Tagadi Restauraatorite Päev.
#1

Tere mehed.
Nädala pärast s.o.06 oktoobril toimub järjekordne Tagadi Restauraatorite Päev,ehk vanas rahas Kurtna laat.Olge siis kohal,sest talv tulekul ja pikad õhtud vaja ju sisustada.
Katsuge olla.
Jaan.

Katsuge olla...
Vasta
#2

(29-09-2013, 13:27 PM)ian Kirjutas:  Tere mehed.
Nädala pärast s.o.06 oktoobril toimub järjekordne Tagadi Restauraatorite Päev,ehk vanas rahas Kurtna laat.Olge siis kohal,sest talv tulekul ja pikad õhtud vaja ju sisustada.
Katsuge olla.
Jaan.
Paljud siit lähevad?Ma võibolla lähen
Vasta
#3

Arvan, et siit keskkonnast päris paljud lähevad, mina siis kaasa arvatud tõenäoliselt! Smile

Taivo
55624799
Vasta
#4

Saaks täpseid juhiseid,kuidas sinna minna?
Vasta
#5

(03-10-2013, 18:57 PM)tak35744 Kirjutas:  Saaks täpseid juhiseid,kuidas sinna minna?

Vanaraua lõhna järgi.

Tegelikult. Viljandi mnt pidi välja, ca 20km. Pärast Vembu-Tembumaa ristmikku järgmine tee paremale (silt näitab ka Tagadile). Seda teed edasi kuni viit näitab paremale Tagadi keskuse peale (seal ka Unic-Moto viidad väljas). Ja siis oledki kohe varsti järjekorras/ummikus.
Vasta
#6

Kui ka kodus särab päike, siis Tagadile lähenedes taevas pilves. Nii ka tänavu. Ja tark mees võtab kohe pagasnikust kummikud- vihmata ei pääseta... Kahju müüjatest, kelle raamatud vettivad ja mündid-märgid lausa ujuvad laadikutes. Otsisin RS 09 tõstesilindrit, aga polnudki sakslasele midagi saada. Ära nähtud imeasjad- kaubaveo Vjatka ja Druzba-peitel. Ostetud peotäis koolipingi treiterasid ja tops Goi pastat ja kodumatk. Ilma pärast tuli hulk raha koju tagasi viia... Õnn, et rahutumad reisisellid olid oodates auto soojaks kütnud. Türil juba traditsiooniline õllepurk ja kartulipulgad tibidelt- üle poole teed veel ees.
Vasta
#7

(04-05-2014, 19:02 PM)pen.skar Kirjutas:  Kui ka kodus särab päike, siis Tagadile lähenedes taevas pilves. Nii ka tänavu. Ja tark mees võtab kohe pagasnikust kummikud- vihmata ei pääseta

Ei ütleks, et ainult pilve läks - päälinna poolt hommikul lähenedes sai veel kerget talvetunnet tunda (Maa oli valge ning laia lörtsi sadas). Hea, et talvevarustust polnud veel autost välja visanud, suvejopp sai koheselt talve oma vastu vahetatud.
Kahju oli muidugi näha kuidas raamatud ja vanem elektroonika porilombis lesis Sad
Vasta
#8

Sai ka jälle käidud... Kahjuks mulle vajaolevaid osi ei leidnud! Sellist kraami, mida igaks juhuks tagavaraks osta, oleks leidnud küll, aga no hinnad-kisuvad suht ulmeliseks juba! Foorumi kaudu ikka siiamaani suht viisakate hindadega jupid kätte saanud, kuigi ka siia tekib aeg-ajalt selliseid laada hindadega asju müügile.
...nii et ostsin ainult ühe unic moto särgi ja tüki sinki.

Taivo
55624799
Vasta
#9

Ilm oli nagu ta oli - õnneks klaaris suht kähku ära, kuid külm kippus kontidesse pugema.
Hinnad nagu ikka mõned kallid ning mõned mõistlikud.
Ise soetasin ammu ihaldatud "Vana Jawa" korvi tuuleklaasi väga mõistliku hinna eest. Lisaks veel mõned väiksemad pudinad omale, naisele ning lastele(kõik pidid miskit ju saama muidu oleks nutt majas olnudToungue)
Ats.
Vasta
#10

Ilmataadi tegemiste vastu ei saa.
Saju korral olid palju letid "suletud" ning kui lõunaks selgines, siis oli külastajaid niipalju, et oli keeruline liikuda ja löögile pääseda.
Endale ei soetand midagi: Talupojalt soetasin Scaniale ühed pasunad, tütrele ühe kolmerattalise (tõsi küll doonorina)
Õnnestus täiendada virtuaalset kuivainepurkide kogu.

Sügisel näeme, ...!

sai vist kõik öeldud
Vasta
#11

Ilm oli ikka tõega püstihull. Kogu Kurtna/Tagadi laatade ajaloo jooksul pole kevadise laada ajal sadanud lörtsi nagu nüüd. Ka selle eellase Pikavere laada osas ei mäleta nagu nii hullu ilma.

Pisikaup oli seega pikalt peidus. Usun, et mul jäi palju väärt asju nägemata-saamata Sad

Hoolimata sellest sain laadalt kaks väärtuslikku asja:
- Täiskomplektne ja heas korras 1937.a. kolmekäiguline naisterahva BSA jalgratas, käigukastiga tagarummuks Sturmey-Archeri varajane K-mudel. Kõik pisividinad (kuni kellani jms) küljes ja toimivad, kroom 95% peal, algne värv ja kaunistused peal.
- Oluline osa hobustega lastejalgrattast (1950.-60. aastatest).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Kuna saabusin vara, siis olin lörtsi ajaks juba minemas. Kuid juba hommikul tuli tugevat vihma, nii et kahjuks laadakogemus sai seetõttu kannatada. Siiski pole kunagi Tagadi laadalt nii paljude asjadega koju tulnud. Ära sai kaubeldud:
Uued Dnepr summutid ja leegitorud, Jawa 555 2 uut süütepooli ja generaatorit, heas korras G38 generaator, varajane MMZ M1A komplektne mootor, Dneprile uus PP330 relee, K-30 karburaator, P-35 süütekarp. Silma jäid ka mõned vanad plakatid mida oleks tahtnud, kuid olid lihtsalt vihma poolt kahjustada saanud. Hindade üle kurtma ei hakka, see on viimasel ajal nii olnud ning keegi ostma ei sunni. Sai ka väga häid tehinguid tehtud.
Vasta
#13

Üle aegade üks huvitavamaid laatasid. Väga palju kaherattaliste juppe.
Ise sain Riga krossi mopeedi ja planeta spordi korraliku summuti võrra rikkamaks + muud pudipadi.

Väga rahul.

ps: ilma ma muuta ei saa, selle üle ei hakka vigisema.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#14

Sai esimest korda seal lõpuks käidud. Mul tädil on elamine sealt ca. 5 km kaugusel ja olen ikka päris palju kordi samal ajal neil külas olnud ning kui marsale minek oli, tuletasid Sapperi/Mosse uksed meelde et järjekordsest laadast jäin ilma...

Pole minu neli silma näinud nii palju automobiile ühes kohas koos. "Teisel pool" läks asi ikka peris käest ära. Nii palju mida kaeda-uurida aga nii vähe aega ja kõhna tengelpung...

Esinesin hästi vist esimese korra kohta- tulin ära 638 gaasitrossi, kahe suunatule ja välja kaevatud F1 granaadiga.

Pajatage vanemad oliad-mehed, kas seal on iga kord erinevaid tsikleid lademetes? Kas IŽ Planeta Spordid on alati esindatud? Hakkasid neelud...
Vasta
#15

Komplektseid ja töötavaid tsikleid on ikka iga aasta olnud. Samalt lätlaselt, kes muuhulgas üht Sporti müütas, küsisin huvi pärast taastatud Jawade, mida ta vähemalt hommikul seal eksponeeris, hindu. Kui mälu ei peta, siis jäid 1300 ringi. Üks hästi säilinud ja väidetavalt töötav Jawa typ 360 oli 400 eur. Nii et mõistlikud hinnad, kui vaadata, mida siinmaal muidu kuulutustes taastatud Jawade eest küsitakse. Peab tunnistama, et nii mõnigi tsikkel jäi kripeldama, kuid mõistus sai võitu - kojutoimetamine oleks olnud kunsttükk ning eks seda tehnikat juba kodus on ka.
Vasta
#16

Sai ka esimest korda ära käidud. Sõbrad olid kaasas, võtsin hea südamega kolm piletit, aga üks sõpradest juba sai minust ette ja üks pilet jäi üle. Ja võtsin enda lähedalt täiesti suvalise inimese, viskasin talle pileti näppu, raha käskisin endale hoida ja oligi üks mure vähem Big Grin.
Aga ärevust jätkus terveks laadaks. Vaatamist ja ilastamist oli parajalt. Emmilise mootorist jäin ka ilma - läks 100 euroga minema, enne kui ma teise ringiga tagasi jõudsin. Muidugi lahkusin tühjade kätega, aga vähemalt oli õhtul hea uni Big Grin. Järgmine kord üritan asjaks rohkem valmistuda Big Grin
Ahjaa, lõpuks nägin ära ka korviveoga emmi. Muidu olin ainult pildilt näinud, aga päris tükk oli ikka eht kirss. Smile

Almost Again
Vasta
#17

Laat oli seekord asjalik, kaherattalisi ja nende juppe oli ikka rohkelt, mõni kord oli asi täitsa käest ja meenutas suvalist kirbuturgu juba. Üldmulje positiivne ja ex tasub ka sügisel ennast kohale vedada..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne