Kükloobilistest lähemalt
#21

(20-11-2013, 22:01 PM)mlsluik Kirjutas:  Seega ise kasutan Polarise Northern light lampe, kestavad ühe laadimisega üle 24h vabalt. Tunnelisse sobib ideaalselt. Maksab natuke üle 300€ aga on oma raha väärt.

http://www.nltinc.com/cap-lamp-systems/polaris/

Nii, hakkab tulema huvitavamaid variante. Mis säärase Tõsise Laterna valgusvihu nurk ka olla võiks? Andmelehelt ei paistnud... Kas see 300+ on koos pearihmade ja laadijaga?
Vasta
#22

Keegi siin justkui kiitis kuklapakiga vene pealampe "Jarkii Lutš"? Või oli see teises teemas? Käisin täna Bauhofis ja kuna hommikul anti natuke raha, et osta omale sünnipäevaks(pole veel käes) midagi, siis tegin südame kõvaks ja ostsin selle "Luts Mariia" ära. Maksis veits alla kümne jevriku.
Mõned puudused:
Esiteks puudub üle pea käiv pael.
Teiseks on kirjas 3W led, tegelikult silma järgi heal juhul 1W. Valgus muidugi külm, ega ma lootnudki...
Kolmandaks puudub zoom. Vaadates lambi võru jäi mulje, et seda saab keerata. Ei saa midagi, lambi kiir on imekitsas. Palju kitsam kui vanal 7-lediga vuhvlil.
Neljandaks on kuklapaki kaaneks naljakas kummiplätu. Kas see on hea või halb, veel ei tea. Mõtlema pani küll.
Ähh, tuleb tuunima hakata. 1W sooja valgusega PowerLede on mul kotiga laua peal olemas. Kui saab, panen selle. Üksiti peab midagi ette võtma fookuse ja/või reflektoriga. Üle pea ulatuva paela laenan mõnelt läbikärsanud lambilt. Ostsin kunagi Maximast umbe odavad 7 lediga lambid 2tk. Surid nagu kärbsed mõne päevaga... Ainukesena on mul vastu pidanud samasugune, aga teise tootja tehtud 7-lediline otsmikupakiga lamp. Sedagi on juba parandatud. Pearihma pannal on katkine ja tuletab pidevalt meelde, kuidas tundis ennast Kristus okaskrooni kandes. Big Grin Sellepärast tahtsingi uut pealampi, aga paistab et kukkusin sisse.
       

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

No ilmselt võid mind kiruda - mina justsama asjaga teema avasin. Ma seda helget lutsu olen nüüd kahel õhtul pruukinud. Kui seni olen üle pea käivat paela pidanud vältimatuks, siis see püsib huvitaval kombel peas. Kas ja kui palju on siin osa sel patareikarpi katval kummilatakal, on iseasi. Näis, kas mu meelemuutus ajapikku taandub...

Ega Su isendil dimmer pole peale jäänud? Sel ju popp võimalus võimsust maha keerata.

Sisselülitamise nupp on tallesaba, kuid praegu pole veel ära lagunenud. Iseasi, kui ilmastikukindel kummikatteta asi tegelikult on.

Eile sarikate vahel ukerdades avastasin, et lühema elemendiga lambiga on lihtsam pugeda - eelmine Ansmanni isend (miskine säärane: http://www.ansmann.de/en/homepage/led-li...light-hd3/) kippus oma elemendiga ikka kinni jääma...

Aga eks olekski vist asjatu loota kümneeurosest asjast sajaeurose kvaliteeti...Rolleyes
Vasta
#24

Laadisin öösel akud ära ja rahunesin veits maha. Heleduse koha pealt võtan nüüd sõnad tagasi. Rolleyes Tahab sunnik HEAD toidet saada, mis on võimsa ledi puhul loogiline. Siis lajatab päris vägevalt. Kui akupulgad asendada patareidega, peaks veel ergemaks minema. On ju akupulkade pinge 0,3V madalam.
Aga muidu särab küll! Kiir on jah, kurivaimul kitsas nagu laseril. Jahimehele või jalgratturile kärab küll. Ilmselt ongi mõeldud just eeskätt nendele.
Töötegemiseks on nüüd plaan vana lamp ära remontida ja teised ledid sisse panna. Las see Luts Mariia jääb esialgu nagu on.
Vahemärkusena meenutus, kust see nimi Luts Mariia pärit on, äkitse mõni ei mäleta enam. http://www.youtube.com/watch?v=SknC3DTeXmc vt. 3:35
Nauditav on muidugi terve video. Sügav kummardus varalahkunud Dan Põldroosile.
Edit: Täna tuli ühes keldriruumis pealambi valgel tegutseda, kuna Brežnevi-aegne valgustuse lüliti otsustas lõplikult ära laguneda. Luts Mariia püsis villase mütsi küljes üllatavalt hästi, nagu kleebitult, ega ilmutanud kavatsust minust lahkuda. Valgustki oli isegi nõrgaks dimmituna piisavalt, et oma asi ära ajada. Tasakaal ja mugavus on kuklapakiga tõesti parem.
Niisiis, päris fekalismus ei ole, kasutada saab. Ega need odava otsa hiinakad paremad ole, aga üks tõeliselt eesrindlik seltsimees otsib omale parema! Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#25

(20-11-2013, 00:42 AM)phyl Kirjutas:  Ma nii huvi pärast küsin, et kus kohas neid kükloobe nii väga vaja on?
Näiteks Talveralli raja kirjutamisel ja sõitmisel aga mul rohkem merel öösel roolis olels või tekil toimetades. Kõikidel nendel puhkudel on oluline PUNANE valgus, valge valgusega pole näiteks minul suurt midagi peale hakata. Kui, siis tõesti tekil midagi tehes aga ka siis on punane parem, kuna valge pind ei peegelda ega pimesta.
Vasta
#26

(22-11-2013, 19:09 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
nendel puhkudel on oluline PUNANE valgus, valge valgusega pole näiteks minul suurt midagi peale hakata. Kui, siis tõesti tekil midagi tehes aga ka siis on punane parem, kuna valge pind ei peegelda ega pimesta.

Mida kasutad?
Kas see punane tehakse punase dioodi või lihtsalt punase kattega?

Kas punane valgus värve ära ei kaota?
Vasta
#27

Eile pidin värvilisi juhtmeid ühendama pööningul. Klükoop asetses eraldi maas, mitte pea küljes. Valgus oli külm, mis enamustel ledidel. Kui valgusvihk just otse juhtmetele ei olnud suunatud, polnud värvid eristatavad. Suhteliselt närvidele käis.

E: mingi testide leht http://www.tak-soft.com/testid/pealamp/

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#28

Üks väike üllatus tuli LED Lenser H3ega välja. Kuna muud ei ole, siis tean sellest rääkida. Nimelt otsustas üks AAA pulkadest, et ta ajab ködi välja. Ammu juba märkasin, et lambi heledus on niru aga ei pööranud sellele tähelepanu, voolu tarbimine on selle lambil suht olematu ja kestis sedasi kaua. Lekke leidmisel olin natuke endast väljas, sest olin kindel et kõik nüüd roostes ja pekkis. Pesin kraani all ködi maha ja oh imet mitte ühtegi kahjustust ei olnud ühelgi kontaktil ega ka skeemi plaadil mis patarei paki all oli.

Lamp ise on pisikese valgusega ja sobilik näiteks matkates laagiplatsil toimetamiseks. Oma kogemus selle lambi ja seltskonnas olnud sellide lampe võrreldes tuli välja üks pisiasi, et liiga hea ei ole ka hea. Võimas lamp peegeldas lumelt niipalju tagasi, et lõpuks ei näinud midagi ja et voolu kokku hoida siis oli vaja neid koguaeg plõksutada. Minu H3 oli stabiilselt sisse lülitatud ja kõige nõrgema valgusepeal olles kestab ta kusagil 60h.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#29

(04-02-2014, 01:03 AM)karvik Kirjutas:  Minu H3 oli stabiilselt sisse lülitatud ja kõige nõrgema valgusepeal olles kestab ta kusagil 60h.

Kõige nõrgema olekuga ei valgusta ka mitte halligi, kuskil keskel on ok. Siis kestab 6-7h, uuena natuke rohkem. Max valgusega pole üle 5h mõtet loota. Led lenser H5-ga mitme aasta pikkune kogemus sügaval tunnelites töötades ja kokkuvõtteks võib öelda et sobib rohkem koju kui töötegemiseks. Akud ei kesta kohe üldse, 5-6 kuud peale aktiivset kasutamist tuleb uus kompleks panna, kolm AAA akut. Need suht spetsjom akud, suvaline ei pruugi sobida. Kodus on kestnud sama lamp üle 3 aasta orginaal akudega kuid väga pikalt ei põle ühe laadimiskorraga.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#30

(04-02-2014, 08:53 AM)mlsluik Kirjutas:  Led lenser H5-ga mitme aasta pikkune kogemus sügaval tunnelites töötades
Uudishimu tuli kallale. Kas kaevad kulda või puurid tunnelit läbi maakera?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#31

(04-02-2014, 08:53 AM)mlsluik Kirjutas:  
(04-02-2014, 01:03 AM)karvik Kirjutas:  Minu H3 oli stabiilselt sisse lülitatud ja kõige nõrgema valgusepeal olles kestab ta kusagil 60h.

Kõige nõrgema olekuga ei valgusta ka mitte halligi, kuskil keskel on ok. Siis kestab 6-7h, uuena natuke rohkem. Max valgusega pole üle 5h mõtet loota.

Väide õige ja vale ma arvan. Kui palju annab see kõige nõrgem valgus kasu, sõltub ümbritsevast. Kui sa oled öösel paksus metsas, siis on sellest valgusest küll. Kui on olemas mingi taust valgus, siis ei näita max valgusega ka suurt midagi. Samas olen teda kasutanud ka toas laua taga pisividinate nokitsemise juures lisa valgustina.
Nii pisikeselt lambilt ei saa palju tahta aga sõltuvalt olukorrast on abiks ikka.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#32

(04-02-2014, 11:33 AM)karvik Kirjutas:  Kui sa oled öösel paksus metsas, siis on sellest valgusest küll. .

Kui tuleb selle valguse toel tööd teha siis seda jääb häbematult väheks. Wink
Kusta saab hädapärast aga tööd tehes hakkab silmadele, selleks ikka korralikumat valgustust vaja.

Ksf Basiliot peab kahjuks kurvastama, kulda ei kaevaWink Rohkem ikka raudtee tunnelid ja muud maa-alused ehitused... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#33

Kui nüüd vähe võimsamatest lampidest rääkida, mille valgel ka tööd näeb teha, siis märksõnadeks võiks olla cree Q5 või XML-T6 led ning 18650 3,7V li-ion akud.
Füüsikaseadused muidugi kehtivad ka nende lampide puhul ning maksimumreziimis kulub voolu päris kenasti.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#34

(04-02-2014, 17:30 PM)mlsluik Kirjutas:  
(04-02-2014, 11:33 AM)karvik Kirjutas:  Kui sa oled öösel paksus metsas, siis on sellest valgusest küll. .

Kui tuleb selle valguse toel tööd teha siis seda jääb häbematult väheks. Wink
Kusta saab hädapärast aga tööd tehes hakkab silmadele, selleks ikka korralikumat valgustust vaja.

Ksf Basiliot peab kahjuks kurvastama, kulda ei kaevaWink Rohkem ikka raudtee tunnelid ja muud maa-alused ehitused... Wink

Ma tavaliselt matkates tööd ei tee. Tugevamate lampidega hakkab lume peegeldus isegi kõige väiksema tulega häirima. Vähemalt nendega millega olen kokku puutunud ja kui nädalase matka teed, siis on kestvust vaja rohkem kui 5h.
Enne seda lampi käisin pisikese petrooleum lambiga. Vot see oli pime võrreldes H3-ega.

Basiliole vastatust loeks välja selle, et mlsluik ongi tegelikult see mees kes käib kodutuid kodudest välja ajamas Big Grin .

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#35

mina kasutan taskulambina seda. Patareid kestavad hästi ja valgus hea. eelmine mudel 3 või 4 lediga oli kah hea ja kuna tahtsin taskus hoida igapäevaselt siis just ilma rihmadeta. Agga sama lampi saab ka nii rihmadega kui ka akupakki lisaks osta. Zipka sain kunagi "matkasport" nimelisest poest Zipka 2 pidin aga netist tellima kuna eestis ei tahtnud keegi müüa.
Vasta
#36

(04-02-2014, 23:35 PM)korvimees Kirjutas:  XML-T6 led ning 18650 3,7V li-ion akud.

XML-T6 led pealamp on paar kuud kasutuses olnud ja olen rahul. Iga õhtu ca 1,5 tundi kasutuses, nö poole võimsusega valgustusega selle 1,5 tunniga tühjaks ei ole saanud.

Miinused:
a) üsna raske, eriti kui oled harjunud mingi väikese pretzli-laadse lambiga jooksmas käima;
b) zoom puudub;
c) kaasa tulnud ratta lenksukinnitus on kummist ja kuigi ei ole veel proovinud, siis suurt raputamist ei pruugi taluda.
Plussid:
a) väga valge, tahaks täis- ja poolrežiimi kõrvale akude säästmiseks veel mingit väiksema võimsusega režiimi;
b) võrreldes Eesti matkapoodide valikuga suhteliselt soodne (ca 30€) ja Hong-Kongist tuli probleemideta kuuga kohale;
c) mugav laetav aku ja kui see peaks väsima, saab Hiinast uue tellida.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#37

Sattusin Jebais kogemata seokese pealambi peale:
   
5000 luumenit lubatakse asjal olevat. Hind 50 meerikamaa rublat.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#38

Siin kaug-ja lähituled ning suunad ka vist....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#39

(18-02-2014, 22:15 PM)mlsluik Kirjutas:  Siin kaug-ja lähituled ning suunad ka vist....
Minu jaoks assotsieerus see lamp millegipärast nõukogude filmiklassikast pärinevaga:
       
Kui ikka selline peas on, siis: "Žoltõje štanõ, dva raza KU!!" Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#40

Endal seoses tööülesannetega sarnast lampi päris sageli vaja kanda.
Hetke lemmik LedLenser H7R2 - http://www.torchdirect.co.uk/head-torch-...torch.html

300 luumenit valgust ca 6 tunniks, saab ka kauem kasutada, kui jõudu maha keerata, laetavad akud, laadimine USB-st või toalaadijast. Kui millegi üle viriseda, siis suht pika(4-5tundi) laadimisaja üle...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne