Tagurpidi-Antsu aiatraktor
#81

(06-11-2013, 02:26 AM)viplala Kirjutas:  Kurat, mul jookseb juhe kokku, vist veits hiline tund, aga kas sama asja ei saaks kergemini lahendada, kui asetada üks hoob ühele poole ja teine teisele poole ringi, täpselt tsentrisse. Nendesse samadesse akude kohtadesse, mis seal flantsis juba olemas on?

E: Eemale flantsist muidugi ja tsentri joonele, mitte tsentrisse Big Grin

See keskmisete rooliotste tsentrist eemaleviimine võimaldabki selle rataste päris risti keeramise ilma, et hoovastiks nö lukku läheks. Võimalik, et mul ei lähe seda kunagi vaja aga siiski.
(06-11-2013, 09:28 AM)Tift Kirjutas:  
(06-11-2013, 00:20 AM)puravik Kirjutas:  Ratta keerab küll ikka päris risti alla- siin pildil on lai velg all ning see jookseb enne hoovastikuga kokku.
Piiraja teeks asja korda, hea veel, kui reguleeritav oleks Smile .
Just. Ning lisaks kitsamad veljed-rehvid.

Sain raami ratastele. Selle osa raamist, kuhu tagasilla kiige võll kinitub, tegin poltidest liigutatava. Niiet kui ette väiksema läbimõõduga rattad panna, siis saab raami vastavalt ringi tõsta ning masin ei jää ettepoole lääpa. Loomulikult tuleb siia tugevdusi, kuid enne pean paika panema eest taha jooksva roolivarda. Ja et see paika panna, pean ma eelnevalt raamivahele sättima mootori. Et ei juhtuks näiteks, et roolivarras hakkab jooksma läbi generaatori või muud säärast. Nüüd üritan need ajutised rooliotsad korralikult valmis teha ning siis hakkab mootori paikasättimine.
[Pilt: traktor12.jpg]
Vasta
#82

(16-11-2013, 01:27 AM)puravik Kirjutas:  Selle osa raamist, kuhu tagasilla kiige võll kinitub, tegin poltidest liigutatava. Niiet kui ette väiksema läbimõõduga rattad panna, siis saab raami vastavalt ringi tõsta ning masin ei jää ettepoole lääpa.
See on eduline idee! Ühenduse suhtes on sul õigus - see tahab korralikult tugevdamist, "vedel" ehk nõrk koht tuleb hiljem nagunii välja, kui see kuskil olemas on Smile.


Vasta
#83

Draama ja vägivald! Sain käändteljed ja roolivardad peaaegu valmis. Järgmisena tõstsin mootori raamivahele, et hakata mootorikäppasid plaanima sest kõikide edasiste ehituste jaoks pean ma nägema, kus mootor asub.
[Pilt: traktor13.jpg]

...ja siis panid töökaaslased mu kemmergusse kinni ning ütlesid, et enne välja ei saa, kui diisli peale üle lähed! Esialgu pidasin vastu ning jäin enesele kindlaks, kuid siis nad kustutasid väljastpoolt tule ära ning ütlesid, et kempsus on ämblik! Nii ei jäänudki mul muud üle, kui raamivahele hoopis diiselmootor tõsta.
Teine versioon on, et kuna oli nagunii plaan tulevikus diisli peale üle minna ja kuna sattus kätte korralik proovitud Nissani diisel, siis otsustasin bensuka etapi üldse vahelt ära jätta.
Milline versioon usutavam tundub, kuid edasi läheb see projekt siis diislina. Ja diffri pean jälle kinni keevitama.

[Pilt: traktor14.jpg]
Vasta
#84

(20-11-2013, 22:17 PM)puravik Kirjutas:  ...ja siis panid töökaaslased mu kemmergusse kinni ning ütlesid, et enne välja ei saa, kui diisli peale üle lähed! Esialgu pidasin vastu ning jäin enesele kindlaks, kuid siis nad kustutasid väljastpoolt tule ära ning ütlesid, et kempsus on ämblik! Nii ei jäänudki mul muud üle, kui raamivahele hoopis diiselmootor tõsta.
Teine versioon on, et kuna oli nagunii plaan tulevikus diisli peale üle minna ja kuna sattus kätte korralik proovitud Nissani diisel, siis otsustasin bensuka etapi üldse vahelt ära jätta.
Milline versioon usutavam tundub, kuid edasi läheb see projekt siis diislina.

ju sa ikka seda kartsid, et ämblik tuleb käsi väänama... Toungue
Jõudu!

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta
#85

Ja ikkagi...aru ma ei saa- eriti esimese pildi järgi viimasest postitusest, et miks sul on sinna vaja nikerdada seda silda, kiiget ja hunnikut hoobasid, kui piisaks täielikult ühest juhtrattast. Minumeelest oleks asi ka palju kompaktsem ja ilusam ja keeraks ka paremini. Muidugi, tehtud tööst on ka kahju. Võib-olla aitaks jälle vabaduse piiramine teatud ruumis koos teatud putukaga Big Grin Big Grin.
Ära aga lase ennast minu jutust häirida, .. jõudu sulle Smile
Vasta
#86

Mina keevitaks diffri vähe julgemalt kokku kui paari punkdiga. Muidu pead varsti uuesti keevitama.
Vasta
#87

(21-11-2013, 00:55 AM)giguli Kirjutas:  Mina keevitaks diffri vähe julgemalt kokku kui paari punkdiga. Muidu pead varsti uuesti keevitama.
Differ mitte ei tulnud keevitusest lahti, vaid mootori väljavahetamisega läks vahetusse ju ka käigukast. Ja sellega siis ka differ. Kui mõtled seda kokkukeevitatud difri pilti teema algusest, siis tegelikult sai see päris korralikult kinni lastud pluss metallkiilud hammaste vahele enne keevitamist. Pildilt vast paistab tõesti, et paar punkti ainult.
(21-11-2013, 00:03 AM)maitus Kirjutas:  Ja ikkagi...aru ma ei saa- eriti esimese pildi järgi viimasest postitusest, et miks sul on sinna vaja nikerdada seda silda, kiiget ja hunnikut hoobasid, kui piisaks täielikult ühest juhtrattast. Minumeelest oleks asi ka palju kompaktsem ja ilusam ja keeraks ka paremini. Muidugi, tehtud tööst on ka kahju. Võib-olla aitaks jälle vabaduse piiramine teatud ruumis koos teatud putukaga Big Grin Big Grin.
Ära aga lase ennast minu jutust häirida, .. jõudu sulle Smile
Arvesta, et sinna tagarataste peale tuleb veokast. Kui stabiilne jääks väike kastikas, kus on ainult üks tagaratas? Ja kui võimeline oleks selline käru vedama. Ja kahe tagaratta korral jääb teoreetiliselt võimalus ka taha keskele jõuväljavõte tuua.
Vasta
#88

Soovitan soojalt järgmisi aspekte kaaluda (küllap oled sellele ka juba mõelnud Smile):
Istme ehk juhi asukoht - ehk peaks see olema võimalikult eespool, rataste vahel vahest, ees asetsev lõikeseade võib asuda enam-vähem jalgade all. Pedaalide jaoks võib ettepoole lisaks niisuguse noka moodi põranda teha. Mida see annab? See võimaldab mootori võimalikult ettepoole paigutada, tekib rohkem kaalu vedavatele ratastele, tahapoole jääb ruumi radika ja muu stuffi jaoks. Kast, nagu ma aru saan, tuleb enam-vähem mootori peale?
Tegelikult, kui pilti kauem takseerida, siis sul ongi asi parajalt peaaegu paigas, sentimeetrite küsimus ainult Smile . Ootan huviga, kuidas lahendad lisaseadmete paigutuse Smile .


Vasta
#89

(21-11-2013, 09:55 AM)Tift Kirjutas:  Soovitan soojalt järgmisi aspekte kaaluda (küllap oled sellele ka juba mõelnud Smile):
Istme ehk juhi asukoht - ehk peaks see olema võimalikult eespool, rataste vahel vahest, ees asetsev lõikeseade võib asuda enam-vähem jalgade all. Pedaalide jaoks võib ettepoole lisaks niisuguse noka moodi põranda teha. Mida see annab? See võimaldab mootori võimalikult ettepoole paigutada, tekib rohkem kaalu vedavatele ratastele, tahapoole jääb ruumi radika ja muu stuffi jaoks. Kast, nagu ma aru saan, tuleb enam-vähem mootori peale?
Tegelikult, kui pilti kauem takseerida, siis sul ongi asi parajalt peaaegu paigas, sentimeetrite küsimus ainult Smile . Ootan huviga, kuidas lahendad lisaseadmete paigutuse Smile .
Kuna see masin on välismõõtude poolest sama mis tavaline ATV ning peale on pandud täismõõdus sõiduauto mootor, siis on kõik tõesti sentimeetrite küsimus. Igasugusele nihutamisele järgneb reeglina mingisugune 'aga..'. Nihutaks mootorit ettepoole.. kuid siis liigub ettepoole ju ka esisilla differ ning see on ju poolassidega esirataste küljes kinni. jne
----
Kiskusin Primera diisli käigukasti lahti ning keevitasin diffri kokku. Õnneks oli veel vanemat tüüpi kast ja käis lihtsalt lahti-kokku. Kokkupannes suutsin nii osavalt 5.nda käigu sünkrost kinni võtta, et sain ikka tükk aega mingeid pisikesi virbleid põrandalt ja õlinõrutusvannist taga otsida. Käigukasti ja esisilla difri vahelise kardaanikese pidin ka uue tegema. Mootori riputasin ajutiselt keermelattide ning lauajuppida abil raamikülge- mootor on kraanaotsast vaba, kuid jääb veel võimalus nihutada siia-sinna.
Käimasolevaks tööks on esisilla difri kinnitamine käigukasti külge. Kõigepealt tuleb käigukasti külge piisavalt tugev 'vundament' ehitada ning siis selle külge, läbi kummipatjade, esisilla differ.

[Pilt: traktor15.jpg]
Vasta
#90

Ootan huviga masina valmimist!
Mis selle aparaadi mõõdud on siis? Piltide järgi tundub võrdlemisi automõõtu ikka.
Vasta
#91

Mina võtsin ettepoole mineva pooltelje kah välja, lasksin punni teha augule ette - võimalikke tilkumiskohti vähem Smile .
Kadestan esisilla difri asukohta - selliselt vasakul poolel asetsev laseb kardaani peaaegu otse ühendada jõuallikaga!
Asi edeneb, lund ka pole veel - vahest jõuad enne esimeste hangede tekkimist ka saha ette panna Smile.
Käiguvahetuse sisteem - vat sellest osast palun hästi palju ja hästi suuri pilte teha. Kui ma sellele mõtlen, siis kipub kergelt "juhe särisema" Big Grin!


Vasta
#92

Võtsin julguse kokku ning hakkasin asju lõplikult oma kohtadele sättima. Häda on selles, et mootori, jõuväljavõtte ülekande jne, asetsused on väga olulised, kuid see, kas nad said hästi paika, selgub alles siis, kui masin juba sõidab. Ja kui siis peaks selguma, et midagi sai valesti tehtud, on ümberehitused juba väga töömahukad.
Raamil lasin tagumise osa allapoole, ning samuti lõikasin raami lühemaks. Käigukastil ei liikunud käiguvahetus hoob piisavalt ning eeldasin kohe, et olin peale difri keevitamist midagi valesti kokku pannud. Kiskusin kasti uuesti lahti- ainult et aru saada, et ise olin loll ja kõik liigub täpselt niipalju kui vaja. Jõuväljavõte käigukastiks plaanisin kasutada Sierra kasti, kuid lõpuks võtsin hoopis BMW E36 kasti. Ning üritasin mis ma üritasin, kuid lõpuks olin sunnitud loobuma keskel asuvast jõuväljavõttest- kadaanide/poolasside nurgad läksid liiga suureks. Aga küll saab selle jõu sinna niidukile ka niimoodi küljepeal asuvast väljavõttest.
[Pilt: traktor16.jpg]
Vasta
#93

Kas JVV saab käituse läbi bmw käigukasti mootori eestotsast, rihmaga?


Vasta
#94

(21-12-2013, 15:10 PM)Tift Kirjutas:  Kas JVV saab käituse läbi bmw käigukasti mootori eestotsast, rihmaga?

Just. Mootori otsast rihmarattalt kolm rihma mootori küljepeal olevale rihmarattale. Sealt kardaaniga juba bmw käigukasti.
Vasta
#95

Vahepeal on olnud selline periood, kus ehitustegevus on küll käinud, kuid väliselt nagu erilist edasiminekut pole näha. Palju igasuguste kronsteinikeste valmistamist ja paikasättimist. Ja mahalõikamist ja uuestitegemist. Aga hoolimata mitmetest möödalaskmistest ja töökojas valitsevast arktilisest kliimast, on mootor ja käigukastid paigas ja patjadel. Raamivahel on ruumiga ikka nii kitsas, et jvv kasti paikasaamiseks pidin suure mootori sidurikojast suure tüki välja lõikama.
Järgmisena võtan ette juhi koha, et tekiks mingisugunegi ettekujutus, kuhu tulevad pedaalid ja rool ja kõik neile juurdekuuluv ning palju neile ruumi on vaja.
[Pilt: traktor17a.jpg]
Vasta
#96

Kompaktne ja kena! Liikuri kaal ja mootori võimsus - mulle isiklikult meeldib, kui mootoril ON jõudu ja ei pea pead vaevama selle puuduse üle. Sama lugu on ka minu Bertaga.
Ma`i tea, kuidas isand Puravik saab kütteta ruumis majandab... kade ma pole, aga ise küll sellise külmaga kriipsugi ei liiguta - külm metall....hmm-prr!
Aga kohe tuleb kevad!


Vasta
#97

(01-02-2014, 18:56 PM)Tift Kirjutas:  Ma`i tea, kuidas isand Puravik saab kütteta ruumis majandab... kade ma pole, aga ise küll sellise külmaga kriipsugi ei liiguta - külm metall....hmm-prr!
Aga kohe tuleb kevad!
Metall läheb ju soojaks kui lõikad ja keevitad. Big Grin
Vasta
#98

(01-02-2014, 18:56 PM)Tift Kirjutas:  Ma`i tea, kuidas isand Puravik saab kütteta ruumis majandab... kade ma pole, aga ise küll sellise külmaga kriipsugi ei liiguta - külm metall....hmm-prr!
Aga kohe tuleb kevad!
Kahjuks on mul kurvad kogemused projektidega, mis on pikemaks ajaks- näiteks talveks- pooleli jäetud. Väga raske on hiljem edasi teha. Ja mis puutub kevadesse, siis selle tulekuga tuleb ka sada muud tööd, mida õues teha niiet üritan nüüd võimalikult palju seda traktorit edasi teha.
Panin paika eesmised ja keskmised püstpostid. Keskmiste vahele omakorda raam, kuhu hiljem iste kinnitub.
[Pilt: traktor18.jpg]
Kuigi plaan oli, et pedaalid tulevad tavapärased nagu autol, siis nüüd on selge, et see plaan ei lähe kohe mitte. Siduri-piduri silindrid satuksid samasse kohta, kuhu rippseadme ülemine tõmmits. Niiet pean pedaalid allapoole käima panema. Tegin suvalisest autopedaalist ja plekiribadest esialgse proovipedaali, et näha, kuidas asi toimiks ja kas asjad ära mahuvad. Esialgu tundub, et on tehtav.
[Pilt: traktor19.jpg]
Vasta
#99

Sõiduauto roolisammas enne- ja pärast väiksemaks lõikamist/keevitamist...
[Pilt: traktor20.jpg]
... ning traktori külge panduna. Oleks pidanud veel lühemaks lõikama.
[Pilt: traktor21.jpg]
Vasta

Siduri- ja piduripedaalid ning mõlema peasilindrid paigas. Alustasin juba ka gaasipedaali ehitamist, kuid õnneks sain üks hetk aru, et kui ma teen selle samasuguse, nagu siduri-piduri, siis allavajutatuna läheb see vastu jõuväljavõttevõlli. Niiet gaasipedaal tuleb selline, mis kabiinipõrandast alapoole ei lähe, kuid selle ehitamiseks peab vähemalt osa põrandast ja külgseinast paigas olema. Kõige olulisem kogu selle kompoti juures on siiski hetkel kenasti paigas olev siduripedaal, sest kuna nüüd on teada, kuhu jääb juhi vasak jalg, siis saan roolimehhanismiga edasi minna. Lati ning rooli vaheline võll läheb vasakust jalast ikka väga napilt mööda. Siiski ka mitte niivõrd napilt, et viitsiks veel sinna lisakardaani panna- sest siis tuleks see võll laagripukiga toestada.
[Pilt: traktor22.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne