Iveco Eurocargo 75e14 95a

Pole mina ütelnud, et saast on. Iga asi saab ükskord otsa. Kasutan vanu akusid ja vahetan välja, kui vaja. Minu autol ei ole sellist koormust akul, nagu pikalainemeestel. Nemad ju magavad autos ja gero töötab. Kui nemad välja praagivad, siis saan mina veel sõita.
Muidugi saab üks aku ennem otsa ja ühel akul siis üks purk. Miski pole täpselt võrdne. Siin aga pole ilmselt vahetamisest kasu. Mul vennas eluaegne rekkamees ütles, et vanasti ikka tõsteti akusid ringi (ühel akul oli suurem koormus), nüüd aga enam mitte.
Olen pikalt tegelenud akudega ja väike võimalus võib muidugi olla selle plusspoole aku ennetaval surmal.  Nimelt olen pannud tähele, et plusspoole purkidele läheb alati rohkem dest vett sisse. Otsa pole aga plusspoole purgid märgatavalt saanud. Siit ka minu arvamine, et akusid pole vaja omavahel vahetada, aga võib. Mis aga kindel, plussplaadid saavad ennem otsa. Miinusplaadid sisuliselt ei saagi otsa.
Üks väike riugas oli ka autol sees. Juba algusest peale vajus õlirõhu näidik sooja mootori korral nulli. Ei muretsenud väga, kuna õlituli töötas normaalselt, st. ei põlenud sõidu ajal. Varusin juba uue õlirõhu anduri. Vahel tekitas ka kütusenäidik üllatusi. Narris mind umbes seieri paksuse erinevusega, erinevatel aegadel.
Võtsin nüüd asja ette. Selgus, et kui tuled põlema panna, siis näidud muutuvadki. Just armatuuri valgustitega mängides asi muutus. Pingutasin üle massijuhtmete kinnitused, liigutasin läbi pistikud. Ei miskit. Kui aga panin erijuhtmega otse massi peale, siis asi korras. Ilmselt ei leidnud üles õiget massijuhtme kinnitust. Läksin lihtsama vatupanu teed. Panin lisamassi veel juurde. Õlirõhk tõusis kohe kaks atti - nagu oleks mootori ära remontinud. Eks sõidud näitavad täpsemalt muutusi. Igaljuhul õlirõhu andur jäi vahetamata.
Vasta

(10-01-2019, 21:20 PM)motamees Kirjutas:  Pole mina ütelnud, et saast on. Iga asi saab ükskord otsa.
...

Pardon, polnud kavas hammustada. Aga kas oli sama aku?
Vasta

Ei ole akusid ära märgistanud, ei tea. Sama komplekt on küll.
Vasta

(10-01-2019, 21:20 PM)motamees Kirjutas:   väike võimalus võib muidugi olla selle plusspoole aku ennetaval surmal.  Nimelt olen pannud tähele, et plusspoole purkidele läheb alati rohkem dest vett sisse. Otsa pole aga plusspoole purgid märgatavalt saanud. Siit ka minu arvamine, et akusid pole vaja omavahel vahetada, aga võib. Mis aga kindel, plussplaadid saavad ennem otsa. 
Näedsasiis, ma olin tiba eemal ja valmistusin tagasitulles ütlema, et Marko loll Smile
Loll muidugi, aga pardaarvuti ajas ilmselt defragmendis paar bitti sassi.
Selle offtopicu võiks ära kustutada (mainekujundaja käskis)

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Juba esimese õlivahetuse aegu jäi silma mulle teadmata asi. Õlifiltril ei ole ainult sisse välja avad, vaid on veel üks käik. Nüüd peale vahetust lõikasin filtri lahti ja uurisin. Sain filtri ehituse selgeks, aga ikkagi milleks on kaks väljavoolu.
Sisse läheb sinise noolega aukudest. Välja tuleb kollase ja punase noolega avadest. Kummagi kontuuri jaoks on eraldi filter. Kollase kontuuri jaoks on ka ülevoolu klapp, filterelemendi ummistumise korraks.
Kas keegi teab, mille jaoks kaks kontuuri? Kas kusagil on ka mootori õlitusskeeme?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta

Turbo õlitus ei tule eraldi toruga otse filtrijalga?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(12-01-2019, 00:04 AM)Laurts Kirjutas:  Turbo õlitus ei tule eraldi toruga otse filtrijalga?
+1?

Scaniatel ja mõnedel vanadel Volvodel oli pmst sama, tsentrifuug üldisele süsteemile ja filter ainult turbosse minevas kontuuris.
Uuemal Volvol on 2(3) filtrit jäme ja peenpuhastus.


Vasta

Selle auto (ja ka eelmiste) külmarekord kenasti üle elatud. Ainuke probleem oli kraanivee äravooluvooliku kinnikülmumine. Tasakesi tilkudes külmus voolik lõpuks kinni. Panin siis äravoolu ava ette punni ja lasin korraga rohkem vett ära. Nii enam ei külmunud. 
Sel reisul oli veel üks probleem, aga see polnud külmaga sotud. 24v akulaadija ei laadinud enam millegipärast auto akut täis (Kohvimasin töötab selle pealt) ja kohvitegu läks liiga pikaks. Uus akulaadija lahendas probleemi.
Termomeetril all vasakul toa temp, all paremal min õuetemp ja suurelt olemasolev temp õues.
           
Vasta

Juba ammu oli väike viga spidomeetri kella sees. Ta töötas, aga ei saanud käsitsi õigeks panna. Pidi massilülitiga voolu välja lülitama ja siis õigel ajal sisse. Lõpuks jäi seieri näit päris kinni. Täna vahetasin spidomeetri teise vastu. Kell igastahes toimib. Sõites näeb ka kas muud funktsioonid korras on.
Auto vananes üle öö aasta jagu.
   
   
Vasta

Ketast ikka vahetad iga päev? Või on nõel juba ketta kaheks rõngaks kulutanud?
Vasta

Teine tahho läheb peale Rolleyes

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

Oma lõbuks ikke panen kettaid sisse sel päeval, kui sõidan. Niikaua pole küll ketas sees olnud, et pooleks läheks.
Kui karta ketta pooleks minemist, siis ei pea teda ju sisse panemagi. Nõela osa sellega ei rikuta.

Tahhomeeter küll vahetusse ei lähe, sellega pole probleeme.
Vasta

(09-02-2019, 16:38 PM)motamees Kirjutas:  ... Täna vahetasin spidomeetri teise vastu. Kell igastahes toimib. Sõites näeb ka kas muud funktsioonid korras on...

Spidomeeter töötab, aga ketast ei saa enam panna, siis hakkab kell maha jääma.

Kas keegi oskab ütelda MB 814 kütusekulu kohta midagi. Mootor on kuuene, ilma turbota.

   
Vasta

Postituses 216 kirjeldasin kummide vahetust. Nüüd vaatasin, et üks kummipaar on omavahel riius. Kulub kuidagi "kuusena". Teisel pool asi normis. Riiu poole peale sattus üks kumm veidi rohkem kulununa ja nüüd "vägistabki" suurema ümbermõõduga kumm väiksemat. Ega sääl midagi teha ka pole, sest ühesuurust paari ei saa. Kui alamõõduliseks kulub, eks siis tuleb asjaga tegeleda.
   
Vasta

Tulid vist nädalavahetusel lahtedevahel vastu. Üks või mõlemad (tähelepanu oli hetkeks mujal) esituli tundus üleliia värelevat. Lihtsalt sõbralik tähelepanek  Cool
Vasta

(23-04-2019, 17:34 PM)motamees Kirjutas:  Postituses 216 kirjeldasin kummide vahetust. Nüüd vaatasin, et üks kummipaar on omavahel riius. Kulub kuidagi "kuusena". Teisel pool asi normis. Riiu poole peale sattus üks kumm veidi rohkem kulununa ja nüüd "vägistabki" suurema ümbermõõduga kumm väiksemat. Ega sääl midagi teha ka pole, sest ühesuurust paari ei saa. Kui alamõõduliseks kulub, eks siis tuleb asjaga tegeleda.

Ebavõrdsete rehvidega on see jama, et kulunum kulub väga kiiresti läbi. Ja kui siis selle uuega asendad, kulub jälle vana väga kiirest. 

Aga no sul pole läbisõidud ilmselt nii suured, et see probleem väga kurjalt raha hakkaks sööma.
Vasta

(23-04-2019, 22:03 PM)zazik Kirjutas:  Ebavõrdsete rehvidega on see jama, et kulunum kulub väga kiiresti läbi. Ja kui siis selle uuega asendad, kulub jälle vana väga kiirest...

Jah nii on, sest mittekulunud (suurem) kumm surutakse tugevamini vastu maad ja tema juba "kaapima" ei hakka. Erineva ringi ümbermõõdu tõttu peab siis väiksem kumm pidevalt kaapima.
Eks ma siis pean ostma kaks uut kummi ja need jäävad siis pidama.

(23-04-2019, 21:46 PM)laplander Kirjutas:  Tulid vist nädalavahetusel lahtedevahel vastu...

Olin laupäeval sellel teel.
Esistange vasak pool on kunagi kannatada saanud ja see pool on pehmem. Pakun siis, et vasak tuli võis väreleda küll.
Vasta

Lõpuks ometi võtsin aja ja pumpasin kabiini üles. Juba talvel oli see mõttes. Nimelt tundus, et genekas laeb veidi vähe. Mitte, et puudus oleks, aga täit võimsust ei anna. Tuledega sõites võiks ikke olla rohkem, kui 27,1V. Siis aga oli külm ja muud hädad.
Panin peale ühe teise geneka. Ühtlasi vahetasin ära ka kiilrihmad. Kompressori 13mm oli järgi jäänud ainult 11mm. Geneka oma nii hull polnud, aga ikka läks vahetusse. Vaatasin, et küttefilter oli tolmuseks saanud, vahetasin ära, siis pole niipea kabiini jälle tõsta.

   
Vasta

Mitte norimise vaid huvi pärast: masina olete põhjalikult korda teinud ja välja ehitanud, kas kuudi mitte-värvimisel on miski põhjus?
Vasta

(02-08-2019, 12:34 PM)Envir Kirjutas:  ... kas kuudi mitte-värvimisel on miski põhjus?

Jah, ma ei näe selleks vajadust. Mulle meeldib avastamise ja remontimise protsess. Praktiline pool on oluline. Iluasjad on minu jaoks teisejärgulised. Nagu pildilt näha, on kongil olevad praod kinni teibitud niiskuse vastu. See on praktiline, aga mitte ilus. Ei maksnud ka suurt midagi. Kabiin on samal põhjusel üle värvimata.
Kongi lihvimisele/värvimisele kulutatava raha investeerisin parem uude projekti. Kulutatud raha on silmaga näha ja käega katsutav. Peale selle ka uus ja huvitav.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne