õmblusmasin "Singer"
#1

loodan, et teema kohe prügikasti ei lähe kuna autost ja motost on ta natuke kaugel
samuti loodan, et on keegi kes on ka selles teemas "kodus"
vana-tehnika siiski Big Grin

ehk küsimus on siis selline:
mis mudeliga on tegu?
mis ajast(ust)?
kas masin ja laud on paarilised?
või on vahetatud?
mingid viited masina seerianumbriga otsimisel sain aga:
kas 1880 on ikka õige ?
samas olid selle aja lauad ehk nende jalad nagu teistsugused ?

PS. kindlasti ei lähe müügiks. pigem võiks ehk mulle huvi pakkuda sobivast ajast(ust) pärinev kattekaan masinale.

üldvaade

[Pilt: 20131020_182411.jpg]

masin

[Pilt: 20131020_182420.jpg]

masina number

[Pilt: 20131020_182525.jpg]

pealtvaade

[Pilt: 20131020_182609.jpg]

"karul on kõhus" sellised asjad

[Pilt: 20131020_182632.jpg]

laud on pikendusega ja väikese sahtliga

[Pilt: 20131020_182720.jpg]

laua jalad on sellised

[Pilt: 20131020_182649.jpg]

ja märgistatud selliselt

[Pilt: 20131020_183132.jpg]

ja pedaal on selline

[Pilt: 20131020_182701.jpg]
Vasta
#2

uurime asja - tänan.
aga see ei tähenda, et keegi veel ei võiks vastata kui teab
Vasta
#3

Vaatasin oma masina kõhtu. Mul küll nii moodne ei ole. Pole sellist rihmülekannet ega midagi. Ja minu oma on seerianumbri järgi aastast 1923.
Pakun lampi, et sinu masin on uuem.
Vasta
#4

Tundub,et tegu vast juba peale sõda tehtud asjaga.
Vasta
#5

(20-10-2013, 19:44 PM)pontu6 Kirjutas:  Vaatasin oma masina kõhtu. Mul küll nii moodne ei ole. Pole sellist rihmülekannet ega midagi. Ja minu oma on seerianumbri järgi aastast 1923.
Pakun lampi, et sinu masin on uuem.

ja see seeria number oli siis milline kui on teada, et 1923
ja mis tuleks siis minu masina aastaks ?

vaatasin
sellist lehte:
http://www.singerco.com/support/machine-serial-numbers

aga ei oska ikka "koju ajada" Sad

hakkab vist looma
kui jätta kõrvale see seeria number aga ajada taga detaile
selle lehe kaudu
http://www.sandman-collectibles.com/id-s...chines.htm

siis jõudsim läbi erinevate proovimiste selleni, et masin võiks olla mudeli numbriga "206" ?

https://www.google.ee/search?q=singer+mo...=695&dpr=1

samas ajab seeria number ikka sassi sest ilma tähtedeta numbrid olid enne 1900 ajastust aga see masin oleks nagu 1950...1960 vahelt
midagi ma vaatan valesti Rolleyes
Vasta
#6

Äkki on esimene täht C ? http://www.ismacs.net/singer_sewing_mach...mbers.html
Minu masin on Y948470
Vasta
#7

üks huvitav blogi leht kus on laudadest infot aga jälle
seal on kuju õige aga jalad on puidust mul on metall
http://oldsingersewingmachineblog.com/ca...dle-bases/

(20-10-2013, 20:50 PM)pontu6 Kirjutas:  Äkki on esimene täht C ? http://www.ismacs.net/singer_sewing_mach...mbers.html
Minu masin on Y948470

kui kuivalt vaadata ka lähedalt ja hea valgusega ei suuda seda C-d sealt kuskilt tabada
ikka kipub terveks ringiks minema see joon
aga kui tõmbasin näpuga märjaks siis nagu kuidagi võiks ka C välja lugeda. (sellel pildil on see C kõige iseloomulikum nendest paljudest mida klõpsisin) ehk võib ka G olla ? sest ka G-l on selline seeria olemas Big Grin

[Pilt: 20131020_211508.jpg]
Vasta
#8

Pakuks, et eelmise sajandi 60-d aastad.
Vasta
#9

nagu eelnevalt vihjatud võib siis mudli number olla 206
ehk on seal veel mingeid tähti ees või taga aga tundub sellest perekonnast

Leidsin ka ühe sellise foorumi-teema:
http://www.quiltingboard.com/vintage-ant...17450.html

kus on üks 206 pildil ja paljud detailid kattuvad.

üks mis eristas minu masinat ja tuhandeid pilte mida ma vaatasin oli niidirulli pulk mis on masina selja peal vasakul pool ja enamasti on see kõikidel piltidel paremal pool. lisaks veel mõningad detailid mis ei kattunud paljude masinatega.
Vasta
#10

täiesti juhuslikult sai äna nähtud veel ühte "meie pere" Singerit ja oh õnnetust ka see masin on "C" seeria masin ehk hävitatud arhiivi tõttu on teadmata täpne tootmise aeg ja täpne mudel.
PS. ka see masin pole müügiks !

aga pisukese uurimise järgi - ma ju nüüd juba tean asjakust ja kuidas otsida Big Grin

selgus, et tegu võiks olla varasema Mudel 15 masinaga ?

mõlemad masinad siis toodetud saksamaal Wittenberge tehases

üldvaade

[Pilt: 20131021_164650.jpg]

masin

[Pilt: 20131021_164605.jpg]

ja number (kehva pilt aga siiski loetav)

[Pilt: 20131021_164610.jpg]
Vasta
#11

(21-10-2013, 14:07 PM)MeelisV Kirjutas:  kus on üks 206 pildil ja paljud detailid kattuvad.

üks mis eristas minu masinat ja tuhandeid pilte mida ma vaatasin oli niidirulli pulk mis on masina selja peal vasakul pool ja enamasti on see kõikidel piltidel paremal pool. lisaks veel mõningad detailid mis ei kattunud paljude masinatega.
Olen palju kokku puutunud Singeritega, enamsti küll lappmasinatega kuna elukutse on kingsepp. Platemasinate kohta ei oska väita, aga lappmasinad võivad eri vanuses välimuselt erineda, kuid süstikud, poolid, hammasrattad, puksid jne on kõigil olnud aegade algusest saadik sama mõõduga ja omavahel asendatavad. Vähemalt minu praktikas ...Smile, siiski ainuke erinevus mis olen leidnud, on see, et ühel isendil tõuseb presstalt mitte kangi tõstes, vaid alla surudes...
Vasta
#12

Mul ka viimasel pildil oleva masinaga sarnane aparaat.Kirjas dokustaatidel,needgi ostust alles vanaema ajast,et tegemist masinaga NR15,See vist ka mingi margi nr.tsentraal pooliga,toodetud 1929 aasta.Ja nr on C2539325 .Ja masin töötab nagu uus,praegustega pole mõtet kvaliteeti võrrelda,jäävad maha.Maksuta paranduse kupong ütleb,et see õigustab kuue kuu jooksul arvates tänasest päevast 18.VII.1930 masina remonti maksuta.Jalad on puust.Ja masin läheb vajadusel laua sisse peitu.
Vasta
#13

(21-10-2013, 18:47 PM)hyva Kirjutas:  Mul ka viimasel pildil oleva masinaga sarnane aparaat.Kirjas dokustaatidel,needgi ostust alles vanaema ajast,et tegemist masinaga NR15,See vist ka mingi margi nr.tsentraal pooliga,toodetud 1929 aasta.Ja nr on C2539325 .Ja masin töötab nagu uus,praegustega pole mõtet kvaliteeti võrrelda,jäävad maha.

oo tänan vihje eest

kui nii siis võib eeldada, et ka see masin on 1929..1930 aastakäik
ja see nr. on jah mudeli number "15"

Singeril oli päris palju erinevaid mudeleid kui nii suures plaanis öelda siis sadu erinevaid
Vasta
#14

Minul keldris vedeleb ka mingi taoline Singer!
Kui kellegil huvi ta vastu siis : motamees@gmail.com

Seib on poldi poeg
Vasta
#15

(21-10-2013, 18:25 PM)MeelisV Kirjutas:  [Pilt: 20131021_164650.jpg]

Vanaisa ostis 40-ndal aastal emale täpselt sellise masina (üldmulje). Ainuke, milles ma kindel pole, on see sammu pikkuse hoova küljes kruvi. Justkui oleks olnud selline heeblikujuline, ilma pingutuskruvita. Muidu puitosa ja sellest allpool täpne koopia.
Veel ei meenu, et oleksin seal rihmülekannet näinud, nagu teemaalgataja piltidel esimeses postis. Võibolla ei huvitanud tol ajal sisusse vaadata. Hiljem läks sugulaste kätte ja edasine saatus teadmata.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#16

(21-10-2013, 19:49 PM)aavu Kirjutas:  
(21-10-2013, 18:25 PM)MeelisV Kirjutas:  [Pilt: 20131021_164650.jpg]

Vanaisa ostis 40-ndal aastal emale täpselt sellise masina (üldmulje). Ainuke, milles ma kindel pole, on see sammu pikkuse hoova küljes kruvi. Justkui oleks olnud selline heeblikujuline, ilma pingutuskruvita. Muidu puitosa ja sellest allpool täpne koopia.
Veel ei meenu, et oleksin seal rihmülekannet näinud, nagu teemaalgataja piltidel esimeses postis. Võibolla ei huvitanud tol ajal sisusse vaadata. Hiljem läks sugulaste kätte ja edasine saatus teadmata.

see konkreetne laud siis peaks olema see:
http://www.ismacs.net/singer_sewing_mach..._no_1.html
ja seal näha ka mis mudelitele see sobis

selle masinaga on asi selge aga enda masinaga on ikka veel natuke sogasem see vesi.
Vasta
#17

(21-10-2013, 14:07 PM)MeelisV Kirjutas:  kus on üks 206 pildil ja paljud detailid kattuvad.

Kui seda andmebaasi sirvida, leiab sealt ka mudelite tootmisarvud. Ja nagu näha, on mõnda mudelit toodetud ka vaid 1 tk.! Usun, et ka 100 või 1000 tk. tootmisarvuga mudeli pildi peale netis sattuda on suur õnn.
Vasta
#18

Hakkasin siis mina ka oma Singeri vastu huvi tundma. Kuna minu Singeri ajalugu on perekonnas teada ja fotograafiliselt dokumenteeritud, siis tean kindlalt, et massin on minu isa poolt ostetud uuena 1928. aastal, kui ta Tallinna rätsepaks õppima tuli. Tegemist niisiis rätsepamasinaga. Sealt alt läheb tõepoolest nii mantliriie, kui nahk läbi!
Uurides nüüd erinevaid numbreid arvan,et see lühem number I6K33, birka peal, om masina mudel ja pikk number Y6985175 on seerianumber.
Ei saanud ka mina eelpool viidatud netilehtedelt nende numbrite abil mingit infot...
Vabandan telefonifoto kvaliteedi pärast.

Varem pole mingit vajadust tema väljalaskeaasta, või mudeli kindlakstegemiseks olnud. Sinna sobivad ka tänapäeva Singeri nõelad. Muid kuluosi pole seni olnud. Määrida on vaja vahest.

Seerianumber on jah, seitsmekohaline ja esimene on täht.
Kui nüüd võrrelda, et seeria, mis algab Y-ga on 1928, siis tähega C algav seeria peaks olema vanem?


Lohutuseks teema algatajale, - „Singer“-marki automobiile on ka siiski täitsa olemas!
https://www.google.ee/search?q=singer+au...24&bih=629


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#19

Y seeria tuli Šotimaalt
ja C seeria tuli Saksamaalt
ehk need tähed määrasid tehase aga mitte järjekorda

siin üks ülevaatlik määratlemise lehekülg
http://www.sewalot.com/dating_singer_sew...number.htm
ja siin infot Šoti tehase kohta
http://www.singersewinginfo.co.uk/kilbowie/

seal ka nimekiri tehastest kui vasakult valida ja siis on nähe et neid oli nii USAs, venemaal, prantsusmaa, itaalias, saksas, šotimaal, austraalias, jaapanis jne.

ise enesest hea teema kui paneb rahvast oma pere ajalugu meenutama/uurima Cool

(21-10-2013, 21:46 PM)pontu6 Kirjutas:  
(21-10-2013, 14:07 PM)MeelisV Kirjutas:  kus on üks 206 pildil ja paljud detailid kattuvad.

Kui seda andmebaasi sirvida, leiab sealt ka mudelite tootmisarvud. Ja nagu näha, on mõnda mudelit toodetud ka vaid 1 tk.! Usun, et ka 100 või 1000 tk. tootmisarvuga mudeli pildi peale netis sattuda on suur õnn.

seda küll
ainult, et teadmata on just selle "C" seeria masinate arv ja mudeliteks jagunemine - info on lihtsalt hävinenud.
üks lootus oli, et neid on rohkem ja kergem tuvastada/määratleda
samas oli ehk lootus, et neid on vähe ja haruldased Rolleyes

mis ise-enesest on natuke ka nagu tõestust leidnud s.t. 206 seeria mudeleid hinnatakse kuna tegu on esimese mudeliga mis läks kodukasutusse zik-zak võimalusega Cool
s.t. peaks minu masin millest teema alguse sai olema olnud omalajal kallim mudel kui muidu tavalised kodumasinad ?
ehk hindade otsa pole ma veel komistanud neid teemasid uurides

üldiselt olen saanud palju targemaks kui paar päeva tagasi alles olin - hea, et see internet nüüd nii mahukas on Big Grin
Vasta
#20

(21-10-2013, 21:48 PM)samodelkin Kirjutas:  Ei saanud ka mina eelpool viidatud netilehtedelt nende numbrite abil mingit infot...


Letter : Y-
Register Numbers From - To : 6983151 - 6993150
Machine Class (Model No.) - 16K
Quantity Allotted - 10000
Date Allotted - June 25
Year Allotted - 1929
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne