Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

Ma ei näe küll kusagil selliseid tarkpäid, kes suudaksid teha midagi sellist, mis kõigile meeldiks. Riigieelarve on piiratud ressurss. 75% sellest on kindlalt paigas ja ülejäänu liigutamisega ei muuda suurt midagi. Eelarvet saab kasvatada vaid ekspordiga ja maksude tõstmisega. Maksud ei meeldi kellelegi. Jääb üle rõhuda ekspordile. Müüa saab siis, kui müüd odavamalt või midagi sellist, mida teised ei müü või ei oska teha. Kas sellise kaadriga(praegused madalapalgalised), kes pole omandanud mingit eriala või omandasid kunagi sellise, millega pole tänasel päeval midagi peale hakata saab teha soovitud arenguhüppe?  
Samas on ka totter lugeda, et riigikogu palkade vähendamise või pankade maksustamisega midagi muutuks. Riigikogu palgavondi jagamisel rahvaarvuga saame 10 euro per nägu aastas. Kas saad rikkamaks, kui nad teeks tööd ilma rahata? Pankade maksustamisega tõstaksime enda maksukoormust veelgi, sest ega neil raha saamata jää. Jutt olnu 3oo miljonist kasumist, mida ei olevat maksustatud. Kui maks oleks näiteks 10 %, siis tuleb neil järgmisel aastal koguda meie teenustasudelt lihtsalt 40 miljonit (30 euri per nägu aastas) rohkem ja  ja ikka saavad oma 300 milli kätte. Kes sellest võidab?
Kus on väljapääs?

Tubli, Meistrimees, lihtne ja loogiline selgitus, proportsioonid ilusti paigas, nagu oleksin ise kirjutanud. Olen sama nõksu isegi kasutanud, virisejale paari eurot pakkudes ja öeldes et sinu vaatevinklist töötab riigikogu järgmine aasta tasuta, keegi pole vastu võtnud Smile
Elu saab paremaks kodumaist toodangut eelistades. Vahet ei ole, kas tramm või kohuke, mõju on täpselt sama. Olgu või tsipa kallim, see tasub kuhjaga ära. Kahjuks ei saa seda kampaaniat riigi tasemel enam teha, peame siin rohujuurelt peale hakkama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(19-05-2015, 13:50 PM)Marko Kirjutas:  ...
Kahjuks ei saa seda kampaaniat riigi tasemel enam teha, peame siin rohujuurelt peale hakkama.

Miks ei saa? Seadusandlik raamistik ei tohi takistusi seada. Mitte ükski direktiiv ei keela soovitada ökoloogilise jalajälje ja võimaliku energeetilise sobilikkuse alusel kohalikku toitu/teenust/tarvet. Cool

Euroopa onud tulevad kukile, sellest on juttu olnud. Täpselt viidata ei oska, samas olen oma mälu peale kindel nagu tavaliselt.
Eks seda natuke propageeritakse ka ju, need trikoloorid toidukauba pakenditel teenivad sama eesmärki. Vaja oleks vaid rohkem teadlikke inimesi...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(19-05-2015, 13:53 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-05-2015, 13:50 PM)Marko Kirjutas:  ...
Kahjuks ei saa seda kampaaniat riigi tasemel enam teha, peame siin rohujuurelt peale hakkama.

Miks ei saa? Seadusandlik raamistik ei tohi takistusi seada. Mitte ükski direktiiv ei keela soovitada ökoloogilise jalajälje ja võimaliku energeetilise sobilikkuse alusel kohalikku toitu/teenust/tarvet. Cool

Ja siis tuleb jutt, et lähen tangin Lätis ja ostan jah poola õunu. Kuni suurt pilti ei näe, pole lootustki, et sellised vingujad rahul oleksid. Heaks näiteks on maapoed. Kui pood on või oli, siis ostavad kohalikud toitu ja muud kraami linnast. Kui pood pannakse  väikese käibe juures kinni, siis on ving jälle lahti.

Jälle väga hea näide! Olen pikka aega kuhugi väiksemasse kohta külla minnes kõigepealt uurinud subjektilt kohaliku poe kaubavaliku kohta ja linnast võtnud ainult need asjad, mida sealt ei saa. Imestunud nägudega kohalikele selgitusi jagades läheb nii mõnelgi näpp suhu...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(19-05-2015, 14:08 PM)Marko Kirjutas:  Euroopa onud tulevad kukile, sellest on juttu olnud. Täpselt viidata ei oska, samas olen oma mälu peale kindel nagu tavaliselt.
Eks seda natuke propageeritakse ka ju, need trikoloorid toidukauba pakenditel teenivad sama eesmärki. Vaja oleks vaid rohkem teadlikke inimesi...

Tulevad kukile need onud, kes oma riigi põllumeeste turu eest seisavad Big Grin  Need tuleb lihtsalt pikalt saata.  Milleks on mune vaja. Toungue

Ka sina, Basilio, oled mulle meeldiva mulje jätnud, aga ..... Sa loed läbi mõne raamatu, leiad seal midagi, millest sa arvad end aru saavat ja mis su enda mõttemaailmaga kokku sobib, äratundmisrõõm ühesõnaga, ja siis arvad, et oled avastanud ameerika ja et teised, nagu näiteks mina, väärivad üleolevat suhtumist, olles ise kindel, et oled proffessor valmis ja teistest oma IQ-ga peajagu üle. Juba selline suhtumine näitiab üht koma teist. Tegelikult on see suhtumine väga sarname nende meestega, kes arvavad, et väljapooll Toompeamüüre ainult malts kasvab ja et olles mõne tühise aasta poliitikas, on nad nii kõvad tegiijad, et otsustada kogu rahvuse heaolu ja saatuse üle. Sul ei või ju olla õrna aimugi, mida ja kuipalju ma lugenud olen ja sa soovitad mul lugeda ja ennast harida- räägis nagu isa lapsele Smile . Ma küll ei ole lugenud su esimest väljapakutud raamatud, aga tundub üsna loogiline, et mõistaksime seda ka erinevalt, nii nagu ühe targa raamatu, mille nimeks on Piibel, põhjal on tekkinud rida usulahke, kes omavahel kuidagi läbi ei saa.
 Ja...- jah- olen nõus, et ilma peata valitsuse kukutamine ei pruugi lõppeda hästi ja tõenäoliselt piirdub ainult märatsemisega. Aga miks mitte märatseda kui närvi ajab, rahvas peabk oma meelt arusadavalt avaldama. Kõigile meeldivate näidete põhjal teistest EU riikisest on ju näha kuidas mujal märatsetakse, ltühjendatakse virtsapütte valitsuse akendest sisse mida iganes lollust veel. See ei ole veel riigipööre kui rahvas oma meelt avaldab ja riigipapadele jõuga koha kätte näitab, kes on siin riigis peramees, mitte ei soiu siin foorumis demokraatiast, mida tegelikult olemas ei ole ja ei paista ka tulevat kui midagi ette ei võeta. Ainuke asi mida riik kardab, ongi rahvas. Küll hakkaks ka olemasolev valitsus teistmoodi mõtlema ja käituma kui üldsus neil kergelt kõri pigistaks. Eestlane on arg ja need seal pukis on veel aramad kui neile rusikas nina allal panna. Nad tehku seal oma tööd ja teenigu oma rahvast ja tehku seda mitte kulisside taga susserdades, vaid kõigile selgelt ja läbipaistvalt, või astugu sealt minema ja tehku teistele ruumi. Õnnesunud meeleavaldustest on näiteid võtta küll. Näiteks see:  http://uudised.err.ee/v/valismaa/a1c7d23...e8a0e14ad0  ja samuti ka superriikidest nagu Saksamaa ja Prantsusmaa- kel huvi see otsib ise.
 
 Tegelikult kui lugeda erinevaid postitusi, siis tekib lausa masendus. Tundub jah, et vähesed viitsivad ennast mitte ainult maailma, vaid ka kohalike asjadega, asjadega mis neid otseselt puudutavad, kurssi viia ja nagu ollakse isegi rahul ja õigustatakse valitsust. Samas on igas postituses ka terake tõtt- või vähemalt juttu, mis minu arusaamadega ühtib Smile . Toodud on näiteks näide, et riigikogu palku kärpides ei hoia me tegelikult midagi kokku. Nõus, ei hoia jah oluliselt, aga see, et nö "katku" ajal omaenda palga tõstmine, on lihtsalt amoraalne ja riigimehele sobimatu, sest see on lihtrahvale lihtsalt solvav ja arusaamatu. Ja ei mõista ka mina- kas ei jätkunud siis või? Taine asi on aga palgad riiklikus sektoris. Paljudel ei ole tõenäoliselt õrna aimugi kui palju on meil erinevaid ametkondi, komisjone ja kontrollivaid- ja statistlisi ametkondi ja instentse, kes on kõik paremini tasustatud kui ehitusel 12 h rabav töömees ja kes samal ajal suurt mittemidagi ei tee. Mul on olnud pruut näiteks haridusministeeriumist ja mul on täpne ettekujutus kuidas nad seal oma tööpäevi veedavad, ametiautodega ringi rallivad ja komandeeringu nime all puhkamas käivad, saades veel seejuures lisatasustatud. Erinevate komisjonide, mida on meil lõputu hulk, liikmed ei kavatse kohalgi käjja ja saavad oma soliidse tasu sellegipoolest. Selles sektoris on tohutu suur armee muiduleivasööjaid, keda tegelikult üldse vaja ei olekski. Kui neile hordidele lisada veel riigimonopoolsed ettevõtted ja nende mahalaristatud raha, lisaks veel näiteks haigekasse, kes hakkab haigusraha maksma alles neljandast päevast, surudes maksekohustuse esimeste päevade eest firmade kaele, kusjuures üle kolme päeva külmetus ei kestagi, aga sotsmaksu maksab igaüks, neid näiteid on lõputult, siis ..... öökima ajab, et need augud tahetakse rahva taskust tasa teha. Samas ka väga lühinägelik, sest rahva taskust saab ka raha ükskord otsa ja tema kannatus katkeb- aga võib-olla ei katke ka, sest selline mulje jääb seda teemat lugedes küll, et ollakse kõigega nõus.

  Eriti humoorikas jutt on veel see, et EL-u onud tulevad meile kukile kui me enda siseturgu kaitsema hakkaks. Enamus EL maid kaitseb oma turgu- mine proovige näiteks Soomes seeni müüa, see on ainult soomlest privileeg eestist korjatud seeni müüa Smile . Poolakad näiteks lasid McDonaldsi sisse ainult sellise tingimusega, et nad hakkavad oma toodangut tegema ainult Poola toodangust. Dotatsioonid on ka kaudne oma riigi tootjate kaitse, sest see laseb hinna madalamaks kui nii mõneski teises riigis, kes ei suuda neid maksta. Iga normaalne riik hoolitseb oma tööliste heaolu eest, mitte nagu meil, kus lastakse maksustamata sisse tuua mida iganes. Kuidas sellistes tingimustes üleüldse on võimalikki oma majandust tõsta. Kujutage näiteks ette, et ta hakkata midagi tootma- no midagi suvalist- šašlõkivardaid näiteks Smile  . Siis läheta neid turule müüma ja näete, et seal müüb kümme pilukat neidsama asju hinnaga, mis ei kata teie poolt kasutatud materjali hindagi. Eesti majandus on hetkel sellises olukorras, et selle näite põhjal ei tasugi üldse millegagi tegelema hakata ja midagi toota, sest kordades odavam analoog, mida stantsiga välja taotakse, on maailmast võtta. Siin ongi koht kus riik peaks oma käe mängu panema ja oma rahvast, mida ta juhib, kaitsma ja takistama raha riigist väjavoolu. Ei kõla küll nagu vabakaubandus aga see on ainuke võimalus oma majandus järjepeale aidata. Ja kui keegi kompenseerib mulle selleks kulunud aja, siis võin tallel tuua sadu näited sellest kuidas teised EL-u riigid seda teevad.

 No ja maksud Smile . Väide, et makse tuleb maksta, et riik elus püsiks, on loomulikult õige, aga kuidas seda raha kasutada....et ühest taskust teise kantida või? ...- oeh..!!! Ma ei viitsi enam... Smile . Herr Basiliol on ikkagi õigus, et üleval on õhk hõre ja see hõrendus tuleb rahaga täita Smile .

 Aa, ja külapoed Smile - ma oleks igati nõus kõik oma kauba külapoest ostma kui külapood oleks nõus mõne taluniku kartult müüma, mitte ei ostaks hulgikaubandusest poola kartulit jne .
 

Maitusel, kellest ma väga lugu pean, on siia nüüd natuke körtpärtlit sisse visanud Big Grin
Aga sellegipoolest, suure osaga sellest jutust nõus. 

PS täpsustus: külapoodnik elab juurdehindlusest, tootjamaa on ostja otsustada

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Selline asi sügeleb veel keelel, et kas keegi siit meie seltskonnast on kunagi migagi tootnud ja proovinud seda poes turustada? Kui on, siis on talle tuttav selline jutt, et neil on kokkulepped mingite hulgifirmadega ja mujalt nad oma kaupa ei tohi võtta. Hulgifirmades on aga artiklid pea alati kirjadega: "made in mitte eesti". Proovi siis midagi toota ja müüa, erit kui teed seda väikselt- ainult laatadele ei saa ju oma tootmist rajada. Ma ei oskagi arvata, et kas hullemad eestlased on need, kes siit parimaid jahimaid otsides jalga lasevad, või need, kes ei lase kohapealsel toodangul lettidele jõuda.

(19-05-2015, 17:20 PM)maitus Kirjutas:   Siis läheta neid turule müüma ja näete, et seal müüb kümme pilukat neidsama asju hinnaga, mis ei kata teie poolt kasutatud materjali hindagi. Eesti majandus on hetkel sellises olukorras, et selle näite põhjal ei tasugi üldse millegagi tegelema hakata ja midagi toota, sest kordades odavam analoog, mida stantsiga välja taotakse, on maailmast võtta. Siin ongi koht kus riik peaks oma käe mängu panema ja oma rahvast, mida ta juhib, kaitsma ja takistama raha riigist väjavoolu. Ei kõla küll nagu vabakaubandus aga see on ainuke võimalus oma majandus järjepeale aidata. 

 Aa, ja külapoed Smile - ma oleks igati nõus kõik oma kauba külapoest ostma kui külapood oleks nõus mõne taluniku kartult müüma, mitte ei ostaks hulgikaubandusest poola kartulit jne .
 

Ja kinni taob selle, ülla idee, jälle tädi Maali omast nigelast pensist, kes peab hakkama 5x kallimat kohalikku tavaari ostma ja tarbima, mis omakorda ei pruugi kaugeltki hea tavaar enam olla, kuna konkurents ei pane piisavalt tootjat pingutama enam. 

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(19-05-2015, 17:35 PM)Marko Kirjutas:  Maitusel, kellest ma väga lugu pean, on siia nüüd natuke körtpärtlit sisse visanud Big Grin
Aga sellegipoolest, suure osaga sellest jutust nõus. 

PS täpsustus: külapoodnik elab juurdehindlusest, tootjamaa on ostja otsustada

... - no meie linnaküla poes on igatahes valida poola ja poola kartuli vahel Big Grin .

(19-05-2015, 17:41 PM)viplala Kirjutas:  
(19-05-2015, 17:20 PM)maitus Kirjutas:   Siis läheta neid turule müüma ja näete, et seal müüb kümme pilukat neidsama asju hinnaga, mis ei kata teie poolt kasutatud materjali hindagi. Eesti majandus on hetkel sellises olukorras, et selle näite põhjal ei tasugi üldse millegagi tegelema hakata ja midagi toota, sest kordades odavam analoog, mida stantsiga välja taotakse, on maailmast võtta. Siin ongi koht kus riik peaks oma käe mängu panema ja oma rahvast, mida ta juhib, kaitsma ja takistama raha riigist väjavoolu. Ei kõla küll nagu vabakaubandus aga see on ainuke võimalus oma majandus järjepeale aidata. 

 Aa, ja külapoed Smile - ma oleks igati nõus kõik oma kauba külapoest ostma kui külapood oleks nõus mõne taluniku kartult müüma, mitte ei ostaks hulgikaubandusest poola kartulit jne .
 

Ja kinni taob selle, ülla idee, jälle tädi Maali omast nigelast pensist, kes peab hakkama 5x kallimat kohalikku tavaari ostma ja tarbima, mis omakorda ei pruugi kaugeltki hea tavaar enam olla, kuna konkurents ei pane piisavalt tootjat pingutama enam. 

Ja kohalik pood on selle kartuli ostnud Maali naabrimehe käest 5x kallimalt ja naabrimehel on nüüd raha Maali käest 5x kallimalt piima osta. Kõik on söönud ja raha jääb riiki alles Big Grin . Ja kas sa tõesti arvad, et meil ei tekiks põllumajandustoodangus kohapealset konkurentsi ? Osta oma kaup väljamaalt, on sama mis minna siit minema- aga kõigil on pohh! Ja muide, nii pood kui naabrimees maksaksid ka 5x rohkem makse, aga raha raha jääks ikkagi 5x rohkem järgi.

Väiketalunikud võiks rohkem külapoode teha. Mitme peale kokku näiteks. Iseasi on see,et kas riik laseb sedasi tegutseda..... aitab natuke maksude kehtestamistega,igasuguste nõuetega...ja  sedasi võibki isu üle minna.
Vanasti oli väikseid poode igal pool. Võrreldes tolleaegse kaubavalikuga...no ma arvan,et öö ja päev on vahet. Samas peab siis talu ka midagi sellist tootma,et midagi müüa oleks. Üks pere vast ei saagi sellega hakkama. Mitme peale koguneks aga tooteid rohkem ja oleks ka võimalus teenida. Poe asukoht loeb ka tohutult. Linnas on aga see häda,et võetakse kõvasti renti.....ja jälle poob kõri kinni. Müüja tahab ka palka...... jne. Lõppkokkuvõtteks lööd asjale käega. On mul seda jama vaja. Sad

Tegelt saaks riigis asjad korda peale kuuajalist krahhi.... kui voolu pole, raha eest osta ei saa,pangakaardiga maksta ei saa,söögi ja vee puudus jne... Alles siis tuleb mõistus tagasi ja inimesed saaksid normaalselt elama hakata... Big Grin  Sest tühi kõht teeb inimese nutikaks.

(19-05-2015, 17:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Väiketalunikud võiks rohkem külapoode teha. Mitme peale kokku näiteks. Iseasi on see,et kas riik laseb sedasi tegutseda..... aitab natuke maksude kehtestamistega,igasuguste nõuetega...ja  sedasi võibki isu üle minna.
Vanasti oli väikseid poode igal pool. Võrreldes tolleaegse kaubavalikuga...no ma arvan,et öö ja päev on vahet. Samas peab siis talu ka midagi sellist tootma,et midagi müüa oleks. Üks pere vast ei saagi sellega hakkama. Mitme peale koguneks aga tooteid rohkem ja oleks ka võimalus teenida. Poe asukoht loeb ka tohutult. Linnas on aga see häda,et võetakse kõvasti renti.....ja jälle poob kõri kinni. Müüja tahab ka palka...... jne. Lõppkokkuvõtteks lööd asjale käega. On mul seda jama vaja. Sad

Tegelt saaks riigis asjad korda peale kuuajalist krahhi.... kui voolu pole, raha eest osta ei saa,pangakaardiga maksta ei saa,söögi ja vee puudus jne... Alles siis tuleb mõistus tagasi ja inimesed saaksid normaalselt elama hakata... Big Grin  Sest tühi kõht teeb inimese nutikaks.

Täiesti nõus kõigega. Ja siin ma näengi kohta, milleks valitsus on valitud, et nad tegeleksid selliste võimaluste loomisega, mitte keelamisega ja maksude tõstmisega. Riigikassasse tuleks ju raha sisse iga pisikese liigutuse pealt mida keegi teeb. Maksud peaksid olema palju väiksemad ja jõukohased ja keegi ei viitsiks midagi varjata, näitaks nii nagu see Lätis on- eriti microettevõtete puhul- 9%. Valida on ju kahe asja vahel, et kas laekub vähe või ei laeku üldse. Paljud, kes hetkel töötutoetust saavad, maksaksid hoopis natuke makse. Vabaneks töötutoetusteks väljamakstud summad ja inimene tunneks ennast väärtuslikuna.

 Väiketalunike  tõkati järgi lõhnav külapood on  eilne päev . Eesti on siiski pisut E-riik  ka ning peale suure  valimispettuse on sellel ka positiivne pool. Näiteks meie pere noored ostavad oma toiduained   netikaudu , Iga nädal panevad väiketootjad ja talupidajad  nimekirjad oma pakutavast kraamist netilehele üles ,kus siis linnarahvas omakorda tellib  produktid koju  . Kord nädalas vahetab raha ja kaup omanike . Olen ka ise seda süsteemi kasutanud , toimib .

(19-05-2015, 18:24 PM)Ferry Kirjutas:   Väiketalunike  tõkati järgi lõhnav külapood on  eilne päev . Eesti on siiski pisut E-riik  ka ning peale suure  valimispettuse on sellel ka positiivne pool. Näiteks meie pere noored ostavad oma toiduained   netikaudu , Iga nädal panevad väiketootjad ja talupidajad  nimekirjad oma pakutavast kraamist netilehele üles ,kus siis linnarahvas omakorda tellib  produktid koju  . Kord nädalas vahetab raha ja kaup omanike . Olen ka ise seda süsteemi kasutanud , toimib .

Pole paha mõte! Igale linnainimesele oma talutoodetega varustaja. Häda on ainult vahemaaga. Liiga kaugelt väikestes kogustes ei tasu ära.

(19-05-2015, 18:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(19-05-2015, 18:24 PM)Ferry Kirjutas:   Väiketalunike  tõkati järgi lõhnav külapood on  eilne päev . Eesti on siiski pisut E-riik  ka ning peale suure  valimispettuse on sellel ka positiivne pool. Näiteks meie pere noored ostavad oma toiduained   netikaudu , Iga nädal panevad väiketootjad ja talupidajad  nimekirjad oma pakutavast kraamist netilehele üles ,kus siis linnarahvas omakorda tellib  produktid koju  . Kord nädalas vahetab raha ja kaup omanike . Olen ka ise seda süsteemi kasutanud , toimib .

Pole paha mõte! Igale linnainimesele oma talutoodetega varustaja. Häda on ainult vahemaaga. Liiga kaugelt väikestes kogustes ei tasu ära.

Väga teretulnud nähtus. Ja ei pruugi olla nii, et ei tasu ära- kui selline asi saaks tavaks, siis oleks tellimusi rohkem ja asi tasuv. Ja kui nüüd asjad niikaugele ka saaks, et talumees ka riigist lugu hakkaks pidama, siis maksaks ta ka vast meeleldi selle 9% tulumaksu ilma sunni ja ähvardusteta ära Smile . Tegelikult on selline kaubandus aga natuke noh... ebaterve. See võtab üsna palj aega ja energiat millega talunik muud võiks teha. Eks selline viis oma toodangust lahti saada, näitab tegelikult seda, et talumees on viimases hädas kuna hulgilaod ja kauplused on kohalikule toodangule boikoti kuulutanud. Ehe näide kuidas talunikku n-ssitakse: http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uud...d=71368353 Üldiselt on ju ka asjad nii, et talumees annab oma toodangu üsna odavalt ära kui ta seda ise turul müüma ei pea. Aga pood on see kes üüratu summa otsa väänab. Loomulikult väänab, sest teisiti ei majanda ära kui töölist tahad pidada. Siin oleks kohe abiks tööjõumaksude alandamine ja kartul võiks siis Poola hinnaga leti lpeal olla. Tööline saaks ka natuke rohkem palka. Riigi kasum jääks küll natuke väiksemaks aga selle kompenseeriks kuhjaga see, et töötus väheneks, sest omanik saaks võtta rohkem töölisi kui ta ei pea maksma maksu, mille väärtust tööline ei ole loonud.

Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Mul oli sellne juhus, tegelikult on olnud mul palju selliseid juhuseid..... Pakkusin ühele oma kliendile, kes kurtis jalatsite halva kvaliteedi üle ja ütles, et peab uued ostma, et teen talle 60 euri eest uued nahast saapad, et kestavad aastaid ja jalale ka sõbralikumad. Ma ei paku alati seda välja, ainult vahel, kui inimese jalg on väga ebastandardne. Klient mõtles ja ütles, et liiga kallis ja läks ja ostis omale 40 euriga uued vakstust saapad, milledega ta oli kuu aja pärast minu juures ja maksis remondi eest veel 15 euri. Nii, et inimese teadlikusele ei tasu loota. Selle töö peaks riik inimese eest ära tegema. Ma ei näe sisulist vahet ka poes müüakse riknenud puuvilju või rämpsjalatseid- ühte ei saa süüa, teistega ei saa käjja Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 82 külali(st)ne