MTZ metsaveoks kohandamine.
#21

http://www.kuldnebors.ee/search/metsandu...uage_id=et

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#22

Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#23

(15-10-2013, 10:32 AM)phyl Kirjutas:  Ei oska muu kohta eriti midagi kommenteerida, kui et led tuled on juustud - sain ise proovida 24V baasil xenon töötulesid (7000K oli vist) ja krt ei enam taha näha mingeid ledi junne ja halogeeni junne.

Generaatori eluiga saab ka pikendada, kui 24V süsteemile üle lähed.
Kas keegi võiks lühidalt kirjeldada mis moodi toimub MTZ elektrisüsteemi ümberehitamine 24V süsteemile. Kas lisaks elektripirnidele on vaja ka välja vahetada generaator ja starter või lisatakse mingi trafo elektrisüsteemi mis voolu muudab 12V - 24 voldiseks.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#24

Trafo ei tööta alalisvoolusüsteemis.

Kui minna üle 24V süsteemile, siis ikka kogu süsteemis. Igasugused ümberlülitused ei ole tervislikud ega pikaealised.
Vasta
#25

(22-10-2013, 08:47 AM)mlsluik Kirjutas:  Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?
Mul neid vanast ajast jäänud veel 6 tk koos õhukummidega, aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#26

(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  ... aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.
Jäi sinu teema silma. Pole küll ise metsaveoga tegelenud, aga küsiks, et kui sul nii võimas pump plaanis juba paigaldada miks ei kasuta siis hüdromootoreid käru veoks?
Vasta
#27

(22-10-2013, 18:28 PM)Jokker Kirjutas:  
(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  ... aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.
Jäi sinu teema silma. Pole küll ise metsaveoga tegelenud, aga küsiks, et kui sul nii võimas pump plaanis juba paigaldada miks ei kasuta siis hüdromootoreid käru veoks?
Täpselt selline mõte tekkis endal ka Smile

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#28

Vahendan lihtsalt teise mehe kogemust. Mehel Valtra taga Nokka metsaveohaagis hüdroveoga, ikka mingi suurem variant, aastast 2008. Ta ei kiitnud seda hüdrovedu absoluutselt. Esiteks ei olevat sel piisavalt jõudu, teiseks veorullikud olid pandud rataste vahele (nagu veokite tandemi vahele käivadki) ja nendega igavene jama, st kipuvad täis kittima ennast savi ja muu ollusega. Ja pidi ikka täitsa tavaline olema, et paar korda päevas peksad seda suure kuvaldaga pool tundi puhtaks. Okei, sa ilmselt ei kasutaks veorullikuid, aga selleks, et vedu piisavalt võimas oleks, peavad ka komponendid vastavad olema ja need maksavad juba korralikku raha. Mis pumba sa paned jäi endiselt arusaamatuks.
Vasta
#29

(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(22-10-2013, 08:47 AM)mlsluik Kirjutas:  Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?
Mul neid vanast ajast jäänud veel 6 tk koos õhukummidega, aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.


räägi mulle parem mis õhukumme sees kasutad ja mismoodi sul see ventiili auk veljes on lahendatud? ise olen kaks korda kasutanud t.150 õhukumme aga raske koormaga kakub ventiilid ära või pole rehvirõhud paigas, äkki oskad selle kohapeal nõu anda? ei raatsi uusi kaarkumme ka osta, kuna suht omatarbeks tegemine ja elatist sellega ei teeni...
Vasta
#30

(26-10-2013, 22:16 PM)2141 Kirjutas:  
(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(22-10-2013, 08:47 AM)mlsluik Kirjutas:  Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?
Mul neid vanast ajast jäänud veel 6 tk koos õhukummidega, aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.


räägi mulle parem mis õhukumme sees kasutad ja mismoodi sul see ventiili auk veljes on lahendatud? ise olen kaks korda kasutanud t.150 õhukumme aga raske koormaga kakub ventiilid ära või pole rehvirõhud paigas, äkki oskad selle kohapeal nõu anda? ei raatsi uusi kaarkumme ka osta, kuna suht omatarbeks tegemine ja elatist sellega ei teeni...

Ventiilid olen lasknud kummiboxis lasknud ymber tõsta ja rehvi lasen sisse 3,5 atti

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#31

(27-10-2013, 22:22 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(26-10-2013, 22:16 PM)2141 Kirjutas:  
(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(22-10-2013, 08:47 AM)mlsluik Kirjutas:  Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?
Mul neid vanast ajast jäänud veel 6 tk koos õhukummidega, aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.


räägi mulle parem mis õhukumme sees kasutad ja mismoodi sul see ventiili auk veljes on lahendatud? ise olen kaks korda kasutanud t.150 õhukumme aga raske koormaga kakub ventiilid ära või pole rehvirõhud paigas, äkki oskad selle kohapeal nõu anda? ei raatsi uusi kaarkumme ka osta, kuna suht omatarbeks tegemine ja elatist sellega ei teeni...

Ventiilid olen lasknud kummiboxis lasknud ymber tõsta ja rehvi lasen sisse 3,5 atti

kus need ventiilid siis paiknevad ja kasutad t150 õhukumme?
Vasta
#32

(28-10-2013, 09:05 AM)2141 Kirjutas:  
(27-10-2013, 22:22 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(26-10-2013, 22:16 PM)2141 Kirjutas:  
(22-10-2013, 17:57 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(22-10-2013, 08:47 AM)mlsluik Kirjutas:  Kuidas Sul kaarkummidaga lood on, on kindel koht kust neid ostad?
Mul neid vanast ajast jäänud veel 6 tk koos õhukummidega, aga hetkel hakkan tõsiselt kahtlema selles, kas hakkan tegema yldse kardaaniveoga käru.


räägi mulle parem mis õhukumme sees kasutad ja mismoodi sul see ventiili auk veljes on lahendatud? ise olen kaks korda kasutanud t.150 õhukumme aga raske koormaga kakub ventiilid ära või pole rehvirõhud paigas, äkki oskad selle kohapeal nõu anda? ei raatsi uusi kaarkumme ka osta, kuna suht omatarbeks tegemine ja elatist sellega ei teeni...

Ventiilid olen lasknud kummiboxis lasknud ymber tõsta ja rehvi lasen sisse 3,5 atti

kus need ventiilid siis paiknevad ja kasutad t150 õhukumme?
Ventiilid pannakse vastavalt veljele ja kasutan k700 õhukumme. T150 omad kipuvad pauku tegema.

Masinast tulevad homme pildid...Pump sai Rootsi päritolu 80L

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#33

Miks 3,5 bar?
Kas 700 loff volti ei jää?

Kuhu ja kuidas käru haagid?
Vasta
#34

(28-10-2013, 19:50 PM)Jaanus9112 Kirjutas:  Masinast tulevad homme pildid...Pump sai Rootsi päritolu 80L
Kas Sunfabi kolbpump? Saan aru, et tavaline avatud ringlusega hüdraulikasüsteem tuleb. Sellisel juhul tekib küsimus, millist jagajat kasutama hakkad. Need levinud kahe kangiga jagajad, kus noolepikendus ja haarats käivad kinni-lahti solenoididega, ei kannata sellist läbivoolu. Õli läheb kuumaks, pumbale ei mõju hästi ja võib äärmisel juhul isegi väristama hakata. Sinu pumba puhul võiks jagaja surveport juba tolline olla, pumbast vedada sinna neljakihiline liin (hüdrolöögid!). Või hakkad iga tõstmise ajaks pumpa eraldi sisse-välja lülitama? Ilmselt mitte. Lisaks pole see tühikäigul tõstmine ka päris õige, 1000 pööret minutis võiks ju mootor ikka teha.
Vasta
#35

(29-10-2013, 09:38 AM)v6sa Kirjutas:  Miks 3,5 bar?
Kas 700 loff volti ei jää?

Kuhu ja kuidas käru haagid?

3.5 kuna käru jookseb siis ideaalselt kokku traktoriga. Jääb ikka vist volti. Sisse ma ei näe, aga siiamaani ei ole sellest mingit jama olnud.

Olen teema unarusse jätnud, aga tehtud on juba omajagu...Täna sai jälle väga pikalt tehtud masinat ja tõesti ei jõua enam siia pilte jne postitada...Loodan, et homme.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#36

Pump siis selline
[img][Pilt: 30ubfq0.jpg][/img]
[img][Pilt: 20sj4fp.jpg][/img]

Masinat olen keevitanud ja puurinud kõvasti, piltide kvaliteet kehva kuna digikas on rändama läinud ja telefon teeb just selliseid nagu ta teeb
Veidi materjali
[img][Pilt: 11qk2tz.jpg][/img]
Algus
[img][Pilt: 242to2e.jpg][/img]
Esimesed keevitused
[img][Pilt: 24q49c3.jpg][/img]
[img][Pilt: f5c8rm.jpg][/img]
Klõps sisust
[img][Pilt: 2qbgllv.jpg][/img]
[img][Pilt: 14eckyd.jpg][/img]
Uus Danfossi dosaator
[img][Pilt: mv0sgz.jpg][/img]
[img][Pilt: msolfn.jpg][/img]
Poritiibade ehitus
[img][Pilt: 28h0wno.jpg][/img]
[img][Pilt: 2jenyfq.jpg][/img]
[img][Pilt: 24lk6et.jpg][/img]
Tagumine osa ka valmis
[img][Pilt: i4mge9.jpg][/img]
Ja rattad all
[img][Pilt: 2n7dzll.jpg][/img]
Masina laius sai kõigest 2,6 meetrit.
Istmeks panin Hyundai Galloperi esimese istme
[img][Pilt: 25qyfs7.jpg][/img]
Kõrvalprojektiks oli siis T40 AM millega minna soo peale haavapalgi järele. Ja noo see masin ronib ikka ideaalselt lausa
Eest
[img][Pilt: mn3ty.jpg][/img]
Tagant
[img][Pilt: 2w6yxwg.jpg][/img]
Eks peagi uuendan veel teemat.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#37

Krunt
[Pilt: 5phnx2.jpg]

Värv
[Pilt: mwrvqt.jpg]

Esisilla vahekast
[Pilt: 23r5yr8.jpg]

Täna sai masina värvimine ka lõpetatud ja homme siis ehk saan niikaugele, et laon kõik ära värvitud jubinad kylge, pintsliga iluvigasid veidi parandada ja siis käima.
Mersu veoauto turbo on ka veel yle ja selle tahaks ka peale panna.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#38

tere ,tööd kõvasti tehtud.kas pildil olev pump mitte rootorpump ole?kas lahjaks ei jää? mis tõstuk tuleb? Enda omale panin vene kolb 56cm3 kardaaniga kõhu alla , kodus toimetades paneb päris kiiresti tõstuki vehkima ,peab homme metsa proovima minema .Vana raud korpusega hakkas pöördeid tahtma kütte kulu jube


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#39

(15-11-2013, 20:18 PM)MAKS 300 Kirjutas:  tere ,tööd kõvasti tehtud.kas pildil olev pump mitte rootorpump ole?kas lahjaks ei jää? mis tõstuk tuleb? Enda omale panin vene kolb 56cm3 kardaaniga kõhu alla , kodus toimetades paneb päris kiiresti tõstuki vehkima ,peab homme metsa proovima minema .Vana raud korpusega hakkas pöördeid tahtma kütte kulu jube

Sul väga hea lahendus.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta
#40

(16-11-2013, 01:37 AM)Jaanus9112 Kirjutas:  
(15-11-2013, 20:18 PM)MAKS 300 Kirjutas:  tere ,tööd kõvasti tehtud.kas pildil olev pump mitte rootorpump ole?kas lahjaks ei jää? mis tõstuk tuleb? Enda omale panin vene kolb 56cm3 kardaaniga kõhu alla , kodus toimetades paneb päris kiiresti tõstuki vehkima ,peab homme metsa proovima minema .Vana raud korpusega hakkas pöördeid tahtma kütte kulu jube

Sul väga hea lahendus.
Pump on jah Rootsi päritolu rootorpump ja 7.5m Nokka tõstukiga ei olnud mingisugust probleemi. Uus tõstuk tuleb siiski Eesti päritolu Palmse toodang, aga pikkuse koha pealt jään vastuse võlgu kuna ei ole sellega aega olnud tegeleda.

Mina olengi 87 aasta parim väljalase Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne