Husqvarna (jäätise)masin
#1

Igasugu imeasjadest viimasel ajal foorumis veel peale traktorite lugeda saab - Singeri masinad ja VEF-i plaadimängijaga transistorraadiod ja mis veel kõik!
Panen siis ka ühe teema huugama, Husqvarna masinast. Käisin septembris Unicumoto meestega Poolas reisil, muidu oli jube kogemus aga üks helge asi jäi ka silma, selline vahva Husqvarna masin, lihtne ja tagasihoidlik, kuid nii vajalik abimees igas majapidamises.
http://i41.tinypic.com/4t8ppz.jpg
Kõik kindlasti teavad millega tegu ning enamusel ka kodus vist olemas, vähemalt minul küll on, seega polekski olnud tegelikult mõtet sinna Poola ju kippuda!? Rolleyes
Vasta
#2

Huvitav, mida sellega tehti või teha saaks. Piimast võid? Segumasin? Marjapress? Värvisegur? Vänt on küll tuttav, nimelt oli meie pere hakklihamasina küljes samasugune, ainult masin oli teist vurfi. Kasutada saaks vist roostes poltide ja naelte haljaks tegemisel? Õhtud nüüd ka pikad-pimedad ja vändaga keerutamise aega priipärast käes. Saab ka peeruvalgel nagu üks viks perenaine sokki koob. Ei pea tõusva el.hinna pärast muretsema.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

Ah et huvitav! Ma ise muretsesin, et reglement näeb ette - "kirjuta suvalisel, aga huvitaval teemal", mul peaks küll suvaline asi olema, paraku kahtlesin tugevalt selle teise poole kohalt! Toungue
Vasta
#4

(05-11-2013, 23:45 PM)kass Kirjutas:  ...
http://i41.tinypic.com/4t8ppz.jpg
Kõik kindlasti teavad millega tegu ning enamusel ka kodus vist olemas, vähemalt minul küll on, seega polekski olnud tegelikult mõtet sinna Poola ju kippuda!? Rolleyes

Umbes 55 aastat tagasi, kui mu vanaema veel elas, siis oli temal ka igasuguseid imeasju. Mingi umbes sarnane asi oli ka. Võibolla tehti sellega jäätist?

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#5

peent uskvarnat mul põle, a kodukootud puidust ajamiga võimasinaid leiab aidast küll. eks poolakad olivad rikkamad või vähemasti varnamaale ligemal ja seetõttu saivad endale rauast luksust lubada.
olen ühtevalu mõeld, et peaks pika vahe järge jälle ühe mullika majapidamisse muretsema. siis oleks ka põhjust võimasin ellu äratada.
Vasta
#6

Pean kohe tunnistama, et minul küll kodus seda pole ja teistsugust kah pole.
Ja vanasti, kui ma veel jäätist sõin, siis ostsin toda ikka täitsa poest kohe ja mõni kord võib olla kohvikust kah. Aga kes seda vana aja asja ikka enam mäletab.
Aga kui hästi palju ringi vändata ja jää hoopis ära jätta, siis saab äkki võid ka teha.
Ja kui vända asemele rihmaseib panna ja selle peale rihm, mis teist otsa pidi ümber statsionaarmootori võlli käib, siis tuleks teema vaba teema alt täitsa kohe põhifoorumisse ümber kolida.
Mõelda võiks veel ka mõne vanajalgrattaga masinat ringi ajada, noid peaks ju hr Kassil mõni ikka leiduma
Vasta
#7

Nojah, Teiega on raske, Teid naljalt ei peta! Aga vanade jalgratastega on Kassil isegi kitsam kui jäätisemasinatega. Jah, tegu on jäätisemasinaga, tuleb välja, et kellegi peale minu ja ksf! Autorestauraatori vanaema sellist pole! Cool Eriti paneb imestama, et sellist pole isegi ksf! Armexil, imelik! Rolleyes
Aga tegu on tõesti ehtsa vanatehnikaga, kui mai nüüd ei eksi, siis olen sellist ka Tagadi R-päeval müügils näinud, vb ka eksin, aga see ei loe! Nurkülekanne koonushammasratastega, metallist vänt koos eebenipuust käepidemega, võimas aur! Cool Kahjuks on mu masinal see puust jääkibu ümbert puudu aga nagu selgus, Teil pole sellistki! Cool
Vasta
#8

(06-11-2013, 14:07 PM)kass Kirjutas:  Nojah, Teiega on raske, Teid naljalt ei peta! Aga vanade jalgratastega on Kassil isegi kitsam kui jäätisemasinatega. Jah, tegu on jäätisemasinaga, tuleb välja, et kellegi peale minu ja ksf! Autorestauraatori vanaema sellist pole! Cool Eriti paneb imestama, et sellist pole isegi ksf! Armexil, imelik! Rolleyes
Aga tegu on tõesti ehtsa vanatehnikaga, kui mai nüüd ei eksi, siis olen sellist ka Tagadi R-päeval müügils näinud, vb ka eksin, aga see ei loe! Nurkülekanne koonushammasratastega, metallist vänt koos eebenipuust käepidemega, võimas aur! Cool Kahjuks on mu masinal see puust jääkibu ümbert puudu aga nagu selgus, Teil pole sellistki! Cool
Ei tea ksf Kass pooli asju mis minu varakambris on,ei tea keegi siinpool emajõge ning teinekord ei tea isegi ja kes seal pool on need ei räägi.
Mina kui linnamees ei tegele nende väntatega käsikärudega,mel on ikka trlekter ka olemas,vajutan nuppu ja massin tüütab,väntamine jäägu ikka ääremaa miiste lõbuks.
Kas sinu massinasse soab ka panna näit. väikest bensupaaki,saab ehk tserifukaal puhastust killustikuga teha,muidu seisab sul niisama jõude siis vähemalt asjaeest teine.
Vasta
#9

(06-11-2013, 14:57 PM)Armex Kirjutas:  Ei tea ksf Kass pooli asju mis minu varakambris on,ei tea keegi siinpool emajõge ning teinekord ei tea isegi ja kes seal pool on need ei räägi.
Mina kui linnamees ei tegele nende väntatega käsikärudega,mel on ikka trlekter ka olemas,vajutan nuppu ja massin tüütab,väntamine jäägu ikka ääremaa miiste lõbuks.
Kas sinu massinasse soab ka panna näit. väikest bensupaaki,saab ehk tserifukaal puhastust killustikuga teha,muidu seisab sul niisama jõude siis vähemalt asjaeest teine.

Nõukogude aja inimesena ma muidugi lugesin Su vastusest ridade vahelt välja, et ... jah, tõesti, häbi tunnistada, pole mul sellist vajalikku kodumasinat ep mitte! Sad
Aga pole hullu, Sul on vähemalt ju see väike Beljajevi nimeline (kassi)kullast karikas. Mina kui Kevadpealinnamees küll sellisete küsitava väärtusega nõudega ei tegele, mul on roostevabad pannid ja pajad aga asi seegi Sinu jaoks! Toungue
Aga Husqvarna masinasse saab muidugi näit. väikese bensupaagi panna, aga see peab ikka tõesti väikene olema, mitte niisama suusoojaks "väike". Too Türile, teen ära! (killustik on olemas!)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne