Vene helitehnikast
#21

Garaazhis kasutusel "Kometa" kõlarid (15W??) ja kuigi on tunda, et normaalseadistusega jääb justkui kesksagedust väheks, tuleb rahule jääda. Ei ole ju mõtet osta kohati suht niiskesse garaazhi mingeid tippkõlareid. Samas, kui juba jutuks, siis otsin inimest, kes oleks nõus mingi raha eest Tartu kandis üürima kõrgema klassi lintmakki. Olemas tohutu hulk aastakümnete taguseid salvestusi, millest tahan kaevata välja muuhulgas oma isa hääle, mida tema varase lahkumise tõttu pole mälestustes olemas. Idee oleks lükata makile järgi arvuti ja igal vabal momendil panna see salvestama lintidel olevat, et hiljem asjaga tegeleda.
Vasta
#22

(01-11-2013, 13:30 PM)JaakH Kirjutas:  NUjh nostalgia pärast ikka aga 203 ajab ka asja ära.
Praegu on osta.ee-s müügis Majak 203, kuid sellele on 205 nägu antud ja jääb 202-st ehk liiga kaugele. Kuid samas on saada ka Snežet 202, mis minu mäletamist mööda on Majak 202-ga kaunis sarnane. Hinnad on veel madalad.
Vasta
#23

203 on arvestatav tükk kuigi Rostovi vastu ta muidugi ei saa. Tuleb veel meelde, et Rostov 102-st tegi vene ajal üks fanatt (kõrva järgi) -100dB aparaadi. Rääkis müravabade transide kasutamisest. Kahjuks kadus see massin minu vaateväljast.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#24

On olnud:
Orbita 106 lintmakk. Raske, aga väidetavalt ülihea lindiveomehaanikaga (2 mootorit).
Laspi 001 tuuner. Ooh, selle helikvaliteet oli ülimRolleyes Ainult et võttis vaid lääne FM alumist otsa ja Raadio2 kuulamiseks pidin selle ümber häälestama.
Elektron 103 võimendi. Loll olin, et selle maha müüsin. Hea heliga ja lihtne remontida, ühe sahiseva transistori ülesleidmine ja vahetus oli veerand tunni töö. Kui saaks kusagilt sellise taas Smile Või siis Elektron 104 (või oli hoopis 102?), need on sarnased. Erinevused on pisikesed.
Radiotehnika u101 ja s30 olid mul kodukino rollis. Kõigest stereo, aga mulje päriskinost ei erinenud.
Estonia CD-dekk.
Oreaiga mingine sang. Kolakas, andis kummaski kanalis 5 vatti ja kui veel 6GD-miskid kõlarid (kuulusid originaalis Melodija 104 koosseisu) külge panin, siis muutus helipilt eriti huvitavaks. Nimelt hakkas bass eriti võimsalt lööma, säilitades samas konkreetsuse, mida iga pill või komplekt välja anda ei suuda.
Radiotehnika MP-6201. Pisike musakeskus, mille plokke sai üksteist küljest lahti võtta ja eraldi kasutada.

Praegu on VEF teleka-lisakõlar ja Radiotehnika ML 6102 makk.
Vasta
#25

Sai mingi nädal tuttava juures näha-kuulata Radiotehnika S-70id.
Tänu sisseehitatud võimendile tegid nad mingitmoodi palju selgemat ja isasemat häält kui 50d ja 90d.
Vasta
#26

Ise pole S70neid isegi näinud aga nonde paremus s90 suhtes võib tulla sellest, et seal on bassikal tagaside võimendile mis peaks moonutusi vähendama.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#27

Muidugi ma mõistan et võimendil ja võimendil on vahe sees.
S70l on väiksem ja ilma inverterita kast.
Maal Kometa komplekt kah.
Vasta
#28

Parim vene kõlar omal ajal oli Elektronika 100AS-063, ja ilmselt on ka praegu.
http://ldsound.ru/100-as-063-elektronika/

ja pole ka ime, sest need on täpselt maha viksitud Fisher 1200 Studio Standard.
S90-ga võrreldes on vahe kvaliteedis päris suur.
Vasta
#29

Möödunud nädalal jäi silma üks kõlaripaar. Mitte Eestis, vaid siin, Prantsusmaa Aquitaine'i oblasti Mont de Marsani linnas.
Hinnaks ümmargune 120.-€. On siin selline pood - CashExpress, komisjonka lühidalt.
Kiskusin huvi pärast ühel katte maha ja üle mu näo libises soe naeratus Smile.
S-90F!
Lisaks oli veel mingi välismaakeelne kiri tolle tähise taga, aga mis läks mälust maha, see oli pilditegemine. Kahjuks. Nu ma ei teagi nüüd...
miskine lätlaste omaaegne "eksportvariant" siis, mis muud nähtavasti.
A kuna mahapildistamine suurest erutusest sootuks ununes, riputan siis ühe teise pildi, meenutuseks:

   
Vasta
#30

(25-11-2013, 01:08 AM)Janka Kirjutas:  Möödunud nädalal jäi silma üks kõlaripaar. Mitte Eestis, vaid siin, Prantsusmaa Aquitaine'i oblasti Mont de Marsani linnas.
Hinnaks ümmargune 120.-€. On siin selline pood - CashExpress, komisjonka lühidalt.
Kiskusin huvi pärast ühel katte maha ja üle mu näo libises soe naeratus Smile.
S-90F!
Lisaks oli veel mingi välismaakeelne kiri tolle tähise taga, aga mis läks mälust maha, see oli pilditegemine. Kahjuks. Nu ma ei teagi nüüd...
miskine lätlaste omaaegne "eksportvariant" siis, mis muud nähtavasti.
A kuna mahapildistamine suurest erutusest sootuks ununes, riputan siis ühe teise pildi, meenutuseks:

Seda pilti nähes tuleb ikka ja jälle meelde üks küsimus mis painab: Kas kuskil makilinte ka veel toodetakse? Venemaa kohta kahjuks ka ei tea miskit,olen küll küsinud aga vastust ei saa. Teab keegi midagist?
Vasta
#31

Vanast ajast peaks olema järel uusi kiles linte, mälu järgi 09 lõpuga tüübinumber aga see võis ka võssa minna nüüd.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

Toodetakse küll aga sa ei taha hinda teada ilmselt. Vaata Elfa foorumisse, seal keegi isegi tellib Saksamaalt.
Vasta
#33

Igapäevaselt tuleb raadiohääl köögis seinale pandud /ei-mäleta-marki/ aasia päritolu kombainist, telekatoas Onkyo ressiiver-võim jooksutab isetehtud kõlareid. Lisaks saviplaadi keerutamiseks Lenco L133, lemmikteemadeks veidi vanem muss - Alan Parsons, Bee Gees, Dire Straits, EmersonLake&Palmer, Fleetwood Mac, Foreigner jne jne, mitmetel ka kõik väljaantud kompott kokku kogutud.
Töötoas näpin vastavalt tujule arvutist, Majak233 kassetikast, mingist kollasest Cd mängijast või Ilet 110 lintmakist tulevat muusikat.
Ja nagu te kõik isegi teate - rikkam on see kellest surres rohkem koli alles jääb. Ehk siis mitme-palju-kümnetes kogustes kokku kogutud igasugust vene päritolu elektrotehnikat. Paljukordselt Radiotehnika komplekti, Estonia samuti, hulk erinevaid plaadikeerutajaid, võimendeid ja makke lisaks. Viimane leid on Vilma 102 kolme peaga kassetikas mis ootab veel kohendamist. Kõlaritest olemas vales kastis S90, imekenad S30 ja pisikesed Radiotehnika 6201 komplekti omad + vanad kodukino Yamahad. Lisaks veel mõned lampide soojust kasutavad masinad.
Vasta
#34

(25-11-2013, 22:46 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Kas kuskil makilinte ka veel toodetakse? Venemaa kohta kahjuks ka ei tea miskit,olen küll küsinud aga vastust ei saa. Teab keegi midagist?

Näiteks siit saab:
http://www.darklab-magnetics.de/darklab_.../index.htm

Peale selle on BASFi kunagine oskusteave veel alles ja üks pisike firma teeb selle järgi linte. Nad näeksid hea meelega ka Eestis edasimüüjat.
Vasta
#35

Darklabi 525 meetrine lint maksab 37 eurot. Päris karm...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

(26-11-2013, 12:16 PM)Marko Kirjutas:  Darklabi 525 meetrine lint maksab 37 eurot. Päris karm...
No võtab silma värisema küll....Big Grin Selle hinnaga jõuaks aastas ühe osta.....jõuludeks või nii.
Vasta
#37

Endal teeb töökojas häält Radiotehnika moodsam võimendi Fa 7150, millele on järele pandud paar Estonia AC-035, ja Radiotehnika s90 kõlarid. Mõni aeg tagasi lõpetas töölepingu komplekt estonia AC-010 eel-, ja lõppvõimendist. Igatseks neid tagasi käiku, ehk oskab mõni kaasfoorumlane aidata. Veaks on mingi kaitsme välja tagumine, aga kuna ise asjast suurt ei jaga, siis ei tea nendega midagi paele hakata. juhtnöörid, või pakkumine asi üle käia oleks väga teretulnud.

Parimat, Sander
Vasta
#38

(27-11-2013, 23:37 PM)sigalane Kirjutas:  Endal teeb töökojas häält Radiotehnika moodsam võimendi Fa 7150, millele on järele pandud paar Estonia AC-035, ja Radiotehnika s90 kõlarid. Mõni aeg tagasi lõpetas töölepingu komplekt estonia AC-010 eel-, ja lõppvõimendist. Igatseks neid tagasi käiku, ehk oskab mõni kaasfoorumlane aidata. Veaks on mingi kaitsme välja tagumine, aga kuna ise asjast suurt ei jaga, siis ei tea nendega midagi paele hakata. juhtnöörid, või pakkumine asi üle käia oleks väga teretulnud.

Fa7150 on eest sama mis U7111, tagapaneel ja sisu on aga hoopis midagi muud. Toieks toroid trafo on meeldiv üllatus Smile

Endal 2 töökorras ja üks remonti vajav (ajapuudus) U7111 ja minumeelest teevad paremat häält kui lääne omad. Võrdluseks on kõrval Aiwa xa003 ja Pioneer a209R.

Küsin veel, kas kellegil on S90 seeria kõlari kõrgsageduselemente ehk üle/vedelemas. Mu S90F omad on läbi, eelistaks 25oomiseid kuid kui muud pole siis läheb ka 16 oomine .
Vasta
#39

siin saab nostalgitseda nii, et vähe pole.http://www.rw6ase.narod.ru/
Vasta
#40

Väga hea viide siin eelmises postituses. Tänud! Smile
On varemgi kuskil sarnases teemas siin foorumis läbi libisenud.
Tuhnisin nüüd välja ka oma vaieldamatu lemmiku:
http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/olimp004st.jpg
Oli see pill pikka aega müügil Tartus, Akordis ja alati kui sinna linna asja oli, sai piidlemas käidud, et kas on ikka alles. Poisikese rahakott muidugi temani ei küündinud, aga igatsus oli nii suur-nii suur. Mängis igapäevaselt riiulis ja mis pilku köitis, olid helinivoo indikaatorid. Sellised peened, hästi staatiliselt liikuvad triibud, mitte mingid tulukesed. Eks selle vaatepildi pärast nähtavasti võisingi kümneid minuteid seista ja lummatult vahtida Big Grin.
Kahju, et sel lehel hindadest juttu pole, oleks põnev meenutada, kui palju mis asi ka maksis. Hinnad olid ju fikseeritud ja korpustesse valatuna kirjas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne