Vene helitehnikast
#61

(27-02-2014, 22:20 PM)Kombimiis Kirjutas:  Ameeriklane (IPod Nano 6th gen), jaapanlane (Pioneer SX-440), venelane (Priboi ekva), kaks eestlast (Estonia 010 set) ja neli lätlast (S90B) läksid baari... Big Grin

Kuhjasin perepildi jaoks nad oma tillukese toa nurka kokku -
Pioneer ja Priboi on tummad, Estoniad tahavad juhet, pildilt teine S uut kõrgheli. Põhimõtteliselt ainuke töötav vigur on kõige pealmine väike junn. Seega kogu selle risu kõrval annab igapäevast audioelamust 5W Philipsi kellraadio Cool

Parempoolsed Läti litakad olid päris nutuse välimusega mu kätte jõudes, pidin kõik selle sodi ja täkked välja käiama- lähevad ajastutruuks autoaudioks Kombisse.

Tegelikult ei teagi kas Estoniad neid 4 oomiseid S'e ligi võtab, räägitakse et tihtipeale läbisaamine puudub ja jadamisi ühendamine on geiporr. Testida ei saa, võimendite vahelist Y juhet hakkan meisterdama.

Paari s90-neid maha ei taha ärida ?? Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#62

Paraku mitte. Pigem võtaks veel mõne paari või üksiku ligi. Doonoriks või nii, ega nad süüa ei küsi ju.
Neid tahtjaid tekib viimasel ajal aina rohkem juurde. Arvatavasti sarvraamidega prillide ja kitsaste pükstega hipsterpoisid on Estoniate (ja S90te) hinnatõusus mingil määral süüdi - ehe vintaaž audio ju. Ja juurde väga kah neid vanu ei vorbita.
Ma arvan et samas hinnaklassis saad midagi mehisemat/asisemat "Lääne defkat."

Rocker, uuri siit uuemaid.

Edit: Ühendasin ühe kõlari taha (midagi signaali võimendile ei saada), kaitset peale ei löönud. Loogika ütleb et tegu vanema tüübiga ja haukab kõiki oome.
Seega alusetu paranoia.

Pioneeri viin remonti, ta täidab kellraadio rolli mul taimeri taga. Ülivastik Power Hit Radio on ikka päris valjuks keeratud, olen ikka päris raske unega miskipärast...
Vasta
#63

Estonia võimukomplektist jah see ilmetum (lõppvõim) lõksab kaitsme lukku neljaoomiste kõllidega.
Ma nüüd sulaselgelt ei mäleta, aga vist sai sedaviisi ära petta, kui kõlarid (või üks kõlarijuhe) alles peale võimendi käivitumist järgi ühendada.
Ilus temp see muidugi pole ja targemad tembeldavad mu kindlasti vandaaliks.
Eks ma elektroonika kohapealt seda olen ka.
Vasta
#64

Need pole ju S90B, tavalised S90.

Kuna lähiajal peaksin kätte saama oma teise paari S90F siis läheb müüki üks paar Estonia 35AC-021-1, kui kellegil huvi peaks olemaRolleyes
Vasta
#65

(27-02-2014, 22:20 PM)Kombimiis Kirjutas:  Tegelikult ei teagi kas Estoniad neid 4 oomiseid S'e ligi võtab, räägitakse et tihtipeale läbisaamine puudub ja jadamisi ühendamine on geiporr.
Tevalo foorumis on sellest kunagi pikalt jahutud. Ning mis aastaid tagasi mina välja lugesin, siis tehti neid nii 8 kui 4 ohm kõlari kaitsmega aga 8ohm omasid on rohkem liikvel.
Võimu sees pannakse ühe kanali väljundid aga rööbiti mis ümmarguselt kahe 8 ohm kõlariga teeb kokku jämedalt 4 ohm. Lõpetuseks mainin, et heli tekitades kõlari mähise takistus muutub päris suurelt. Kui õigesti mäletan siis just madala sagedusega.
Teiselt on need võimud juba päris eakad, millega on kaitsme "osakonna" kondekad ka tihtipeale väsinud millest tulenevalt lükatakse kaitse varem peale kui vajalik. Samuti ka toiteka pealüüdid võivad alalise kergelt sisse lasta.
Vasta
#66

Milleks seda esimest väljavõtet kasutatakse?
Vasta
#67

(01-04-2014, 09:12 AM)speedsta Kirjutas:  Milleks seda esimest väljavõtet kasutatakse?

ТФ - Телефон Big Grin
Kõrvaklapid.
See levinud paigutuse koht nõukaaegse tehnika esipaneelide juures.

[Pilt: estonia010.jpg]

Aga pilti otsides leidsin veel midagi põnevat, millest endal siiani aimu polnud...

[Pilt: 90_1278667240.jpg]

...ehk siis duubelkassetikas.
Terve tornitäis ilusaid asjakesi.
Ja oleks kena komplekt koos, kui cd-mängija poleks pealtlaetav. Kahjuks.
Teagi, kui palju neid cd-deck'isid Eestis leida võiks?
Ja sama küsimus duubelkassetika kohta.
Miskise pildi leidsin veel, kus kassetikaplokk olemas:

[Pilt: 4230367_2.jpg?updated=0]

aga see on hoopis miskine kloon.
http://www.okidoki.ee/item/2013543/
Vasta
#68

Minu "torn" ehk mu muusikamaitse on nii hea, et naabrid otsustasid ka politsei seda nautima kutsuda.

   
Vasta
#69

(01-04-2014, 14:08 PM)Janka Kirjutas:  Ja oleks kena komplekt koos, kui cd-mängija poleks pealtlaetav. Kahjuks.
Teagi, kui palju neid cd-deck'isid Eestis leida võiks?
See CD-mängija sääl hägusel pildil on mingi imelik asi. Pigem võiks arvata, et ise millestki edasi aidatud Estonia-sarnaseks. Igatahes pole enne sellist näinud.
Tavalisi eestlaetavaid aegajalt ikka müüakse. Hinnad on kasutusväärtuse mõistes ulmelised - mõne teise suvalise CD-mängija saaks sõna otseses mõttes 100 korda odavamalt. Aga kui väga vaja on, mis see raha siis loeb Smile
Pealtlaetavatest mängijatest on avalikult näha olnud vaid üks. googeldades leitav youtubest koos videoga

(01-04-2014, 14:08 PM)Janka Kirjutas:  Ja sama küsimus duubelkassetika kohta.
Neid ei ole kunagi eriti olnudki. Pisut ajalugu leiab otsinguga
Vasta
#70

Mulle tundub, et Estonia puhul on tegemist lausa kolme erinevat disaini ja sisu omavate CD-mängijatega.
*Estonia 001
http://www.osta.ee/cd-player-estonia-001c-30757730.html
http://youtu.be/FkfwGWIAfdQ
*Järgmine kannab juba markeeringut Estonia 010:
http://youtu.be/xI5n4UlCHX4
*Pealtlaetav vanaisa:
http://youtu.be/Vvkr9kmVSFo
Vasta
#71

Põnev oli see, et kassett-deck'idele oli vabrikus installitud kaugjuhtimispuldi jaoks pistik, aga pulti otseselt kaubandusvõrgustikust saada polnud. Vähemalt minu teada mitte.
Siis ehitati ise selline huinjaa:

http://youtu.be/USoW3-54S3o

Esimese tegin sellisele Vilmale, oma elu esimesele "tõsisemale" kassetikale:

[Pilt: 12_vilma-312c.jpg]

Sai laiali lammutatud taskukalkulaator, millelt võtsin klahvisüseteemi.
Juhe ulatus vaevalt voodini Big Grin.

Üks lahe video, mille Majaki kohta leidsin ja mille kohta võiks öelda, et kõik kestab edasi....
...kui kestab enam.

http://youtu.be/TfpacfKlEWw
Vasta
#72

Tahaks endalegi kogu torni koos õigete kõlaritega kunagi kokku ajada...
Aga kas pildid tulevad tuttavad ette? Wink

[Pilt: Philips+CD+204.jpg]
[Pilt: optonica-sm-5100-und-st-5100_21022.jpg]
Vasta
#73

Mäletan ehedalt, kui "Ekraani" poodi esimesed Estonia laserplaadimängijad müüki tulid. Amüsantne aspekt oli veel see, et toona olid nad vabamüügis erinevalt kõigest muust mudrust. Põhjust pole vist liialtkeeruline äraarvata - plaate, kui selliseid, polnud ju kellelgi Big Grin

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#74

Leidsin üles vana sõbra:
http://www.rw6ase.narod.ru/000/mg/wega326.jpg

Sai tema ostetud Põlva kaubamajast ja aastanumbriks kirjutati sel ajal 1983.
Pull pill oli selle poolest, et toodetud küll kuskil CCCP-i piires, aga kirjad täpselt sellised nagu pildilgi, ungari keelsed.
Mängis minu käes senikaua, kui 1990 aastal kellelgi Adaži väeosas teenijaist tuli pähe mõte, et temal on seda rohkem tarvis. Pandi autost tuuri.
Kergelt ratsitud ja ümberehitatuna ta siis kaduma läkski.
Paigaldatud sai aluse sobimatuse ja originaali leidmatuse tõttu epo liimiga neljarealine kulumiskindlam stereopea. Mahamängimise paremaks toimetamiseks installisin tagaseinale kaks lülitit - kummagi päriraja jaoks eraldi. Tavaliselt mängis üks rada paremini Wink. Originaalpea oli kahjuks nii vilets, et esimene kulus garantiiajal juba läbi.
Veel tegin väljavõtte trükiplaadilt, et saaks autos 12v pealt otse toita.
Küladiskod kultuurimajas, klassiõhtud, paadisõidud järvel, lõke ja õlu ja sigaretid ja viin... - kolhoosi elu kokkuvõttes - see oli see, mis kindlasti meenuks, kui saaks veelkord nuppe näppida...
Ohh-jahh Smile.

Lemmiksaade sellest raadiost kuulates ja lugusid lindistades oli kahtlemata see:
https://arhiiv.err.ee/vaata/soovid-soovid-soovid-01

Neile, kel asjast aimugi pole:
http://pluss.sakala.ajaleht.ee/593182/ku...at-hangiti
Vasta
#75

Huvitav on et see 86nda aasta saade oli täitsa kuulatav, ainult Sherloki teema oleks võinud olemata olla.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#76

Jah kõik oli enamvähem-täpselt nii nagu ksf.Janka ja "Sakala" artikkel kirjutab.
Uue muusika hankimiseks pidi ikka"kõvasti võimlemaWink Mulle meenuvad/meeldisid just need lindistamas käimised.See oli üritus omaette.Minul oli mussi,sõbral oli - seega vaja makid kokku toimetada.Sai käidud liinibusiga ja tsikliga"Majak"-233 seljakotis.Siis öö otsa lindistamist sest kõik oli ju vaja üks ühele läbi kuulata ja salvestada...
Praegune aeg ja võimalused on muidugi mugavad aga igavSad Kõik mussi saab kätte arvuti taga istudes.
Meenub et Tartus pakuti ka helisalvestusteenust aga hind päris krõbe.Kui õigesti mäletan siis 60min.-4.20rbl. ja 90min.-6.30rbl.
Kallist kassetijahist niipalju et see 9rbl.oli suisa "moosihind".Aga alustaks sellest: Esimesed välismaised kassetid Maxwelle c-90 ilmusid Tartus müügile aastal 1983.Hind oli jube 10.50rbl.Kassett ise ilma karbita ja nägi suht labane välja ning hakkas peale paljusid kuulamisi vilistama nigu vene kassettSad     Vist samal aastal ilmusid müügile jaapani TDK-d.Vot see oli juba hoopis teine tase.Kassett ilusas karbis ja kilepakendis ning hinnaks 9rbl.        
Siis tulid müüki Denonid         ja Maxelli-d     minul õnnestus Tartu kaubamajast osta ka JVC F1/90     ja kõige viimastena tulid müüki saksa Agfad.     .
Aga seda aega polnud kauaks kui välismaised kassetid kaubanduses saadaval.Meenub et 1986 aasta kevadel polnud poest enam miskit saada ja igasugu hangeldajad hakkasid hindu tõstma.Algul 15 siis 17,18 jne...Sad Meenub et hangeldajate käest sai ostetud Sony ja Basf kassette hinnaga 20rbl.Vot ei tea kas need läksid poodides kohe leti alla vms ???
1988a maksis korralik audiokassett juba 25rbl.Seda siis valuutapoes või hangeldajate käest(nendega oli võimalik natuke kaubelda)
Kuna teema siiski vene helitehnikast siis mõned ekslusiivid:Kassetid mida ei saanud poest osta vaid mille said koos makiga.Minu vanem vennas sai sellise kasseti koos makiga Vesna - 211     ,mina sain samat marki Vesna ostes kaasa sellise     ja hoopis hüper-super kassett tuli koos makiga Majak - 232.See oli kroomlindiga,läbipaistva korpusega ja mega raskeBig Grin Kasseti korpus oli mingist metallisulamist ja seinad vaid pleksiklaasist.Majak läks garantiikorras küll poodi tagasi aga seda kassetti ma kaasa ei andnud ning õieti tegin.
Majak 233-ga enam sellist ilusat kassetti kaasas ei olnud(või oli keegi selle juba enne välja vahetanud).Vot see 1986 aasta vene iludus siis,mis oli kaasas vaid Majak makkidega.    
Olgu lõpetan siis oma kassetiteema...
Vasta
#77

Siin oleks juba äärmiselt vajalik tuua sisse rubla väärtuse teema tänapäevases teenimise ja kulutamise kontekstis aga see oleks juba eraldi teema. Lisaks tekib erinevus kulutuste tajumisel kasvõi "riigikorterites" ja mujal elanute vahel - kuigi palk oli üks.
Vasta
#78

See esimesel pildil Maxwelle c-90 oli karbis viiekesi koos.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#79

Jah Maxwellesid müüdi viiestes läbipaistvates blokkides aga kel sihuke raha et
50rbl.korraga kassettide alla panna Sad
Hindade võrdlemine on omamoodi teema:näit pooliku e.0,5l.viinapudeliga annab võrrelda.10rbl. või 10€ - mõlema eest sai/saab 2 pudelit viina.
Kütuseliitri ja tubakahindadest ei kannata võrrelda - need olid siis märksa odavamad.Muudest asjadest ei maksa rääkidagiSad
Meenub et kui olin kutseka lõpetnud ja äsja tööle asunud - siis palgaks oli miskit 250rbl. ehk siis kassettides 10 kassetti !!!Big Grin
Haa-haa-haa!!! Aga nii see oli !
Vasta
#80

Jah, kõik need eelnimetatud asjad on mul kuskil eestimaa majakeses vist isegi alles Smile.

Kuni '88. aastani ma küll ei mäleta, et kassetid lettidelt kadunud oleksid...
Viljandis sai lausa plokkide viisi osta SoundBreeze kraami.
Algul selliseid:

   

ja enne detsis '88 kroonuteele asumist soetasin kümme tükki "kroome":

   

Niisugusteni aga minu näpud ei ulatunud. Enne tuli rahakoti põhi vastu Toungue

   

Kroomid ületasid kõla poolest rauad ikkagi tunduvalt Wink.

Riiast sai '91 aastal ostetud turult üks Fuji, millel ühel pool New Kids On The Block ja teisel mingi minu isegi tolleagset tümakamaitset meenutades täiesti sobmatu saast. Nii tähtsusetu siiani, et ei suudagi meenutada Toungue.
Müüdi enamjaolt sellist röga, mis kuidagiviisi tuli rahvale pähe toimetada ehk siis A-poolele pandi hetke meopopp ja B-le kardinaalselt vastupidist stiili viljelev instrumentaal-vokaal-orkester.

   

Uusi TDK-sid müüdi ka veel mu mälu järgi ja seda pikalt-pikaltkoguni '90-tel. Võis olla, et lausa kroonide eestki veel.
Läbipaistvaid.

   

Sellega minu kassetinimistu väike lisa lõppes..

Meenutuseks veel '88 aasta suvel Tallinnast ostetud kooperatiiv Kuldnokk lindistusega kassetilt üks lahe lugu, millest kujunes justkui hümn meie poisikestekambas ajani, kui suur kodumaa teenistusse kutsus:
http://youtu.be/jtT9B8rT7PI
Ikka lahe oli ringi kruisida sellise tümpsu taktis klassivenna papsi tutika 09-ga, mis sama aasta Rock Summerilt naastes oma eksistentsi mõneks ajaks metsseakarjas peatas Big Grin.

(04-04-2014, 22:54 PM)krossifänn Kirjutas:  Meenub et Tartus pakuti ka helisalvestusteenust aga hind päris krõbe.Kui õigesti mäletan siis 60min.-4.20rbl. ja 90min.-6.30rbl.

Helisalvestamine nii Tartus kui Tallinnas on meelde jäänud tolleaegsete viinapudelite hindade järgi Big Grin.
Äpu (o,5) maksis 5.30, Leopold (0,7) aga 6.20.
Kopikad tuli ringi keerata ja saigi 90 minutilisele kassetile kahe plaadi jao mussi salvestamise tasuks 5.20 (mono) ja 6.30 (stereo). Isegi neil, mono või stereo, tehti vahet. Kassett pidi enesel kaasas olema.
Hullumaja ikka! Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne