Muljetamised Tallinna Automuuseum külastuste järel
#1

käisin ka seal museumis ära, noh eks nurisemiseks leiaks asju (vanatehnika huvilisele liiga tavaline väljapanek, autosid saab vaadata ainult ühelt poolt jne), aga siiski tänuväärt ettevõtmine, igaljuhul täna tundus ka rahvast suht palju olevat ning suuremosa olid välismaalased
PS juhuslikult sain ka omanikuga jutupeale (mina teda ei tunne, ega tea) ja sain kiigata ka kõrval hoonesse, mis muidu vist on külastajatele suletud
Vasta
#2

See on jama jah,et autosid saab ainult ühe poole pealt jälgida. Tegelikult tuleks teha nii,et ajada autod tõstukite otsa,et neid siis üles alla ja kõikvõimalikes poosides vaadata saaks. Erivajadustega....inimestele tuleks võimaldada ka kapotil "hüppamist" ja kruvikaga kraapimist.....sest siis ei saaks ka restaureerimistöö kunagi otsa.... Aga ega kõikide vajadusi ei saa ka rahuldada,sest see ongi vist juba väljakujunenud olukord ja vajadus,et panna köis võimalikult kaugele autodest,sest osadel indiviididel tekib kohe tahtmine hüpata roolitaha ja vaadata,mida kangid teevad....Big Grin
Lastega kindlasti ka mure,et osadel alles harjumused tekkimas. Vanemate hooleall vast suuri jamasid ei teki. Kui aga vanemad ka ilma korralikust haridusest....ei tea mis siis juhtuda võiks... Aga loodame parimat! Kõik maailm on pidevas arenemises ja liikumises.
ps. Huvitav,kuidas kutsutakse ametlikus keeles vanaaegsete autode näppijaid muuseumis? Või kuidas see võiks kõlada.....lihtsas keeles...Big Grin
Vasta
#3

kallis ksf-lane, asi polnud selles, et ma ilmtingimatta näppida tahan autosid, aga näiteks kui ma ei tea milline volga tagant vaates või seest välja näeb, siis see jääbki peale museumi külastades saladuseks
Vasta
#4

(18-08-2013, 17:57 PM)supp Kirjutas:  kallis ksf-lane, asi polnud selles, et ma ilmtingimatta näppida tahan autosid, aga näiteks kui ma ei tea milline volga tagant vaates või seest välja näeb, siis see jääbki peale museumi külastades saladuseks

Jutt polnudki sellepärast ja paluks võtta külma kõhuga.... Lihtsalt meenus aastatetagune kuuldud lugu,kui vanad autod näitusepeal olid.....ja poisikesed lausa kapotipeal hüpanud olid ja mingite oradega külgesid olid kraapinud....
Arvan,et kui ikka vastava näoga inimene viisakalt palub,et saaks ka ligemalt ja põhjalikumalt autot vaadata,ei keelata seda küsijale.
Vasta
#5

Justjust, kunagi oli auto24-s teema, et natuke erilisema autoga ei saa poes ka käia, ronivad kaabakad kapotile pilti tegema ja aru ei saa, et enne võiks küsida.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#6

(18-08-2013, 23:24 PM)Marko Kirjutas:  Justjust, kunagi oli auto24-s teema, et natuke erilisema autoga ei saa poes ka käia, ronivad kaabakad kapotile pilti tegema ja aru ei saa, et enne võiks küsida.

No ma ei saanud ka Viljandi turuplatsis oma puukodaratega veoautoga pikalt seista....sest vanamehed olid juba uksegi lahti teinud ja uurisid ja targutasid omavahel,et kuidas ja mismoodi asjad on.... Ja pildistamine käis ka nagu ragin.... Aga ma sellepärast nendega ei pahandanud,lahedad vennad olid. Ja ega neil sellist võimalust polnud nii ligidalt sellist asja nähagi.....
Muidugi ,kui ma ise mõne uue luxss massina uksi oleks näppinud.....ei tea mis siis oleks juhtunud.....Big Grin
Vasta
#7

(18-08-2013, 23:24 PM)Marko Kirjutas:  Justjust, kunagi oli auto24-s teema, et natuke erilisema autoga ei saa poes ka käia, ronivad kaabakad kapotile pilti tegema ja aru ei saa, et enne võiks küsida.


ET siis enne kapoti üleslöömise- eeltöö ja värvimise raha sisse kasseerida ?

Tervitab Veteran.
Vasta
#8

Vabandust ! Köike annab ju paremaks teha.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#9

(01-09-2013, 23:41 PM)jurka Kirjutas:  ... Nii auväärset masinat ei hakka küll keegi meelega kraapima. ...
nojah, mind on ikka õpetatud et vaadatakse silmaga ja silm ei kasva näpu otsas Big Grin
Küll on nähtud nende "süütute" uudishimulike poolt rikutuid masinaid - küll pannakse liivaste saabastega lapsi värvitud/poleeritud kapotile pildistamiseks seisma jms jama, küll murtakse teadmatusest vastupidi keerates või lukus linke ära ja mehhanisme puruks, keritakse klaasitõstmismehhanismi trosse puruks, lüliteid lõhutakse jne jne Ikka süüdimatult: tahtsin ju vaid vaadata!
Vasta
#10

Mehed.
Ma kutsun teid korrale. Teema on Tallinna Automuuseumi külastamise järel tekkivatest muljetest. Need, kes Talupoja sõbralikust aasimisest aru ei saa, lähevad ja võtavad huumoritunde, mitte ei hakka mürki pritsima.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#11

See muuseum oli minu jaoks liiga "steriilne" ja toores. Muuseum peaks olema omaette keskkond koos vastava ajastu hõngu ja atmosfääriga.
Hea näide on Kurtna Moto muuseum ja Saulkrasti jalgratta muuseum. Ma ei tule ju vaatama lakutud Mosset, vaid saama elamust.
Auto Muuseum võiks ikka pakkuda rohkem kui "türi lillelaada" parkla. Minu arvates ei pea auto olema alati mukitud-lakitud, miks mitte autentne ja aus "selles seisus nagu leiti" ja on see seis siis milline ta on. Aga ta peab olema huvitav ja mingis mõttes (või siin kandis) ainulaadne. Nagu seda oli Kerese auto.
See oli minul küll esimest korda nööri tagant sigulli vaadata. Meenub üx Leedu kollektsionäär kes tõi oma "silmatera" järelhaagisel, kui haagis avati siis selgus, et kasti sees on veel teine sedapuhku pleks klaasist kast, kus siis nina vastu klaasi ka autot nägi. Kogu see kaadervärk oli siis haagitud vist 90-nenda aasta Excaliburi taha.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#12

https://www.youtube.com/watch?v=025QyO2F_6A

Filmiklipp muuseumist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne