Sigulda mäkketõus 2013
#1

Rohkem infot siin.
http://youngtimerrally.com/youngtimer-ra...ulda-2013/
Hetkel kirjas vaid 1,kes meie lippu kõrgel hoiab.
http://youngtimerrally.com/youngtimer-ra...ulda-2013/


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#2

Lätlastele võiks keegi sõna saata, et nendele ühepäevastele pühapäevaüritustele ei hakka Eestist küll eriti osalejaid tulema. Kui asi oleks laupäeval ja kestaks terve päeva (lõppeks muidugi peoga), siis oleks terve ports tulijaid siitpoolt, sellise korraldusega mitte. Kõik, kellega rääkinud olen, on just sel põhjusel loobunud, samuti ka mina.
Vasta
#3

(10-09-2013, 22:07 PM)zazik Kirjutas:  Lätlastele võiks keegi sõna saata, et nendele ühepäevastele pühapäevaüritustele ei hakka Eestist küll eriti osalejaid tulema. Kui asi oleks laupäeval ja kestaks terve päeva (lõppeks muidugi peoga), siis oleks terve ports tulijaid siitpoolt, sellise korraldusega mitte. Kõik, kellega rääkinud olen, on just sel põhjusel loobunud, samuti ka mina.

No ei tea kas sellist sõnumit ikka on vaja saata, et eestlased tahavad ainult pidu ...?

Minule tundub see üritus päris huvitav ja ehk isegi õnnestub osaleda.
Vasta
#4

lätist ja mäkketõusust ei tea ma ööd ega mütsi, aga täitsa teemavälisena mainiksin, et ise eelistan võimalikult lühikesi ja kompaktseid üritusi. mõni tund on paras, pikk päev juba vägagi kaheldav ja mitmepäevane on täiesti välistatud. pidu võin ma kodus ka pidada kui vaja. ja üldiselt on oma ajaga muudki teha kui mööda maailma lällamas käia.
vabandan ja lõpetan ot.
Vasta
#5

(11-09-2013, 08:36 AM)janek555 Kirjutas:  
(10-09-2013, 22:07 PM)zazik Kirjutas:  Lätlastele võiks keegi sõna saata, et nendele ühepäevastele pühapäevaüritustele ei hakka Eestist küll eriti osalejaid tulema. Kui asi oleks laupäeval ja kestaks terve päeva (lõppeks muidugi peoga), siis oleks terve ports tulijaid siitpoolt, sellise korraldusega mitte. Kõik, kellega rääkinud olen, on just sel põhjusel loobunud, samuti ka mina.

No ei tea kas sellist sõnumit ikka on vaja saata, et eestlased tahavad ainult pidu ...?

Minule tundub see üritus päris huvitav ja ehk isegi õnnestub osaleda.

Kas ma ütlesin, et eestlased tahavad ainult pidu?

Mõte nagu selles, et üritus võiks olla sisukas ja kesta ikka rohkem kui paar tundi. Kui üritus kestab terve päeva ja õhtul on võimalus ennast koha peal välja puhata, siis on vast mõtet see pikk sõit ette võtta. Ehk tegelikult piisaks, kui sõit oleks laupäevasel päeval.

Ma küll ise ei käinud, aga suht positiivseid sõnu olen kuulnud Talsi 2012. kohta.

Aga kes on minemas, jagage siis pärast muljeid. Kui tagasiside on positiivne, siis mina oleks küll huvitatud järgmisel aastal ka naabrite üritustel osalemisest.
Vasta
#6

Mida te hingeldate siin ? Kui ei taha minna ärge minge, pole vaja siia lehekülgede kaupa mingit mõtetut ininat. Lugege reklaam läbi ja kui ei meeldi minge oma eluga edasi !

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta
#7

Kõik vaidlus teemad on ju otsa saanud - aur tahab välja laskmist. OT lõpp.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#8

(11-09-2013, 18:29 PM)vilukas Kirjutas:  Mida te hingeldate siin ? Kui ei taha minna ärge minge, pole vaja siia lehekülgede kaupa mingit mõtetut ininat. Lugege reklaam läbi ja kui ei meeldi minge oma eluga edasi !

Millest selline erutumine?

Ma oma arust põhjendan, miks ma ei lähe, mitte ei vingu. Kui üritus toimuks nii nagu nad varasematel aastatel on toimunud, siis tõenäoliselt läheks. Ma usun, et lätlased võiks olla huvitatud rohkemast eestlaste osalusest, seetõttu peaks neile vihjed olema teretulnud, kuidas meid seal rohkem saaks olema.

Kui neid ei huvita meie osavõtt, siis ärgu pangu tähele ja tehku samamoodi edasi.
Vasta
#9

(11-09-2013, 20:32 PM)zazik Kirjutas:  [quote='vilukas' pid='320168' dateline='1378913391']
Mida te hingeldate siin ? Kui ei taha minna ärge minge, pole vaja siia lehekülgede kaupa mingit mõtetut ininat. Lugege reklaam läbi ja kui ei meeldi minge oma eluga edasi !

Millest selline erutumine?

Ajab lihtsalt s.ta keema kui ainult mingi negatiivne jura ajamine käib. Kui on märgitud, et pühapäev siis on pühapäev. Eks sellel ole ka loogiline seletus olemas. Pigem tahaks lugeda eelnevatel kordadel osalenute muljeid üritusest.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta
#10

Igati korralik üritus oli. Ilmaga väga ei vedanud, sadas päev otsa.
Läti poisid võtsid asja tõsiselt, mõnel vennal oli lausa topelt jooks rehve kaasas.. Enne starti vaadati taevasse.. ja loomulikult läks siis rehvi vahetuseks. http://youngtimerrally.lv/wp-content/upl...RS13-2.jpg
Ise ei näinud aga ringraja Volga meestel olevat lausa treener kaasas olnud kes oli poistele raja "puust ja punaseks" ette maalinud. Ühesõnaga oli väga sportlik päev.
Mäkketõusu rada ise oli umbes 700m ja koosnes kolmest kurvist, finiš oli tõusu lõpul. Tõus oli selline, et minu 1150cm3 4-ndaga mäkke minna ei jaksanud 3-ndaga olid aga pöörded üle 5-tuhhi mida on minu vanakesele ilmselgelt palju. Ühesõnaga rada vs käigud minul väga hästi ei klappinud, joonel oli siiski sott sees. Kõvematel meestel (ja suurematel kuubikutel) oli mingi 130-140 finiši joonel.
Mida märjem rada: seda põnevam on vaatajatel, vana tõde pidas ka seekord paika. Kuuldavasti tehti lausa 2 spinni aga kõik lõppes hästi. Kes head aega sihtisid võtsid kurve ikka driftides, minu imestuseks ka esiveolised. Ja rada oli tõesti libe. Suured jänki autod vist ei saandki "rattaid maha" enne kui finiši joonel gaas järgi lasti.
Eesti poistest tõi Valdo oma klassi (1,6-2,0l) võidu koju.
Vaata pilte: http://youngtimerrally.lv/youngtimer-ral...2013-foto/

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#11

Vaatasin youtubest e21 BMW pardavideote kollektsiooni (sh ka korralik spinn). Mis hämmingut tekitas, oli kiivri puudumine. Sellise kiire ja puudega ääristatud raja peale paugutama minna ilma kiivrita, puhas sõgedus. Piloodil paistsid korralikud kindad käes ja kombe seljas, masin ka spetsettevalmistusega.

Kohalkäinud võivad rääkida, kuidas selle teemaga seal muidu oli. Kas korraldajad sellekohaseid märkusi tegid, kas teised osalised hoolisid turvalisusest rohkem?
Vasta
#12

Mis turvalisust puudutab siis enne starti annad allkirja, et kõik toimub omal vastutusel. Varustus oli seinast seina, oli vendasid kes olid sparco tulekindlates tunkedes, oli ka spetsiaalmasinaid turvapuuridega. Üldiselt olid vast pooled ikkagi mingi autospordi taustaga inimesed, nii et nad ikkagi teadsid mida nad teevad. Kiivrit ei nõutud aga eks ise peab ka asjade eest hoolitsema, paljudel olid ja neid anti ka käest-kätte, kui suu peas oli. Endal ka jalg vähe värises enne starti aga rajal oli kõik OK. Teine-kolmas kurv läksid ikka kerge driftiga, ühel katsel koguni ilusa nelja ratta libisemisega, aga ajas see ilu kahjuks ei kajastunud.
Kuna rinka Volgad lõikasid teises kurvis siserada siis tõid nad mõnusalt muda teele, kus juba ennegi oli kõige libedam koht. Mida lõpu poole, seda libedamaks rada läks, aga poistel said kurvid selgemaks ja julgust tuli juurde.
Kõige hullem keiss mida ise nägin oli üks 70-80a muti, kes tuli mäest jalgrattaga alla, lasi sirinal tirri põhimõtteliselt keset teed, karjusime talle siis eesti-läti-vene keeles, mutt võttis siis serva peale aga rajalt maha ei tulnud. Parajasti oli 3 ring ja juba "juged" mehed rajal, tuli lätlaste kollane küülik, hirmsa lennuga (hiljem selgus, et võttis ka klassi võidu), ja teises kurvis (sama koht kus 5 sekki enne seda oli mutt rattaga), tuli ilusa driftiga, arvan et mutist jäi vast 1,5m puudu. Kui mutt meieni jõudis ütlesime talle, et kohe lendab järgmine välja, millepeale mutt ütles elutargalt, et: znaaaju-znaaaju.. vot tak.
Uudiste lõiku näeb siit: http://youngtimerrally.lv/youngtimer-ral...lts-25-09/
Mis aadressil need bemmi videod on?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#13

Üks bemmi videotest SIIN. Teised sama kasutaja all.

Mälu pani puusse, kombet polnudki kutil seljas. Puur, istmed ja kindad. Huvitavad prioriteedid.
Vasta
#14

Väga lahe video üritusest: http://youngtimerrally.lv/youngtimer-ral...013-video/ , kus näha ka Porche 356 spinn, katuse kaamerast. Paistis selle ürri kõige kallim auto olevat, rõõm näha, et kasutatakse sihtotstarbeliselt Smile.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne