Biltema tahhomeeteri error
#1

Lugu siis selline, et sai soetatud tahokas oma toyotale, kuid ma ei saa seda kuidagi tööle.
Taga on sellel 4 klemmi:
- massi
+ süütelukku, ehk 12v
L valgustus, ehk 12v
S rpm signaal

Viimane peaks minema süütepooli - (miinus) klemmile instruktsioonide järgi, kuid ennem, kui ma selle saan ühendada on juba probleem käes. Nimelt, kui ühendan vaid massi (-) ja süüteluku (+) ära, lööb kohe seieri põhja, 8000rpm peale, töötab nagu voltmeeter Big Grin kuid ma ei saa aru miks, kõik peaks ju õigesti ühendatud olema. Asi on uus ja värskelt pakist tulnud, seega hästi ei tahaks uskuda, et see tuksis juba on..
Ja kui sellele oskab keegi lahenduse pakkuda, siis teine küsimus on, et kas probleemiks võib saada see, et mul on kontaktivaba jagaja, ehk siis seal puudub kondekas.
Vasta
#2

Olen ise installinud selle asja ja töötab ilusti. Ilmselgelt oled sa sealt tagant valinud õige silindrivalemi, mis vist olid 1,4,6 ja 8. Katkesti leidmine on vähe otsimist ja kontaktivaba jagaja ei mängi rolli. Kahtlustaksin ise, et kas on ikka süütepoolil õige juhe.
Vasta
#3

Mul oli samamoodi mingi N tootja odavtahhomeeter. Sümptomid samad. Proovisin pärast plussi ja signaali omavahel vahetada, aga kokkuvõttes tööle ei saanudki. Viisin poodi tagasi ja raha laoti ka kenasti peo peale.
Vasta
#4

Nässus jah, kuskil on lühis. Lihtsalt taustainfoks, odavad näidikud ongi oma ehituselt voltmeetrid, pöörlemisperiood lihtsalt teisendatakse vastava kivi abil pingeks. Veidi ebatäpne, aga üldiselt üsna lihtne, töökindel ja odav toota.
Vasta
#5

1,5v patareiga näitab 1500rpm-i, voltmeeter indeed Smile Täna avastasin, et taustavalgus ei tööta, ilmselt on seal midagi nässus tõesti. Alguses töötas, aga ju ma olen seal siis mingil ajahetkel lühise tekitanud ning kogu kupatuse läbi põletanud. Sellises olukorras ei vii seda enam poodi tagasi ka, 25 euri vastu pükse igatahes Sad Aga nüüd jääb küsimus, kas põletasin selle läbi mina või oli see tootepraak ja seeläbi paratamatus, kuid igatahes varsti proovin uuesti Smile
Vasta
#6

vii poodi tagasi ja ütle et ei toimi. Ise millegi rikkumisest ära üldse kõssa sõnagi... Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#7

Mina toimisin umbes nii nagu ksf! Msluik siin soovitas. Toimis, võeti vidin tagasi ja no questions asked.
Vasta
#8

No sel juhul on enam motivatsiooni see 48km pikkune teekond ette võtta, ehk joppab ka minul Smile tänud!
Vasta
#9

Biltemas reeglina ei esitatagi küsimusi, sest nad harjunud et nende asjad ei tööta
Küll aga on vist mingi klausel nende tagasivötmispoliitikas, et elektriasjadele see ei kehti vms
Aga mina söuaks tursa näoga kohale ja pakuks neile seda müüa ja pakun et 98% raadiuses önnestub
Olen ka neid kunagi umbes 3tk ostnud ja köik toimisid erinevatel autodel

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne