Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(20-02-2015, 10:53 AM)v6sa Kirjutas:  Aga valimas mittekäinutel ei ole õigust kehtivat korda kritiseerida, kuna nad ei ole ise teinud midagi selle muutmiseks!

Mhmh... kui ei lähe, siis ei ole õigust kritiseerida, ja kui lähed, siis ka ei ole, sest ise valisid sellise. Nokk kinni saba lahti- üks räpane mäng ja demagoogia, muud ei midagi. Tegelikult ei ole ju üldse tegu erinevate parteidega, kelle liikmed peaks nagu ühiselt midagi väga kasulikku tahatma EV-le teha. Valida on ju  tegelikult ainult üksikute liidrite vahel, kellel on asjadest oma subjektiivne arusaam ja kes oma järel karjeristidest kannupoiste karja veavad, kes uluvad täpselt nii nagu kästakse. Mingist rahva tahtest ja esindajatest ei saa siin üldse rääkida. Venkude ajal oli ainult Brežnevi ja Brežnevi vahel valida- praegu on sisuliselt sama seis. Ainult vähesed teavad mis kulisside taga tegelikult toimub.... niikaua kui valitseb raha võim, niikaua valitsevad ka ahnus ja omakasu. Nimetage asju kuidas tahate, aga tõe ja õiguse sildi all tehakse niikaua ka ainult sigadusi, samuti nagu ristisõdijad vallutasid maailma, et inimesi ristida ja jumala juurde tuua, tehes seda samas tappes, laastades ja põletades. Midagi ei ole muutunud....ja ei muutugi, vähemalt mitte niikaua kuni inimkonna unistuseks on American Dream- i sarnane elustiil.
 

Pooltühi tass on pooltühi tass.

Mina lähen valima ja otsustan nelja aastapärast, et kas tass on pooltühi või pooltäis. Kas valin uuesti või mitte, lihtne.

Come to the dark side, we have cookies!

(20-02-2015, 21:54 PM)maitus Kirjutas:  Mhmh... kui ei lähe, siis ei ole õigust kritiseerida, ja kui lähed,...jne. jne.. American Dream- i sarnane elustiil. 
Ma palun väga vabandust, aga kas sellel maailmavaatel mingi konstruktiivne osa ka on?

 kas see ikkaon  maailmavaade ?  tegu olukirjeldusega , mis  kajastab  tänase päeva  seisu.  võimulepürgijate   seas  ei ole üldse  ausaid  või  mingilgimääral  aatelisi  indiviide . puhtalt  mina  mina   mulle  mulle ,  see pask  mida   kampaaniakäigus  aetakse ei  maksa midagi .  ainus  mida  valima    minnes  saaks  saavutada , on  valida  mittesavisaarlast  , kellel  ka mingit  lootust   oleks  koalitsiooni  pääseda .  

No mina olen alati valimas käinud. Lähen nüüdki. Kas minu hääl ka asja ette läheb,ei tea. Siiani olen hääletanud INIMESE poolt,kes on tegude poole pealt silma paistnud. Soovitan valida seekord nende poolt,kes ennem pole üleval istunud.... Kes on juba olnud,nende käitumine on teada. Kõige hullem on nende inimestega,kes käivad valimas ja iga kord valivad vanasid nägusid tagasi. Ütlen seda,et see on vale,sest oleme ju näinud,et millega valitud on tegelenud..... ja midagi väga uut sealt enam ei tule..... Sellepärast tulebki valida uusi,sest nemad toimetavad omamoodi.... ja võibolla on lootust,et midagi muutub kuhugile poole.
Teinekord vahel on ju näha ka ,et istujad lähevad päris inetuks ja ülbeks kätte.... see ei näita muud,kui et on liiga kaua ühe koha peal istunud...... nüüd oleks aeg liikuma hakata...... ja näidata oma võimeid tavaelus teiste inimeste kõrval....  Võim ja raha teevad inimese natuke imelikuks... Kõige hullem on see,et valimisi saab ka võltsida..... ja sel juhul ei ole sellest tsirkusest midagi kasu. Sad

(21-02-2015, 09:57 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Siiani olen hääletanud INIMESE poolt,kes on tegude poole pealt silma paistnud. Soovitan valida seekord nende poolt,kes ennem pole üleval istunud.... Kes on juba olnud,nende käitumine on teada. ...
Teinekord vahel on ju näha ka ,et istujad lähevad päris inetuks ja ülbeks kätte....

no vaatan neid poliitikuid ja vanadest olijatest no mitte keegi ei meelita mind oma tegudega nende poolt häält andma, samas parteiprogrammi poolt annaks kohe mitu häält Smile. Kohapealt, nö isiklikult tuttavatest riigikogujatest ja sinna pürgijatest võin vaid öelda, et inimesed nagu ikka, väikestviisi ärimehed, sahkerdavad ja petavad riiki nagu meie kõik Smile, maksavad miiinimumpalka või hoopis ümbrikupalka ja tekitavad omale euroraha. Egas ma neid hukka mõista, muidu oleks need ärimehed maakohas pankrotis kah ja inimesed hoopis tööta, samas rahvasaadik peaks ikka olema aateline ja puhas poiss, ilma plekkideta, äris aus ja pereelus korralik, ametlikus abielus (esimeses, soovitavalt kiriklikus ja lahutamata) ja ilma armukesteta, moraalsete väärtuste kandja.
No ja pole nagu ühtegi väärt kandidaati. Need keda ei tunne ja paistavad esmapilgul olevat päris ausad mehed, need muutuvad hoobilt nii kui riigipiruka juurde on saanud ülbeteks saamahimulisteks tüüpideks.

Vahel on tunne, et iga poliitikasse nina pistnud tegelase võiks ilma uurimiseta ja kohtuta kohe maha lasta või vähemalt kinni panna, kuritegu on neil kõigil hingel, kel suurem, kel väiksem, tõestamise küsimus on iseasi. Alustagem siis või ekspankuri kadunud miljonitest ...
Praegu on ainult uued tulijad ja nende programmid lootuseks, eelkõige EKRE oma suht konkreetsete ja realistlike plaanidega välis- ja kaitsepoliitika vallas (vt ka militaar net)

Tegelikult peaks Riigikokku sattunud tegelased olema aumehed. Ja mingit palka ega tasu ei tohiks saada selle töö eest! Ainsaks tasuks võiks nende jaoks olla supp ,praad ja magustoit.... ehk siis saaksid korralikult süüa ja juua. Minupärast tehku omale sinna supiköök... Big Grin  ja veel tuleks maksta kinni sõidukulud seoses tööga. Kõigest muust võiks nende suu puhtaks jääda... Alles siis hakkaksid nad korralikult tööle... Ja teadupärast natukene nälgimist ei teeks ka neile paha.....  Kõige parem oleks muidugi korraldada nii,et nende toidusedel peaks olema samasugune nagu lihtinimesel...... näiteks mõne invaliidi või elatusmiinimumi saajal....... olen isegi täheldanud,et tühja kõhuga muutun nutikamaks....   Aga mis siin minu jutt loeb,sest minu häälest pole keegi huvitatud.... praegu kähiseb teine ka parasjagu... Big Grin

 Arendaks veidi edasi ksf Talupoeg Taluja ideed jätta kõik riigikogulased ilma palgata . Esimese asjana tuli muidugi meelde lugu nõukogude aegsest vastsest hulgilaojuhatajast, kes oli väga imestunud kui sai teada ,et selle kohapeal veel lisaks ka kuupalka makstakse .  Minu mõtte oleks aga hoopis see,et riigikogu võiks olla meil kahekojaline . Alalinekoda võiks olla 51 liikmeline  ja hästi tasustatud . Suurkoda võiks olla 151 liikmeline ja käiks koos harvemini  tähtsamate  otsuste puhul .Suurkoda ei oleks tasuline amet ,vaid kodanikule usaldatud aukohus, mida ta täidaks oma põhitöö kõrvalt . Alalisekoja liikmeks saaks ainult inimene kes on olnud edukas suurkoja töös .Läks vist pisut keeruliseks aga loota ,et ainult  supi ja  frentsi eest leiame omale arukad ja töökad riigikogulased on siiski pisut kaheldav . 

eks selle parlamendiliikmete palga(tuse) teemal peab ütlema et  just seepärast peaks riigikorraks olema absoluutne monarhia ja parlamendiliikmed olema määratud varandusliku tsensusega, st mees peab olema juba nii pururikas, et enam närune saadikupalk teda ei huvitaks, isegi mitte riigi varastamine, ta peaks olema võimeline Eesti riigi ära ostma, möödaminnes.

 Eks need monarhia ajad on jäänud  mineviku, aega kui riike juhtisid  põlvest põlve ainult siniverelised .  Absoluutne monarhia parlamenti reeglina ei vaja ,kui siis ainult nõuandva organina . Samas on valgustatud monarhia väga efektiivne valitsemis viis ,mis sobib veel tänapäevalgi mõningatele riikidele ideaalselt.  Probleem on selles, kuidas olla kindel ,et riiki juhib tark ja õiglane juht aga miite võimuhull diktaator.(Valgevene). Demokraatlik valitsemisviis on keeruline ja ebaefektiivne ,kuid kahjuks  pole veel ka midagi paremat maailmas väljamõeldud . Demokraatia on edukas siis  ,kui riigis on kriitiline hulk tarku ja mõtlemis võimelisi inimesi ,keda ei saa lollitada jaburate  valimislubatustega a`la  teeme kilomeetri lühemaks ja viinaliitri suuremaks .

(21-02-2015, 12:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tegelikult peaks Riigikokku sattunud tegelased olema aumehed. Ja mingit palka ega tasu ei tohiks saada selle töö eest! Ainsaks tasuks võiks nende jaoks olla supp ,praad ja magustoit.... ehk siis saaksid korralikult süüa ja juua. Minupärast tehku omale sinna supiköök... Big Grin  ja veel tuleks maksta kinni sõidukulud seoses tööga. Kõigest muust võiks nende suu puhtaks jääda... Alles siis hakkaksid nad korralikult tööle... Ja teadupärast natukene nälgimist ei teeks ka neile paha.....  Kõige parem oleks muidugi korraldada nii,et nende toidusedel peaks olema samasugune nagu lihtinimesel...... näiteks mõne invaliidi või elatusmiinimumi saajal....... olen isegi täheldanud,et tühja kõhuga muutun nutikamaks....   Aga mis siin minu jutt loeb,sest minu häälest pole keegi huvitatud.... praegu kähiseb teine ka parasjagu... Big Grin

Kas Sa ise tahaks antud tingimustel Riigikogus töötada? See siiski on töökoht, kuhu ei saa pelgalt CV alusel, vaid peab igasugu karutantsu tegema. Kui palka selle eest ei saaks, siis keegi sinna ei kandideerikski ju

On meilgi kuningriiklased Riigikogus olnud:
http://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_Rojalistlik_Partei
Hääletasin tookord ka ise nende poolt, sest seda tsirkust mis Toompeal niikuinii toimus, hullemaks enam teha ei saanud. Vähemalt olid ausad poisid ega võtnud meelehead, mistõttu üritus ära kiduski.
Kui rahast juba juttu tuli, siis siin üks teema:
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/mak...d=70843073
Sama küsimust peaks lahkama ka teiste lubajate puhul, saab pildi selgemaks, kellele nagi selga lüüakse kui nemad võimule saavad. Piiratud ressursside tingimustes(ja ressursid on alati piiratud) saab midagi alati vaid millegi arvelt. Kogu valimishämamine on üles ehitatud lubadustele, et kellele mida antakse. Kellelt see aga võetakse, sellest räägitakse vähe ja uduselt või üldse mitte.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(21-02-2015, 17:17 PM)taavi Kirjutas:  
(21-02-2015, 12:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tegelikult peaks Riigikokku sattunud tegelased olema aumehed. Ja mingit palka ega tasu ei tohiks saada selle töö eest! Ainsaks tasuks võiks nende jaoks olla supp ,praad ja magustoit.... ehk siis saaksid korralikult süüa ja juua. Minupärast tehku omale sinna supiköök... Big Grin  ja veel tuleks maksta kinni sõidukulud seoses tööga. Kõigest muust võiks nende suu puhtaks jääda... Alles siis hakkaksid nad korralikult tööle... Ja teadupärast natukene nälgimist ei teeks ka neile paha.....  Kõige parem oleks muidugi korraldada nii,et nende toidusedel peaks olema samasugune nagu lihtinimesel...... näiteks mõne invaliidi või elatusmiinimumi saajal....... olen isegi täheldanud,et tühja kõhuga muutun nutikamaks....   Aga mis siin minu jutt loeb,sest minu häälest pole keegi huvitatud.... praegu kähiseb teine ka parasjagu... Big Grin

Kas Sa ise tahaks antud tingimustel Riigikogus töötada? See siiski on töökoht, kuhu ei saa pelgalt CV alusel, vaid peab igasugu karutantsu tegema. Kui palka selle eest ei saaks, siis keegi sinna ei kandideerikski ju

Just! Mulle piisab sellest. Mis mul seal viga oleks,jagaks teiste raha ja ajaks  asju mida vaja. Sellega saab iga reakodanik hakkama. Kes kehvemini,kes paremini. Ja ega seal minu otsused ainult ei loeks vaid ikka kambavärk. Ja kindlasti pean seal laulma seda laulu,mida kõik kooris laulavad..... näiteks kasvõi:

Jää kestma kalevite kange rahvas......
 ja kõik ommal viisil..... Big Grin

Palgata Riigikogust on juttu olnud, sel juhul oleksid seal ainult parempoolsed. Tahaksite vä

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Miks ainult parempoolsed? Edgaril võib olla riidekapp rublasid laeni täis, tühja tal sellest palgast...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

https://vid.me/A132

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(21-02-2015, 03:14 AM)olevtoom Kirjutas:  
(20-02-2015, 21:54 PM)maitus Kirjutas:  Mhmh... kui ei lähe, siis ei ole õigust kritiseerida, ja kui lähed,...jne. jne.. American Dream- i sarnane elustiil. 
Ma palun väga vabandust, aga kas sellel maailmavaatel mingi konstruktiivne osa ka on?

On ikka- ootamine ja ignoreerimine. Keegi ei saa mängida kellegagi kui kaasa ei mängita. Nii nagu käärimispakterid hukkuvad omas mahlas, nii hävib ka olemasolev maaimlakord, iga mull läheb ükskord lõhki ja eks igal oinal on ka oma Mihklipäev Cool .

(21-02-2015, 23:22 PM)maitus Kirjutas:  Nii nagu käärimispakterid hukkuvad omas mahlas, nii hävib ka olemasolev maaimlakord..
Ja meie hävime koos sellega...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

No ja mis siis, tsivilisatsioone on maa ajaloos olnud ennegi. Hävib ka praegune ja hakkab jälle otsast peale.

(21-02-2015, 17:53 PM)Marko Kirjutas:  Palgata Riigikogust on juttu olnud, sel juhul oleksid seal ainult parempoolsed. Tahaksite vä

Riigikogus ei olda pelgalt palga pärast. Paar suunatud seadust ja on kõigil varganägudel neli järeltulevat põlve majanduslikult kindlustet. Ei tohi vargabandede leidlikkust alahinnata.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne