Kükloobilistest lähemalt
#61

Kuna päev siin Eestimaal on harjumatult lühike, siis tuli minulgi teha käik poodi.
Muidugi. Oleks saanud miskit põnevat netilarjokkidest tellida, sest siin teemas on piisavalt häid vihjeid täiesti normaalsete lampide kohta (Silva kindlasti piltide põhjal lemmikuks saanud), aga läks siis nii kuis läks.
Tahtsin lampi, mis oleks gabariitidelt väike, massilt kerge, kestaks vähemalt neli tundi ja loomulikult valgustaks ka midagi.
Ja muidugi peamine - et saaks kohe katsuda.

Nii vedasingi koju väikese karbi, mille sisu puistates sain laualt jäädvustada sellise pildirea:

                     

Tõin välja kõik võimalikud featuurid, et mida siis taolise vidinaga tulevikus ette võtta saaks.

   

Ja käisin maja esikus ning hoovil täisvõimsusel nii täppi kui ka töölaiust testimas.
Telefoniga ilma välguta tehtud pildid:

           

         


Massilt kerge, kerelt kompaktne, valguse temperatuur sobib silmadele. 
Kuigi originaalis olid kaasas kolm patareid ostsin tulevikuks eraldi  1000mA akukomplekti. Eks pikem katsetamine annab aimu, kuis on kooskõlas siis paberites lubatud kestvus ja tegelik praktika.
Esimene negatiivne  tähelepanek ka - suure laigu raadius võiks olla suurem.
Täna makstud hind pakendil.
Vasta
#62

Kahjuks isikuomadustega ei sobi lamp, millel patareid tagapool on. Mulle on jäänud külge harjumus teha iga ostetava vidina kohta 20h researchi, et mitte ämbrisse astuda. Ja selle tulemusena tellisin suurte ootustega Black Diamond Storm 160lm, kuhu käib 4xaaa. Kui käes, saan täpsemlt rääkida. 
[Pilt: GearShout-TOP-Headlamps-2015-photo-4.jpg]

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#63

(11-12-2015, 00:40 AM)Janka Kirjutas:  ...
Esimene negatiivne  tähelepanek ka - suure laigu raadius võiks olla suurem.
...

See etteheide on vist kõigile Big Grin

Kuidas sisse/välja nupule kindaga pihta saab? Ma pruukisin aastakese venelaste (Made in PRC siiski) Eredat Lutsu, mis ilmselgelt Sinu oma pealt maha oli joonistatud. Seda paksu kindaga sisse lülitada ei õnnestunudki, nupp oli liiga sügaval ja madal.

Kuna kopeerimisel toitekaabliks pandi suvaline jäik makaron, siis aastaga kadus kontakt juhtme mõlemast otsast sedapalju kordi (kiud lihtsalt murdusid lahti joodise kõrvalt), et saatsin ringlusesse. Kui jäik originaali juhe on?
Vasta
#64

(11-12-2015, 08:58 AM)v6sa Kirjutas:  
(11-12-2015, 00:40 AM)Janka Kirjutas:  ...
Esimene negatiivne  tähelepanek ka - suure laigu raadius võiks olla suurem.
...

See etteheide on vist kõigile Big Grin

Kuidas sisse/välja nupule kindaga pihta saab? Ma pruukisin aastakese venelaste (Made in PRC siiski) Eredat Lutsu, mis ilmselgelt Sinu oma pealt maha oli joonistatud. Seda paksu kindaga sisse lülitada ei õnnestunudki, nupp oli liiga sügaval ja madal.

Kuna kopeerimisel toitekaabliks pandi suvaline jäik makaron, siis aastaga kadus kontakt juhtme mõlemast otsast sedapalju kordi (kiud lihtsalt murdusid lahti joodise kõrvalt), et saatsin ringlusesse. Kui jäik originaali juhe on?

Ise kasutan ligi kaks aastat juba pea igapäevaselt sama tootja H7R2-te.
Sellel küll lülitus ja fookuse seadmine pisut teise lahendusega, aga sooja töökindaga saab lülitiga ilusti hakkama. Fokusseerimine nõuab aga kas kahte kätt või kinda ajutist eemaldamist.
Minu oma toitejuhe meenutab vanema mobiili autolaadija juhtmega sarnanevat spiraaljuhet. Painduv, külmaga jäigaks ei lähe.
Tõrkeid pole olnud. Paar korda on kogematta peast libisenud ja maapinnaga vägivaldse kokkupuute üle elanud. Sellest on akukaane kinnitusel mõra. Kasutamist ei sega, kuna peapael surub kaant nagunii kinni.
Samas ei kurda selle valguslaigu raadiuse üle. Sinna, kuhu vaatad, seal on ka valge. Isiklikult eelistan tugevamat olemasolevat valgust väiksemal pindalal kui sama valgusjõudu hajutatuna suuremale pinnale.
Aga väga hea lamp minu arust. Kasutan tööl(rasketehnika remont ja hooldus), kodus ehitusel ja vabal ajal, jalgrattaga sõites jne.
Ennast häirib ainult suht pikk akude laadimise aeg.
Vasta
#65

Nendest kükloobi akudest - tuleb kinni pidada juhendi laadimisajast. Võibolla mõni laadija suudab täissaamisel end ka ise välja lülitada. 3,7 voldisel akul on sisse ehitatud membraaniga kontakt. Ülelaadimisel(ka juhusliku lühisega) gaasirõhk lahutab kontaktid ja nii jääbki. Võib proovida elavhõbe kraadiklaasi moodi kontakt uuesti kokku lüüa- korra õnnestus.
Vasta
#66

Kaldun arvama, et iga laadija armastab omal moel laadimise ajaga venitada.
Mul on näiteks aja jooksul kogunenud kolm AA ja AAA tüüpi akude laadijat.
Uurides neil leiduvaid kirjasid lähemalt saab selgeks, et nad kõik on võimelised välja andma erinevaid voltisid ja milliampreid.
*Viimane soetatu peaks kõiki kaasatulnud dokumente uskudes olema tiba taiplikum, aga kõige pikatoimelisem.
Laadimispingeks on antud 2,8V ja vooluks kahe AA elemendi puhul 260-300mA, kahele AAA elemendile aga 120-150mA.
See nikerdis peaks siis justkui ise taipama, millal küllalt sai ja on siiani sellest ka tulede kustutamisega märku andnud. Umbes kaheksa tunniga saavad AA patareid laetud, pisematega pole siiani proovinud.

*Võrdluseks on mul üks ülikiire laadija nimeline. Ultra fast charger.  Saab tema voolu kas Narvast läbi adapteri või autoakult. Ma ei kahtlegi tema ultrakiiruses, sest väljundiks on temale kribatud 11,2VA max ja vooludeks siis nelja AA puhul 1,4V ning 2000mA ja nelja AAA juures samuti  1,4V, aga 850mA.

Akusid magasinist välja puistamata laadida, et arvuti USB-pistikust laadimiseks voolu võtta, minu lambi puhul kahjuks ei saa.
Vasta
#67

AAA mõõtu akusid (patareisid) söövate lampide puhul tasub kasutada NiZn  (1,6V) akusid. Head akud, kuid tahavad kindlasti oma spets laadijat, nn. universaallaadijatega laadides tulemus suht niru. Annavad parema valguse, kui 1,5V patareid ja 1,2V NiMh akud.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#68

Õige jutt. Enamus laetavaid on just 1,2V, mitte 1,5V nagu tavapatareid. 3x0,3=0,9V, seega ei maksagi imestada kui lamp patareidega võrreldes seasilm on.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#69

Mnjah.

Aastal 2006 Petzl Tikka XP eest pisarsilmi välja laotud seitse koidulat on ennast hästi õigustanud. Töötab sunnik jätkuvalt, kuigi on näinud küllaga soolast ja magedat vett, muda ja kukkumisi.
Minu silmis suur pluss on läätsele ette lükatav hajuti - kaarti vm nina all olevat asja kaeda. Siis jälle kiir pikaks ja näeb kaugele.
Vasta
#70

Hommikul olin pahane, et postiljon üles äratama tuli, aga vastutasuks tõi Black Diamond Storm 160lm pealambi. Katsetasin siis ja soovitan küll. Keskmine led on hele ja lubatud 70m näeb vabalt. Alguses olin skeptiline, sest üles-alla reguleerimise astmeid on ainult 3, aga see ei häiri, sest ka põhitule valguslaik on piisavalt suur ja pole väga vahet kuhu tsenter suunatud on. Äärmised hajutavad led'id võiks olla natuke valgemad. Üle 10m eriti ei näita, aga ruumis sees on sellest küll. Kuid see eest on nurk neil ikka väga lai ja isegi nii lai, et silm äärtes musta ala ei registreeri. Kõik tundubki valge, kuhu vaatad. See on mugav ja ei väsita silmi. Valgus on mõnusalt soe, mitte külmsinine. Ka on mugav touchbutton, millest saab heledust kiiresti reguleerida. Patareide eluiga ei tea öelda, aga neid on seal sees 4tk. Kellel huvi, siis googlist ja tuubist leiate infot. Ise vähemalt soovitan. 

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#71

(21-12-2015, 19:09 PM)hannest Kirjutas:  ... tõi Black Diamond Storm 160lm pealambi.
...

See?
http://www.rei.com/product/866384/black-...m-headlamp
Vasta
#72

Jah, seesama. Neil on aasta vanem mudel ka 130lm. Mitte tollega segi ajada.

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#73

(25-11-2018, 20:33 PM)motamees Kirjutas:  Valguse poolest probleemne on alati rattakoopad.... 
...Omal jäigi see hea lahenduseta ja kasutasin koguaeg käsilampi, mis ikka jalus ja maha kukkuma kippus.

Ilmselgelt tõhusaim lahendus, mille otsa olen sattunud. Ja seda igas asendis. Auto all, peal, küljel ... - kus iganes toimetades.
Nii tõhus, et garaaži kanalisse jäigi traditsiooniline valgustus paigaldamata.
Vasta
#74

(25-11-2018, 21:52 PM)Janka Kirjutas:  
(25-11-2018, 20:33 PM)motamees Kirjutas:  Valguse poolest probleemne on alati rattakoopad.... 
...Omal jäigi see hea lahenduseta ja kasutasin koguaeg käsilampi, mis ikka jalus ja maha kukkuma kippus.

Ilmselgelt tõhusaim lahendus, mille otsa olen sattunud. Ja seda igas asendis. Auto all, peal, küljel ... - kus iganes toimetades.
Nii tõhus, et garaaži kanalisse jäigi traditsiooniline valgustus paigaldamata.

Ei tea, see pealamp tundub mulle kahtalne, kui on vaja peadpidi rattakoopas olla ja tahaks seal midagi valgustada ja samal ajal sättida siis ruumi niigi vähe. Pealamp rohkem vabas õhus toimetamiseks mu meelest. Küll aga kiidan väga sellist tüüpi lampe www.stokker.ee/kasivalgusti-led-7812lm-usb-laetav-ip20-hl-sa-23-mh-brennenstuhl/-1206460190?searchId=3245628
Konkreetne väga vastupidav, magnetiga püsib igalpool ja iga nurga all. Aku püsib hästi.

Töökojas ei pääse nagunii konkreetsest kandelambist näiteks https://www.stokker.ee/toovalgusti-vega-...Id=3245549 mida saab vajadusel lihtsalt liigutada(hea kui pole juhet jalus koguaeg,näiteks kanalis), ja valgust annab piisavalt ning samas ei pimesta. Tavalised led prozektorid säravad silma koguaeg, väga väsitav pikemalt ja tekitavad varje.
Vasta
#75

(26-11-2018, 13:00 PM)huvi5 Kirjutas:  Ei tea, see pealamp tundub mulle kahtalne, kui on vaja peadpidi rattakoopas olla ja tahaks seal midagi valgustada ja samal ajal sättida siis ruumi niigi vähe.
...

Tunduda võib palju. Aga vaid pealamp suudab anda valgusvoo, mis ei pimesta.
Mattpaneelid on ka head, aga nende hulgas on palju saasta. Viidatut ei ole näinud, ei oska kiita.
Endale soetasin aastake tagasi odavmüügist 20-eurose kantava labase LED akuprose ja olen sellega täitsa rahul - mingit imet ma ei oodanud, aga valgust täitsa on. Ning on reaalselt põrutuskindelWink
Vasta
#76

Kunagi, kui garaasis tööd tegin, siis oli mul igatsorti pealampe ja ka magnetiga kandelampe. Ideaalne polnud ükski versioon (kui pealamp oleks igati rahuldanud, siis poleks ju teisi variante otsinud enam). Pealamp ehk ideaalile kõikse lähemal. Aga jah, tihti ajad paigast ära ja patareisid pidi vahetama tihedamini, kui oleks soovinud. Ka magnetiga kandelambi ajad tihti paigast ära ja kukkudes lendasid vahel ka jupid. 

Nüüd harva toimetan seal ja saab iga variandiga kuidagi hakkama.
Vasta
#77

Mina olen kasutanud sellist lampi. Õhuke, mahub igale poole vahele, erinevad kinnitusvõimalused jne.
   
Kodukasutuses kestab küll ega maksa ka suurt midagi. Kui katki läheb, toob poest uue. Olen püsiakudele hakanud eelistama patareidel töötavaid asju. Kui poole töö pealt tühjaks saab, siis uued patakad sisse ja edasi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#78

Sarnase noname lambi eest, millele ksf.Basilio viitas, tahetakse hetkel Tööriistamarketis 2.49 saada, isegi patakad on kaasa pandud. Ainult kokkuvolditav ei ole, nagu see händimänni lamp. Kuidagi märkamatult on mul neid juba päris mitu tükki koju siginenud. Hea autosse pista või õuest midagi otsides taskust võtta jne.
Vasta
#79

http://www.kruusid.ee/et/peakatted/1530/...01860.html 

Ega ta mingi imeasi pole aga soovitan näiteks jalgrattaga sõidul, õhtul pimedas võtit lukuauku pannes jne. Mugavaks teeb, et pea kaetud ja valgus nina all. Patareid on nööbid ja asuvad parema kõrva kohal mütsi randi vahel. Lülitinupp on noka paremas servas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#80

(26-11-2018, 18:11 PM)alfredo Kirjutas:  Sarnase noname lambi eest, millele ksf.Basilio viitas, tahetakse hetkel Tööriistamarketis 2.49 saada, isegi patakad on kaasa pandud. Ainult kokkuvolditav ei ole, nagu see händimänni lamp. Kuidagi märkamatult on mul neid juba päris mitu tükki koju siginenud. Hea autosse pista või õuest midagi otsides taskust võtta jne.
Sellest lambist veel, mis riistamarketis, selle raha eest ideaalne. Ostsin omalegi, kuna vana tüübi oma mis eraldi ümmerguste ledidega oli on ära lagunenud, väliselt muidu 1:1. Kukkumist ei kannata korpus. Kui patareide vahetamisest sai villand, siis ehitasin sinna sisse mobiili akupanga mida siis laadida seinast. Muidu käis hästi, aga pikalt ei kannatanud, sest töökojas ikka saab kolkse ja väikeseid kukkumisi, magnet on nõrk ja nurka ei saa muuta, et õigesse kohta näitaks, konks tihti ebapraktiline, sest pole lihtsalt kuhugi riputada. 

Seda stokkeris müüdavat olen reaalselt kasutanud raskema tehnika hooldamise juures ja magnet hoiab väga hästi, aku kestab sihipäraselt kasutades(tegu on ajutise kohtvalgustiga, mitte tundide pikkuse valgusallikaga) umbes nädala ja asi on väga tugev, kannatab kukkumist hästi. Ootasin pikalt stokkeris seda 40prossa soodukat, et soetada, aga näed ei jõudnud ära oodata. Eks nüüd nokitsen riistamarketi omale akupanga sisse ja käib jälle kuigi kaua. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne