Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(03-08-2014, 09:14 AM)v6sa Kirjutas:  ... Mis aga puudutab avaliku sektori kulutusi, siis kogusumma pole kogu tõde. 2007 juhtus kaks asja: esiteks kadusid täitmata ametikohad personalinimestikest ja teiseks langesid kõigi alama astme töötajate tegelikud palgad. Kui palganumber võiski samaks jääda, siis tööd tuli juurde, kuna "mittevajalikke" töökohti koondati. ...
Tahaks kah õiendada ... muutused toimusid kus 2008 aga enamasti 2009 eelarveaastaga, ka meie kontoris. Enamikus kohtades siiski langetati palku nii 5-7%, meil õnneks mitte kuna niikuinii saime ülejäänud süsteemist tunduvalt madalamat palka. Aga ära kadusid kõik toetused-preemiad: matusetoetus jms, 13 palk, isikliku auto tööülesannete täitmisel kasutamise eest kompensatsiooni km hinda vähendati (praegu nt 25% seadusega lubatust) ja seati piirangud kilometraažile etc etc Osa siis üleriiklike seadusmuudatustega ja osa ametkonnasiseselt palgafondi piiramise tulemusena.
Hinnad tõusid iga aastaga ja eriti euroga, aga palka mitte ei tõstetud kuni siis käesoleval aastal esmakordselt üle pika aja 5%. Kui enne 2009 sai iga kuu midagi kõrvale panna mingi suurema asja ostuks, siis edaspidi on seis kogu aeg miinuses, palgast ei jätku järgmise palgapäevani ja tuleb leida muid sissetulekuallikaid ots-otsaga kokkutulemiseks.

(03-08-2014, 09:14 AM)v6sa Kirjutas:  
(02-08-2014, 22:36 PM)Kadari Kirjutas:  ...
Selmet igapäevaselt 86 aastase ema pinsi eest poe juures bockemoni libistada.
...

Koduse kasvatuse puudust ei asenda miski. Kui kodunt pole õpetatud tööd tegema, siis hiljem seda ei õpi.Sad Saab sundida, kuid jubjas ei asenda enesekontrolli.

Koduse kasvatuse puudumist paikavaid seadusi on viimasel ajal kuidagi palju tulnud...Sad

Mis aga puudutab avaliku sektori kulutusi, siis kogusumma pole kogu tõde. 2007 juhtus kaks asja: esiteks kadusid täitmata ametikohad personalinimestikest ja teiseks langesid kõigi alama astme töötajate tegelikud palgad. Kui palganumber võiski samaks jääda, siis tööd tuli juurde, kuna "mittevajalikke" töökohti koondati. Tööülesanded aga jagati järelejäänute vahel. Reeglina olid need just tegelikult kodanikuga suhtlevad inimesed - klienditeenindajad, inspektorid, spetsialisid. Praktiliselt ei muutunud juhtkonna koosseis (ametikohtade järgi) ja nende palgad. Mis jälle toob tagasi koduse kasvatuse puudumise juurde: kui ikka maast madalast taovad vanemad lapsele pähe, et õige on see, kes enam varastab, siis pole meie tänane seis ju mingi üllatus. Miks me ootame varastava ametniku pealikukssaades, et nüüd varastamine lõpeks?

Ilus ju oleks.
Õige oleks, et riigiasju ajavad omaskupüüdmatud ja targad inimesed, kuid kust neid võtta, kui senine kasvatus on ikka olnud stiilis: töölaualt võtmine pole vargus. Igaüks võiks teha väikese mõttemängu teemal: kui mina saaks Liive palka, kas ma viitsiks osta paberipaki koduprinterisse? Või libistaks vajaminevad paarkümmend lehte lauasahtlist kotti? Kas MINA seda suudaks. Küsigem seda õige peegli ees...

Ei tasu unustada ka vanasõnu, mille järgi pahmajal härjal suud kinni ei seota. Samas teadius vanarahvas hästi ka seda, et liig suure söömaga härjast sai hüva praadiCool

Valus on kuulata, kuidas me oma riiki ise põhjame, andmata aru, et see riik on meie oma. Selmet asja parandada, me vaid vingume selle kallal.

Samas väga inimlik... Soovitan soojalt lugeda näiteks "Jah, härra Minister" - samad mured, mere tagant ja üheksakümnendatest.

Asjast rääkimine on hea. Mõistlike lahenduste pakkumine on väga hea ja vajalik. Sest ainus mõistlik viis maailma parandada on alustada iseendastCool Rääkimine on hea algus.
Kodust kasvatust ma ei oska kommenteerida. Konkreetse isiku vanemad olid(on) külas vägagi austatud ja terve elu rasket maatööd teinud inimesed. Miks järeltulijad teist teed on läinud, jään vastuse võlgu. Tõin antud juhtumi välja näitena, kindlasti teate sarnaseid juhtumeid välja tuua isegi.

Avaliku sektori kulutuste kasvu osas vahemikus 2004-2008 pidasin silmas ametnike armee kasvu. Piltlikult öeldes- kui 2004 oli ametis sada ametnikku , siis 2008 kakssada ametnikku.Kui nüüd väita, et kärpides antud kahesaja ametniku palka ca. 5-7% oleme aastaga 2004 enamvämem samal pulgal või isegi võidus, noh jah. Ahjaa, täitmata ametikohti antud arutelus välja tuua on väär. Ei nõudnud need kohad rahalisi vahendeid enne koondamisi ega ka pärast. Selgelt raamatupidamislik silmamoondus, mida rahvale serveeriti suure töövõidu nime all. Nagu kirjutad, kaotati ära osa alumise otsa töökohti- inimesed kes suhtlesid rahvaga, niinimetatud reaalse töö ärategijad. Igatmasti kontorirotte ja üheksast viieni istujaid, kellest reaalselt sittagi kasu pole, ei torgitud. Tundub mõistlik??? Mulle igatahes mitte.

(03-08-2014, 17:31 PM)Kadari Kirjutas:  ...
Igatmasti kontorirotte ja üheksast viieni istujaid, kellest reaalselt sittagi kasu pole,
...

Nagu näiteks?

(04-08-2014, 17:32 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-08-2014, 17:31 PM)Kadari Kirjutas:  ...
Igatmasti kontorirotte ja üheksast viieni istujaid, kellest reaalselt sittagi kasu pole,
...

Nagu näiteks?

http://www.meistrimees.com/id/tootekatal...toode/873/
Nagu nt. sellise redeli tellijad päästeauto varustusse. Ainult üks kord saad kasutada ja viska üle aia. Redel mõeldud kasutamiseks liiva- ja tolmuvabasse keskkonda. Aga päästetöö teadagi, paistabki laua tagant veidi ilusam ja steriilsem.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Kogu asja probleem on ühe kasvavate kuludega riigi aparatuur,mis neelab meeletult raha. Kuna riigi kulud saavad vaid kasvada,siis läheb meie poolt makstud töötukindlustus maks ja sotsiaalmaks sisuliselt kogu selle bürokraatia ülalpidamiseks. Imelik on see,et riigifirma tippjuht,kes ei tee mitte m....nnigi saab astronoomilise palga,kuid politseinik,päästetöötaja saab 15x vähem. Pluss tagaselja tehakse sulle veel igasugu reformidega veel teist korda ka ära.
Kõige hullem asi,mis saab olla on ala rahastatud sõjavägi ja päästetöötajad.
MIks see ohtlik on? Ma arvan,et siin pole vaja pikalt seletada,iga üks suudab mõelda põhjuseid siia juurde.


(04-08-2014, 18:21 PM)aavu Kirjutas:  http://www.meistrimees.com/id/tootekatal...toode/873/
Nagu nt. sellise redeli tellijad päästeauto varustusse. Ainult üks kord saad kasutada ja viska üle aia. Redel mõeldud kasutamiseks liiva- ja tolmuvabasse keskkonda. Aga päästetöö teadagi, paistabki laua tagant veidi ilusam ja steriilsem.

Ehk siis kõik Päästeameti hankeinimesed? Saadame tuletõrjujad Bauhofi (suvaline esimesena pähe karanud saastpood), kui miskit vaja on?

Nõustun sellega, et riigiametites on ametikohti, mille hädavajalikkus on küsitav. Kasvõi zoovolinik oma büroogaToungue

(04-08-2014, 21:18 PM)v6sa Kirjutas:  Saadame tuletõrjujad Bauhofi (suvaline esimesena pähe karanud saastpood), kui miskit vaja on?

Ei, mitte seda ei tahtnud ma öelda, vaid seda, et hanget, mis tellitakse poolastsaksast või veel kusagilt, peaks tegema kompetentne inimene, kellel ka praktikaga mingi kokkupuude on olnud. Mitte palgatahtja ja koha kinnihoidja, olenemata kasvõi kolmest kõrgest koolist. Kui ei taipa ise, tule küsi inimestelt, kes iga päev sita sees möllavad. Koolis ju liivatera toimest ei räägita. Seal vaid valemid ja koefitsendid.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(04-08-2014, 22:42 PM)aavu Kirjutas:  ... hanget, mis tellitakse poolastsaksast või veel kusagilt, peaks tegema kompetentne inimene, kellel ka praktikaga mingi kokkupuude on olnud. ...
ärge tulge mulle hangetest rääkima, see on nagu punane rätik härjale ... pean oma igapäevatöös kõrvalülesandena koostama hangete tehnilisi tingimusi (vahel puhkuste ajal asendajana ka läbi viima ning oma põhitöö tegemiseks hangete kõrvalt aega ei jäägi) ja tean väga hästi, et mingeid kvaliteedinõudeid sisse kirjutada on praktiliselt võimatu kui ei taha auditi ja riigikontrolli käest saada nii et tolmab. Utreeritult on 2 kriteeriumi: redeli pikkus ja hind, kõik muu on riigikontrolli arvates suunatud hange ja seega korruptsioon. Millegipärast eeldatakse meil, et kõik vaid üritavad suunata hanget omakasupüüdlikult, mitte parema asja saamiseks.

(05-08-2014, 00:02 AM)honkomees Kirjutas:  
(04-08-2014, 22:42 PM)aavu Kirjutas:  ... hanget, mis tellitakse poolastsaksast või veel kusagilt, peaks tegema kompetentne inimene, kellel ka praktikaga mingi kokkupuude on olnud. ...
Millegipärast eeldatakse meil, et kõik vaid üritavad suunata hanget omakasupüüdlikult, mitte parema asja saamiseks.
Hanke objekt peab sageli vastama teatud tehnilistele tingimustele. Võtame või tavalise ehituse juures kasutatava puidukruvi. Paned vale kruvi - riskid ehitise kokkukukkumisega. Või seesama redel - pikkus-kõrgus-laius on arusaadavad. Aga vahel peab ka kandejõud vastav olema, või siis kasutusala. On olemas amatööride jaoks mõeldud redelid ehk siis kodukasutusse mõeldud ja proffesionaalsed redelid. Kuidas saab teha normaalset hanget, kui sa ei ole ära näidanud, missugustele tehnilistele nõudmistele see peab vastama? Praktiliselt võimatu. Ma arvan, et ei ole need ametnikud kõik päris lollid ka, et asjast aru ei saa. Äärmusi muidugi leidub...ja sageli on need konkurendi sõbrad-sugulased-tuttavad Big Grin..
Olen ise sellises olukorras olnud ja see on tõeliselt jabur olukord . Sa pead reaalselt tõestama, et sa ei olegi kaamel, vaid kõigest sebrataoline vöötorav! Ja seda sa teedki, sest teisiti lihtsalt ei saa.


Pühapäeval 5.okt.kell 12.00 toimub Toompeal,Riigikogu ees "Meeleavaldus perekonna ja demokraatia kaitseks" et protesteerida kooselu/pedeseaduse läbisurumise vastu.
Küsimus selline,et kas keegi kaasfoorumlastest kavatseb sellele meeleavaldusele minna Tartust(või läbi Tartu sõites) ja kas on mõni vaba koht ?
 Neil valitsejatel on kindlasti ükskõik palju inimesi vastu protestimas on Sad aga tahaks ise ka ära käia.Siis vähemalt süda rahul et olen teind kõik mis võimalik,et seda värdseadust vastu ei võetaks !!!

sellega on nii , et  pühapäeval on ju tagadil teadagi mis , ning progresiivne noorsugu  kõik hõivatud , mudu võiks lillasid nuhelda küll .

Toompeale võiks koguneda kasvõi 60 protsenti populatsioonist, sellest hoolimata kuulub pedeabielude seadus vastuvõtmisele. 

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

Kahjuks on vist nii jah, et seadus surutakse läbi, olenemata enamiku eestlaste arvamusest...Masendav, kes meid valitsevad.

Tervitab Veteran.

(04-10-2014, 07:25 AM)Veteran Kirjutas:  Kahjuks on vist nii jah, et seadus surutakse läbi, olenemata enamiku eestlaste arvamusest...Masendav, kes meid valitsevad.

Praegu on paras aeg ohje haarata Cool 

Hääletus peaks nimeline olema ja uued valimised ukse ees.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(04-10-2014, 11:55 AM)aavu Kirjutas:  Hääletus peaks nimeline olema ja uued valimised ukse ees.

Kas on keda valida?

Ma olen veel veits noor ja loll, et ennast kandidaadiks pakkuda.

(04-10-2014, 13:15 PM)zazik Kirjutas:  
(04-10-2014, 11:55 AM)aavu Kirjutas:  Hääletus peaks nimeline olema ja uued valimised ukse ees.

Kas on keda valida?

Ma olen veel veits noor ja loll, et ennast kandidaadiks pakkuda.

 Kõige vähem allub meedia manipulatsioonidele nagu tõde ja faktid keski valijaskond. Seega keskile on teatav hulk hääli igal juhul olemas. Sellest edasi järeldades on just neile kõige kasulikum kui "kõik on ühesugused pätid, seega pole mõtet valima minna". Kas nad ka seda kuidagi foorumites levitavad, ei tea aga loogiline oleks kui nad seda teeks. 

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.

(04-10-2014, 13:15 PM)zazik Kirjutas:  
(04-10-2014, 11:55 AM)aavu Kirjutas:  Hääletus peaks nimeline olema ja uued valimised ukse ees.

Kas on keda valida?

Ma olen veel veits noor ja loll, et ennast kandidaadiks pakkuda.

Oh, mis nüüd mina, eks... Toungue

Maakeral on savi, kas eestlased surevad välja või mitte. Meist mõnituhat km lõuna pool on aga piisavalt neid, kel isegi ei teki küsimust, miks nemad ei peaks... Sad 

Kui kedagi tõesti pole valida, siis tuleb minna ja anda vastuhääl valitsevale süsteemile. Hääletamata jätmine on heakskiit praegu toimuvale.

Ja ei märganud meie valitsejad, et rohemehikesed on kohal: http://www.virumaateataja.ee/2942853/gal...al/3403373 ,teadagi, needsamad krimmikad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(04-10-2014, 13:15 PM)zazik Kirjutas:  Ma olen veel veits noor ja loll, et ennast kandidaadiks pakkuda.
Esimene puudus läheb ajapikku iseenesest üle. Teine on aga lausa soovituskiri poliitikasse minekuks.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 74 külali(st)ne