Kodukootud swingblade saeraam
#21

(07-03-2014, 00:47 AM)briis Kirjutas:  Kudusin ka valmis. Mootor 7,5 kW; 3000 p/min; saeketas 500 mm. Täna sai saetud esimene palk. Üsna ideaalselt sile materjal tuleb. Ketas ka terav veel.

Väga hea, tundub päris viisakas asi olema. Kui viitsid, võiksid rohkem pilte üles panna, eriti sõlmedest. Mis ketast kasutad ja kust hankisid? Liugpinnad tunduvad plastiku pealjooksma, kas lõtku pole sees? Metall kipub ju keevitades kõveraks tõmbama..
Vasta
#22

Tundub, et tegelane Bris ei ole huvitatud kajastama enda masinast rohkemat. Kuidas teema autori masin toimetab? Kas muudatusi tehtud või puudusi täheldatud?
Vasta
#23

(27-02-2016, 22:26 PM)umm Kirjutas:  Tundub, et tegelane Bris ei ole huvitatud kajastama enda masinast rohkemat. Kuidas teema autori masin toimetab? Kas muudatusi tehtud või puudusi täheldatud?

Masin toimetab, hetkel on ka üle värvitud, et viisakam välja näeks. Peale vaja panna veel elektriline tõstesüsteem koos enkoodri ja displayga, mis kõrgust näitab.
Puudustest niipalju, et mootor võiks võimsam olla, märg lehtpuu on raske, aga metsakuiva kuuske laseb küll mõnuga. Lisaks peaks relssidel kasutama vinkli asemel toru- või lehtmaterjali, kolmnurk kipub sodi peale korjama ja vinkli keevitamisega tõmbab alumise nelikandi looka veidi (kuigi ainult punktisin)..
Plaan oli peale panna ka laserid, et oleks lihtsam palki rihtida ja saagi sihtida.
Kunagi üritan ka korralikud pildid üles panna.
Vasta
#24

kui paksu seinaga see ketakinnitus mootori küljes peab olema? 
Vasta
#25

(28-02-2016, 11:34 AM)umm Kirjutas:  kui paksu seinaga see ketakinnitus mootori küljes peab olema? 

Nii paksu, et ära ei murra, sõltub materjalist ka muidugi. Üldiselt seal ju suurt koormust pole, põhiprobleem on piisava jäikuse saavutamine. Mul on vist kuskil 10mm ringis kõige õhem koht.
Vasta
#26

Seda ei oskagi arvutada, et ära ei murraks Smile
Vasta
#27

Polnud ammu foorumis käinud. Saeraam kevadeti toimetab. Remonti on ikka vahel tahtnud, aga mitte mootori koost ja selle kelk. Vahetamist vajasid aasta tagasi üks tõstemehanismi keermelatt ja nädal tagasi ka kaks teist latti koos roostevaba mutriga alumises otsas. Tavaline M12 keermelatt pole päris selleks tööks mõeldud, aga ~ 60-70 tm materjali peavad vastu.

Head kettad mõistliku hinnaga sain http://www.lsab.ee/ Avad olid ketastel sisse puuritud, aga faasimise peitpeapoltide jaoks pidin eraldi tellima freespinki omavast ettevõttest. Saeketas 500 mm hammaste arvu võtsin lambist 32.  Pinnakvaliteet väga hea, võiks hammaste arvu vähendada 24 peale või isegi veel väiksemaks. Hammaste paksus on vist 5 mm ja saekeha 4 mm.

Panen siia üles enda võllipikenduse joonise. Detail töötab, katsetatud ja joonisel kirjelduses olevale mootorile sobib. Paksusi ma vist tugevuse osas välja ei arvutanud, küll arvutiasin välja antud ketta koos roostevabade peitpeapoltidega. Poltide lõiketugevusel oli vist 10x tugevusvaru. Nagu mainitud, on probleemideta vastu pidanud.


Manustatud failid
.pdf Võllipikendus.pdf Suurus: 50.72 KB  Tõmbamised: 174
Vasta
#28

(25-10-2018, 03:11 AM)briis Kirjutas:  Polnud ammu foorumis käinud. Saeraam kevadeti toimetab. Remonti on ikka vahel tahtnud, aga mitte mootori koost ja selle kelk. Vahetamist vajasid aasta tagasi üks tõstemehanismi keermelatt ja nädal tagasi ka kaks teist latti koos roostevaba mutriga alumises otsas. Tavaline M12 keermelatt pole päris selleks tööks mõeldud, aga ~ 60-70 tm materjali peavad vastu.

Sul see masin saab siis ikka üksjagu tööd, kui sadadega tihusid mõõdad, mul nii palju materjali küll pole, vast kümnetega saab mõõta.

Kas kettale tellisid ise augud või olidki juba sees? Vaatasin ka sinna kodulehele ja seal ainult üldine jutt. Mis see hea hind oli, kui saladus pole? Omal ka varsti uut vaja.

Kui vaadata üle lombi tegutsevate swingblade'de poole, siis seal levinud nelja ja kuue hambaga kettad, keha paksus oli vist 4,5 ja hammas suisa 6mm. Selliseid pole siinkandis juhtunud nägema.
Vasta
#29

2014 ostsin ketta umbes 75-80 € eest; tarneaeg oli üks kuu. Ütlesin, et tehku 80 mm diameetriga ringile neli M8 poldile mõeldud ava võrdsete vahedega. Tahtsin faasitult, aga olid lihtsalt laserlõigatud augud sees. 2015 ostsin kaks 30 hambaga ketast juurde, tüki hind 85 € 

Tahaks kuuehambalist küll proovida, ehk kunagi tellin. Mootorile oleks see vast parem. 7,5 kW jääb natukene lahjaks; 11 kW oleks parem. Eriti haava saagimiseks.

Sadasid tihusid läbi ei sae. nende aastatega ongi kusagil 70-80 tm tulnud. Pruss/laud pooleks.
Vasta
#30

Ja siit üleskutse kõikidele tera tootjatele. Pange oma hinnad koos valikuga üles netti. Te olete nagu mingid soojad käpikud salajases püksis. Jumala pärast ei tohi enda hindu ega tooteid avalikustada, äkki keegi teeb odvama hinna vms. Kliente oleks ju, aga uskuge, te lihtsalt ei taha neid. Kardate oma müügi saamatust. Ju siis läheb niigi piisavalt hästi. Õnneks on maailm valla.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#31

(26-10-2018, 02:38 AM)viplala Kirjutas:  Ja siit üleskutse kõikidele tera tootjatele. Pange oma hinnad koos valikuga üles netti. Te olete nagu mingid soojad käpikud salajases püksis. Jumala pärast ei tohi enda hindu ega tooteid avalikustada, äkki keegi teeb odvama hinna vms. Kliente oleks ju, aga uskuge, te lihtsalt ei taha neid. Kardate oma müügi saamatust. Ju siis läheb niigi piisavalt hästi. Õnneks on maailm valla.

See on küll hästi öeldud. Tegi hommiku ilusaks kohe. Kui nüüd keegi selle kõikidele samasugust peitust mängivatele kauplejatele ja meistrimeestele selgeks teeks, oleks päris ilus kohe. Aga sellist lootust vist ei ole.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne