Äkki keegi oskab tünnisauna projektiga abistada.
#1

Tere.
Nii 6 kuud tagasi tuli plaan soetada tünnisaun aga lähemal uurimisel ja hinnakirja uurides sai selgeks ise tuleb odavam ja põnevam teha. Aga selgus üks probleem ,et pole ahju jooniseid tünn tuleb 2,4m diameetriga äkki kellegil on siseahju või välimise ahju jooniseid vajadusel võin maksta kah . Tegemist ei ole ärilisel eesmärgil
Vasta
#2

Ehk on abiks, gabariitmõõtmed ka olemas: http://lemmikmees.ee/tunni-ahjud
Vasta
#3

Natuke jah Äitähh. Aga äkki leidub foorumis mõni targem metallimees kes aitaks midagi välja mõelda.
Vasta
#4

Mine mõne valmis eksemplari juurde ja mõõda ning võta snitti niipalju kui kulub...

Ise tehes suurt odavam ei tule, võin omast kogemusest julgelt väita. Kui just mingit käkerdist teha ei soovi. Roostevaba ahju tegemine on juba koos materjaliga päris paras väljaminek, tünnilauast rääkimata.

Ise enam täispuidust tünni ei tee, alguses on tõesti ilus kuid see möödub kiirelt, puhastamine on paras peavalu.

Paremaks variandiks pean klaasplastist sisuga tünne, sisusid eraldi saada. Teed omale meelepärasest lauast seinad ümber ja kasutad välisahju, see ei pea ilmtingimata roostevaba olema.

Puhastada lihtne ka kestab kaua.


Suvaline näide:

[Pilt: k%C3%BCmblust%C3%BCnn.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#5

mina arvan et tünnisaun ei asenda päris sauna ja kui on veel mingi plastik minu ümber seda veel ebameeldivam aga see on ainult minu arvamus.
Vasta
#6

Tere.
See millest te siin räägite ei olegi tünnisaun vaid minu meelest ikka lihtsalt kümblustünn mis on vahva kui on ka pärissauna körval.
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#7

Aga ikkagi pole midagiSad äkki keegi tegijam metallimees oleks nõus mulle hea raha eest välise ahju joonised tegema Big Grin
Vasta
#8

Tere.
Sisemine ahi mul garaazis olemas,kui huvi vöid jooniseid tulla tegema.
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#9

Sisemise ahju joonised on olemas samamoodi maha joonistatud aga tahaks välimist ahju. Aga kui muud üle ei jää siis tuleb sisemine ahi. Aga tänud pakkumastSmile
Vasta
#10

Välimise ahju mahajoonistamiseks röntgenit vaja- ei saa sotti, kus veesärk, kus lihtsalt topeltsein.
Tünni plastiksisu väga vajalik- teeb puhastamise kergemaks. Ja tünni enda võib siis tõrvaõliga ilmastikukindlamaks teha- nagunii aasta otsa väljas.
Vasta
#11

Mis see välis ahi tavalisest veesärgiga saunakerisest erinebCool Tavaline ahi kus veesärk sees. Ainult voolikud otsa ja temperatuurid teevad oma töö.

Kui maaalla kaevad oma vanni siis pump ka vahele.
Vasta
#12

Mäletan,et keevitasin pool aastat tagasi ühte kümblustünni ahju.Kinnituskõrvad olid murdunud.
.See oli tehtud alumiinumist.3mm paks ning mingi veesärki vms polnud.Pmts piklik karp millel korsten küljes. 80% ulatuses jäi vee alla.

http://www.koriks.ee/ahjud/kumblustunni-siseahi-30-kw

Täitsa võis olla selle firma toodang.
Vasta
#13

välise ahju töö teeb tunduvalt kiiremini ära keskküttekatel. siin võimalusi seinast seina, aga veidigi suurema tünni puhul pead arvestama ka kobeda energiakuluga. keskküttekatel selle töö jaoks tehtud.
Vasta
#14

(18-08-2013, 16:32 PM)Armex Kirjutas:  ...kui on veel mingi plastik minu ümber seda veel ebameeldivam aga see on ainult minu arvamus.

Plastiku asemel võib olla ka alumiinium, ntx Kiramil on kallimad mudelid alumiiniumist sisuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne