Vene helitehnikast
#1

Jagaks kogemusi-harrastusi vene helitehnikast. Kes siiani midagi kasutab, kes harrastab.... Näpunäiteid.

Endal käigus veel vinüülimängija Melodija 103. Pärast viimast "diskot" väsis paraku ära, hakkas venitama. Tuleb mõelda, kas jännata edasi.

On küll rohkem Elfa foorumi teema, ent võib proovida ka siin.
Kas on kedagi, kellele ei käi üle jõu ühe võimendi Radiotehnika U101 korrastamine? On üksikud vead, millest räägiks omavahel täpsemalt.
Vasta
#2

Endal Brig 10"ste Audeste paariga kompuutri kõlareid asendamas, mingit mega mürglit ei tee nondega siiski. Aga meeldib konkreetne bass, loomulikult tasakaalus ülejäänud sagedustega
Tolle u101 kohapealt, pane ikka kirja mis vead toda vaevavad.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#3

(29-10-2013, 23:27 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Tolle u101 kohapealt, pane ikka kirja mis vead toda vaevavad.

Eks ikka, mis väsinud asjadel, vast toitelüüdid. Heli krõbiseb ja mängides vasakut kanalit ei taha võtta järgi. Samuti klõpsutab nagu sisse-välja.
Vasta
#4

Endal siiani mängib igapäevaselt Radiotehnika Y-7112 . Aastaid 4 tagasi sai lõpu osa korda tehtud kuna nooruses sai see maha põletatud oskamatusest tehnikaga ümber käia.
To Regardman:
Krabisemise probleem võib olla põhjustatud vol potekast ja plõksimise probleem: lõpu transid maha põlenud. Sest kui toitelüüdid oleksid vigased, peaks ka teise kanaliga kaitse peale lööma. Kui vaja siis leiaksin ehk soovitud asja skeemi.

Ahjaa, teises kodus edastab muusikat Estonia 010 komplekt millel ees brig ekvalaiser. Võimendi toodetud heli aga muundavad kuuldavaks radiotehnika S-90 kõlarid.Rolleyes
Vasta
#5

Mul ka maal estonia eel- ja lõppvõim andmas häält S-90netesse ning 40W Audestesse. Samas ka Radiotehnika vinüülikas.
Vasta
#6

(29-10-2013, 23:39 PM)Regardman Kirjutas:  
(29-10-2013, 23:27 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Tolle u101 kohapealt, pane ikka kirja mis vead toda vaevavad.

Eks ikka, mis väsinud asjadel, vast toitelüüdid. Heli krõbiseb ja mängides vasakut kanalit ei taha võtta järgi. Samuti klõpsutab nagu sisse-välja.
Toitepinged võiks üle vaadata, signaali otse eelvõimu lasta(sisendite valiku plokk võib läbi olla) Siis saaks edasi vaadata.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#7

Radiotehnika vinüülikas, võimendi, tüüner ja 30W kõlarid. Võimendi helinupp tahaks asjatundlikuma poolt üle vaatamist- selline "tunnetega" keeramine ning tüünerist pole ka kahjuks tolku, sest FM-blokki ei ole. Ehk oskab keegi Pärnus asja ette võtta ja ära teha?
Vasta
#8

Heleda esipaneeliga Radiotehnika S30B kõlaripaari olen hetkel otsimas ja täitsa igapäevaseks kasutamiseks. Kunagi sai mingil põhjusel ära antud, nüüd otsin selliseid nagu tikutulega.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#9

Oi jh, oli ka endal kodus Radiotehhnika kodus, koosnes kolmest osast. Aga kahjuks on see nüüd väljas vedelemas ja kutu omadegaSad kõlarikast peaks olemas olema minu teada, ainult kõlar teine sisse pandud.
Vasta
#10

Mul on grammofonid Vega 300 ja Vega 301, mõlemad töökorras. Helipead ainult väsinud juba, õnneks peaks selletüübilisi veel liikuma, kuigi hind on ilmselt üsna kirves. S-30 kõlarid seinal, kõlarite juhtmete teises otsas autokassettmagnetoola Realistic (importkraam!), mis saab omakorda toite kodumaiselt akulaadijalt Start. Lühilainetelt Ameerika- jm. häälte kuulamiseks kasutan mõnikord transistorraadiot VEF 317. Kapis seisab lisaks veel Gaina, teoreetiliselt peaks töötama, aga viimased paarkümmend aastat pole seda vist küll vooluvõrku ühendanud. Plaadimängija helipea ka kadunud, sellist vaevalt, et tänapäeval enam kusagilt saab.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#11

Riiulis seisab mul lintmakk Vilma M1 1972 a. ja vast aastakese pole tööle pannud,sest põngerjas majas ja parem on mitte reklaami teha,et selline imeaparaat riiulis....Eriti tore oleks ju lindi otsast kinni võtta ja otsa ei saagi......Big Grin Kui kellegil oleks sellele pillile nuppe pakkuda,tunneksin huvi. Lapsed said mul kunagi makile ligi ja nupud läksid vist tolmuimeja kotiga taaskasutusse...... Lastel on ju suurepärane anne kõike näppida ja oma ninnukene igalepoole toppida. Isegi asjade peitmine ei aita.
Vasta
#12

(30-10-2013, 19:41 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Riiulis seisab mul lintmakk Vilma M1 1972 a. ja vast aastakese pole tööle pannud,sest põngerjas majas ja parem on mitte reklaami teha,et selline imeaparaat riiulis....Eriti tore oleks ju lindi otsast kinni võtta ja otsa ei saagi......Big Grin Kui kellegil oleks sellele pillile nuppe pakkuda,tunneksin huvi. Lapsed said mul kunagi makile ligi ja nupud läksid vist tolmuimeja kotiga taaskasutusse...... Lastel on ju suurepärane anne kõike näppida ja oma ninnukene igalepoole toppida. Isegi asjade peitmine ei aita.

Endal ka üks lintmakk kodusToungue
Vasta
#13

Tööl ootavad oma lakikihti selga kaks S90b-d, kogus teevad häält kaks samasugust. Võimendiks ürgvana kuid korralik Pioneer SX-440
Kapis on veel see vinüül-kasett hübriidme.
Vasta
#14

No selline [Pilt: 1_1_16727474.jpg]
ja tiba vanem rändavad ilmselt rändkaubitsejate kätte. seisukord teadmata, ma olen kõigest vahendaja. Aga jube suur soov oleks omada töötavat lindivedajat Majak 202-te võib olla saab Ilgaga vahetust teha.

Veel pole maha löödud
Vasta
#15

(01-11-2013, 01:49 AM)JaakH Kirjutas:  .... Aga jube suur soov oleks omada töötavat lindivedajat Majak 202-te ....

Ma niisama huvi pärast küsin, et miks just 202? Kas puhtnostalgilistel põhjustel? Muidu 203 on mõistlikum ju -- liiniväljundini stereo.
Vasta
#16

NUjh nostalgia pärast ikka aga 203 ajab ka asja ära.

Veel pole maha löödud
Vasta
#17

Üks töökorras Majak 202 kuluks endalegi ära, kel üle võib julgelt pakkuda.

Ära ei ütle ka kunagi Radiotehnika U-101 võimenditest.... hetkel on neid minu valduses üle 10 ideaalkorras masina, paar ühe kanaliga aparaati mängivad garaasis ning mõni on veel varuosadeks.

Mingil endalegi arusaamatul põhjusel on need vahvad väiksed värdjad vägagi meeltmööda, heli pole võibolla küll tippklassist kuid ikkagi neis on mingi võlu... Vahest tuleb poteka nuppe puhastada ja õlitada et pill üldse midagi mängiks, mõnikord peale raskemat õhtupoolikut põleb lõppvõim maha, mõnikord kustub ekraan.... siis põhjust jälle kolb kätte võtta ja võimendiga pikem jutuajamine maha pidada. Eriti hea isendi saab siis kui eemaldada sisendselektori plaat ja kõik üleliigne, uued RCA sisendid ja kaasaegsemad lõppvõimu väljundid loovad hoopis uue ilme, kes soovib madalamat bassi välja pigistada see peaks ka lõppvõimendile vähe vägevamad toitelüüdid paigaldama (15000mkF näiteks). Üldiselt see lätakate toode mulle meeldib Wink

Siis on riiulis veel kanmama 205 raadio-plaadimängija koos komplektis olevate hallide S30 kõlaritega ning paar astra lintmakki. Linte on sammuti omajagu, väiksena sai öösiti neile raadiost Club atlantise otseülekandeid salvestatud jms. Mõnus on vaadata külaliste nägusid kui keerad lintmakki käima ning sealt kostub Jaak Joala asemel hoopis Darude-Sandstorm Wink

Vinüülisõber olen sammuti, kogus on peamiselt varajase House muusika plaadid, leidub ka Drum&Bass ning Electro plaate..... Asetades need plaadimängijasse on inimeste reaktsioon sama.... Wink Ise kuulan neid siiski harva, peamiselt keerlevad Rock´i klassikud.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#18

Minul kasutuses ligi 20 aastat juba lätlaste S-90 kõlarid. Võimendiks on küll vähe moodsam Kenwood, millel ka koaksiaalsisend olemas. Vahepeal olen katsetanud ka teisi kõlareid, kuid S-90 mahlakat bassi pole siiani neis kogenud.
Vasta
#19

(01-11-2013, 15:28 PM)mativs Kirjutas:  Minul kasutuses ligi 20 aastat juba lätlaste S-90 kõlarid. Võimendiks on küll vähe moodsam Kenwood, millel ka koaksiaalsisend olemas. Vahepeal olen katsetanud ka teisi kõlareid, kuid S-90 mahlakat bassi pole siiani neis kogenud.
Nõus. Minu muusikaarsenali ja teleelamusi annavad ka edasi S-90d. Võimendab juba küll Tehnics.

(01-11-2013, 14:42 PM)mlsluik Kirjutas:  Ära ei ütle ka kunagi Radiotehnika U-101 võimenditest.... hetkel on neid minu valduses üle 10 ideaalkorras masina, paar ühe kanaliga aparaati mängivad garaasis ning mõni on veel varuosadeks.

Uh... peab vist nõu pidama tulema.
Vasta
#20

Kellelgi Unitra G-602 plaadimängijat pole müüa?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne