Müstiline raadiojaam UVB- 76
#1

Selline lühilaine raadiojaam paikneb kusagil Venemaa avaruses. Raadiojaam oli aktiivne 1970 1980 algus aastatel.

Miks just müstiline sellepärast et sealt ei kostu muud kui sumin, piiksumine ja vahepeal hakkab keegi vene keeles numbreid loendama.

Siit võimalik ka kuulata http://uvb-76.net/

On käidud selle majakese juures kus see signaal tuleb. Vahepeal pidi ka seal tuled põlema. Nii osad on väitnud. On koputatud uksele aga keegi ei ava. Täielik müstika ikka.
Vasta
#2

http://www.elfafoorum.ee/threads/58513-T...eie-arvate
Vasta
#3

Huvitav...... Mis see salapärase koodi tähendus sõnum on. Öeldav sõnum on koguaeg erinev olnud. ikkagi täielik paranormaalne värk. Venelased on ise asja vaatamas käinud aga ei oska midagi öelda.
Vasta
#4

Tõenäoline, et sõjaväe värk. Kuulasin ühte "kõnega" seanssi ja "diktoriks" oli hääle järgi verinoor mees, ehk ajateenija. Triangulatsiooni järgi asukohamääramiseks kasutatava majaka teooria on ses mõttes kahtlane, et eks asjaga kursis olevaid tegelasi võiks olla omajagu ja nad peaksid ka seda sagedust teadma. Üldmobilisatsiooni väljakuulutamise "lülitiks" olemise teooria algselt justkui sobiks, kuid jälle - sellist asja peaks teadma ikka omajagu inimesi...

Edit. Lugesin wiki artikli läbi ja selgelt sõjaväevärk.
Vasta
#5

http://www.youtube.com/watch?v=nCC8Xb7K0c8
Vasta
#6

Ei midagi müstilist, kaheksakümnendatel oli Tallinnas Narva mnt 8 üks R250 (Р 250) sellele jaamale häälestatud ja ette loetud tekstid e. "signaalid" edastati operatiivkorrapidajale Keskmiselt tuli üks signaal nädala või paari jooksul. Siis oli seal majas ENSV Vabariiklik Sõjakomissariaat.
Vasta
#7

väeosa korrapidaja ruumi kõrval oli meil radisti urgas kus too käis ööpäevastel valvetel (massu topil ) , pidi mingeid teateid raadio teel kinni püüdma, mingeid radiogramme vist

Dezurkas oli harilikult ka mingi jurakas aparaat , see oli ühendatud telefoniliini külge , pidi häiret andma kui staabis keegi nupule vajutab et nüüd gotovnost nr 1
Vasta
#8

Seoses selle UVB 76 siis sellest hoonest pilt ja aknal paistab midagi paranormaalset.

[Pilt: 1379937711751uvb76.jpg]
Vasta
#9

Mis või kes peaks seal olema???


Vasta
#10

Paranähtus.[/i]

Paranähtus.
Vasta
#11

Kas keegi ei võiks meie noort suleseppa Deerumeest jälle sõbralikult naaberriigilt spionaazisüüdistuse saamisega maha rahustada? Rolleyes
Vasta
#12

Uurisin seda pilti natuke ja arvan et see nn.anomaalia on mingi peegeldus objektiivis,läätsedel vms.
Igatahes ise olen palju-palju hullemate anomaaliatega kokku puutunud just nimelt negatiivide skanneerimise ajal.Film on kaardus skanneri klaaspindade vahel ja tekib peegeldusSad Vahel aitab klaaside puhastus,vahel negatiivi teise kohta liigutamine.Mõni filmijupike on eriti kangekaelne - liigutad sinna tänna ja puhastad,skännid uuesti aga ikkagi need peegeldused ehk paranormaalsed nähtused allesSad olen leidnud ikka parima variandi ja seepärast pole ühtegi anomaaliatega pilti säilitanud.Leidsin ühe kus natukenegi miskit näha.
Väikse vissi peal ka kerge anomaalia...
   
Lisaks üks mustvalge pilt kus peegeldus eriti hästi nähtav.
   
Vasta
#13

(16-11-2013, 21:27 PM)krossifänn Kirjutas:  Lisaks üks mustvalge pilt kus peegeldus eriti hästi nähtav.

Lasin veidi suuremaks.
Arvan, et selline moonutus tuleneb filmimaterjali ja skänneriklaasi omavahelisest peegeldusest või isegi omavahelisest kokkupuutest. Eriti on selliseid juhtumeid peale seda olnud kui puhastasin piiritusega klaasi. Varem justkui ei märganud. Kas piiritus tekitab mingi erilise kihi sinna? Peab vist ainult hingeauruga või dest. veega puhastama.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#14

Jep nii ongi.Kuigi film käib oma raami sisse aga on piisavalt kumer siis puutub vastu skänneri klaasi ja peegeldab.Kusjuures filmi kumerus ei mängi alati rolli.Olen skännind otse rullist lõigatud(kumeralt) filmilt ja ei mingeid peegeldusi.Aga seesama kombaini negatiiv on aastast 1983 raamatu vahel olnud ja täiesti sirge ent ometi peegeldab nii mis hirmusSad
Skänneri klaase piiritusega puhastand pole (ikka palja hingeõhuga) Arvan et peegeldused tekivad pigem filmilindi omadustest mitte skanneri klaaside puhtusest.
Oot - ot Aavu nüüd andsid küll hea ideeCool
Prooviks äkki nii et laks piiritust hinge alla ja siis hingata skanneri klaasidele ja negatiivile.Peaks nigu pildi selgeks lööma küll või mis ? Aga noh mitut filmi vist ei kannata niimodi teha - kisub jälle endal talla kumeraks ning peegeldused/virvendused silme etteBig Grin
Vasta
#15

Teenisin aega Nõukogude Armees raadiosides. Sides kasutatakse võtmeid (koode). Neid vahetatakse mingi aja tagant. On olemas võtmeraamatud (koodiraamatud) kui ka raamatud kellaaegadega ja sagetustega kust siis etteantud sagedusel ja etteantud kuupäeval ja kellaajal tuleb jällegi kodeeritud kujul uue võtme varjant ja kasutamise aja alguse käsk. Kas antud sagedus 4625 kHz on pidevalt koormatud?
Vasta
#16

Täiesti OT aga mul jäi hiljaaegu pildistades reptiloid pildile Smile

   
Vasta
#17

(17-11-2013, 19:59 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Teenisin aega Nõukogude Armees raadiosides. Sides kasutatakse võtmeid (koode). Neid vahetatakse mingi aja tagant. On olemas võtmeraamatud (koodiraamatud) kui ka raamatud kellaaegadega ja sagetustega kust siis etteantud sagedusel ja etteantud kuupäeval ja kellaajal tuleb jällegi kodeeritud kujul uue võtme varjant ja kasutamise aja alguse käsk. Kas antud sagedus 4625 kHz on pidevalt koormatud?

Selle kohta jällegi selline faffa märkus - ei teeninud mina kusagil ega mitte millalgi, sain aga endale vägavanaleitnandi auuuasrme pagunitele ja pileetisse, varjant kirjutatakse tegelikult eesti keeles ilma jottita ja vist ei peaks ka mina siia teemasse igasugu jama kirjutama, aga mull on väga vabandav põhjus olemas (hetkel), mis omme ommikul saab, seda Te ei taha teada, vb tahate ka, aga siis olete väiklased sadistid, mitte enam ontlikud radistid, ma arvan...
Vasta
#18

(17-11-2013, 19:59 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Teenisin aega Nõukogude Armees raadiosides. Sides kasutatakse võtmeid (koode). Neid vahetatakse mingi aja tagant. On olemas võtmeraamatud (koodiraamatud) kui ka raamatud kellaaegadega ja sagetustega kust siis etteantud sagedusel ja etteantud kuupäeval ja kellaajal tuleb jällegi kodeeritud kujul uue võtme varjant ja kasutamise aja alguse käsk. Kas antud sagedus 4625 kHz on pidevalt koormatud?

Piiksu (morse) sides toimus jah 2 x päevas sageduse vahetus vastavalt ionosfääri kihi triivile (kes lühilaine levist teab, see teab, seletamine läheks pikale) aga see tekstiteateid edastav jaam tõepoolest sagedust ei vahetanud, oli niisama enamuse ajast nurgas ja nagu juba jutuks oli, vahest harva siis pobises midagi omaette Toungue
Vasta
#19

Siin on üks huvitav video kuidas ühed käisid vanas saatja asukohas:
https://www.youtube.com/watch?v=cGQJtNunHLY
Ja ka väike intervjuu Andrus Aaslaiuga:
http://media.kuku.ee/digitund/digitund20111003.mp3
(algab 17 minuti ja 45 sekundi ringis).

Päris huvitav asi. Ise olen hakkanud teema kohta viimasel paaril päeval natuke uurima. Jõudsin ka sellise leheni nagu:
http://priyom.org/

Huvitavmiks nad seda saatja asukohta muutsid? Alguses olid Povarovo lähedal(ülemine video), aga nüüd on kusagil pihkva oblastis (Pskov vist).
Vasta
#20

Sellel minu viidatud lingil leidub ka pilte, teksti ka selle juurde. Tekst tuleb vaid tõlkida.
http://www.mundogump.com.br/uvb-76-miste...e-numeros/.

Kuulasin selle digisaate ka ära, ning ma ei saa aru kas see saatjajaam asub Venemaal Povarovos või Pihkvas. Tema asukohta pidevalt muudetud saa siis aru.

Peaks uurima ka vene ajakirju "RAADIO". Seal kindlasti leiab midagi, iseasi kui õles leiab. Mul terve kastitäis neid ajakirju.Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne