Kükloobilistest lähemalt
#41

Tegin teoks oma ammuse plaani 7 lediga pealampi veits tuunida. Asendasin ümara otsaga külma valgusega ledid tömbiotsaliste sooja valgusega ledidega. Tulemus on nadivõitu. Läheda maa peale ju midagi valgustab, aga valgusvihk on selline ... hõre. Lai küll, aga nõrk.
Kui kellelgi on suurem lamp, kus 20tk või rohkem sees, vot siis ehk hakkab midagi looma. Aga sellist väiksemat tuunida ei ole mõtet. Parem uus lamp osta.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#42

Mul praegu suvekodus kasutusel see kükloop ja see on küll kuratlikult hea lamp! Ja mõõtsin - lubatud 180 meetrit peab täiesti paika! Seda kommiraha eest.
[Pilt: 68335985.jpg]

Sama lamp paljude LED'idega aga on jama, sest vihku pole olemaski, selline olematu valguslaik. Kindlasti on veel tuhat korda paremaid pealampe aga kui selliste eest tahetakse 60-110 eurikut, on asi ikka väga valesti. Ma ei osta ju euto esilaternat...
Vasta
#43

(04-08-2014, 09:37 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Sama lamp paljude LED'idega aga on jama, sest vihku pole olemaski, selline olematu valguslaik. Kindlasti on veel tuhat korda paremaid pealampe aga kui selliste eest tahetakse 60-110 eurikut, on asi ikka väga valesti. Ma ei osta ju euto esilaternat...

Tekitab huvi, mul just seesama lamp paljude ledidega ja olen ülimalt rahul selle valgustugevuses ja valgustuses Smile
Vasta
#44

Elustame vana teemat. Cool Ööd lähevad järjest mustemaks... Toungue

"Ere luts" on suve jooksul endale külge aretanud juhtmekatkestuse. Kuna kõik otsad on kenasti skeemil kinni, siis on katkestus kusagil sees. Käib, kuniks käib... Patareipaki kummikaanega olen igatahes rahul - aitab lambil peas püsida, on lihtne avada ja püsib kindlalt kinni.

Ansmannil jootsin lülitijuhtme uuesti ja näikse samuti tõrkumata toimetavat. Akupaki kinnitused on küll katki, kuid neid saab ju teipida...

On kellegi silma jäänud ühe asjaliku leediga, zoomitavat, kuklapakiga pealampi alla 30 €? Tahaks kahe sandi asemele midagi asisemat soetada, kuid käsi tõrgub poolesajaeurost hinda maksmast. Sad
Vasta
#45

(03-10-2014, 11:32 AM)v6sa Kirjutas:  On kellegi silma jäänud ühe asjaliku leediga, zoomitavat, kuklapakiga pealampi alla 30 €? Tahaks kahe sandi asemele midagi asisemat soetada, kuid käsi tõrgub poolesajaeurost hinda maksmast. Sad


Ajendatud hinna murest, panin je-pai otsingusse vastava märksõna sisse ja tuli üllatavaid vastuseid.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sop=15&LH_BIN=1&_from=R40|R40&_sacat=0&_nkw=head+torch+18650&rt=nc


Omal on see lamp mille hind linkimise hetkel on maksab 4,39£.
Oman seda junni tänaseks kusagil 2 aastat ja on muusosas sama kuid akukarp erineb.
Vigadeks on minuomal lahjema valguse peal olles virvendus, mida on märgata kiiresti liigutamise puhul ja tänaseks on ka kulunud naga mis peaks ülesalla teda paigal hoidma. Selle sidusin kinni enamvähem sobivasse asendisse ja käib edasi.
Üks aku kestab täisvõimu peal piisava aja, et sellega teine täis saaks laetud. Aega ei oska täpselt öelda, aga reeglina üle ühe korra ei ole pidanud autoremondi juures akut vahetama.

Maksin koos akude ja laadijaga selle eest 20€rubla. Siis oli lambi enda hind 10£.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#46

Khmm, kõvemad mehed teevad omale ise mehemõõdulise pealambi!
http://www.estlcam.de/100w.php
Lühidalt ja maakeelde ümberpanduna - tegemist on 100W lediga vesijahutusega pealambiga. Karm!  Cool

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#47

Mina kasutan Suprabeam v3 seeria toodangut. Lamp on ühe lediga ning valgusvihk on lai ja sobib igatsugu toimetamisteks, aga miinuseks on voolutarve. Kolme AAA akuga peab see lamp vastu umbes 4-5 h. Muidu mugav lamp kasutamiseks,hinda ei oska komenteerida. Muidugi siin kohtvad kaks erinevat sihtgruppi. Kui on vaja metsas liikuda ja puid vältida, siis kõlbab peaaegu igasugune lambike, aga kui tahad mingisugust peenemat näputööd teha ja seda ule paari tunni, siis tasuks natuke hoolikamalt ja kallimat lampi valida.
Vasta
#48

nõnnamoodu, et oli mul siin üks pealamp. mitu ledi ja lüljutada sai neid eri kogustes põlema. eks ta paras sitanikerdis oli, aga noh, kasutasin kuni töötas. põhi häda oli, et vihk oli hirmus kitsas. nüüd õnneks või õnnetuseks otsustas lihtsalt niisama molekulideks laguneda.
peaks uue ostma.
soovitage palun.
tahaks laia valgusvihku. ikka kohe nii laia, et keik oleks ühtlaselt valge, mida mõistlikult silmi keerutades pilk haarab. ja sooja tahaks, külm kuram ei näita ikke mõmmigi. ja toimida võiks tavaliste patakate või sama tõugu akudega. ja hoopiski pole mulle vaja kümneid ja sadu meetreid ulatust, ninaesine peab valge olema. kui saja meetri peale tahan näha, siis luusin ligemale.
et siis soovitage lahkeste, kui keegi miskit sarnast trehvanud on.
Vasta
#49

mul kasutusel selline vidin
http://taskulamp.ee/?wpsc-product=hl-30-r5

valik on seal muidugi suur

ehk miks see? sest see oli selles poes vaid letis kust mina soetasin Big Grin
valgust näitab minu vajadusteks piisavalt - samuti töö tegemiseks lühikese maa pealt
konstruktsioon on korralik
patarei luuk on tihendiga
ja mis peamine - on piisavalt "õhuke" s.t. ei kasuta tavapärast 3-st pateripakki vaid 2*AA patareid.
see oli ka suurim ärgitaja miks selle soetasin
eelmine oli suure 3-se akupakiga ja pikema toruga ning segas pidevalt kui vaja kuskile sisse/vahele pugeda
tugevusastmeid on mitu ja lisaks on punane tuli kah mis pidi hea olema kui on vaja pimedas pabereid lugeda - ise pole veel seda rakendust omale leidnud

kasutan ilma selle ülepea paelta ja seisab peas väga hästi
kui ei kasuta tõmban allapoole ja ripub kaelas ja ülemäära ei häiri ehk vaid siis kui jope luku kurguni kinni tõmban
seega on alati kohe kasutusvalmis.
Vasta
#50

(19-11-2014, 23:19 PM)MeelisV Kirjutas:  ...
ja mis peamine - on piisavalt "õhuke" s.t. ei kasuta tavapärast 3-st pateripakki vaid 2*AA patareid.
see oli ka suurim ärgitaja miks selle soetasin
...

Kopsiku mõõdud ei tulene mitte niivõrd vooluallika mõõtmetest, kuivõrd seadme loomisel nähtud vaevast ja tehtud valikutest.

AA elemendid löövad kauem vastu Cool

Kuidas kindaga toitelülitit pruukida on?
Vasta
#51

Minul pole küll nuppudega probleeme
siiani küll õhukesed kindad käes aga ei näe hetkel ka muret paksematega
Vasta
#52

(20-11-2013, 22:01 PM)mlsluik Kirjutas:  Omalt poolt kogemus led-lenseriga, koduseks kasutamiseks väga hea, töö tegemiseks jääb natuke lahjaks. Nimelt ei kesta ühe laadimisega 12h...  


Seega ise kasutan Polarise Northern light lampe, kestavad ühe laadimisega üle 24h vabalt.   Maksab natuke üle 300€ aga on oma raha väärt.

http://www.nltinc.com/cap-lamp-systems/polaris/

Viskan siis kerge video Northern Light Polarise lambi valgusest, läbi kaamera kaob pool valgust ära kuid tegelikuses näitab ikka silmale väga meeldivalt ja kaugele, ühe laadimisega põleb ca 20-25h

[Pilt: polaris.png?1302093469]



'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#53

Mingeid taolisi kasutatakse ka Eestis Estonia kaevanduses ning võin öelda et päris head on, kuid kodukasutajale on hinnaklass minu arvates ikka kole kallis. Muidugi saan sinupuhul aru ,et tasub endale selline soetada kui 12 h kusagil maakera sees toimetad ja nii päevast päeva Big Grin

Kaubavedu kaubikuga Tallinnas ja Harjumaal 56906136
Olemas ka autotreiler 2800 kg kandevõimega,millega aegajalt hädalisi aitan.
Vasta
#54

Pime aeg käes, ostsin natuke kallima pealambi. 

   

   

Tegemist siis Petzl Tactikka Plus 2015a mudeliga. Sisse läheb 3x AAA patareid või akud. Hea väike ja kerge on, nurga muutmine käib väga mõnusalt konkreetselt (odaval hiinakal käib nagu tallesaba, pidevalt tuleb polti pingutada). Valgusreziime on kuus - 3 heledust + topeltklikiga "boost mode", mille puhul valgust 160 lm, kahjuks seda viimast vaid 10sek, seejärel läheb automaatselt kolmanda asendi (110 lm) peale tagasi. Pika vajutuse peale vahetab punase valguse peale, mis on vaid 5 lm. Punasel on vilkuv reziim ka (punast kasutatakse näiteks selleks, et peale selle kustutamist silmad ei vaja nii pikka harjumse aega, kui valge valgusega).
Ei meeldi mulle see, et põlema lülitades tuleb iga kord vajutada 3x, sest läheb põlema alati kõige nõrgemast.

   

Tegemist kvaliteeste Prantsuse töötega, garantiid antakse 3 aastat. Maksis 50€.  
Vasta
#55

Väga hea, et parematest asjadest ka keegi räägib. Kui lai valgusvihk on? Kas valge ja hämara vahel on häiriv ja terav piir või nõrgeneb valgus serva poole ühtlaselt?

Sain vahepeal nädalakese pruukida Asjalikku Hiinlast. Muidu oli hea, kuid häiris ere rant valgusvihu servas. Õnneks oli laenatud ja tagasi see läkski. Andis lihtsalt kindlust, et mulle sobivaid on olemas, need tuleb vaid leidaWink

Vahepeal on soomlaste KoneViesti võrrelnud kahte Petzli mudelit Pixa 1 ja Pixa 3. Esimest soovitati lähitööks, teise vihk ulatus mitmesaja meetrini.

Siit minu küsimus: kas kellelgi on see Pixa 1 ehk kasutusel? Isutaks näperdada, kuid teadaolevalt ainus Eestis on Tartu Matkaspordis...
Vasta
#56

Ebay st 25...27 raha. 200...250m kindlustatud, laetav, kahe akuga, neli reziimi: 1.Prose (keskmine) 2. kaks äärmist (hea nähtavus töö tegemiseks), 3. Kõik kolm põlevad korraga 4. Kõik vilguvad ((suhteliselt mõttetu lisa).     
Vasta
#57

(25-11-2015, 23:18 PM)v6sa Kirjutas:  Väga hea, et parematest asjadest ka keegi räägib. Kui lai valgusvihk on? Kas valge ja hämara vahel on häiriv ja terav piir või nõrgeneb valgus serva poole ühtlaselt?

See Petzl näitab nii:

   
Vasta
#58

Tuttavale tellisin Hiinast sellise nagu all pildil. Maksis 13€, 2500 Lumen CREE XML T6 LED 3x AA, kätte pole veel saanud.
Ma neid numberid seal tegelt väga ei usaldaks. Näiteks mu eelmine Hiina lamp, mis on 1600Lm CREE T6 LED (selle teema esimesel leheküljel viimane postitus) on näiteks selle viimatise 160Lm Petzlga umbes sama valgusega. Aga jube tüütu kolakas on oma pika toruga. Pisike lamp palju mugavam. 

[Pilt: s-l1600.jpg]
Vasta
#59

(26-11-2015, 17:16 PM)Romka Kirjutas:  Tuttavale tellisin Hiinast sellise nagu all pildil. Maksis 13€, 2500 Lumen CREE XML T6 LED 3x AA, kätte pole veel saanud.
Ma neid numberid seal tegelt väga ei usaldaks. Näiteks mu eelmine Hiina lamp, mis on 1600Lm CREE T6 LED (selle teema esimesel leheküljel viimane postitus) on näiteks selle viimatise 160Lm Petzlga umbes sama valgusega. Aga jube tüütu kolakas on oma pika toruga. Pisike lamp palju mugavam. 

[Pilt: s-l1600.jpg]

Pagan ei lase tsiteerida eelmist postitust
Kui üks asi peab tegema mitut siis ei tee ta midagi korralikult. Peab kõigepealt endale selgeks tegema milleks on asja vaja ja siis hakkama valima. Selleks ongi meil kasutusel kolme silmaga variant. Lähi ja kaugtuli eraldi valitavad. Pealegi kestab 4...5 tundi täisvõimsusel laetud akude korral.
Vasta
#60

Ostsin oma esimese kükloobi Biltemast paarkümmend aastat tagasi,kui seda firmat veel meil polnud ja kasutusel siiani on kõige lihtsam (põleb ei põle) ja oli tooaeg ka ainuke variant, 5 pirni sees ja kannatab tööd teha ja ka rattaga sõita,3 AAAd sees.Praegu seal valik suur ja hinnad head.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne