Gaasikeevituse näpunäited
#1

Tere! Õnnestus koju tuua gaasikeevitus(atsetüleen) ..,- asi, millega mul puudub igasugune varasem kokkupuude. Tegelikult oli plaan soetada gaasilõikaja, aga sain keevituse. Eks sellega saab ka raua punaseks kui midagi väänata on vaja ja jääb veel võimalus midagi vasega joota ja ka keevitada muidugi Smile. Ma oleks aga väga tänulik kui mõni teadjamees annaks natuke näpunäiteid selle kasutamise kohta ja mainiks mida tuleks tähele panna... mis seal kellade peal näidud peaks olema jne. Lõikajaga olen üksjagu töötanud...
Vasta
#2

Kui inglise keel pole võõras, siis aitab youtube.com

Arvatavasti on võimalik ka vene keeles mõni õpetlik video leida, aga endale on just vene keel võõras - seega puudub kogemus.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#3

Vanad keevitajad teavad rääkida, et hapnik ja õli teineteist kohe mitte silmaotsaski ei salli ja kui kokku saavad, teevad seokest pauku et kasvõi voolik ribadeks.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#4

kui sul juba atsetüleeni ja hapniku balloonid olemas koos reduktoritega, siis saad ju oma gaasikeevitusest ka väga lihtsalt lõikaja teha, asenda vaid jootepits lõikepitsiga ja voilaa.
Vasta
#5

hapnik ei salli õli ja atsetüleeni balloon ei kannata põrutamist!
Vasta
#6

Me võime sulle rääkida siin ühte ja teist, tegelikult soojalt soovitan mõne keevitaja juhendamisel alguses ikkagi proovida. Ja ära unusta, et keevitajaks õpitakse terve elu!
Kui tahad ikkagi ise proovida, siis paned atsetüleeni põlema, siis keerad hapnikku juurde niikaua, kuni "saba" ära kaob, võtad plekist u 2x jämedama traadi ja hakkad kokku sulatama. Tuli peida traadi taha ära, nii on aukude tekkimise võimalus oluliselt väiksem.
Palun näkku mitte lüüa, olen iseõppija.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

(30-09-2013, 21:18 PM)Marko Kirjutas:  Me võime sulle rääkida siin ühte ja teist, tegelikult soojalt soovitan mõne keevitaja juhendamisel alguses ikkagi proovida. Ja ära unusta, et keevitajaks õpitakse terve elu!
Kui tahad ikkagi ise proovida, siis paned atsetüleeni põlema, siis keerad hapnikku juurde niikaua, kuni "saba" ära kaob, võtad plekist u 2x jämedama traadi ja hakkad kokku sulatama. Tuli peida traadi taha ära, nii on aukude tekkimise võimalus oluliselt väiksem.
Palun näkku mitte lüüa, olen iseõppija.
Eks igat ametit õpitakse terve elu. Ma olin 27 a tagasi omameelest palju kõvem kingsepp kui ma seda praegu olen Big Grin .
Olen phyl -i soovitusel seda keevitamiskunsti nüüd natuke yt- st uurinud. Põhimõtteliselt ei ole midagi keerulist, aga kindlasti kui proovima hakata, siis tuleb üks paras käkk esialgu välja Smile. Eks harjutamine teeb meistriks...
Niipalju olen targemaks saanud, et ka kinnikeeramisel on vajalik õige järjekord - kõigepealt siis gaas ja siis hapnik. Kui hapnik enne kinni keerata, siis tõmbab gaasitule voolikusse.
Kas võiks arvata, et propaanil ja atsetüleenil on lõikamiseks ühesugune pits.. ? Või on need erinevad asjad ?
Täiesti arusaamatu on mulle aga veel rõhkude tähtsus ja suurus. Kas lõikamisel ja keevitamisel tuleb ka reduktoritest erinev rõhk keerata ??? Aga eks ma googeldan muidugi edasi Smile
Seda et hapnik õliga sõber ei ole, seda teadsin juba lõikajaga töötades.
Tänud kõigile vastajatele Smile
Vasta
#8

Mõned aastad tagasi sai tänu sellist tüüpi keevitusele Izhi summuti ära keevitatud. Ja kuradi osava keevitaja poolt.
Seda kinnikeeramise järjekorda olen mitu korda segi ajanud. Aga enne riista kasutamist. Ühekorra jõudsin nii kaugele, et sai pitsi põlema, aga käed hakkasid hirmust värisema, keerasin gaasi kinni tagasi ja jätsin asja sinnapaika Big Grin. Aga tuleb asi uuesti kätte võtta ja proovida!

Almost Again
Vasta
#9

Propaanilõikajal veidi jämedam ezektoridüüsi ava, muidu ehituselt sama. Petrooleumilõikur on küll iseasi. Vanasti sai atsilõikuri düüsi 0,8 mm puuriga propaani jaoks suuremaks aetud. Osta.ee`s alailma lõikureid saada. Kolme rattaga- sinine-hapnik, valge-atsetüleen või punane-propaan. Eraldi värvitu, veidi suurem ratas- sellega annad lõikushapnikku, kui terasel mõni serv juba kollaseks kuumutatud. Eriti mugav lõikur on pöidlahoovaga lõikushapniku jaoks. Väikseid rattaid tulesättimisel tuleb pikkamisi keerata- ventiilid on tihti ebatäpselt valmistatud ja "saba" kord suureneb ja siis üsna järsku hakkab kaduma.
Vasta
#10

(30-09-2013, 23:37 PM)Necro Kirjutas:  Ühekorra jõudsin nii kaugele, et sai pitsi põlema, aga käed hakkasid hirmust värisema, keerasin gaasi kinni tagasi ja jätsin asja sinnapaika Big Grin. Aga tuleb asi uuesti kätte võtta ja proovida!
Ega jah, .. peojärgsel päeval ei maksa gaasiga mängida, muidu võib asi necroloogiga lõppeda Big Grin .
Olen sellist juttu kuulnud, et ühes kolhoosi töökojas oli kunagi h- balloon vastu kanalipiiret omal kraani otsast ära kukkunud ja siis oli see nagu rakett läbi kahe boksi vaheseina kinutanud, kolmandas boksis Bellarussil essilla alt ära võtnud ja siis veel läbi välisseina kahesaja meetri kaugusele põllule kihutanud. Ma ei tea kas uskuda või mitte, aga eks need balloonid ühed parajad pommid ole Smile.

(01-10-2013, 01:44 AM)pen.skar Kirjutas:  Propaanilõikajal veidi jämedam ezektoridüüsi ava, muidu ehituselt sama.Osta.ee`s alailma lõikureid saada.

Eks tuleb mul seda lõikurit otsima hakata. Ühest Yt -e videost vaatasin ja mulle tundus, et atsiga lõikab tunduvalt paremini kui propaaniga- lõigati miskist neljacendisest metallist poldiaugu suuruseid kettaid välja nagu pliiatsiga joonistades. Propaaniga mul ei ole õnnestunud nii lõigata- olen proovinud, võtab aega rohkem ja ei tule nii sirge lõikeserv ka.... kas võib arvata, et atsetüleeni leek on siis tunduvalt kuumem ? Või oleneb see pigem pitsist ? Minuarust mängib lõikamisel rolli ikka rohkem hapnik... ???
Vasta
#11

Atsetüleeni leek on teravam St. kuumutamisele läheb vähem aega ja tänu sellele on lõikamine kiirem ja puhtam.ise pole enam 10 astat vast atsetüleeni ballooni avanudsaadaval nii vene, kui aga balloone koos gaasiga.
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1351...et/240872/

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

Kui võrrelda silmaga atsetüleeni leeki ja propaani leeki võib märgata, et atsetüleeni leegil nii-öelda üks leegitsoon rohkem, sellepärast propaan keevituseks ei sobi (kuidas seda propaanil puuduvat tsooni kutsuti, äkki oli legeeriv tsoon, peast enam kahjuks ei mäleta, kuna koolist omajagu aega möödas ja igapäevaselt ei keevita). Põlemis temeratuurid mäletamist mööda väga palju ei erinenud. Propaani kasutatakse metalli lõikamiseks puhtalt tema odavuse tõttu.
Vasta
#13

(01-10-2013, 04:22 AM)maitus Kirjutas:  Olen sellist juttu kuulnud, et ühes kolhoosi töökojas oli kunagi h- balloon vastu kanalipiiret omal kraani otsast ära kukkunud ja siis oli see nagu rakett läbi kahe boksi vaheseina kinutanud, kolmandas boksis Bellarussil essilla alt ära võtnud ja siis veel läbi välisseina kahesaja meetri kaugusele põllule kihutanud. Ma ei tea kas uskuda või mitte, aga eks need balloonid ühed parajad pommid ole Smile.

Eks neil lendavatel balloonidel massi on, et kahju tekitada, kas just russi esisillaga hakkama saab aga kurat seda teab. Müüdimurdjad tegid ka sellise katse. http://www.youtube.com/watch?v=ejEJGNLTo84

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#14

Avastasin, et mul on kaks eksemplaari raamatust "Gaaskeevitus". Soovikorral saad ühe omale.

               
Vasta
#15

(01-10-2013, 18:28 PM)session Kirjutas:  Avastasin, et mul on kaks eksemplaari raamatust "Gaaskeevitus". Soovikorral saad ühe omale.
No loomulikult soovin Smile.... mitu raha tuleb kui posti paned ? Smile
Vasta
#16

Nonii, raamat käes ja nüüd läheb õppimiseks Smile
Vasta
#17

Kas on võimalik gaasilõikaja tööle saada, kui on propaaniballooni otsas ilma kraanita regulaator, nagu nad vanasti majapidamistes olid? Või on kindlasti krutitavat regulaatorit vaja?
Vasta
#18

(30-09-2013, 21:49 PM)maitus Kirjutas:  ....
Täiesti arusaamatu on mulle aga veel rõhkude tähtsus ja suurus....

Ehk on abiks


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#19

Noh rusikareegel on segu 1/5 Reduktoritest 1 kg atsetüleeni ja 5 kg hapniku. Propaanil sai vene "kodused" reduktorid pealt kruvikaga lõpuni keeratud ja lõikamine võis alata...lõikamisel samuti hapnikku 5 kg reduktorist. vähemaga võib hakata paukuma...

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#20

Kõige olulisem asi, mis iga gaasikeevitaja omale kohe selgeks teeb on see, et atsi ballooni tühjaks saades keeratakse balloon tagurpidi ja balloonist saad ca. teeklaasitäie piiritust kätte (vähemalt vene ajal sai). Piiritus atsi balloonis pidi siduma sinna sattunud niiskuse. Maitse pidi küll jube olema aga küll ära harjub, vaikselt alustad asjaga.Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne