Mis rattaga on tegemist?
#1
Star 

Tere!

Kas keegi saab aidata jalgratta mudeli kindlaks tegemisel? Mis aastaga on tegemist?
Olen tänulik kui saaks võimalikult originaalilähedasema foto


Kui peaks veel sattuma jalgrattaid mille mudelit ei oska tuvastada,
kas siis on mingeid lehekülgi kus saab raami kuju järgi mudeli kindlaks teha?

http://imageshack.us/photo/my-images/542/v453.jpg/

Ette tänades,
Andrei
Vasta
#2

Tere,

Selle üldfoto põhjal võib öelda peaaegu kindlalt, et tegu on Rootsi päritolu importkaubaga. Täpsemaks tuvastamiseks on vaja näha sõlmi lähemalt. Üldreeglina ainult raami üldkuju põhjal ei ole hilisemate kui 19. sajandist pärit jalgrataste tuvastamine enamasti võimalik, sest sama ajastu jalgratastel kippusid raamid reeglina väga sarnased olema, erinedes vaid pisemates detailides valmistustehnoloogiate varieeruvusest tingitult. Üldkuju määras aga valitsev mood.

Heaks alguseks raamikujudealaste esmateadmiste ammutamiseks on antud foorumi jalgrataste alajaotus. Seesama, kuhu antud postitus on saadetud.
Vasta
#3

Ratas on hetkel maal ja kahjuks detaisemaid pilte saad teha paari nädala pärast.

Praegu teaks täpsustada et tagaratta kahvlil on keti pingutuspoldid.
See kas esiratta kahvli kõverus on tehase või kellegi kohaliku taluniku looming ei suutnud ma kindlaks teha..
Vasta
#4

Nurga all olevad kinnituspoldid ongi spetsiifiline Rootsi/põhjamaade ratta tunnus.
Tehasest reeglina kõveraks sõidetud esiharkidega jalgrattad välja ei tulnud.
Vasta
#5

(03-09-2013, 19:17 PM)voitka Kirjutas:  See kas esiratta kahvli kõverus on tehase või kellegi kohaliku taluniku looming ei suutnud ma kindlaks teha..
Sellega vasta seina sõidetud mürakiBig Grin.Kunagi vanaisa pani aidas vrakidest kokku kaks ratast mulle ja vennasele,minu pidur võttis poolest pöördest ja harjunud,venna omal tuli mitu pööret vändata.oli vaja vennase rattaga sõita ja harjumusest enne seina pidurdama napikat ja käiski mürts ja kahvel kõver eestiaegne sile rehv jäi õnneks terveks,putka mille otsa põrutasin jäi ka terveks.Pärast tuli kohtule aru anda kuidas hargi kõveraks väänasinSadKaaluda võisin vast 70-80 kg tollal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne