Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(02-06-2015, 17:26 PM)Janka Kirjutas:  ...
Nii et oma haru peab igaüks ise looma ja leidma, mitte lootma-ootma, et tema poolt valitud (IRW, mõni arvab siiani, et valis kedagi kuskile ja tema poolt antud hääl luges midagi... Big Grin ) esindaja kuskil riigikogus või kusiganes õhuvõngutajate saalis miskit kasu talle peaks tooma Big Grin .

Ehk siis Sinu arvates on ainus õige tee ajada oma asja ja mitte pöörata tähelepanu ümberringi toimuvale? Mugav ja mitte millekski kohustav. Aga elu lõpupäevadel kaunikesti üksik rada käia. Rolleyes

Küll olen väga nõus sellega, et igaüks peab ise leidma selle raja,mida käies ta on õnnelik. Cool


Isand Maitus siin hoolega reklaamib oma tõemonopoli. Wink Tõega on paraku nii, et see muutub ajas vastavalt sellele, kuidas saavad teatavaks faktid. Võtame ühe silmatorkava kuju lähiajaloost, kodanikunimega Jossif Vissarionovitš Džugašvili. Selle nimega teda küll ei tuntud...

Neljakümendatel oli Stalin Võitja. Viiekümendatel Peremees. Kuuekümendatel Tõbras. Seistmekümendatel temast enam ei räägitud. Praeguseks on maailmas arusaamatult palju inimesi, kes seda külmalt kalkuleerivat manipulaatorit jumaluseks peavad... Kus on tõde? Kes siis oli see mees, kes kahe samasugusega kokku leppides keeras isteorganisse kogu Euroopa elu? Maailmaga said hakkama tema kolleegid...

HOIATUS! Järgnev kirjatükk pole mõeldud nõrganärvilistele või õrnapõrnalistele, kuna sisaldab rahvale vastuvõetamatuid seisukohti. Lugeda edasi vaid omal vastutusel. Teid on hoiatatud!

Mõned siinkirjutajad propageerivad riigile selja keeramist. Kas nad on ikka läbi mõelnud, mida see endaga kaasa toob? Mida tähendab allamiljonisele rahvakillule Oma Riigi vabatahtlik äraandmine? Kui juba läks vandenõuteooriateks, siis kelle huvides säärane riigivastane tegevus? Kes maksab säärase maailmavaate levitamise eest? Esmalt tulevad pähe Kesk-Aafrika riikide sõjapealikud (neile kuluks ära oma "Siber" tülikate oponentide tarbeks) ja Venemaa sõjapealikud (kes kord Paldiski sadamat kasutanuna oskavad hinnata selle geopoliitilist tähtsust). Aga ei ole välistatud ka "maailmasandarmi" USA soov saada endale mõnikümmend tuhat ruutkilomeetrit sillapead otse Venemaa külje alla. Asi see Taani sillad maailmarahu nimel eest koristada siis on.

Kellelegi on väga vaja, et eestlased tegelike probleemide lahendamise asemel  tegeleksid teisejärguliste muredega (mitu neegrit vastu võtta, kas pededel on õigus lapsi kasvatada, mitu eurot peaks olema lapsetoetus olukorras, kus lisanduv viiekas ei muuda niikuinii midagi vms).

Täna on ülioluline leppida kokku, mida Eesti järgmised paarkümmend aastat teeb. Pole oluline, kas hakkame arendama biotehnoloogiat , keskkonnasõbralikke mäetehnoloogiaid, nanomaterjale või -masinaid, tarkbvaraloomist või hoopis midagi veel klassifitseerimata ala... Oluline on leida oma tugevus ja arendada seda edasi. Meil on mitmeid harusid, kus alge on olemas. Aga ei ole piisavat ressurssi nende kõigi edukaks ekspordiartikliks arendamiseks. MIllestki tuleb loobuda, et teist tõhusalt edasi arendada. Ekspordiartiklit on meil aga hädasti vaja, kuna riiki peab raha sisse ka tulema. Alati on jätkusuutlikum eksportida teadmisi, kui reaalset kaupa oma maapõuest.
Kui midagi, siis kavalust peaks ju ometi meil olema. Tulime läbi keskaja, tulime läbi uusaja. Kas tõesti satume statistikasse tänapäevas?

Paarikümne aastaga saab selgeks, kas kliimamudelid eksivad või mitte. Kui majanduslikult tasuva põllumajanduse piir tõepoolest nihkub ülespoole 30. laiuskraadi, siis on meil üks ekspordiartikkel olemas: toiduained. Mitte ükski kliimamudel ei  näita olukorda, kus Eestis muutuks põllumajandus võimatuks, pigem tingimused isegi paranevad. Iseasi, kas meil on oidu muutuvates oludes vajalikuks kohanemiseks... Praegu toimetavat nooremat põlvkonda vaadates oleks nagu lootust... Cool

Paraku tähendab see kohe veel ühe pagulasteliigi - veepagulased, teket. Kas poest Hispaania tomatit ostvad inimesed ikka annavad endale aru, et nad toetavad sellega illegaalsete puuraukude teket? Sõltuvalt allikast on 30-60% Hispaanias kasvatet tomatist kastetud ebaseaduslikest kaevudest võetud veega. Ega sellest olekski lugu, kui kaevud oleks rajatud nõuetekohaselt.  Paraku suhtutakse seal reeglitesse üsna loovalt ja nii on muudetud puhastamata kujul joogikõlbmatuks pea kogu 200 meetrist kõrgemal asuv veevaru... Vett on neil seal aga niigi vähe.

Odava tööjõu aeg sai piiride avanemisega ümber. Nutikamad kolisid paremate palkade kumas minema mugavamat äraolemaist võimaldavasse kohta, kohalejäänutest aga ei piisa enam olemasoleva riigi püstihoidmiseks kuigi kaua. Sad

Alati on muidugi võimalik loota, et kogu maailm on nõus maksa kinni meie elu reservaadis... Ehk loomegi Eesti Wabariigi anno 1934 ja müüme piiril turimireise minevikku....
Bluff? Jah, kindlasti.
Pokkeris ju ka blufitakse. Aga on mänge, kus ebaõnnestunud blufi korral teist võimalust ei tule, kuna surnud ju kaarte ei mängi. Ning meie oleme kahtlaselt lähedal piirile, kustmaalt rahvust võib lugeda "surnuks".

Ülalkirjutatu ei tähenda sugugi seda, nagu ma toetaks viimased kolm valimisperioodi Eestit juhtinud selgrootute sahkerdajate toimetamisi. Ei, kindlasti mitte! Paraku tundub, et ülejäänud seltskonnale see sobib. Ka minu tutvusringkonnas on päris palju inimesi, kes valivad ikka ja jälle oravaid, kuna nende maailmavaate järgi tuleb nii teha. Paraku ei adu needsamad inimesed, et reformibändil pole maailmvaadet. On vaid soov edasi valitseda... Milles ei erine nad grammi võrragi eelmise aasta lõpus karmavõlga tasunud tegelasest, kes nüüd oma elamist ratastooli tarbeks kohandab. Ning kelle õlul lasub samuti üsna suur vastutus hetkeolukorra tekkimisel.

Kes siiani vastu pidas, sellele tunnen kaasa. Sest midagi uut ta ju ei leidnud, raiskas vaid kolm minutit oma kordumatust elust ühe kiilaneva heteroseksuaalse valge mehe heietustele. Toungue  Aga vähemalt on KAPO-l nüüd põhjust avada toimik ka selle teema kohta.

(03-06-2015, 09:42 AM)v6sa Kirjutas:  ... Aga ei ole piisavat ressurssi nende kõigi edukaks ekspordiartikliks arendamiseks. MIllestki tuleb loobuda, et teist tõhusalt edasi arendada. Ekspordiartiklit on meil aga hädasti vaja, kuna riiki peab raha sisse ka tulema. Alati on jätkusuutlikum eksportida teadmisi, kui reaalset kaupa oma maapõuest.


...
Odava tööjõu aeg sai piiride avanemisega ümber. Nutikamad kolisid paremate palkade kumas minema mugavamat äraolemaist võimaldavasse kohta, kohalejäänutest aga ei piisa enam olemasoleva riigi püstihoidmiseks kuigi kaua. Sad

Millist ressurssi silmas pead? Inim-, või rahalist?

Miks ei piisa kohalejäänutest olemasoleva riigi püstihoidmiseks? Kas on siis olemas mingi kriitiline piir, alla mille ei saa oma riik eksisteerida? Minu teada on Eesti rahvaarv minevikus oluliselt väiksem olnud, aga ikka oleme alles jäänud..

(03-06-2015, 12:41 PM)kolentin Kirjutas:  
(03-06-2015, 09:42 AM)v6sa Kirjutas:  ... Aga ei ole piisavat ressurssi nende kõigi edukaks ekspordiartikliks arendamiseks. Millestki tuleb loobuda, et teist tõhusalt edasi arendada. Ekspordiartiklit on meil aga hädasti vaja, kuna riiki peab raha sisse ka tulema. Alati on jätkusuutlikum eksportida teadmisi, kui reaalset kaupa oma maapõuest.


...
Odava tööjõu aeg sai piiride avanemisega ümber. Nutikamad kolisid paremate palkade kumas minema mugavamat äraolemaist võimaldavasse kohta, kohalejäänutest aga ei piisa enam olemasoleva riigi püstihoidmiseks kuigi kaua. Sad

Millist ressurssi silmas pead? Inim-, või rahalist?

Miks ei piisa kohalejäänutest olemasoleva riigi püstihoidmiseks? Kas on siis olemas mingi kriitiline piir, alla mille ei saa oma riik eksisteerida? Minu teada on Eesti rahvaarv minevikus oluliselt väiksem olnud, aga ikka oleme alles jäänud..

Peamiselt mõtlemisvõimelist inimressurssi, kuid pole välistatud investeerimiseks võimaliku raha nappus. On ju enamus meie rikkaid rikkad vaid teoorias, reaalset vaba kapitali on vähestel. Ühe valdkonna väljaarendamise maksumuseks pakkus Arengufond paari aasta eest sadat miljonit aastas. Just aastas, kuna teadaolevalt ei ole täna Eestis ühtegi maailma mastaabis unikaalset haru, mida arendada. Ikka konkureerime mõne teise maanurga inimestega ja ega nemadki maga. See raha oleks kulunud noorte koolitamisele mujal, sealsete kõrgspetside sisseostmisele, vajaliku taristu loomisele ja saadud toote turundamisele. Ning osa raha oleks ilmselt kulunud ka teiste majandusharude esindajate lepitamiseksWink

Erinevad analüütikud kasutavad riigi jätkusuutlikkuse hindamisel erinevaid metoodikaid, kuid õnnetuseks on tulemus samasse suurusjärku: majanduslikult on jätkusuutlik riik, milles on 5+ miljonit elanikku, kellest vähemalt pool on maksumaksjad. Alla selle saab pikaajaliselt eksisteerida riik, kes:
A: leiab võimalusi sokutada mingid kulud teiste kanda;
B. omab mingit olulist konkurentsieelist.

Meil on nii A kui B hetkel olemas: kuulume EL ja meie asend on ainulaadne Euroopas. Paraku ei oska me kumbagi heasti ära kasutada, vaid ehitame saadaoleva raha eest eikuhugi viivaid sildu (näituseks Vaida jalakäijate sild või Kuivajõe viaduktid) ning teeme kõik endast oleneva ida-lääne transiidi lakkamiseks. Põhja-lõuna suunal töö muidugi käib, kuid lollus nimega RB võib sellegi kergesti seisata.

Venelane võib ju taguda rusikaga oma karvasele rinnale triibulise meremehesärgi all, et tal on Ust-Luga sadam ja kohe-kohe saab Põhja-Jäämeri laevatatavaks, kuid anno 2015 on tal Soome lahe sopis logistiline tupik. Ning kliima soojeneb ka maru aeglaselt...

Lätlaste Klaipeda on aga pea päeva jagu Euroopale "lähemal" ja nemad on osanud oma asju ajada nutikamalt. Tõsi, alles kahe põlvkonna pärast selgub, kumma riigi valitud tee osutus otstarbekamaks. Toungue

Oluliselt varem selgub, kas noor Ossinovski on tõepoolest mõtlemisvõimeline uue põlvkonna riigimees, kes tänu vanemate teenitule ei pea oma kauka täitmise pärast muretsema. Või on tegemist siiski tavalise pimedas ruumis kasvanud genmuupolbroga... Ma temaga kord kohtununa ja loomupärase optimistina loodan muidugi esimest Big Grin

(03-06-2015, 09:42 AM)v6sa Kirjutas:   Tõega on paraku nii, et see muutub ajas vastavalt sellele, kuidas saavad teatavaks faktid.
Neljakümendatel oli Stalin Võitja. Viiekümendatel Peremees. Kuuekümendatel Tõbras. Seistmekümendatel temast enam ei räägitud. Praeguseks on maailmas arusaamatult palju inimesi, kes seda külmalt kalkuleerivat manipulaatorit jumaluseks peavad... Kus on tõde?

Mõned siinkirjutajad propageerivad riigile selja keeramist. Kas nad on ikka läbi mõelnud, mida see endaga kaasa toob? Mida tähendab allamiljonisele rahvakillule Oma Riigi vabatahtlik äraandmine?

Kellelegi on väga vaja, et eestlased tegelike probleemide lahendamise asemel  tegeleksid teisejärguliste muredega

Täna on ülioluline leppida kokku, mida Eesti järgmised paarkümmend aastat teeb.

Paarikümne aastaga saab selgeks, kas kliimamudelid eksivad või mitte. Kui majanduslikult tasuva põllumajanduse piir tõepoolest nihkub ülespoole 30. laiuskraadi, siis on meil üks ekspordiartikkel olemas: toiduained. Mitte ükski kliimamudel ei  näita olukorda, kus Eestis muutuks põllumajandus võimatuks, pigem tingimused isegi paranevad.

Kulla Ksf Võsa.... mis riigist sa räägid, mille lagunemine meid ähvardab? Meie riiki ei ole oooleeemaaski. Me oleme EL-du kubermang ja ei enamat. Varsti ei enam sedagi kui me hirmasti muudatusi kardame. Pole vaja tuua näiteid laiast maailmast- need mudelid ei sobi meile ja ei maksa uhkustada, et oleme eluga välja tulnud mitmete riikide ikke alt. Meie visadusega ei ole siin midagi pistmist, meid on lihtsalt vaja olnud töötegemiseks. Ja kuidas saaks rahvas riigile selja keerata kui ta ise ongi riik, jutt on vast arusaadavalt ikkagi valitsusele selja keeramisest. Miks sa otsid süüdlasi USA ja EL-u suunast aga mitte meie anda seast. Kes krt saab meid sundida neid lollusi oma probleemideks võtma kui me seda ise ei taha ja sellega ei nõustu. Mis tähtsust on sellel, mis plaanid on kellelgi meiega kui me ise sellega kaasa ei lähe ja neid lollusi lihtsalt ignoreerime? Aga ei, meie seas ei ole niipalju munadega mehi, kes selle idioodivalitsuse lihtsalt mäepealt minema lööks nagu seda Bulgaarias tehti, ja on ka selge, et miks see nii on.  Kui siin inimesed oigavad, et miks ta peaks oma ilusat eluidülli rikkuma hakkama kui ta niiväga rahul on. Sittagi nad rahul on- see on lihtsalt illusioon, mis mingi aja pärast kolinaga kokku kukub ja siis on tõepoolest hilja ilma vereta hakkama saada- või, tuleb mokk kinni panna ja elada nii nagu lastakse, nii, nagu see viimased sajandid ka olnud on. Vahe vast ainult selles, et kui vanasti oli mõisahärral esimese öö õigus, siis tulevikus pead leppima naisega, kes kaotas oma süütuse ümberlõigatud tumedale vemblale juba lasteaias....Võiks Lätist eeskuju võtta, aga ei saa ju, sest eestlased on ikka lätlasi kuidagi toladeks pidanud ja ka kõiki teisi rahvaid, arvates, et eestlane olla on midagi väga erilist.

  Sa tood tõe ja õiguse kohta ajas näiteid Stalini najal. No ei olnud see tõde ka tema ajal, elati vales ja hirmus ja kõik teadsid seda- mis tõest sa räägid? Tõde on ainult üks ja muutumatu ja ei ole olemas igaühe oma tõde. On ainult erinevad arvamused tõest, mida ei tunta, mida pole nähtud ja tegelikult näha ei tahetagi. Selline ellusuhtumine saab alguse omakasust, juba väikesed lapsed oskavad vanemate eeskujul valetada ja tõele selja keerata. Kas sa arvad, et mäe otsas on neil seal selline tõde või- kindlasti ei ole- nad teavad täpselt mis on tõde ja mida nad teevad ja neile ei ole tõde vaja, neile on vaja võimu ja heaolu. Rahvas on nende jaoks null.

 Sa ütled, et mis siis saab kui nii väike rahvas riigile selja keerab. Täpselt see siis saabki mis praegu juba on, sest meie "valitud" esindus, kellel on volitused meie eest otsutada, ongi riigile selja keeranud ja järelikult meie koos nendega ja see ongi lõpp.... kui need mehed sinna jäävad, siis ei aita enam miski.

  Huvitav mis kokkulepet sa tahad teha järgmiseks 20 ks aataks ja mille baasil? Praegu tehakse nö kokkuleppeid neljaks aastaks ja asi ongi puuksus, sina tahad lausa kahekümneks. Et kui midagi viltu on kokku lepitud, siis aga paneme edasi peaga vastu seina nagu oinad, sellepärast, et kokkulepet ei tohi ju rikkuda. Riigijuhtimine peaks olema paendlik ja dünaamiline, et seadusi võiks kasvõi ülepäeva ringi teha kui neil miinused ilmnevad- niikaua kui nad headeks muutuvad.
 
 Ja lõpuks, sa ju ometi ei spekuleeri tõemeeli selle ilmaga mis meil 30 aasta pärast olema hakkab? Pealegi on meil põllumajandus ka tänase seisuga väga võimalik ja mis sellest kasu on. Mis 30. aasaga muutuma peaks?

 Ja veel, miks ei võiks seda raha, mis hakkab murjamite peale kuluma, pakkuda hoopis naasvatele eestlastele? Nii mõnigi tuleks tagasi ja ehk oleks võimalus, et nad ei ole veel nii võõrdunud, et neid ei oleks võimalik kergemini ühiskonda integreerida kui musta rassi? On need rahvuskaaslased ju ka teistes riikides majanduspagulased nagu murjamid siingi oleksid- ma eeldan, et sellest ollakse aru saadud, et sõjapõgenikega küll tegu ei ole...

 

(03-06-2015, 13:06 PM)maitus Kirjutas:  Nägemused, mõnel pool kutsuvad halvad inimesed sääraseid hallutsinatsioonideks

Meil on riik olemas. Vähemalt oli eile, kui lapsele soodusravimit soetasin. Ning hommikul, kui ERR hommikuprogrammi kuulasin. Ning tuttava raamatupidaja sõnul olla ka Maksuamet endiselt olemasWink

Kes pole näinud elu väljaspool Eestit, need ei adu, millises heaoluriigis me elame. Ma ei pea silmas nädalast turismireisi kuurortisse, vaid kohtumisi reaalsete inimestega peateest kaugemal...

Kuigi saaks tõenöoliselt oluliselt paremini. Rolleyes

Kusjuures meie mõistes peost suhu ja riieteta elavad inimesed on sealjuures õnnelikud, kuna nad tohivad rääkida võõrastega ja omada lapikest (kümneid ruutmeetreid, mitte hektareid!) maad. Minu maailmapilti raputas kõvasti 18 päeva Hiinas 2009 ja korraliku mõra sellesse kopsas ka nädal aega töötamist samas ruumis India doktorandiga Taani ülikoolis. Ei olnud nooruk, oli pea viiekümneaastane mees, kes tegi 16-tunniseid päevi, et lubada oma perele elu Taanis.

Maailm ON suurem ja keerukam, kui vaid valitsusevahetus Toompeal. Ning üldiselt ei koti mitte kedagi peale meie, kas üks olematu suurusega  soome-ugri hõim miski kauge sisemere lahesopi ääres elab või sureb.

Kestmajäämiseks on vaja, et me ei kakleks omavahel. Et me lepiksime kokku, millist tuld me esmalt kustutama hakkame. Tõrvikute ja hangudega Toompeale minek ning seal märatsemine kohe kindlasti ei paranda meie ellujäämise võimalusi.

Lihtsalt meeleavalduse korraldamine ei muuda aga midagi, kui gemupolbro-kari on pooltki nii ignorantne, kui meile tundub. Vähemalt mulle tunduks küll imelik, kui seni külma kõhuga väikelapsi söönud Valitseja nüüd äkki kohkuks ja hakkaks heaks. Vaid Hollywoodi filmides jätab Paha Viimasele Ohvrile kuuli pähe kihutamata, kohtutoimikute järgi näikse iga ettesattunu sama menetluse saama...

Paluks mitte valesti aru saada: mina ei ütle, et enda riigist väljalülimine kuidagi paha oleks. Kui tahtmist on ja jaksu jätkub, siis erinevus rikastab. Aga sellega õeldakse lahti ka kehtivast ühiskonnast. Samas on erakuid alati olnud ja just nende juurde tullakse nõu küsima siis, kui asjad tõeliselt hapud. Wink

Sellest hoolimata tahab enamus meist kuhugi kuuluda. Loodame, et meie foorumi riigikriitilised liikmed vähemalt selle sideme "pimedatega" säilitavad Cool

(03-06-2015, 13:30 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-06-2015, 13:06 PM)maitus Kirjutas:  Nägemused, mõnel pool kutsuvad halvad inimesed sääraseid hallutsinatsioonideks

Meil on riik olemas. Vähemalt oli eile, kui lapsele soodusravimit soetasin. Ning hommikul, kui ERR hommikuprogrammi kuulasin. Ning tuttava raamatupidaja sõnul olla ka Maksuamet endiselt olemasWink

Kes pole näinud elu väljaspool Eestit, need ei adu, millises heaoluriigis me elame. Ma ei pea silmas nädalast turismireisi kuurortisse, vaid kohtumisi reaalsete inimestega peateest kaugemal...

Paluks mitte valesti aru saada: mina ei ütle, et enda riigist väljalülimine kuidagi paha oleks. Kui tahtmist on ja jaksu jätkub, siis erinevus rikastab. Aga sellega õeldakse lahti ka kehtivast ühiskonnast. Samas on erakuid alati olnud ja just nende juurde tullakse nõu küsima siis, kui asjad tõeliselt hapud. Wink

Sellest hoolimata tahab enamus meist kuhugi kuuluda. Loodame, et meie foorumi riigikriitilised liikmed vähemalt selle sideme "pimedatega" säilitavad Cool

Meil on muidugi riigi tundemärgid olemas ja need ei kao ka siis kusagile kui meie riiki enam ei ole, vaid sõna "Eesti" on euroliidus mingi piidkonna nimetus nagu eestis on näiteks Haanjamaa Smile .

 Ja ikka sa topid siia eeskujuks ja hirmutamiseks teisi riike- ma ei hakkagi aru saama, et miks. Ma olen ka mitmes välisriigis elanud ja ma ei tule hetkekski selle peale, et neid meie riigiga võrdlema hakata- samamoodi, nagu ma ei võrdle naisi kellega ma ......- olen Smile . Kas sinumeelest peaksime nende riikidega solidaarsed olema ja kindlasti mitte paremini elama? Kõigis neis riikides, mida sa näiteks tood, on asjad samuti paigast ära- ka neis, kus meist paremini elatakse.... ma ei saa aru miks me ei võiks üritadagi elada nii nagu meie tahame..? Tegelikult panin ma vist praegu puusse- me ju tegelikut tahamegi kellegi moodi olla, mitte ise oma eluolu kujundada.....

 Mulle aga vast hakkab ka kohale jõudma see, et mis pildi ma sinule endast loonud olen. Sa vist kujutad ette, et ma olen nagu viimne mohhikaanlane, kes on ennast metsa ära peitnud, kasvatab kitsi, veedab peeruvalgel aega arvuti taga jne Big Grin . Ja soovitab seda ka kõigile teistele... oi-oi, nüüd on küll jama lahti Smile . Ma pean majapidamist ikka eelkõige sellepärast, et teada mida ma suust sisse ajan ja samuti vaba aja pärast, mida on mul muudeks asjadeks kui teiste orjamiseks vaja. Tööjõud on minu ainuke vara ja minumeelest selle omakasuks ärakasutamine on ainuke mõistlik lahendus. Ma olen ka täiesti sotsiaalne inimene, kes ei kujuta oma elu ilma ühiskonnata ettegi ja mul on suured äriplaanid ka veel takkatippu ja oma eluga saaksin ma suurepäraselt hakkama ilma maailmaparandaja mentaliteeti omamata. Aga loomulikult, nii nagu oma koduski, nii soovks ma, et ka oma riigis valitseks tõerve mõistus, inimsõbralikud seadused ja progressivne majanduspoliitika võrdselt kõigile, nii suurtele kui väikestele, saades aru , et ka väikesed on osake meie seast ja et me otsustaksime ise omi asju ilma välise sunni ja eeskujuta. Ei toidaks pankade läbi Rootsi riiki jne.

 Tegelikult hakkab minu jaoks see teema siin ennast ammendama. Olen selle pildi, mida ma siia avastama tulin endale selgeks teinud ja aru saanud, et meie rahvus ei leia kunagi üksmeelt meid kõiki puudutavates asjades ja minu lootused kedagi milleski veenda, näitavad minu enda piiratud mõistust ja ajumahtu. Targem on seda energiat millekski kasulikumaks kasutada. Näiteks kassi kiusamiseks Toungue

(03-06-2015, 13:05 PM)v6sa Kirjutas:  Lätlaste Klaipeda on aga pea päeva jagu Euroopale "lähemal" ...
Klaipeda on lätlastel paraku veel vallutamata.  Toungue 
http://et.wikipedia.org/wiki/Klaip%C4%97da
Vast ajasid Ventspilsiga segi.
http://et.wikipedia.org/wiki/Ventspils
See ka päris suur sadam, kus ookeanialusedki sees käivad.
Nothing personal, just business!  Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(03-06-2015, 16:16 PM)Basilio Kirjutas:  Nothing personal, just business!  Big Grin

Tänud õgvendamast, see oli valus ämber. Sad Ventspils ikka.

Huvitav, et nii tummises sadamas ei ole konteinerterminali...

(03-06-2015, 14:15 PM)maitus Kirjutas:  Meil on muidugi riigi tundemärgid olemas ja need ei kao ka siis kusagile kui meie riiki enam ei ole, vaid sõna "Eesti" on euroliidus mingi piidkonna nimetus nagu eestis on näiteks Haanjamaa Smile .

...

 Mulle aga vast hakkab ka kohale jõudma see, et mis pildi ma sinule endast loonud olen. Sa vist kujutad ette, et ma olen nagu viimne mohhikaanlane, kes on ennast metsa ära peitnud, kasvatab kitsi, veedab peeruvalgel aega arvuti taga jne Big Grin . Ja soovitab seda ka kõigile teistele... oi-oi, nüüd on küll jama lahti Smile .
...
Näiteks kassi kiusamiseks Toungue

Kassi ei tohi kiusata. Talle tuleb anda meelepärast tegevust. Näiteks mõni roostes haruldane jalgatas tuvastamiseks.

A Sul polegi siis arvuti tallalauaga dünamolt vä? Rolleyes

Tegelikutl tõsisemalt rääkides: Sina kutsusid üles rahvast "neid teisi" Toompealt minema peksma. Mulle arusaamatu jutt, millel jaoks sai teemagi tehtud. Aga siingi ei paista paremat lahendust.

Seadused ei saa olla inimväärsed sellisena. Seadus (nagu standardki) annab normi. Tegelik elu peaks siis mahtuma selle normi sisse. Kui ei mahu, tuleb hinnakirjast (kogu karistusseadustik pole ju muud, kui sigaduste hinnakiriWink maksumust vaadata.

Küllap leidub seadusi, mis tõepoolest tuleb ringi teha. Aga enamus täna kehtivatest on küllalt mõistlikud sellisena, probleemiks on neid seadusi omakasupüüdlikult tõlgendavad inimesed või halvemal juhul, neid inimesi esindavad juristid. Sest ainult jurist võib tulla selle peale, et toa tapeetimine on "ehituse omadusi oluliselt muutev tegevus". Sad

Ei teagi nüüd, mida ma üelda tahtsin. Ilmselt tsiteerida klassikuid: rebjaata, buudjem zit druužno.
Cool

(03-06-2015, 16:41 PM)v6sa Kirjutas:  Seadused ei saa olla inimväärsed sellisena. Seadus (nagu standardki) annab normi. Tegelik elu peaks siis mahtuma selle normi sisse. Kui ei mahu, tuleb hinnakirjast (kogu karistusseadustik pole ju muud, kui sigaduste hinnakiriWink maksumust vaadata.

Kas see demagoogia isiksuse arengut ja vabadust piirvatest elunormidest ja seadustest, mis EI SAAGI olla inimväärsed, sulle endale vastikuks ei hakka muutuma?

Hää maitus (ma kirjutan ikka väikse tähega, austades inimese enda valitud kirjapilti), Sa räägid ju iseendale oma tõega kõvasti vastu.
Esiti siunad mind, sest ma ei suuda oma ninaesisest kaugemale vaadata:
(02-06-2015, 23:27 PM)maitus Kirjutas:  Minu sõnum on aga eelkõige inimestele, kes oma mugavuse ja meeldiva rutiini kõrvalt  üldise eluoluga rahul ei ole ja kes enda ninaesisest kaugemale vaadates, ka oma kehvemas olukorras suguvendade hädadele ja muredele kaasa tunnevad ja midagi ära püüavad teha. Kuni need asjad sulle korda ei lähe, siis uhkusta oma oskuste ja haridusega, elitaarse elukohaga ja tõenäoliselt ka noorusega edasi, koini naisi ja tunne elust mõnu.

... ja kohe ülejärgmises lauses teatad, et ma ikkagi rapsin tühja ja pingutan üle:
(02-06-2015, 23:27 PM)maitus Kirjutas:  ok, ma ei taha sinu õnne õõnestama hakata aga sa võiksid siiski mõelda sellele, et kui palju sa reaalselt tööajal tööd teed ja kas see, mida su asutus toodab, on parasjagu niipalju, kui töölised jõuaks tarbida ja nende vajaduste rahuldamiseks vaja on, või on seda palju rohkem ja kui on rohkem, siis kes seda toodangut siis tarbivad ja kas inimene peaks tootma rohkem kui on ta füüsiline vajadus...

... ning pool päeva hiljem teatad, et tuleb ainult enda ja võimalikult vähe teiste jaoks oma tööressurssi rakendada:
(03-06-2015, 14:15 PM)maitus Kirjutas:  Tööjõud on minu ainuke vara ja minumeelest selle omakasuks ärakasutamine on ainuke mõistlik lahendus.

A otsustaks siis nüüd üht või teist pidi ära? Lisaks ma loodan, et Su äri on suunatud ikkagi otse välismaalt raha Eestisse toomisele, mitte kohapealsete vahendite pööritamisele. On ikka või? Smile

Aga päeva peale on v6sa kirjutanud juttu, millega ma olen päri 95%-105% ulatuses, ning millele polegi enam vaja midagi lisada. Lihtsalt tooks veel ühe korra välja tema poolt sõnastatud tõe: mitte kedagi teist peale meie endi ei huvita see, mis meist siin rahva ja riigina edasi saama hakkab. Ja kui see nüüd meid ka enam ei huvita, siis polegi enam kaua oodata, kui UNESCO peab välja panema ühte põhjamaa laande mehitatud valve. Sest järgi jäänud 30 eestlasest 10 kogunesid sinna laande Laulupeole, aga ülejäänud 20 olid nende kümne lauljaga tülis. Ja siis ongi ka selle filmi lõputiitrid läbi, pannakse tuled põlema ja mõne hetke pärast ei mäleta keegi, kes seal need ugrimugrilased kõik olid.

Aga selleks, et nii ei läheks, on vaja mõelda ja seljad kokku panna. Ja nii uskumatu kui see ka ei tundu, pidev mittemillegi tegemise võimaluse otsimine on küll igati loomuomane, aga ühiskondlikult ja poliitiliselt see reeglina väga kaugele ei ole viinud.

(03-06-2015, 23:19 PM)41Degree Kirjutas:  ... ning pool päeva hiljem teatad, et tuleb ainult enda ja võimalikult vähe teiste jaoks oma tööressurssi rakendada:





(03-06-2015, 14:15 PM)maitus Kirjutas:  Tööjõud on minu ainuke vara ja minumeelest selle omakasuks ärakasutamine on ainuke mõistlik lahendus.

A otsustaks siis nüüd üht või teist pidi ära? Lisaks ma loodan, et Su äri on suunatud ikkagi otse välismaalt raha Eestisse toomisele, mitte kohapealsete vahendite pööritamisele. On ikka või? Smile

Aga päeva peale on v6sa kirjutanud juttu, millega ma olen päri 95%-105% ulatuses, ning millele polegi enam vaja midagi lisada. Lihtsalt tooks veel ühe korra välja tema poolt sõnastatud tõe: mitte kedagi teist peale meie endi ei huvita see, mis meist siin rahva ja riigina edasi saama hakkab. Ja kui see nüüd meid ka enam ei huvita, siis polegi enam kaua oodata, kui UNESCO peab välja panema ühte põhjamaa laande mehitatud valve. Sest järgi jäänud 30 eestlasest 10 kogunesid sinna laande Laulupeole, aga ülejäänud 20 olid nende kümne lauljaga tülis. Ja siis ongi ka selle filmi lõputiitrid läbi, pannakse tuled põlema ja mõne hetke pärast ei mäleta keegi, kes seal need ugrimugrilased kõik olid.

Aga selleks, et nii ei läheks, on vaja mõelda ja seljad kokku panna. Ja nii uskumatu kui see ka ei tundu, pidev mittemillegi tegemise võimaluse otsimine on küll igati loomuomane, aga ühiskondlikult ja poliitiliselt see reeglina väga kaugele ei ole viinud.

Lugeda oskad aga aru ei oska saada. Mingi kiusuuss vist tumestab su mõtlemisvõimet, sellepärast on sinu postituse sisu väga sügav- teiste postitustest vasturääkivuste otsimine. Seda mis ma sinu elu kohta kirjutasin, seda ehk saakski nii tõlgendada kui väga tahta, aga ma siiski loobusin su üle oma mätta otsast otsustamisest ja andisin sulle lihtsalt natuke mõtteainet, et ehk neile asjadele mõeldes teed selle töö mu eest ise ära Smile .

  Ma siis seletan selle enese ja teiste peale mõtlemise sulle ka lahti Smile . See, et ma oma tööjõudu sandkopikate eest ei müü inimestele, kes minu arvel rikastuda ja mind lüpsta tahaksid, ei tähenda ju seda, et ma ainult enda peale mõtlen. Kas on raske aru saada, või kus sa vasturääkivust näed  Smile ? Kellele sinu firma juht oma tööjõudu müüb ja mille arvelt ta elaks kui sina talle tööd ei teeks? Sinu vastusest etterutates ütlen ka kohe, et ma mõista teda sugugi hukka. Point on aga selles, et mina ei müü oma kaheksat tundi aktiivset valget päevast aega maha selleks, et mõni firmajuht saaks talviti Tais tagumikku leotamas käjja. Kellest ma nüüd siis ei hooli?
 Ja sinu lootused minu äri kohta peavad 100 % paika.

Võsa jutu selle lõiguga ka 100% nõus - aga ma ei saa kuidagi aru mis võlujõuga Võsa seda olukorda muuta tahab. Valitsust mulin ja paberid allkirjadega ei huvita- ta ei näe ega kuulegi selliseid asju. Jõuvõtted aga laidab Hr Võsa maha ja midagi konkreetset ise ka välja ei paku- küsib  pidevalt minu käest, et mida teha Big Grin Toungue . No mina alati pakun välja, et lähme ja ajame selle kamba sealt mäeotsat mineme ja lõpetame oma valijaõigusega nende voliutused meie eest otsustada, aga jõu näitamisel pidi Hr Võsa sõnul selline tagajärg olema, et  Eesti riik pidi peale seda ära haihtuma. Huvitav, et Bulgaaria ära ei haihtunud kui selline asi toimus. Võsale meeldib ju teiste riikide najal näiteid tuua- panen siis veelkord ühe lingi, mis korra juba olnud on:
  http://uudised.err.ee/v/valismaa/a1c7d23...e8a0e14ad0 
Oleks meeldiv kui ta seda seekord kommenteeriks ja seletaks, et miks Bulgaaria käegakatsutavalt alles on Smile . Sa võid teda muidugi ka aidata....Proovi seekord oma sõnadega, mitte ära ainult ütle, et kas oled Hr Võsaga nõus- niikuinii oled- sa tundud kõigiga nõus olevad, kes minuga nõus ei ole- isegi punakassile hõiskad kaasa. Millega sa tema puhul nõus olid Big Grin ?

Ma ei ole aga sugugi kindel, et ma sinusugust meest oma seljataha laseks, aga arenda oma viimast lõiku siiski edasti, huvitav oleks päris teada kuidas noorem veri selliseid asju näeb ja mis lahendusi välja pakub..? Ehk tuleb kogematta midagi mõistlikku ka .....- kuninga koht on ka veel esialgu vaba Cool

No ei ole vähemalt omast arust mingit kiusu-ussi, aga reaalala inimesena meeldivad mulle kaks asja: konkreetsus ja läbimõeldus. Hangudega Toompeal "nendele teistele" peksa andmine ja minemaajamine ei kõla nagu maailma kõige läbimõeldum plaan. Liiati, kui sellel puudub osa "... anname peksa ja pärast teeme nii, naa ja kolmandat moodi". See meenutab rohkem Kreekat, kus ronib püünele mingi vend, kes lubab teha "kõike teisiti". Kui täpsustama hakata, siis "kõik teisiti" tähendab tavaliselt (mitte ainult Kreekas) "varastamise lõpetamist, maksude langetamist ja toetuste/eraldiste tõstmist". Mõnikord harva ka midagi konkreetsemat, aga see, et plussmärgiga number oleks enam-vähem sama suur kui miinusmärgiga, vot see pole suures teisititegemise tuhinas muidugi oluline ja on üldse mingite mökude ja memmekate teema Smile Muide, viimastel valimistel tallas sama reha kergema vormi otsas ka Rõivas ju.

Bulgaaria kohta ka veel nii palju, et neid on nii 6 korda rohkem siin maamuna peal. Mu tagumikutunne ütleb, et riikide (ja ka ettevõtete) püsivus suureneb pigem eksponentsiaalselt "massiga" kui lineaarselt. Seega on neil igasuguste eksperimentidega tegelemine rohkem lubatud.

A no kurat, taaskord, nagu ma juba head mitmed leheküljed tagasi rääkisin ekspordist: valitsuse vahetus ei tekita üleöö mingit rämedat ekspordi kasvu, millega kasvaks ka rikkus. Mäletate veel seda auklikuks kulunud "eestinokiat"? Samuti ei saa loota, et uus valitsus hakkaks häid mõtteid kuidagi igaühele lusikaga suhu/pähe toppima, seega ei maksaks liiga palju energiat sellesse liigutusse toppida. Algatuseks oleks piisanud ka sellest, kui näiteks oleks mõnevõrra rohkem inimesi valimas käinud ja enne seda vähemalt natukenegi kandidaatide jutu sisu vastu huvi tundnud.

PS: maitus, kiidan eksportiva äri eest. Täiesti siiralt.

(04-06-2015, 07:40 AM)41Degree Kirjutas:  No ei ole vähemalt omast arust mingit kiusu-ussi, aga reaalala inimesena meeldivad mulle kaks asja: konkreetsus ja läbimõeldus.

PS: maitus, kiidan eksportiva äri eest. Täiesti siiralt.

Tänan kiituse eest Smile ! Aga paluks siis konkreetset ja läbimõeldud plaani, mis oleks parem kui hanguga Rõiva pihta märkiviskamine ja samas Ksf Võsa stsenaariumi ära hoiaks .. Bulgaaria, oma 6x suurema rahavaarvuga ei ole mingi suur riik veel. Rahvaarv antud kontekstis ei mängi mingit rolli- keegi siin juba mainis, et meid on ka vähem olnud ja oleme riiklusega hakkama saanud.

PS: Kui aasta jooksul midagi Eesits paremaks ei muutu, väikeettevõtete maksusüsteemi ümber ei tehta ja meile ikkagi need moslemid sisse tuuakse, siis annan mina sellele lollusele alla, kuna mul on siis häbi eestlane edasi olla, lepin olukorraga ja minu eksport hakkab siis toetama Läti Vabariigi majandust- täiesti tõsiselt. Ja ma ei oleks ainuke.

Siinset teemat lugedes hakkab tunduma et ksf Camoon oli oma mersuniidukiga täiesti mõistlik vana..  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(04-06-2015, 12:04 PM)mlsluik Kirjutas:  Siinset teemat lugedes hakkab tunduma et ksf Camoon oli oma mersuniidukiga täiesti mõistlik vana..  Big Grin
+1

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(04-06-2015, 12:04 PM)mlsluik Kirjutas:  Siinset teemat lugedes hakkab tunduma et ksf Camoon oli oma mersuniidukiga täiesti mõistlik vana..  Big Grin
Kui nii arvad, siis sul on viimane aega hakata koraaniga tutvuma ja juhul kui sul on sinised silmad, siis mõtle pruunide silmaläätsede peale ka Big Grin .

ksf V6sa ajab õiget juttu.

+1

Ma arvan,et +1 võib anda mõlemale,nii maitusele,kui ka V6sa -le. Õigus on mõlemal.

Mis minu seisukohtadesse puutub siis natuke valgustaks asja. Ma arvan seda,et meil on üks ja ainus Eestimaa. Ei ole meil teist kuskilt võtta. Kindlasti olen juba neid lugusid rääkinud aga...
Noore poisina oli mul ka unistusi seoses meie uue elu tulekuga peale 87 aastat. Sai ka võetud härjal sarvist kinni ja põllumeheks hakatud. Tookord olime ka sinisilmsed ja teotahtelised. Mida aeg edasi läks,seda kahtlasemaks asi läks. Sai küll tööd tehtud aga rikkust ei tulnud põllupidamisest kuskilt. Sai nahk toore hoitud,elada sai,kõht oli täis,Fie maksu makstud jne. Mida edasi,seda selgemaks sai,et tööd tehes võid nälga jääda. Tervis hakkas ka lonkama ja nüüdseks on asi veel hullem. Tehnika resurrss ammendus samuti. Sain aru,et süsteem toimib.... Big Grin  Ehk siis kõiksugused toetused ja abirahad hoiavad sind niipalju elus,et päris ära ei sure ja nälga ka ei jää. Aga investeerida tulevikku ka pole võimalik.... Vahepalaks niipalju,et sõbrad kes mind tunnevad,teavad,et ma märjukest pole suurt tarbind,koni ei ime ja rahaga ei larista....... Kuigi jah,kui olekski kõikide pahedega tegelenud siis ei oleks mul sedagi,mis praegu ehk normaalne inimene,kes vähemalt kolmeklassilise hariduse on saanud,oskab kokku lüüa,palju kuus kulub pahede peale..... ja see summa võib olla tohutu! Kui veel pahedega seoses seadusesilmaga pahuksisse minna,võivad summad olla sellised,et seda raha ei aja töö ega ka vargusega kokku.....
Süsteem siis ongi selline,et meid pikapeale nii ära väsitada,et lõpetame talupidamise vaikselt ise ära.... ja takkapihta müüksime oma maad ja majad ka ära........
Maaostjaid aga jagub. Kellele need aga tegelikult lähevad,ei ole teada....
Kunagi noorena olin ka riigi peale vihane ja lubasin siin linnade põletamist teha ja lindiga asfalti künda... Big Grin Või mida iganes.... Aga nüüd vanema mehena olen ka sellele käega löönud. Asjad pole ka veel nii hullud,et peaksin lindi käima panema. Big Grin 
No ja mida ma ise saaksin asjade paremaks tegemiseks teha? Pean tõdema,et mittekuimidagi!
Mida minul teha,kui mingi Ülikooli teadlased uurisid välja juba aastaid tagasi,et teraviljakasvatus ei tasu ennast kuidagi meie kliimas ära. (Seda oli ju ka mu enda nahal tunda.) Asi tasuks sel juhul ära,kui oleksid masinad ja kogu tehnika juba olemas ja nende najal käiv töö kestaks senikaua,kuni masinad vastu peavad. Kui aga kõik resurss otsas,lõpeb ka pidu....
Viimasel ajal olen mõelnud,et väikemajapidamine toidaks hulga paremini,kui suurelt ette võtmine. Harid oma lapikese ära,kasvatad omale eluks vajalikku aiavilja,kartult jne. Lihtsamalt öeldes -nagu endale! Saaks lihtsamalt läbi,ei peaks ennast lolliks ja sandiks rügama. Kõige tähtsam oleks see,et toit tuleks oma talust ja ei peaks omale näost igat paska sisse ajama! Praegu pole poest suurt midagi osta,sest kõik on keemiat täis. Ja sellepärast olen igati nõus isand maituse seisukohtadega. Wink  Et vähese vaevaga uuristada suure "koletise" jalgealust.... Big Grin  Mida rohkem meiesuguseid on,seda paremaks võiksid asjad minna. Meie häda on see,et meie hääl ei kosta kuhugile.... Riigijuhtimise juurde on saanud ka elukauged inimesed,kes suurt meie muredest ega hädadest ei jaga. Samas tundub,et nad on ennast päris mugavalt sisse sättinud. Big Grin
Ma olen saanud aru,et meie riik ei ole veel valmis! Selle kallal tuleks siis töötada,või mis? Kes sellega peaks tegelema? Big Grin  Kas mitte need,keda me valisime. Peaks siis hakkama neid tüütama ja nõudma,et asjad läheksid nii nagu meil vaja. Ma tahaks väga minna mõne mehe uksetaha juttu puhuma aga paraku ei leia ma neid üles.. Big Grin  Kahjuks ei saanud minu poolt valitud kanditaat ka kuhugile "sisse". Seega pole midagi suurt õiendada ka. Aga muidu tahaks küll. Big Grin 
No seda juttu võiks tundide kaupa edasi jahuda..... aitab küll.
T.

(04-06-2015, 08:06 AM)maitus Kirjutas:  ...
Aga paluks siis konkreetset ja läbimõeldud plaani, mis oleks parem kui hanguga Rõiva pihta märkiviskamine ja samas Ksf Võsa stsenaariumi ära hoiaks .. Bulgaaria, oma 6x suurema rahavaarvuga ei ole mingi suur riik veel. Rahvaarv antud kontekstis ei mängi mingit rolli- keegi siin juba mainis, et meid on ka vähem olnud ja oleme riiklusega hakkama saanud.

PS: Kui aasta jooksul midagi Eesits paremaks ei muutu, väikeettevõtete maksusüsteemi ümber ei tehta ja meile ikkagi need moslemid sisse tuuakse, siis annan mina sellele lollusele alla, kuna mul on siis häbi eestlane edasi olla, lepin olukorraga ja minu eksport hakkab siis toetama Läti Vabariigi majandust- täiesti tõsiselt. Ja ma ei oleks ainuke.

Isand Maitus on mulle vahepeal hoolega rooska andnud. No eks osaliselt asja eest: läbimõeldud plaani mul ju pole. Sad  No ei oska mina praegu teha muud, kui nõuda riigijuhtidelt soovunelmates elamise lõpetamist ja tegelikult täide viidavate otsuste tegemist.

Küll täheldan rõõmuga, et rahva rahulolematus on ajanud elevile parteide juhtkonnad ning ma olen viimase kahe nädala jooksul kuulnud hulga väljaütlemisi, mis teevad rõõmu. Vaatame, kas neile mingid teod ka järgnevad. Kui järgnevad, on meil lootust. Kui ka see kriis lastakse mööda ilma sellest õppimata, ongi meie aeg otsas. Viimane lahkuja kustutab tule. Sad

See minu plaan ju ongi: käia inimestele pinda, et nad oma mugavustsoonist välja tuleksid. Et nad valimistevahelisel ajal hoiaksid silmad lahti ja õiges kohas oma sõna ütleksid. Õige koht siis, kui vastava huvigrupi käest küsitakse kooskõlastust mõnele järjekordsele seadusemuudatusele. Eesti on nii väike, et ljulgelt kolmandik inimesi võiks oma erialaliitude või vabaühendusliku tegevuse kaudu olla servapidi seotud seaduste väljatöötamisega. Kui viitsiks, eksole.

Üks aasta on vähe, selle aja jooksul jõutakse vast alles kaklusega hoogu minna. Sest praegu ei ole vaja mitte uusi seadusi treima hakata, vaid olemasolevaid täitma hakata. Nojah, koalitsioonikokkuleppe aluseks olevatele maksutõususeadustele võiks pidurit ju tõmmata, kuna kogu lepe vajab ümbervaatamist. Selles on õigeid punkte, kuid terviikuna  ei ole seda lepingut teadaolevate loodusseaduste raames võimalik täita.

Üllatavalt sirgeselgne oli ka tänane uudis sellest, et IRL juhatus tõepoolest viskabki kiirustades asjatult vastuvõetud kohatud liikmed välja. Loodame siis, et samasse nimekirja ei satu mõni asjalik inimene.

Isand Maituselt tahaks aga küsida, mihandseid väikeettevõtlust toetavaid muudatusi tuleks maksuseadusesse sisse viia? Millise koha pealt kingsepa king pigistab?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne