Uunikute 13. Talveralli 22.-23. veebruar 2014 LÕPPTULEMUSED

Loominguline kollektiiv nr. 87 raporteerib, et stardib tehnilistel ja muudel põhjustel Volga asemel IŽ-412 "SOCHI"-ga.

Siinkohal ka väike abipalve, kas kellegil on üle IŽ-412-le bensiinipaaki? Nimelt liigse agaruse ja paagi puhastamise käigus sai põhja paar auku tekitatud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Harjutamine teeb meistriks (hiljem tsehhi juhatajaks).
Vasta

Tere!

Ekipaazile nr. 56 lisandus 1 kallutaja tagumisele pingireale. Kallutaja tasu makstud.
Vasta

mul nagu endiselt, juhtmed keevitustraadi pooli pikkused, kas priit saaks üle seletada mismoodi see ajatamine käis? Oletame, et esimesel katsel kohe pikk seisak, siis kas löpuks järgmisesse ajapunkti jöudes lüüakse seal aeg nulli vöi tuleb terve ralli täiega lasta, et aeg täppi saada? Lisaks läeb ennelöunaste viperuste töttu paigast löuna värk jms. Sooviks tuliselt ja punaselt...
Tänades, Leylandi alt....



Vasta

Tere päevast, kahjuks et olen sunnitud teatama enda mitte osalemisest.
Annaks oma koha ära sümboolse summa eest. Kui saaks 65 või 60 tagasi oleks muhe.
Magamiskoha unustasin aga roostal on magalas veel kohti.
Ootan vastust et kas on veel soovijaid või pean ise leidma asenduse.
Saatsin ka korraldajale kirja kuid vastust pole veel tulnud.
Ennetan protsessi, ehk 2 kohta makstud, siis kas autoga või ilma.
Tervitades.
Joonas
Vasta

Ma küsin kah ühe küsimuse, millest on küll juttu olnud, aga küsin ikka. Kas ristsõna lehe võib legendist välja rebida? Kõrvalistuv kaardilugeja saab siis kenasti legendi lugeda, ning tagaistme joodikul oleks kah tegevust Big Grin
Vasta

(19-02-2014, 12:06 PM)Jossu Kirjutas:  mul nagu endiselt, juhtmed keevitustraadi pooli pikkused, kas priit saaks üle seletada mismoodi see ajatamine käis? Oletame, et esimesel katsel kohe pikk seisak, siis kas löpuks järgmisesse ajapunkti jöudes lüüakse seal aeg nulli vöi tuleb terve ralli täiega lasta, et aeg täppi saada? Lisaks läeb ennelöunaste viperuste töttu paigast löuna värk jms. Sooviks tuliselt ja punaselt...
Tänades, Leylandi alt....

Aega loetakse lõigukaupa. Kui esimesse jääd hiljaks, siis teise pead sama palju "hiljaks" jääma. S.t. aega tagasi sõitma ei pea. Ühesõnaga oluline on lõigu läbimiseks kuluv aeg, mitte läbilöömise kellaaeg.
Vasta

Hei,

Üks eriti hiline ärkaja sooviks magamiskohta! Kui kellegi majas on veel ruumi, siis nabiks ühe koha endale! Smile
Vasta

Ma nii kindel ei oleks. Kuigi mul pidas kaardilugeja aja üle arvestust ja reguleeris mu entusiastlikku paremat jalga, siis oleme mõlemat pidi sõitnud:
Jossu teooria järgi sõites tuli eelmine aasta kolmas koht aga samas meil oli omastarust vähe hilinemist ka.
Zaziku järgi vihkasime ennast üleelmine aasta, sest olime igalepoole hiljaks jäänud.

Samas ootaks Priidu vastust- siis kõigile üheselt selge.


(19-02-2014, 13:09 PM)zazik Kirjutas:  
(19-02-2014, 12:06 PM)Jossu Kirjutas:  mul nagu endiselt, juhtmed keevitustraadi pooli pikkused, kas priit saaks üle seletada mismoodi see ajatamine käis? Oletame, et esimesel katsel kohe pikk seisak, siis kas löpuks järgmisesse ajapunkti jöudes lüüakse seal aeg nulli vöi tuleb terve ralli täiega lasta, et aeg täppi saada? Lisaks läeb ennelöunaste viperuste töttu paigast löuna värk jms. Sooviks tuliselt ja punaselt...
Tänades, Leylandi alt....

Aega loetakse lõigukaupa. Kui esimesse jääd hiljaks, siis teise pead sama palju "hiljaks" jääma. S.t. aega tagasi sõitma ei pea. Ühesõnaga oluline on lõigu läbimiseks kuluv aeg, mitte läbilöömise kellaaeg.
Vasta

Tähelepanek hea. Juhendis pole üheselt kirjas kas sõidetakse koguaega või käib aja arvestus iga lõigu kohta eraldi.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta

Keegi 4 matsi ulualla vötab kuskile maja pörandale? Presidendi swiidi tingimusi taga ei aja. Rahul oleme soojema temperatuuriga kui õues ja ilma tuuleta. Magamiskotid kaasas, külakostiks sooja tegev kraam....

(19-02-2014, 14:46 PM)kaarelsi Kirjutas:  Ma nii kindel ei oleks. Kuigi mul pidas kaardilugeja aja üle arvestust ja reguleeris mu entusiastlikku paremat jalga, siis oleme mõlemat pidi sõitnud:
Jossu teooria järgi sõites tuli eelmine aasta kolmas koht aga samas meil oli omastarust vähe hilinemist ka.
Zaziku järgi vihkasime ennast üleelmine aasta, sest olime igalepoole hiljaks jäänud.

Samas ootaks Priidu vastust- siis kõigile üheselt selge.


(19-02-2014, 13:09 PM)zazik Kirjutas:  
(19-02-2014, 12:06 PM)Jossu Kirjutas:  mul nagu endiselt, juhtmed keevitustraadi pooli pikkused, kas priit saaks üle seletada mismoodi see ajatamine käis? Oletame, et esimesel katsel kohe pikk seisak, siis kas löpuks järgmisesse ajapunkti jöudes lüüakse seal aeg nulli vöi tuleb terve ralli täiega lasta, et aeg täppi saada? Lisaks läeb ennelöunaste viperuste töttu paigast löuna värk jms. Sooviks tuliselt ja punaselt...
Tänades, Leylandi alt....

Aega loetakse lõigukaupa. Kui esimesse jääd hiljaks, siis teise pead sama palju "hiljaks" jääma. S.t. aega tagasi sõitma ei pea. Ühesõnaga oluline on lõigu läbimiseks kuluv aeg, mitte läbilöömise kellaaeg.

Sama olukord, ükskord suutsin sapakaga mingi 10-15 koha vahele end toimetada, järgmine kord asja järgides ja aega hoides olime üsna kaugel, kuigi ristsõna oli samal tasemel...



Vasta

(19-02-2014, 14:46 PM)kaarelsi Kirjutas:  Ma nii kindel ei oleks. Kuigi mul pidas kaardilugeja aja üle arvestust ja reguleeris mu entusiastlikku paremat jalga, siis oleme mõlemat pidi sõitnud:
Jossu teooria järgi sõites tuli eelmine aasta kolmas koht aga samas meil oli omastarust vähe hilinemist ka.
Zaziku järgi vihkasime ennast üleelmine aasta, sest olime igalepoole hiljaks jäänud.

Samas ootaks Priidu vastust- siis kõigile üheselt selge.


(19-02-2014, 13:09 PM)zazik Kirjutas:  
(19-02-2014, 12:06 PM)Jossu Kirjutas:  mul nagu endiselt, juhtmed keevitustraadi pooli pikkused, kas priit saaks üle seletada mismoodi see ajatamine käis? Oletame, et esimesel katsel kohe pikk seisak, siis kas löpuks järgmisesse ajapunkti jöudes lüüakse seal aeg nulli vöi tuleb terve ralli täiega lasta, et aeg täppi saada? Lisaks läeb ennelöunaste viperuste töttu paigast löuna värk jms. Sooviks tuliselt ja punaselt...
Tänades, Leylandi alt....

Aega loetakse lõigukaupa. Kui esimesse jääd hiljaks, siis teise pead sama palju "hiljaks" jääma. S.t. aega tagasi sõitma ei pea. Ühesõnaga oluline on lõigu läbimiseks kuluv aeg, mitte läbilöömise kellaaeg.

Üleelmine aasta sõitsite ju Spordis. Seal jooksis ühtlane aeg, seal oli vaja tagasi sõita.

SI-pulkadega ajavõtt käib üldaja peale, käsitsi ajavõtt lõigukaupa.

Aga Priit võiks seda vana tõde tõesti igaks juhuks üle korrata.
Vasta

pole sportklassis endaarust osalenud. Matse juba liigapalju autopeal olnud vörreldes norm 2ga seal



Vasta

Kummaline, et ikka veel selle üle arutletakse??? Kui ontud kaks asja: aeg ja keskmine kiirus AKPst AKPni ning esimeses kijutatakse Ajakaardile kellaaeg, siis kuidas Te kujutate ette "aja tagasi sõitmist"? Kui järmisele lõigule on antud aega 1 tund ja keskmiseks 42 km/h ning lõigu pikkus on 42 km, siis sõidate keskmise kiirusega 84 km/h 84 km teepikkuse ja jõuate 30 minutit enne kohale... Big Grin

Tegu on siiski REGULAARSUSralliga, kus seda regulaarsust kontrollitakse. AKPdes, OAKPdes jne. Lisaks trassi läbimiskontroll. Meil KPd ja Ristsõna, sportlikult puhul mehitatud passage controlid, kus võidakse ka aega mõõta. Jäid ühte AKPsse hiljaks mistahes põhjusel, saad sellest karistuspunktid kätte ja püüad järgmisel lõigul Legendiga ehk Road Book'iga ette antud tingimusi täita. Lihtne ju?
Ajagraafik on informatiivne lehekülg: see on ideaalse trassi läbimise kirjeldus. Ei ole võimalik sinna sisse kirjutada võidusajamsie venimist, seda, kas viimased 10 jõuvankrit muudkui hilinevad igasse AKPsse näiteks 12 minutit jne. Seda, et viimast ei juhtuks, on stardijärjekord vastav tehtud. Kui ilmastik veab alt või keegi on risti teel ja kogu asi venib, on ka Kohtunike tööpäev kõvasti veninud. Ainus asi mis ei veni, on õhtune programm...

Aja tagasi sõitmine lõppeks kiiresti mõne raskema avariiga, sest sisuliselt nii lühikeste aga nii kõrgete keskmistega, kus tuleb veel vahepeal peatuda ja KP'des käia, on asi peaagu võimatu! Kindlasti on see võimatu LE'd ja Liiklusseadust järgides. Meie sõidame raja sisse ideaaltingimustes, kus siiani pole kordagi ettenägmatut takistus teepeal olnud. Täidame kõiki liiklusnõudeid, teame KPsid ette jne ja püüame sõita kogu aeg mõistliku ja ohutu kiirusega! Vaid ja ainult siis, kui on sees suured kõvakattega teed, sõidame 90 km/h, muidu on ~70-80. Ja nii tulebki sõltuvalt teedst ning KP'de arvust, keskmiseks 42-50 km/h. 50 keskmiseks on juba korralik sport, kui tee on "õige".

(19-02-2014, 15:43 PM)zazik Kirjutas:  SI-pulkadega ajavõtt käib üldaja peale, käsitsi ajavõtt lõigukaupa.

Nüüd on siis korratud ja seetõttu ei ole ka elektroonilist ajavõttu! Sellise süsteemi loomine, mis suudaks regulaarsusralli vajadusi rahuldada, on jube kallis ja keeruline teha. Õigemini tuleb kogu programmi loogika ümber teha. Ja hästi ei kõlba ka sport- ega rahvarall iajavõtt, kus katsetele antakse starte elektroonikaga. Historic ongi selle pärast lahe, et seal loeb inimene! Kuna kõiki vanaautode regulaarsusrallisid seob üks oamdus: rajal ja sealt ka testidel ehk lisakatsetel on koos ülimalt erineva võimekusega masinad, siis seal ei saa tuima ja mõtlemisvõimetu elektroonikaga suurt midagi teha. Niigi on tuumakell kosmosest ja digitaalne stopper elektroonika Wink
Vasta

Pikk jutt kokku võtta siis:

Ajaarvestus käib iga lõigu kohta eraldi.
Valesti sõidetud aega ei pea tagasi sõitma järgnevas lõigus.

On õigesti aru saadud?

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta

Kas minu küsimusele kah vastus leidub, või tuleb improviseerida? Big Grin

(19-02-2014, 13:04 PM)wax Kirjutas:  Ma küsin kah ühe küsimuse, millest on küll juttu olnud, aga küsin ikka. Kas ristsõna lehe võib legendist välja rebida? Kõrvalistuv kaardilugeja saab siis kenasti legendi lugeda, ning tagaistme joodikul oleks kah tegevust Big Grin
Vasta

(19-02-2014, 16:54 PM)wax Kirjutas:  Kas minu küsimusele kah vastus leidub, või tuleb improviseerida? Big Grin

(19-02-2014, 13:04 PM)wax Kirjutas:  Ma küsin kah ühe küsimuse, millest on küll juttu olnud, aga küsin ikka. Kas ristsõna lehe võib legendist välja rebida? Kõrvalistuv kaardilugeja saab siis kenasti legendi lugeda, ning tagaistme joodikul oleks kah tegevust Big Grin

Huvitav küsimus kogemustega võistleja poolt, ristsõnaleht on ju lõpus alati legendist välja rebitud Smile

Cinquecento
Vasta

Jah, ma mäletan, et on alati rebitud. Kuid ehk on 10 aasta jooksul asjaolud muutunud ning mõeldakse ka muudele kaasreisijatele, mitte vaid sohvrile ja kaardilugejale Rolleyes
Vasta

vana rallitaja küsib ka Smile
kas esimeses postis olev registreeritud nimekiri on ka stardijärjekord? või ametlik stardinimekiri veel tuleb?
Vasta

(19-02-2014, 20:48 PM)nymmik Kirjutas:  vana rallitaja küsib ka Smile
kas esimeses postis olev registreeritud nimekiri on ka stardijärjekord? või ametlik stardinimekiri veel tuleb?

Vana rallitaja vastab - ametlik stardinimekiri tuleb varsti Smile

Cinquecento
Vasta

Tuksi baasis jääb ühes neljases toas kaks kohta vabaks, huvilistel helistada 5018928 Hannes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne