Linttraktor T-70
#1

Keegi äkki siit on otseselt kokku puutunud või lausa omab sellist traktorit?
Küsiti minult selle kohta ja mina prooviks omakorda siit välja peilida miskit.
Lugu selline, et linnamees ostis maale talu ja tahab seal hakata majandama. Väiksemad tasandustööd, puude vedu metsast, lumetõrje jne.
Pakkumine oleks tal T 70 näol, millel sahk ees. Masin liigub toimetab, kuid tähikuid ja linte vaadates ikka töötunde jagub.
Ise oma aruga hoiaks sellisest unikaalsusest eemale. Mootor on küll MTZ oma, kuid muu osa ikka ainult vist sellele traktorile omane ja varuosasid vägagi keeruline leida?
Iseenest muidu päris ahvatlev väike akvaariumkabiiniga roomikpunn.
Vasta
#2

Tundub,et ega keegi väga ei teagi midagi......
No olen näinud mitmed korrad ligidalt. Oli vist mingi vana jutt liikvel,et käigukasti sisu olla Russi oma.... aga kindlalt ei tea väita. Kõrvalt vaadates päris äge traktor aga meil osadega vist kitsas. Ise olen ühe korra trehvanud lindikilpi vanarauahunnikus.... Eks ta on vana KD-35 lapselaps.....aga nagu sugupuu puhul ikka.....vanaisaga palju ühist pole..Big Grin
Vasta
#3

Võiks olla siukseid Eestis müüa, ostaks ära kui võimalik, oleks vist kodus mul hea abiline belarussi kõrvale Toungue
Vasta
#4

Vt teemat "T 54 v ". T 70c võibolla isegi alles Mõisaküla lähedal Laatre teeristis müügifirmas Svestra Center. Ja Matuu, see massin pole liivakastis mängimiseks, et tahad aga jälle. [Pilt: T-70c%2520%25C3%25BCld.JPG]
Vasta
#5

Selles suhtes on see traktor parem,kui vana Kata,sest on hulga kõrgem ja sellega kannatab ka metsas toimetada. Vanal mudelil on mootori karteripõhi liiga madalal. Tundub,et asi töötab MTZ -mootoriga.
Vasta
#6

Ei selle kõrge C (sveklovitshnõi)mudeliga tee metsas midagi. Karteripõhi kaitsetuna allpool põrkerauda, roomikutevahe kitsas, raskuskese kõrgel. Vast üheastmelise külgülekandega madal B(vinogradnõi) mudel aitaks. T 54- D-50 mootoriga. T 70 D- 240 mootoriga ja T 90 uiema belaruse maturriga. Uudismaale minekul vahepeatusel Ukrainas moldaavia poisid jõudsid silo sõtkudes külililäinul lasta end püsti kraapida enne kui mootoriga midagi paha juhtus. Aga metsas? [Pilt: T-70c%2520t%25C3%25A4hik.JPG]
Vasta
#7

Oma kodus lumelükkamiseks peaks vist ikka kõlbama ju?Rolleyes
Vasta
#8

selline oli (või on alleski veel) Viljandi ligidal Pärnu suunas sõita mingi 3km tee äärses talupidamises kus seisis veel LKT, rohkem ma pole sellist näinud. Olla kunagi metsamajanduses katsetatud aga polnud õigustanud.

Veel pole maha löödud
Vasta
#9

(16-09-2013, 23:14 PM)JaakH Kirjutas:  selline oli (või on alleski veel) Viljandi ligidal Pärnu suunas sõita mingi 3km tee äärses talupidamises kus seisis veel LKT, rohkem ma pole sellist näinud. Olla kunagi metsamajanduses katsetatud aga polnud õigustanud.

Siinkohal ootangi juba mitu päeva automoto kaasfoorumlase postitust selle masina kohta...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#10

(16-09-2013, 23:14 PM)JaakH Kirjutas:  selline oli (või on alleski veel) Viljandi ligidal Pärnu suunas sõita mingi 3km tee äärses talupidamises kus seisis veel LKT, rohkem ma pole sellist näinud. Olla kunagi metsamajanduses katsetatud aga polnud õigustanud.


See seal alles ja võin ka kontakti ps teel anda,kindlasti võib ta hea pakkumise korral ära müüa.
Olen seal sees turnind,suht vähetöötanud pill on.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#11

Mäletan,et Mustlas oli selline traktor kadund E.A.-l ,müüdi vist maha. Paistus oli selline ka olemas aga ma hetkel ei tea kas ka alles,sest pole inimest ammu näinud.
Oli ka Võrumaal Kuldres kunagi kaks tükki aga kumera kabiiniga variandid,kuid need vist viidi juba hulga aastaid tagasi vanarauda.
Ja ksf. JaakH mainitud isend oli seal teeääres hulga aega näha,hetkel aga ei paista kuskil olema. Peremees oli ka mingi aeg telkus näha mingite ufu lugudega seoses.... Ja kahjuks rohkem ei tea,ega ka ole kuulnud miskit selle mudeli kohta. Vanu katasid aga on ikka rohkem kuulda olnud.
Vasta
#12

Tee äärest viidi kaugemale,talu peremees on siit ilmast lahkunud,poeg ajab asju.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#13

mingi aeg tundsin ise sellise vastu huvi aga nagu tol ajal mu piiratud (kuid mitte olematu) remontimis oskus oleks viinud imselt selise asja vanarauda.
ühte T-70 nägin Tarbja järve lähedal (Järvamaal) vana kolhoosi platsil, seal seisis ka roomikutega GAZ

Veel pole maha löödud
Vasta
#14

Tunnen ka antud masina vastu huvi (kuigi pigem vanema, T-54V). Olen teemat mõnda aega uurinud. Eestimaal tean neid mitmeid. Näinud-katsunud üht. Vesteldes omanikega on siiski selgunud, et igapäevast tööd nendega ei tehta, seisavad rohkem jõude. Pidavat tugevalt rappuma liikumisel ja kuidagi ebastabiilne olema. Mul ka Foorumis üks teema Kiśinjovi lintide (T-54V ja T-70) kohta.
Kirjanduse kohaselt on masina veojõud oluliselt suurem kui doonormasinal, MTZ 80 -l. T-70 on suurel määral unifitseeritud eeltoodud ratastraktoriga, muuhulgas ka käigukast. 9-s käik on blokeeritud, kuna kiirus lindi jaoks liialt suur.
Oman T-70C venekeelsest raamatust koopiat.
Arvan siiski, et taoliste lintide aeg kodumajapidamises on läbi, kui neid kasutatakse siis buldooseritöödel vms.
Kindlam on töötegemiseks hankida DT-75 vms levinum masin.

Toomas

Tasa ja targu
Vasta
#15

Teemast natuke välja aga ikkagi.Venelased on parajad ratsionaliseerijad.
Vähe sellest et roomiktraktor T-4Ast on ratastraktor ehitatud.

Ka DT-75d on neil ratastel sõitma pandud.
       
Nüüd siis järg T-70 käes.
Vasta
#16

Huvitavad masinad ikka. Tundub et T 70C ümbertegemisel on kasutatud mtz 82 tagasilda, käigukasti.
Vasta
#17

Sõitsin mõni aeg tagasi Viljandist Pärnu poole ja see T-70 paistis kenasti teele ära. Seega traktor alles .
Vasta
#18

oi kurva
T 70 metsas sitalaotajaga
Vasta
#19

(07-01-2014, 21:47 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Sõitsin mõni aeg tagasi Viljandist Pärnu poole ja see T-70 paistis kenasti teele ära. Seega traktor alles .



Kui sa niiväga tahad,siis võin küsida kas müüb ja mis hinnagaSmile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#20

(10-01-2014, 14:04 PM)hillar2 Kirjutas:  oi kurva
T 70 metsas sitalaotajaga

Ei tea mis on masina eripärad, aga tundub, et roolis on natike ohmu juht.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne