Jalgrattamatk Türilt Tamsallu 18. augustil
#1

Eesti Jalgrattamuuseum kutsub kõiki vanarattahuvilisi osalema 18. augustil toimuvale Türi-Tamsalu jalgrattamatkale, mille korraldab MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee. Registreerimine ja info aadressil http://matkatee.ee/?page_id=204 . Omalt poolt pakume tee äärde jäävate objektide lühitutvustuse. Vanade jalgratastega tulijatele pakume omapoolse tehnilise toe ja saateauto.

Täpsem teave - info@velomuseum.ee või 5666 3991

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

See oli vähe vales kohas.

Dad.
Vasta
#3

Ekipaaž "Aist" õnnelikult kodus ja on tunda,et väga-väga rahul,täpsemalt ei tea ,sest piloot ise veel natuke väsinud. Selge on see,et tegu oli väga vinge üritusega oleks teadnud,et ka uuemad rattad oodatud ,oleksin isegi liitunud aga kahjuks ei osanud ma seda kodulehelt välja lugeda.
Kõige suuremad tänud vanatehnika poolele, kes hoolimata kohustusest ei lahkunud Tammsalust enne kui mina ükskord viimasele osalejale järgi jõudsin. Natuke on piinlik,et teised nii pikalt ootama pidid, teinekord püüan lõppu aja ennem välja uurida ja teistele koormaks mitte olla ... aga ma tegelikult ei uskunud,et poiss alles siis helistab kui 65km seljataga.

Suured tänud kõigile ! Üks 11 aastane on jälle ühe elukogemuse võrra rikkam ja kõigile abistajatele tänulik.Aitäh!
Vasta
#4

(18-08-2013, 21:58 PM)janek555 Kirjutas:  Ekipaaž "Aist" õnnelikult kodus ja on tunda,et väga-väga rahul,täpsemalt ei tea ,sest piloot ise veel natuke väsinud. Selge on see,et tegu oli väga vinge üritusega oleks teadnud,et ka uuemad rattad oodatud ,oleksin isegi liitunud aga kahjuks ei osanud ma seda kodulehelt välja lugeda.
Kõige suuremad tänud vanatehnika poolele, kes hoolimata kohustusest ei lahkunud Tammsalust enne kui mina ükskord viimasele osalejale järgi jõudsin. Natuke on piinlik,et teised nii pikalt ootama pidid, teinekord püüan lõppu aja ennem välja uurida ja teistele koormaks mitte olla ... aga ma tegelikult ei uskunud,et poiss alles siis helistab kui 65km seljataga.

Suured tänud kõigile ! Üks 11 aastane on jälle ühe elukogemuse võrra rikkam ja kõigile abistajatele tänulik.Aitäh!

Pole hullu! Ega meil nii kiire ka polnud, niiehknaa sai arvestatud terve päevaga Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

(18-08-2013, 21:58 PM)janek555 Kirjutas:  ... aga ma tegelikult ei uskunud,et poiss alles siis helistab kui 65km seljataga.

Suured tänud kõigile ! Üks 11 aastane on jälle ühe elukogemuse võrra rikkam ja kõigile abistajatele tänulik.Aitäh!

Noormees on ikka väga kõva rattasõitja! Kõige noorem osavõtja ja ausalt öeldes mitte kõige sobivama rattaga sellisel seasongermaal kulgemiseks...tõeline kange võhma-mees (küll Võhmast, aga pean silmas - võhm, võhma). Peale Järva-Jaanit oli tal lisaks jubedale trassile tarvis veel võidelda (tõrjuda ja põgeneda) tülika ATV-mehe eest, kes püüdis teda saatemasinale meelitada! Toungue
Ja ega meid keegi sundinud seal ootama, noormees andis meile küll mõista, et minge koju, vanainimesed, ja laske rahus olla, aga me lasime veidi pulsil rahuneda, 400 pealt 250-le ja nii see aeg läks! Smile
Vasta
#6

Roheline Ukraina ka kenasti kodus tagasi. Eks see retk uunikumratastele vast veidi ekstreemne oli ja vägisi kippus kujunema omaette eesmärgiks lihtsalt matkatrassi läbiuhamine. Korraldusliku poole pealt (korraldaja oli MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee) võib ette heita veel seda, et puhkepausid/vahepeatused olid liiga lühikesed (viimased peatuspunkti saabujad ei saanud kuigikaua hinge tõmmata) ning otseselt lõunapausi kui sellist ei olnudki ette nähtud (ise kasutasin selleks peatust Järva-Jaanis, mis tõesti kujunes teistest veidi pikemaks). Teisisõnu oli kogu matka tempo vast veidi liiga kiire.

Millegipärast ei tahtnud korraldajad meid viia ka Paide raudteejaama (ometigi väga oluline sõlmpunkt omaaegsel Türi-Tamsalu raudteel; Valdo oleks sedagi objekti olnud nõus meile tutvustama), tuues vist põhjenduseks, et ei taha linnast läbi sõita vms. Ka oleks näiteks Järva-Jaani varjupaigas võinud huvilistele anda veidi aega näiteks eksponaatidega tutvuda ja nii ühtlasi veidi hinge tõmmata vms. (võimalusele Türi-Tamsalu raudteed tutvustavat muuseumvagunit külastada juhiti siiski tähelepanu).

Lõpetuseks ütleks, et üks kord sellist ekstreemsust kogeda on OK, aga üldreeglina eelistaks oma uunikumratastega siiski märksa siledamaid teid mööda ja märksa rahulikumas tempos kulgeda.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#7

(19-08-2013, 12:27 PM)Sillu Kirjutas:  Millegipärast ei tahtnud korraldajad meid viia ka Paide raudteejaama (ometigi väga oluline sõlmpunkt omaaegsel Türi-Tamsalu raudteel; Valdo oleks sedagi objekti olnud nõus meile tutvustama), tuues vist põhjenduseks, et ei taha linnast läbi sõita vms.

Paide jaamahoone (praegune bussijaam) 1939 valminud funkstiilis hoonena tõepoolest tähelepanuväärne ja vaatamist vääriv hoone. Kuigi samas stiilis on ehitatud ka 1936 valminud funktstiilis Vajangu jaamahoone, on viimane (erinevalt Paidest) eraomanduses ja selle fassaade ei saanud tervikuna silmitseda, kuna neid kattis rohelus nagu üht eramut ikka.

Oletatavalt on mõlemad hooned projekteerinud Hendrik Otloot, kuigi projektid kannavad veidi teisi nimesid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Meiepoolsed ürituse pildid leiab Eesti Jalgrattamuuseumi virtuaalmuuseumist ürituste alamlehelt http://www.velomuseum.ee/et/yritused

Viis kanget, kes selle üliraske raja vanaaegsete ratastega läbi sõitsid, on siin:
[Pilt: 20130819-266658733-tamsalu_lopetajad.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne