Vene helitehnikast

(12-06-2014, 16:17 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(12-06-2014, 15:49 PM)Audi100C2 Kirjutas:  Ah Sina need S50B-d osta.ee-st vist ära noppisidki mu nina alt. Big Grin
Ega sa millestki heast ilma ei jäänud.

Julgen vaielda, juba S30B-d teevad läbi Y-7101 võimendi kodus kõrvale väga meeldivat heli ja võrdlusmomente on olnud küllaga. Maitse asi vast...

Tänud Raivole selle tuuneri jaamade seadistamise kohta antud vastuse eest! Lihtsuses peitus vastus.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta

(30-10-2013, 09:48 AM)ats97 Kirjutas:  Mul ka maal estonia eel- ja lõppvõim andmas häält S-90netesse ning 40W Audestesse. Samas ka Radiotehnika vinüülikas.

Radiotehnika ei ole vene toodang, radiotehnika on LÄTI toodang Big Grin
Vasta

Ega sa millestki heast ilma ei jäänud.
[/quote]

Julgen vaielda, juba S30B-d teevad läbi Y-7101 võimendi kodus kõrvale väga meeldivat heli ja võrdlusmomente on olnud küllaga. Maitse asi vast...
[/quote]
S30 ned, eriti 4 oomised ongi nendest Radiotehnika kõlaritest ühed asjalikumad. Ainuke nadi külg neil on et tundlikkus on madal. Muidu head väiksed, kuhugi ikka ära kuluvad kööki või garaazi. S50Bd on suuremad aga edasiminek on olematu: -kõrged on samad kui S30 netel. Võtavad rohkem ruumi aga saund mulle ei meeldinud-kõrged kriiskasid liialt, bass oli ka kuidagi imelik. S90ned-legendaarsed tümaka kõlarid. Kõige esimesed Audese 8" bassi elemendiga 3 ribalised on tunduvalt paremad.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

S30B kõlarite teemal veel selline tähelepanek - võimaluse korral eelistage võimalikult vana aastanumbriga kõlareid.
Sain ühe paari juhuse tahtel juurde ning tulemus on see, et eelmiseid enam külge ei ühenda enne kui olen natuke nende kallal nokitsenud.
Miks? Karu kõhtu vaadates selgub, et igast otsast on uuema aastanumbriga kõlaritel kokkuhoid absurdini viidud. Kinnitused, juhtmeotsad jne jne. ning kõik see on n-ö tehase poolt juba sedasi, mitte kellegi ära katkutud asjade tulemus. Nagu autode puhul on olemas A- ja B-osad, sama teema tundub siin olevat.

Kõrvuti kuulates on ikka karm vahe sees ja hoolimata sellest, et aastanumbri poolest uuematest S30B-dest on 1 kõlar ca aasta tagasi ka hoolduse läbinud.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta

Kui kellelgi on Tallinnas või lähiümbruses üle paar korralikke S-30B-sid võib minuga kaupa teha. PS või 5O229I2
Vasta

Vene Eleegia kõlarid on üle 6AC-511
Pilt on kopeeritud!!!!! [Pilt: 6973391_2.jpg?updated=1403719916]

Teevad mürtsu rohkem kui rubla eest Toungue Vahetusena võid pakkuda töökorras vanemat digifotokat millele ma olen nõus eurorubla juurde maksma.

Veel pole maha löödud
Vasta

Mul oli Radiotehnika võim ning see sahtliga kassett-deck, millel sahtli sujuva liikumise pidur oli peeti läinud. Kuna sahtli taga liikus raami peal kaasa u. 1/3 kogu aparaadist, siis sahtli avades paiskus see sellise hooga lahti, et kogu virn nihkus veidike laua peal. Veel oli komplektis legendaarne Estonia 010 vinüülimängija, mis oli tolle aja kohta tõeline kõrgklass, jaapani nõel, otsevedu, lugude vahesid otsiv automaatika, naturaalsest klaasist kaitseklaas...
Kõlariteks oli Estonia 35AC, mille kärgedega woofrid andsid väga head konkreetset bassi, tweeterid vahetasin välja Noorest tehnikust hangitud Audes 15T25 vastu, millega sain ka ülemise otsa üpris meeldivaks. Hiljem kui sai targematega konsulteeritud, siis tegin nende elementide baasil omaenda 2-ribalised stuudiomonitorid. Kasti materjaliks liimpuit, crossoverid arvutas välja Sulo Kallas ee.audio newsgrupist ning need kõlarid on mul siiani alles. Hiljuti hakkasin neid just renoveerima, kuna tollased lakkimisoskused olid pehmelt öeldes olematud, mitmest kohast lakk voolas.
Vasta

On juba aastaid kasutuses
Amfiton kõlarid
Teevad siiani head häält,kuigi aeg on valju hääditega oma töö teinud ja võimendi volumi nuppu üle veerandi pole mõtet keerata(ega naine luba ka).
Vasta

Mähkida saad ju lasta või uued kummilõdvikud sisse panna.

Sain tuttavalt hea hinnaga täiesti toimiva 100W Brig 001 võimendi. Kaua olen ihunud hammast sellele jupstükile ja nüüd on ta mul olemas. Tunda annab et tegu on N.Liidu parima täisvõimendiga, Estonia dünaamiline paar (tänu nadivõitu eelvõimule) jääb kaugemale maha.

Mingi aeg teen loomkatse, ühendan Estonia eelvõimu Brigi sappa (ühe 5din korgi lahti võtmine lahutab eel- ja lõppvõimendi).
Vasta

Kombimiis, on see ikka Brig001 või BrigU001? Esimene on vanem aga parem. Erinevus on et vanemal variandil pole ülekoormus "Peregruzka" tulukesi. Mitte et uuem halb oleks, see on ka väga viis aga vanema saun oli parem. Teine väga hea saundiga võim oli Amfiton002 aga see poleks väga OKlt toiminud sinu 8 oomiste mitte väga tundlike Estonia kõlaritega.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Jah, 1987 aasta U001 on, 100 W lõputransistoritega. Minu tagasihoidlike teadmiste põhjal vanemat (puidust ümbrisega) Brig 100 W kanalisse ei andnudki.
[Pilt: 0107478903ae7d8.jpg]

Vist väljendasin ennast liiga segaselt, Estonia dünaamilse paari all mõtlesin eel- ja lõppvõimendit, mitte kõlareid. Kuigi neidki tarvis.

Brigi taga kasutasin Elektronika 25AC-132 4 oomiseid või RRR S50B 8 oomiseid kõlareid. Roostealgetega (!) kaane värvisin üle, tekstid peal jätsin alles.
Vasta

(21-09-2014, 23:24 PM)Kombimiis Kirjutas:  Jah, 1987 aasta U001 on, 100 W lõputransistoritega.

Mul ka sama asi olemas. Kas ikka on 100w kivid seal? Ma olen neid kolme jalaga asju seal korra vahetanud, kuid mäletamist mööda olid kas 50w või midagi taolist tk.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

KT818- 819 annab läbi 100W elfa foorumile tuginedes. Eks mingi aeg saadan oskaja-mehe juurde hooldusesse ja modifitseerimisse, lasen pinged üle mõõta.
Vasta

(22-09-2014, 00:41 AM)Kombimiis Kirjutas:  KT818- 819 annab läbi 100W elfa foorumile tuginedes. Eks mingi aeg saadan oskaja-mehe juurde hooldusesse ja modifitseerimisse, lasen pinged üle mõõta.


Krt, minu meelest selline number neil küll ei olnud. Äkki midagi 808 kanti? Nu ei mäleta. Aga ega ma ei ole eriti kodus elektroonikaga. Kui sa ütled, et 100w kivid seal lõpus asetsevad, ehk siis nii ongi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ega ma ei saa kah kindlalt raiuda, lihtsalt lugesin erinevaid elfa teemasid Brigi kohta... Elektroonik pole samuti. Eks aeg annab aru mis imeloom see järjekordne trahvo on.
Vasta

(22-09-2014, 01:03 AM)viplala Kirjutas:  
(22-09-2014, 00:41 AM)Kombimiis Kirjutas:  KT818- 819 annab läbi 100W elfa foorumile tuginedes. Eks mingi aeg saadan oskaja-mehe juurde hooldusesse ja modifitseerimisse, lasen pinged üle mõõta.


Krt, minu meelest selline number neil küll ei olnud. Äkki midagi 808 kanti? Nu ei mäleta. Aga ega ma ei ole eriti kodus elektroonikaga. Kui sa ütled, et 100w kivid seal lõpus asetsevad, ehk siis nii ongi.

Viplala sul siis vanem variant ja Kombimiis'il uuem. Uuem ei ole ka RMS 2*100@4 oomuskit. Toitepinge on tal +/- 35V.
Ega transid ainuüksi ei määra võimsust, ma võin oma Corolla loksule ju ka cargo rehvid alla panna-see ei tähenda et ma kahetonniseid laste saan taga vedada.
Ja see vineerümbris käis uuemaga ka kaasa.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Minul olev skeem (pole aimugi, kas vanem, või uuem mudel) näitab, et lõpus on KT808 (max võimsusega 60w). Tehaseandmetes on võimsuseks antud 2x50w, s.t üks kanal 50w, mitte 100.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Kes otsis Radiotehnika kola? Siin igasugu manti:
http://www.kuldnebors.ee/search/audio-video-foto/stereoseadmed/radiotehnika-voim-makk-ja-s-30-kolarid/search.mec?pob_post_id=45767594&pob_action=show_post&pob_cat_id=10839&pob_browser_offset=200&pob_view_language_id=et

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Olen enamuse elust vene helitehnikat ülistanud kuid nagu elu on näidanud siis tegelikult on ikka paras saast, tahame me seda endale tunnistada või mitte. 

Vaikselt olen garaasides hakanud samuti vene tehnikat välja vahetama, mõni päev tagasi näiteks ostsin garaasi "uue" komplekti, kirpparist sain siis 25€ eest Sansui T500 paketi koos vinüülikaga ning pioneeri kapiga, komplektis olid UK 390 kõlarid. Lisaks ostsin 11 € eest mingid suvalised...   FM ja plaat toimib nagu uuest peast, enamjaolt kasutan arvutist tulevat nooti sisendiks. Heli puhas nagu karge talvehommik.
Hetkel kasutusel tööjuures majas ning usun et garaasi on selline komplekt on täiesti paras. 

[Pilt: DSC_0196.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Omalgi täitsa olemas "Estonia" süsteem ja siia maani kasutusel.
[Pilt: IMG_0466_zps76e41482.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne