Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

Mölapidamatus ruulib aga siin omast kogemusest: Praegune ajutine sara, millele lasin tuttaval maakorraldajal kõrvale uue kuuri joonestada on ilusti näha läbi puuvõrade. Mingi imeline tehnoloogia. EI OLE talvine pilt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(23-04-2015, 20:06 PM)Basilio Kirjutas:  
(23-04-2015, 17:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul on paar ebaseduslikku peldikut kokku klopsitud.......,kaevumaja veel ehitamata,laste onn jne. Mida ma nüüd õnnetu tegema pean?
Hakka kuivikuid korjama, kinni lähed!  Big Grin
No selleks ajaks,kui mina sinna satun,on ka seal täielik vaestemaja ja mind saadetakse lõuna ajal tänavale süüa otsima... Big Grin

Teed värskenduse, uus värv, uus tõrv katusel jne. Siis teisel juulil marsid ausa näoga vallavalitsusse ja ütled, et öösel ehitasin, palun registreerida Big Grin

PS: seal pole vaestemaja, seal makstakse 1300 euri kuus.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

See 20 ruutu on ju pindala, korruste arv on jäänud määramata. Kas viiekordne 19,99 ruudune käib ka seaduse alt välja?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(23-04-2015, 20:25 PM)Marko Kirjutas:  Pole küll seadust läbi lugenud aga mõni aeg tagasi televusseritädi nimetas, et uue seadusega pole enam ka teatist vaja. Kuni 20 ruutu siis. Keskmist mõõtu puukuurid on seega ennetavalt rehabiliteeritud.

Huvitav, aga mul on õue peal varjualune. miski 7x4m vist. Lihtsalt saunaehitusest üle jäänud palgid nurgas postideks ja üle jäänud lauamaterjal seal all. Servamata lauast ja tõrvapapist katus peal. Kas see on ka ehitis ja väärt 500€ riigieelarve nuumamist või ei ole?Aga kui ma tuule ja vihma kaitseks postide vahed servamata lauaga kinni löön 3 küljest (4. külg on puuriit)? 

Ja samas on mul õue peal vana karjaköögi maakivist varemed. Tasapisi pudisevad laiali. Kes tuvastab hetke, mil hoonest on saanud kivihunnik ja ma olen "tegelenud seadusevastase (loata) lammutustööga"?

Ma ei ole ekspert, kasutan ise professionaalset abi. 4x7 läheb välja, praegu miski nõusolek vajalik, edaspidi ei tea. Kusjuures siuke nüanss veel, varemalt mõõdeti välisseinast, preagu räästast.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(23-04-2015, 23:29 PM)Marko Kirjutas:  Ma ei ole ekspert, kasutan ise professionaalset abi. 4x7 läheb välja, praegu miski nõusolek vajalik, edaspidi ei tea. Kusjuures siuke nüanss veel, varemalt mõõdeti välisseinast, preagu räästast.

No see minu "ehitis" on selline natuke kapitaalsemalt kaetud lauavirn. Ma pole kindel, et see püsti seisaks, ilma materjalita, mida ta katab. Kas lauavirn vajab ehitusluba või registrisse kandmist?
Või pean ma ametnikuärrale hakkama tõestama, et kui "ehitise" sisu seest välja võtta, siis kukub ehitis ise kokku? Või läheb see ka illegaalse lammutustegevusena kirja?

Hee, irw, muig jne
Oli miski klausel, et kui on maapinnaga seotud siis on ehitis. Praegu vist nii, et kui neli meest suudavad inspektori nähes teise kohta tõsta siis jokk. EI PRETENDEERI absoluutsele tõele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=71301919



Karm kord: registrisse kandmata kõrvalhoone

seadustamine maksab vähemalt 500 eurot


23. aprill 2015 07:41
probleemid enne registrisse kandmist kõrvaldada.
Kui registrisse kandmata ja ebaseaduslik ehitis on püstitatud ajavahemikul 1. jaanuar 2003
kuni 1. juuli 2015, tuleb esmalt tuvastada, kas ehitise ehitamise ajal oli olemas ehitusprojekti
koostamiseks nõutav detailplaneering. Kui oli, võib kohalik omavalitsus detailplaneeringu
asendada projekteerimistingimuste andmisega.
“Projekteerimistingimuste andmisel rakendatakse avatud menetlust. Kui
projekteerimistingimuste andmine ei ole võimalik vastuolu tõttu üldplaneeringu või muude
olulisest avalikust huvist tulenevate tingimustega, tuleb koostada detailplaneering vastavalt
planeerimisseadusele,” kirjeldas Reidi.
“Ka kõnealuse ehitise ohutuse hindamisel võetakse aluseks ehitusprojekt. Ehitusprojekti
puudumisel tehakse ehitise ohutuse hindamiseks selle audit. Ehitise auditi tulemusel peab
olema võimalik kanda ehitise olulisemad tehnilised andmed ehitisregistrisse ning vajaduse
korral tuvastada ehitise vastavus detailplaneeringule või projekteerimistingimustele.”
Ka selle auditi kulud maksab kinni omanik.
Auditi tulemuste põhjal otsustab kohalik omavalitsus täiendavate riiklike järelevalvemeetmete
vajaduse. Nende meetmete eesmärk on tagada ehitisele esitatud nõuete, ennekõike
ohutusnõuete täitmine, samuti kinnisasja omaniku ning piirnevate kinnisasjade omanike
õiguste ja huvide kaitse. Vajadusel tuleb ehitis korda teha, ümber ehitada või lammutada. Selle
tagamiseks mõeldud sunniraha ülemmäär füüsilisele isikule on 10 000 eurot ja juriidilisele
isikule 100 000 eurot.
Kui ebaseaduslik ehitis saab viimaks registriküpseks, tuleb selle registrisse kandmise eest
tasuda riigilõivu 500 eurot.
“See lõiv rakendub selliste ehitiste puhul, mis on püstitatud ilma igasuguse loata ning millel
pole mingit õiguslikku alust,” ütles Reidi. “See ei ole riigi kius ja soov raha korjata, vaid soov
tagada ehitiste ohutus.”
Ka praegu tuleb ehitise registrisse kandmise eest maksta riigilõivu, kuid selle suurus on seotud
ehitise ruutmeetrite arvuga.
Käimlat registrisse ei kanta
Ülle Reidi selgitas, et ehitised on kõik maapinnaga ühendatud ning seinu ja katust omavad
objektid. Registrisse pole vaja kanda kuni 20ruutmeetrise pinnaga kuni 5meetrise kõrgusega
ehitisi. Seega näiteks välikäimlate ning ka väiksemate kuuride ja kasvuhoonete legaalsust
tõestada või nende eest 500eurost lõivu maksta vaja ei ole.
Ent mida teha siis, kui paberid pole korras elumajal või kõrvalhoonetel, sh suurematel saradel
ja kuuridel?
“Inimesed peaksid oma kodused kaustad läbi vaatama, ehk on dokumendid ikkagi olemas,”
soovitas Reidi. “Väga paljudel juhtudel ei ole ehitatud lihtsalt niisama, reeglina on ehitistel ikka
mingi õiguslik alus. Ma ei usu, et näiteks nõukogude ajal lubati inimestel lihtsalt niisama
ehitada, toona oli suhteliselt karm järelevalve.”
Ka Teise maailmasõja eelsete talumajade kohta peaksid tema sõnul olemas olema paberid, kui
mitte varasemad, siis maareformi käigus tekkinud. Mis puutub kuuridesse jms, siis vundamendi
puudumine ei ole uue seaduse silmis kergendav asjaolu. Oma hoonete leidumist ehitisregistris
saab igaüks juba praegu kontrollida veebiaadressil www.ehr.ee.
20–60ruutmeetrise pinnaga ehitiste puhul võib piisata ka lihtsalt omavalitsuse teavitamisest,
ütles Reidi. “Eks siis omavalitsus vaatab, kas aktsepteerib ehitist ja kannab ta registrisse või
mitte.”
Puudutab kümneid maju
Justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse nõunik Sandra Mikli sõnas, et inimesed, kes teavad,
et neil on üle 60ruutmeetrise pinnaga hoone, millel ei ole ehitus- või kasutusluba, võiksid
asuda lube taotlema kohe praegu.
“Sellisel juhul on loa eest makstav riigilõiv väiksem ja osa loakohustusi langeb uue seaduse
jõustumisel ära,” soovitas ta.
Kui aga omanik ise ei ürita oma ebaseaduslikku ehitist seadustada, rakendub talle kohaliku
omavalitsuse järelevalvemenetlus, sh ettekirjutused ja sunniraha.
Paralleelselt ehitisregistri korrastamisega on käimas ka aadressandmete korrastamine, mis
võib Mikli sõnul samuti tuua päevavalgele ebaseaduslikke ehitisi ja juurdeehitusi, mille kohta ei
ole tehtud registrikannet.
Kanepi valla majandusnõunik Ülar Kõrge ütles, et ainuüksi Kanepi vallas leidub kümneid
paberiteta maju. Tema sõnul ei ole paljud inimesed isegi teadlikud faktist, et nende hooned
pole ametlikult arvele võetud.
Inimesed peaksid oma kodused kaustad läbi vaatama, ehk on dokumendid ikkagi olemas. Ma ei
usu, et näiteks nõukogude ajal lubati inimestel lihtsalt niisama ehitada. Ülle Reidi
“Neil on vanad nõukogudeaegsed hooned, mis olid kantud riiklikku hooneregistrisse. See aga
likvideeriti 2003. aastal ning andmed anti ehitisregistrisse edasi üsna suvaliselt. Ma olen
pettunud, et selle asja kordaajamine on nüüd inimeste jaoks nii keeruliseks tehtud,” rääkis
Kõrge. “Tihti on tegu pensionäridega, mu meelest ei ole päris õige hakata neilt 500eurost lõivu
võtma.”
Ülle Reidi lausus, et andmete kandmine omaaegsetesse hooneregistritesse oli hooneomanike
kohustus ning need registrid peegeldasid andmeid, mida omanikud esitasid.
“Hooneregistrite ajal koostati hoonete kohta toimikud, mis hooneregistrite tegevuse
lõpetamisel anti arhiivi. Võimalik, et mingil põhjusel jäid esitatud dokumentidel olevad andmed
elektroonilisse andmebaasi kandmata, seega oleks mõistlik uurida ka hooneregistris koostatud
toimikut,” soovitas Reidi. “Hooneregistri toimikute arhiivinimistud, ehk siis millised toimikud
millistesse arhiividesse anti, on samuti kättesaadavad ehitisregistri veebilehel.”

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

täna hommikul raadios ministeeriumi härra seletas kah uut seadust, ikka sõnadega et no minu arvates ei hakata enne 1995 a ehitisi vaatama ja ega kedagi ei huvita varasemad jne Aga kui tuleb ametnik ja veab seaduses näpuga järge, siis on seal kirjas hoopis midagi muud kui ministeeriumihärra arvab ja mõtleb ... iga seletaja seletab isemoodi, seaduse tekstist ei lähtu keegi. Too jutt ei läinud maalehe artikli sisuga kah kokku.

Oli miski klausel, et kui on maapinnaga seotud siis on ehitis. Praegu vist nii, et kui neli meest suudavad inspektori nähes teise kohta tõsta siis jokk. EI PRETENDEERI absoluutsele tõele.

Ma arvan, et ei pea isegi jõudma liigutada. Küll aga peaks olema liigutatav. Näiteks suur merekonteiner, mis on kindlasti suurem kui 20 ruutmeetrit. Jalastel saun, kuur või muu liigutatav objekt samuti. 

Koduõlle tegemise, küülikute pidamise, mahlateo ja muude vanatehnikateemade vahel on ka kohtkindla ehitise kohta siin foorumis omaette vanatehnikateema olemas: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid302247.

Suurepärane artikkel riigivalitsemise ajaloost ja hetkeseisust:
http://www.ohtuleht.ee/674889/janek-magg...otet-saata

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Maksusüsteemi üle nurisejatele:
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/andres-...d=71398423

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Jõudsime ikka ära oodata.
http://tarbija24.postimees.ee/3183559/ju...i-projekti

Huvitav millal siis sinna jõuame, et vetsu külastamiseks kohaliku omavalitsuse luba omama peab ja riigilõiv võiks ka ikka olla sellise asja pealt, siis oleksime lõpuks 101% kõige-kõige europiidsemad europiidid kogu mailmas.

Lõpuni lugesid? Samaväärsega asendamisel pole ju vaja...
Ja vaevalt, et värvimisegi puhul. Aga mulle isiklikult meeldib, et alla 20 ruudused ehitised on nüüd täitsa vabalt püstitatavad, omal just see päevakorral.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Tore. Jurist loeb nagu on kirja pandud aga ametnik räägib kuidas nemad mõtlesid kui nad seda kirja panid. Niikaua pole probleemi kui tuleb uus ametnik kes loeb sama seadust aga mõtleb ooooopis teisiti seda lugedes. Arve maksab see kes tegi nii nagu ametnik ütles kui ka see kes tegutses juristi soovituse järgi. 
Ehk... rohkem erinevaid nõudeid mis kohustaks kuidagi riigikassat täitma mis omakorda vajab kontrollimist ja suuremat riigiaparaati mis vajab rohkem erinevaid makse mille kontroll vajab rohkem kontrollimist....Tore on see elu Big Grin

http://uueduudised.ee/malle-parn-ulim-ka...ritegevus/

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

http://arvamus.postimees.ee/1347740/leon...trahviriik

http://uueduudised.ee/malle-parn-ulim-ka...ritegevus/
Siinkohal juhiks tähelepanu, et mitte "nemad" ei alustanud. Alustasime meie oma poolalasti rannakultuuri viimisega, nafta hõlvamiseks ette võetud Saddami kukutamisega ja veel varem vene ALFA grupi poolt Afganistani seadusliku valitsuse kukutamise ja Moskva määratud mehe pukkipanekuga, millest algas NSVL ja Afganistani vaheline julm sõda. Siis ei mõelnud mitte keegi, et tulevad põgenikud meie rahu rikkuma. Nüüd on see käes. Lahendust kahjuks pole ega tule, sest demokraatia ei luba neid tõrjuda. Võibolla hakkab demokraatia aeg otsa saama?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne