M 72 paakide erinevused
#1

[attachment=45581]Kallid spetsid. palun tehke mulle selgeks milline on see öige M72 paak...


Sad
Vasta
#2

Õige M-72 paak on see mis pandi Irbiti tehases M-72 peale. Oletatavasti tunned huvi mille poolest erinevad M-72 ja BMW R-71 paagid...
R-71 paak on M-i paagist kitsam, M-72 paagi peal olev nn. tööriistakarbi põhi on sile aga BMW paagil on seal raami ülemise toru jaoks vastav õnarus.
Vasta
#3

(07-11-2013, 17:50 PM)willem Kirjutas:  Õige M-72 paak on see mis pandi Irbiti tehases M-72 peale. Oletatavasti tunned huvi mille poolest erinevad M-72 ja BMW R-71 paagid...
R-71 paak on M-i paagist kitsam, M-72 paagi peal olev nn. tööriistakarbi põhi on sile aga BMW paagil on seal raami ülemise toru jaoks vastav õnarus.


Just just . Hetkel siis selline paak mis väidetavalt ei ole M 72 oma.
Laeka sisu on sile.
Vasta
#4

Hetkel olen lihtsalt segaduses kuna minu paak on suurem kui r71 paak ja väiksem kui K750 paak. Väidetavalt pidi M72 paak olema identne K 750 omaga ainult kummilapakate suurus j asukoht on erinev. Ja see paak mis hetkel peal on pidi olema BMW paak.

Juhul kui see viimane väide on töene siis olen ikka loll kyll, sest lihtsam oleks olnud hankida kummid ja nende alused plekid ning pookida need K750 paagile kylge kui otsida seda paaki mis nyyd juba kyljes on. Aga eks töde on nende kolme paagi vahel kuskilBig Grin

Aga See R71 paak on ju totaalselt kitsam ja madalam..
Vasta
#5

Su M72 teemas on link:
http://www.goodkarmaproductions.com/HTML...entrop.pdf
Lappa lk7-ni alla.
Vasta
#6

(10-11-2013, 12:26 PM)Ishijupp Kirjutas:  Su M72 teemas on link:
http://www.goodkarmaproductions.com/HTML...entrop.pdf
Lappa lk7-ni alla.


Isegi see ei anna mingit vastust,Rolleyes
Vasta
#7

Kui see kitsam paak on tehases valmistatud, siis mina paneksin ta peale, ongi unikaalsem ja tarkadel ka peamurdmistWink!
Vasta
#8

(14-11-2013, 10:24 AM)willem Kirjutas:  Kui see kitsam paak on tehases valmistatud, siis mina paneksin ta peale, ongi unikaalsem ja tarkadel ka peamurdmistWink!

Siis kargab jälle "ekspert" välja ajab jalad harki ja "ei see pole mette originull" Wink

Dad.
Vasta
#9

Irbitil kah oli sarnane paak, aga M72 omast natuke erinev. Milles erinevused seisnesid - ei tea. Kevadel Kurtna laadal müüsin Irbiti paagi maha, ei saa mõõte võtta.
Vasta
#10

Nii nii asi hakkab vist lahenema. Vähemalt lahatakse sarnast probleemi ka yhel idanaabri saidil.
.

Бак м72 1941г - объем 21л, горловина и сосок под кран припаяны латунью, есть дырки под шильд, внизу ушки под стяжную скобу.

Потом бак увеличили до 23л (таковым он оставался до конца выпуска - т.е. до М63 и К650), шильды пропали.

В конце войны на ГМЗ опять стали ставить шильды.

На ИМЗ после войны баки были оцинкованными изнутри, на гмз - нет.

На ИМЗ шильды появляются только с 52-53г - причем вначале на спортах, и лишь в 55г на серийных маши
Vasta
#11

Idanaabrite foorumist.


Vastab foorumi kasutaja zund Riiast


БМВ и М-72 предметы совершенно разные по размеру и форме..Баки абсолютно разные и не нужно искать никаких клейм. кроме того, существуют баки М-72 18 литровые, т.е. меньшие по объёму, именно они стояли на самых ранних М-72 и позже на М-52-61.

Seega on tegu siis varjase M 72 paagiga. St.Et on olemas kolme erinevat tyypi paake.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne