Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

Nii, kodanikud rahulolematud. On võimalus valitsust kukutama asuda.

Teemaarendus naaberfoorumis, peaks olema nähtav kõigile:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=43741

Ajab ikka keema küll kui peaminister ütleb, et: "Ministrikohtade jagamisel tuleb arvestada inimeste panust erakonna ülesehitamisse" ja, et "Kui vaesem maarahvas muretseb kütuse kallinemise pärast, siis ostku omale säästlikuma mootoriga auto!"

Nõus, et ajab.

Samas: millegipärast käis valimas just reformisullereid toetav seltskond ja mitte rahulolematud... Rolleyes

(15-04-2015, 15:43 PM)raivo45 Kirjutas:  "Kui vaesem maarahvas muretseb kütuse kallinemise pärast, siis ostku omale säästlikuma mootoriga auto!"
                     
Kui rafas oskas valida reformarid eesotsas Taaviga, oskab ka siit omale sõiduriista valida, ei muret!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Uus sigadus, mis puudutab ehitusloata vanade ehitiste ehitusregistrisse kandmist. Maksma peab selle eest 500€ .
Vastik, vastik, vastik.

Link täismahus artiklile:

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=71303229

(22-04-2015, 21:01 PM)vipi666 Kirjutas:  Uus sigadus, mis puudutab ehitusloata vanade ehitiste ehitusregistrisse kandmist. Maksma peab selle eest 500€ .
Vastik, vastik, vastik.

Link täismahus artiklile:

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=71303229

Tavapärane delfi tase. AMF lugeja võiks ikka osata allikaid valida...

https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015003

Mina seda 500 € ei leidnud.

Lammutamise luba maksab enamasti 30 €.

Kulme kergitama paneb aga see, et ehitus ja planeerimine sedasi ühte seadusesse kokku on tõstetud... Sad

Vt Riigilõivuseaduse 01.07.2015 jõustuv redaktsioon: https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015032#para331b6.

Kuni 2003 oligi planeerimis- ja ehitusseadus koos, hiljem löödi kaheks. Ega see kokkupanek nii ebamõsitlik ka pole, vähem killustatust ühe valdkonna sees.

Küsiks nii - mida see inimestele annab? Minu arust mitte midagi. Väikese sissetulekuga maainimesel võib aga jalad alt lüüa, kui tal on olnud jultumust ntx 20-30a tagasi puukuur ehitada. Labane väljapressimine. Kus nüüd fanfaaripuhujad on? Selle sigaduse vastu läheks ka ise juba protestima.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(23-04-2015, 12:38 PM)Basilio Kirjutas:  Küsiks nii - mida see inimestele annab? Minu arust mitte midagi. Väikese sissetulekuga maainimesel võib aga jalad alt lüüa, kui tal on olnud jultumust ntx 20-30a tagasi puukuur ehitada. Labane väljapressimine. Kus nüüd fanfaaripuhujad on? Selle sigaduse vastu läheks ka ise juba protestima.

Et seaduses peaks olema eraldi toodud riigilõivuvabastus puukuurile? Aga kanalale? Kui suurele? Isegi Talleggi omale? Kas lõivuvabastusega puukuuris eluruumi tohib olla? Aga mitut?

Seadus on selgelt suunatud jokitatud suvilate jms skeemitajate elu kibedaks tegemisele. Õnnetuseks on see tegevus asjatu, kuna jokitajad leiavad kindlasti viisi, kuidas täiesti legaalselt kõigi õiglustundele sülitavaid ehitisi edasi pruukida. Tõsi, uute ehitamine läheb juba päris kalliks.

Kaks kuud on aega oma putkad seadustada. Wink

selle seaduse mõte on saada kõik varad ilusasti arvele. mõne aja pärast siis ilmub kinnisvara maks nagu muuseas. ja mingi osav algoritm arvutab sobiva hinna. on ju selge, et ühelgi normaalsel inimesel ei ole vaja suuremat elamist kui no nii näiteks 150 ruutu. või 100. no milleks, pole ju vaja. üleliigsed ruutmeetrid korraliku maksu alla. no ja kui mõni napakas maakas hakkab midagi prääksuma, aitadest ja küünidest ja puukuuridest, siis ilmselgelt on tegemist kulaku või väljapressija või muidu liiakasuvõtjaga ja tulebki täiega väänata. no maks ei tule suur, rahvas ärgu põdegu. pigem seuke sümboolne.
näiteks euro.
iga ruutmeetri eest.
no ütleme igas kuus.
ei midagi erilist ju.

vingerdajatele ja erakondade sponsoritele jäetakse sobilikud erandid ka seadusesse.

kõik on rahul.
vähemalt need kõik, kes murusööjate hulka ei kuulu.

Ehh, herr Võsa, kõrgelt lendad. Mina pidasin silmas vaid õnnetuid, kes omal ajal lihtsa, vundamendita puukuuri ehitanud, kui seda tohtis ilma ametnike ees põlvitamas käimist ise teha. Kui see siiani kusagile kirja sattunud pole, siis piisab nüüd naabrimuti kaebusest et 500 eurikut välja pressida. Kui aga samas suurusjärgus summa on kõik, mida see leibkond kuusissetulekuks võib nimetada, on ta lõksus. 
Seadusi tehakse jah, õhinal ja jõukamat rahvast silmas pidades, löövad need aga kõige valusamini just kehvikuid.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(23-04-2015, 17:05 PM)Basilio Kirjutas:  Ehh, herr Võsa, kõrgelt lendad. Mina pidasin silmas vaid õnnetuid, kes omal ajal lihtsa, vundamendita puukuuri ehitanud, kui seda tohtis ilma ametnike ees põlvitamas käimist ise teha. Kui see siiani kusagile kirja sattunud pole, siis piisab nüüd naabrimuti kaebusest et 500 eurikut välja pressida. Kui aga samas suurusjärgus summa on kõik, mida see leibkond kuusissetulekuks võib nimetada, on ta lõksus. 
Seadusi tehakse jah, õhinal ja jõukamat rahvast silmas pidades, löövad need aga kõige valusamini just kehvikuid.

Ei lenda kõrgelt. Vaid hakkan õhtul avaldust kirjutama. Kuhu vaja... Et hoida 1000 € kokku Toungue

(23-04-2015, 17:08 PM)v6sa Kirjutas:  Ei lenda kõrgelt. Vaid hakkan õhtul avaldust kirjutama. Kuhu vaja... Et hoida 1000 € kokku Toungue
OK, hoia siis meidki kursis, kuidas asjaajamine läheb ja kui palju sind praeguse kursiga kooritakse. Loeksin isegi huviga. Edu!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Hetkeseisuga kuni 20 ruutu vaja teatist, et ehitan, mitte avaldust. Kui on siuke tunne, et naabril võiks kobisemist olla siis ei tee paha ka tema allkiri asendiplaanil.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Mul on paar ebaseduslikku peldikut kokku klopsitud.......,kaevumaja veel ehitamata,laste onn jne. Mida ma nüüd õnnetu tegema pean? Big Grin Tuld hakkan tegema või lasen niisama ära mädaneda.... Vastik,vastik,vastik. Maksame nagu maamaksu,oleks nagu oma maa,mitte ei saa aru. Ma üldse ei imesta,et siit hädaorust kõik vehkat teevad. Idioodid mõtlevad seadusi välja,kuidas inimest suitsiidile meelitada ja pärast vingutakse,et pole maksumaksjaid,lapsi jne.....  Ütleks Teile ülemise korruse putukad,et vaadke ette,maal on mõni sitahunnik veel,mille sisse võite ära uppuda! Tulge maale!
T.

(23-04-2015, 17:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul on paar ebaseduslikku peldikut kokku klopsitud.......,kaevumaja veel ehitamata,laste onn jne. Mida ma nüüd õnnetu tegema pean?
Hakka kuivikuid korjama, kinni lähed!  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

Pole küll seadust läbi lugenud aga mõni aeg tagasi televusseritädi nimetas, et uue seadusega pole enam ka teatist vaja. Kuni 20 ruutu siis. Keskmist mõõtu puukuurid on seega ennetavalt rehabiliteeritud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(23-04-2015, 20:25 PM)Marko Kirjutas:  Pole küll seadust läbi lugenud aga mõni aeg tagasi televusseritädi nimetas, et uue seadusega pole enam ka teatist vaja. Kuni 20 ruutu siis. Keskmist mõõtu puukuurid on seega ennetavalt rehabiliteeritud.
pole samuti seadust studeerinud, aga aru saanud, et registrisse pead selle putka ikka saama, isegi kui ei projekti ega teatist pole vaja.
Aga kui sul õigus on, siis tuleb õuele vähemalt 3 puukuuri teha, igale ahjule-pliidile üks, umbes niipalju ju kulub kui ikka lasta vana hea kombe kohaselt puul vähemalt 2 aastat kuivada. 
Ümber kukkunud tsaariaegne puukuur oli 9x6 meetrit ja krdi kõrge kah, seal mahtusid küll kõik puud ära.

honkomees@toomingapuude.lõhkuja

Ootame siis mõne virgema kaaskodaniku kommentaari Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(23-04-2015, 21:15 PM)Marko Kirjutas:  Ootame siis mõne virgema kaaskodaniku kommentaari Smile
Ei pea küll ennast virgeks ja eriti seadusekuulekaks kuid olen kuulnud legende et terve riik kaardistatakse aerofotodega ära ja nn.illegaalsete ehitiste omanikele lüüakse kirves selga.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne