Toyota Cressida
#1

Tervitused!

Kas kellelgi on tuttav, kes teaks tuttavat või tolle tuttav teaks teiste Eestis olevate Toyota Cressidate kohta. Aasta vahemik 1976-1980. Mudelipõhiselt. RX30 või MX32.
2012 aasta ARKi andmebaas näitab, et Eestis on arvel kaks isendit veel.
M1 TOYOTA CRESSIDA SEDAAN 1977 Bensiin 77 Lääne Maakond 1
M1 TOYOTA CRESSIDA SEDAAN 1977 Diisel 53 Järva Maakond 1

Või on vahemalt kellelgil Eestis veel kuskil seismas sedasorti autot Smile
Keegi kunagi kusagilt teadis, et on olemas ka Eestis universaal kerega olemas selline masin.
Igasugune info on suureks abiks.

Paar pilti, kes siis ei tea, milline täpselt välja näeb masin. Smile

[Pilt: SDC14050_zpsace9750b.jpg]
[Pilt: SDC15007_zps4901fb85.jpg]
Vasta
#2

Üldiselt registreerib silm peamiselt Crownide ilmumist või mitteilmumist areenile, aga Cressida jääb ka ikka huviorbiiti. Ikkagi ühe kooli kaks klassi.

Tumesinisega1(1979) ja helesinisega(1978), mis on ühel pildil, on asi enamvähem selge, niikaua kui nad on ühe pildi peal koos Smile Müüdud on neid kaua ja nagu näha, siis lõpuks kellelegi käru peale jõudnud.

Mingist ARK tabelist leidsin et 2009 oli arvel 3tk. 2x1977 ja 1x1979.

Aga ülejäänud info on hämar. Selge on ainult see, et kõik kuulutustes nähtud isendid on tumesinised ja Viljandimaalt ja pildid on pisut kahtlased Smile Ehk, tegu võib olla olnud ühe ja sellesama tumesinisega.

Näide1 (kuulutus 2013a) - on see auto või maastik, mida pildil esitletakse? Big Grin
[Pilt: ToyotaCressida79_2013.jpg]

Näide2 (kuulutus 2006a) - see pilt oli kuulutuse juurde kas netist tõmmatud või on tegu tõesti suhteliselt uue impordiga.
[Pilt: Toyota_cressida_2006.jpg]
Vasta
#3

See maastikufotol kujutatud masin on suht kindlasti sama, mis esimesel pildil konna peal. Stangenurgad on ühtmoodi lääpas ja isegi veljed on samad. Küll aga on vahepeal muutunud reg. nr.
Vasta
#4

Need kaks on minu enda omad Big Grin
Ma Viljandimaalt tõin ära.
Arki andmetel see 1979 on minul praegu sõidus. Vahetasin reg nr ka ise ära. USA stiili. Sobib paremini.
Ei olnud nende päritolus miskit kahtlast. Heledal kere oli lihtsalt suht läbi...aga tehnika viimase peal. Kasutan heleda mootorit hetkel tumeda peal. Visaksin fordi diisli minema. Nüüd pm originaal. 18RC mootoriga tegemist.


Pigem tahakski teada, mis teised isendid teevad Eestimaal...kas liigub ka veel miski või mitte.
Kui kellelgi huvi, siis ma võin tumeda ajaloost kunagi pikemalt rääkida.



EDIT: Ahjaaa, too kuulutus oli ka minu enda ülesse pandud, tekkis lihtsalt huvi, kuidas väärtustatakse Eestimaal vanu haruldasi masinaid...ütleme niioodi siis, et siia riiki ma ei müü ühtegi vana haruldast autot.
Vasta
#5

Öelnudki kohe nii, et mis sinu oma ja mis mitte. Kust teised seda peavad teadma ? Big Grin Kuigi mõistatamine on vahest ka huvitav Smile
Vasta
#6

(23-08-2013, 18:27 PM)TeeTL Kirjutas:  Öelnudki kohe nii, et mis sinu oma ja mis mitte. Kust teised seda peavad teadma ? Big Grin Kuigi mõistatamine on vahest ka huvitav Smile

Elu tuleb kuidagi huvitavamaks teha Big Grin
Igastahes, tumedaga sai 2 kuud garaažis tööd tehtud ja sain ta korralikult ülevaatuse jaoks valmis. Läks täiesti puhtalt läbi Smile
Praegu mul selline pm igapäeva auto, talveks läheb garaaži ja molekuliks. Kere läheb täismahus tegemisse.
Vasta
#7

Aga need vist ikka Viljandimaal ? Nägin kunagi seda ülevaatus punktis jah. Viljandi kuuskoskis on vanakooli Corolla 4d sedaan,ise oli kohale sõitnud,suht kobe ja aastast mingi 77-78

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#8

(24-08-2013, 09:02 AM)hundu615 Kirjutas:  Aga need vist ikka Viljandimaal ? Nägin kunagi seda ülevaatus punktis jah. Viljandi kuuskoskis on vanakooli Corolla 4d sedaan,ise oli kohale sõitnud,suht kobe ja aastast mingi 77-78

Praeguse seisuga Pärnumaal. Smile
Vasta
#9

Väga huvitava väimusega masinad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne