi kartulit, kasvatavad seda ise ja ei viitsi miinimumpalga eest töölgi käjja. Muulane aga küll. On ka vimalik, et kuulume sinuga lihtsalt eri klassidesse ja sel tasapinnal meil puudub ka ühine arusaam asjadest. Üks äärmus on muidugi lihtne maakas ja teine peaminister. Kõik need vahepealsed seisused on kallutatud kas ühele või teiselepoole. Tõsi on ka see, et mida paremal järjel keegi on, seda rohkem ta kaugeneb oma rahvast ja seda vähem näeb ta teiste probleeme kui neid omal ei ole ja seda rohkem kipub ta targutama, ilmselgetest asjadest teadust tegema ja oma kusagilt loetud võõrast tarkust teistele ninaalla hõõruma, pidades ennast maailmanabaks. Aga see just ongi sellise inimese probleem, et ta ei saa aru, millele kinnitub see oks millel ta istub.

 See lõpp võis küll nüüd väga isiklik tunduda, aga ma ei näe vahet kas teha teisi maha sinumoodi, diplomaatiliselt, e läbi lillede või teha seda otse- sisu on üks.

(05-06-2015, 09:22 AM)maitus Kirjutas:  Praegused noored lahmivad inglise keeles. Järeldus on aga selline, et enesehinnag, mis sunnib väljapaistmiseks kasutama suurrahvaste keelevara, on madal. Sisuliselt on tegu sama asjaga nagu seda on firmariided, uhked autod ja ülimoodne telefon, mille lubamiseks tuleb mõnel tegelikult paljust loobuda. Nii loobubki mõni "mats" oma emakeelest ja kultuurist, et "keegi" olla. Minulgi on tegelikult natuke inglise keelega risustatud sõnavara, aga elanuna mõned aastad ingliskeelses ühiskonnas, hakkab see külge nagu saare murrak Smile . Lohutan ennast sellega, et minu puhul on mõni fuck või ok, põhjendatud Smile . No ja ega mulle need pljäädid ka võõrad ei ole- neist lihtsalt ei ole mingit pääsu. Aga ma üldiselt lausa teadlikult väldin muukeelseid sõnu, millele on eestikeelsed vasted olemas. Kui aga hommikutelevisiooni köögis tehakse "pie" -sid, siis ajab küll sita keema Cool

  Omamata erilist aimu araabia keelest, kaldun siiski arvama, et vene keel tundub lihtsam omastada olema ainult vanemale generatsioonile, sest seda sai söögi alla ja söögi peale telekast kuni olmesiltideni. Lõpuks kulus pähe ja hakkas lihtne tunduma. Tean, et noored on selle keelega üsna hädas. Arvestades meie grammatikat, siis ei ole eestlase jaoks arvatavasti ükski keel väga võimatu ära õppida. Minule on aga keerulised keeled, kus olenevalt mees või naissoost erineb ka gramma osa- vene keele puhul tundub see jah loobiline ja naljalt ei eksi, aga saksa keelega, millega eluline kokkupuude puudub, on juba keerulisem.

 Markoga ei ole ukraina keele suhtes nõus. Ukrainas kohapeal räägitakse ikkagi ukraina keelt enamuses- just põhjapool. Televisioon on ka  ukrainakeelne- kindlasti on seal ka venekeelseid kanaleid nagu meilgi.

 Araabia keeles on ka muide mees ja naissugu, aga põhihädaks on vast ainult kaashäälikutel põhinevad sõnatüved ja vokaalide vähesus. Eesti keel (ja minu arust ka vene) on selline "laulev" keel, mida iseloomustab just vokaalide rohkus. Samuti on araabia keele kirjapilt väga võõras, aga kindlasti õpitav. Üldiselt mida väljendusrikkam keel, seda raskem õppida.
Ise püüan samuti enda keelekasutust võimalikult puhtana hoida, erandiks vast juhud, kui sellist sõna meie keeles ei eksisteeri või tõlge eriti napakas tundub. Cool

(05-06-2015, 10:18 AM)maitus Kirjutas:  Kus maailmas sina Hr Võsa elad , sellest ei ole ma veel aru saanud.
...

Avalikult küsitud, avalikult ka vastan.
Elan jah Sinu muredest kaugel, 40 km kaugusel Tallinna Raekoja platsist ja suhtlen tööalaselt nii põllumeeste, sisendite müüjate kui ametnikega. Seetõttu olen üsna hästi kursis kõigi poolte muredega. Sestap ka minu äärmuslikke seisukohti vältiv tekst: erisuunaliste huvide kooseksisteerimiseks on vajalik leida tasakaal. Alati. Mis paraku tähendab  ühtlasi seda, et ükski osapool ei ole täiesti rahul. Sad
Elan väikeses vallas, kus maksumaksjate arv on vaid kolmandik valla elanike arvust. Kohalikkes ettevõtetes töötab vaid neljandik maksumaksjaid. Meie pere igakuine kütusearve ajab hambaid krigistama, kusjuures see ei ole mitte ettevõtlus, vaid valitud elustiili paratamatu osa.
Elan koos kahel kohal töötava abikaasaga, kes palgatöö kõrvalt (põllumajandusettevõtte juht, mitte "muidusööja" Toungue ) peab mikroettevõttena OÜ-d. Mitte FIE-t, kuna see pole majanduslikult mõistlik.
Kasvatan kahte, kardetavasti eluaegse diagnoosiga lasteaiaealist last, mistõttu olen üsna hästi kursis nii kehtiva meditsiini- kui haridussüsteemi eripäradega.

Julgen end pidada üsna hästi Eesti eluga kursis olevaks inimeseks Toungue Samas olen väga teadlik, et reeglina hindab inimene end vähemalt poole võrra targemaks, kolmandiku võrra ilusamaks ja veerandi võrra saledamaks Big Grin

Sa loed, kuid mõistad loetust vaid Sulle meeldivat osa... Sad  Või vähemalt peegeldad tagasi niiviisi.

Soovimise ja tahtmise vahel on sisuline vahe. Niipaljukest võiks üks eesti keele anglitseerumise (mulle lihtsalt ei meeldi keeleinimeste pakutud sõna "ingliskeelestumine" Toungue. See on kuidagi ... liiga leebe masendavad mõõtmed võtnud emakeeleoskamatuse kohta) üle pahandanud inimene ometi teada.

Sa soovid, et mikroettevõtjal poleks tööjõumakse. Loomulik soov, keegi ei taha makse maksta. Paraku väidavad minust oluliselt paremini valdkonda tundvad inimesed, et kui me vabastame mikroettevõtted tööjõumaksudest, siis tekib väga vähe uusi ausaid ettevõtteid. Ausad on juba praegu leidnud võimaluse oma kutsumusega tegelda - nagu Sinagi Cool . Küll aga reageerivad kiiresti trikimeistrid, kes tekkinud võimalust kohe ära kasutavad. Sad Loomulikult on võitlus seaduserikkujatega MTA rida ja seda nad jõudumööda ka teevad. Aga eelmise aasta lõpus jõustunud seadusemuudatused on teinud reaametnike elu üsna pingeliseks, mistõttu ilmselt ei rõõmusta neid järjekordne erisus... Praegu näikse neil olevat meeskond jälle koos, reeglina on 1-2 madalama taseme ametniku kohta ikka pakkumises. Tasub hoida silmad lahti:
http://www.emta.ee/index.php?id=32911
Saab kõrge palga ja kerge töö peale, nagu kõik hästi teavad. Just... Sad


Samad inimesed on pakkunud välja, et mingil moel võiks olla vähendatud maksud neile "ettevõtetetele", mis ei tooda kasumit, kuid suudavad elatada ettevõtja enda, vabastades riigi nii vajadusest maksta sotsiaaltoetusi. Ehk sisuliselt tõstetakse toetuseraha lihtsalt ringi. Suurusjärgudki on samad Rolleyes  Mõju inimese enesetundele aga oluliselt prem: ühel juhul oled kerjus, teisel siiski enesega hakkama saav kodanik. Cool  Ilma irooniata öeldud, kusjuures!

Panin sõna jutumärkidesse teadlikult! sest ettevõtluse mõte on selles, et tegevusest tõuseks kasu. Kuna täna on rehkenduse aluseks ikka raha, siis üldtunnustatud definitsiooni järgi on ettevõtluse eesmärgiks oma tegevusega sedapalju sissetulekut saada, et see kataks ära tekkinud kulud ja jääks midagi järele mustadeks päevadeks. Ettevõte, milles kuu jooksul ei teki ettevõtlustegevuse käigus 120 eurot riigimaksude maksmiseks, ei ole levinud arusaama järgi ettevõte, vaid eluviis. Loomulikult tahavad mõned mind selle ütlemise pärast verbaalselt peksta, kuid see ei muuda asja sisu. Riigi majandusele tuleb säärasest tegevusest ainult miinust, kuna kütus ja vahendid ostetakse ju sisse. Heal juhul on toore ja töötlemiseks kuluv energia kodumaine, halvemal juhul tuleb ka toore mujalt.

Riigi majanduse jaoks (millest tegelikult sõltub olulisel määral ka meie kõigi heaolu) oleks väga vaja, et ettevõtluse tulemusena riigist lahkuv kaup maksaks enam, kui selle tootmiseks sisse tulnu. Sest muidu me muudkui krutime seda sajast ringi ja päeva lõpuks võtab lahkunuv turist selle endaga ühes, kui ühte halenaljakat lugu parafraseerida.

Mis aga ettevõtlusvormi  valikut puudutab, siis kogu FIEnduse suurim häda on selles, et pahatihti ajavad inimesed seda businässi oma isiklikult kontolt (suuremad ärimehed lausa mitmelt). Seega on raskused ettevõtluskulude ja -tulude eristamisel isiklikust tarbimisest vältimatud. Sellest kõigest on palju kirjutanud Olavi Kärsna. Tema kirjutisi tasub alati mõttega lugeda, kuna peale küsimuste annab ta ka vastused ette. Arusaadavalt vihje vormis, et MTA teda oksa ei tõmbaks.

Näiteks tööjõumaksude maksmise erinevuse kohta, puust ja punaseks:
http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=2407

Elatusettevõtte jaoks vahet ei ole, lihtsalt OÜ puhul on vastutus veidi paremini piiritletud. Kuigi ka OÜ lõpetamisel vastutab juhatus kogu varaga. Kasuliku ettevõtmise puhul tuleb vahe sisse küll...

(05-06-2015, 11:47 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-06-2015, 10:18 AM)maitus Kirjutas:  Kus maailmas sina Hr Võsa elad , sellest ei ole ma veel aru saanud.
...

Avalikult küsitud, avalikult ka vastan.
Elan jah Sinu muredest kaugel, 40 km kaugusel Tallinna Raekoja platsist ja suhtlen tööalaselt nii põllumeeste, sisendite müüjate kui ametnikega. Seetõttu olen üsna hästi kursis kõigi poolte muredega. Sestap ka minu äärmuslikke seisukohti vältiv tekst: erisuunaliste huvide kooseksisteerimiseks on vajalik leida tasakaal. Alati. Mis paraku tähendab  ühtlasi seda, et ükski osapool ei ole täiesti rahul. Sad

Just nii see on. Paraku on aga tasakaal kallutatud tugevasti nende inmeste kasuks, kellel on võimu ja raha, ja kes sellele vaatamata on suures vähemuses rahvaarvu suhtes.
 Need asjad millest sa kirjutad, käivad tõepoolest nii nagu sa väidad. Mina aga väidan, et need asjad ei pea mitte nii käima. Riigi funktsiooniks on just nimelt elu reguleerimine sulle nii armsate asjadega kui seda on seadused ja see, et riik ei suudaks avastada maksupettusi, on kamarajura. Seda lihtsalt ei taheta teha, sest sellised seadused, mis muudaksid ettevõtete tegevuse läbipaistvaks ja maksupettuse paljastaksid, ei ole mokkamööda just  eliidist koosnevale rahvavähemusele ja summad mis nende kaudu riigil saamata jäävad, on ulmeliselt suured. Piisavalt suured, et maksta kinni seaduseloome ja valitsused.
 
 Ma toon lihtsa näite riigi rollist, mida ta ei täida. Ma võin näiteks minna suvalisse linna ja ma leian vähemalt kahe tunni jooksul võimaluse osta mis iganes narkootikumi, mida seal piirkonnas üldse saada on. Politsei selle asjaga miskipärast aga hakkama ei saa. Huvitav miks siis? Kas ma olen tõepoolest selline geenius, et suudan palju paremini kui õppinud, akadeemia lõpetanud kriminaaluurija, leida need nö kurjategijad üles. Selge see, et ma ei ole osavam kui nemad on. Aga miks siis narkovõrgustik toimib kui selle avastamine nii lihtne on....- aga sellepärast, et see on kellegi kasulik, kellelegi, kelle käes on raha, võim ja otsustamisõigus. Sama on nende seaduste ja maksupettustega. Pisikestele, kellest  sisuliselt midagi ei sõltu, virutatakse seaduse ja maksudega silmevahele, nii-et oiga. Suurematega aga ei tegele keegi, sest need kes peaks tegelema, ongi suured. Oma demokraatiaga võid sa seega.. tead isegi mida pühkida Toungue
 

Lp Ksf Võsa, ehk loeksid veelkorra oma kõige esimest postitust, mis on ka selle teema esimeseks postituseks, ja tuletaksid meelde, et miks sa selle tegid Smile . Ma ei tea mis sinuga vahepeal juhtunud on, aga too esimene post oma lingiga väärib küll meeldetuletuseks copy/paste teha: 

Meil on olnud mitu teemat, kus asjalik mõttevahetus läheb läbuks, kuna "NEMAD seal meid niikuinii ei kuula...".


Ehk aitaks asjalikku vestlust arendada üks teema, kus saame rahulikult oma maailmavalu välja elada ja kuhu kannataks panna asjakohaseid linke.[Pilt: rolleyes.gif]

Alustame sellega, et meie tänane maailmakord põhineb õhumüügil. Ilus selgitus, kuidas selleni on jõutud:
http://www.vikerkaar.ee/volg-esimesed-vi...at-aastat/

Kirjatükk ei anna küll lahendusi, kuid käsitleb üsna neutraalselt üsna delikaatset teemat. Kõige kurvem selle juures on aga see, et inimloomusele on omane püüd saada PALJU ja KOHE. Paraku eeldab see vajalike ressursside olemasolu. Rahvastikuarv on sellest punktist juba üle, kus kõigile jagus... Mitte meil - Eesti oma lahja kolmekümne inimesega ruutkilomeetril on üks tühi ja kõle koht neile, kes harjunud sadu kordi tihedamalt toimetama.

Vaatame, kauaks moderaatorid sel teemal elada lasevad. Ehk lasevad - sügisesed KOV valimised on tulemas ja just siin saab igaüks enim ära teha!

EDIT: link lapitud...
[Pilt: 23646-rahvas.jpg]

Üks tark mees (aga äkki naine?) on öelnud, et ka pikim tee algab esimest sammust...

Ja arvan endiselt, et pikimgi tee algab esimesest sammust. Ning endiselt olen seisukohal, et kellegi suunav karvane käsi pole üldsegi võimatu.

Aga kõik see kokku ei anna alust käituda nii, nagu homset päeva ei tuleks. Kasvõi selle karvase käe kiuste peab tulema Toungue

Ning endiselt olen ma tagantjärgitargutamise vastu. Meil alles olid valimised, mis näitasid selgelt: eluga rahul olevad tulevad valima, rahulolematud vaid jutustavad. Selmet vedada oma tagumik kohale ja öelda oma sõna.

Samas vast lõpetame minu personaalteema, meil on olulisemaidki arutada. Näiteks:
kes lõikas läbi pangakaarditerminalide juhtmed?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne